Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6001 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

:shock: ma idi nazad i naseri im se.....koja banka...to ne moze i ne smije :run:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#6002 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

kramorh wrote:Jel neko zna jel u redu da mi je bankar kod podizanja kartice dao VISA karticu sa napisanim PIN kodom? Ako bankar zna broj PIN kako je može zloupotrijebiti eventualno? Na bankomatu i terminalu ne može PIN kod da se zloupotrijebi bez kartice ili ipak može? Ja mislim da mi ne može ući u PayPal? Jel to sada normalna praksa banaka? Čovječe, dali mi PIN kod vidljivo ispisan na papiru! :shock: :o :? :shock: :o :bih:
banke pin kodove cuvaju u bazi koja nije kriptovana, tj u svakom momentu vam mogu procitati pin kod. Ne zavaravajte se da su kartice sigurne od bankara a postavljac poruke da ne dize sebi pritisak bez veze.

Ja sam jednom prilikom zaboravio pin kod, odem u banku i oni me docekaju pricom da se pin kod jedino moze zamijeniti jer ga ni oni ne znaju bla bla. Mjesec dana i 20 maraka kasnije, dolazi meni pin kod postom, a ja u medjuvremenu nasao originalno pismo sa starim pin kodom. Naravno, oba su bila ista.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6003 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Ja sam jednom tako zaboravio PIN, znao sam prva dva broja, ali nisam se mogao sjetiti ostala dva, nisam često koristio karticu na bankomatu(uplaćivao na šalteru, nisu imali opciju uplate preko bankomata) pa zaboravio. Platim ja restart PIN-a i kada je došao bila su ta dva broja, ali nisu na istom mjestu, umjesto prvo i drugo bili su na prvom i četvrtom mjestu, tako da znam da se u mom slučaju nije potrefio isti PIN. RF je bila u pitanju. Kad mi je istekla ta kartica nađem onaj papirić sa PINom, e reko sad si se pojavilo kada mi ne trebaš hahaha.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6004 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

kramorh wrote:Jel neko zna jel u redu da mi je bankar kod podizanja kartice dao VISA karticu sa napisanim PIN kodom? Ako bankar zna broj PIN kako je može zloupotrijebiti eventualno? Na bankomatu i terminalu ne može PIN kod da se zloupotrijebi bez kartice ili ipak može? Ja mislim da mi ne može ući u PayPal? Jel to sada normalna praksa banaka? Čovječe, dali mi PIN kod vidljivo ispisan na papiru! :shock: :o :? :shock: :o :bih:
Pa bankar jednako tako ima uvid i u tvoj račun i moze poslati pare kome hoce, ali naravno bice otkriven.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6005 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by channel10 »

Jeste li dobili mail od paypala u vezi promjena paypal ugovora? Kakve su sad ovo nove promjene?

Jedna od njih:
Changes to PayPal Legal Agreements

The clause on Currency Conversion is amended and the following text shall be inserted in Annex A by replacing the first paragraph in the current Currency Conversion language:

Where a currency conversion is required, it will be completed at the transaction exchange rate we set for the relevant currency exchange. The transaction exchange rate is adjusted regularly and includes a Currency Conversion Fee applied and retained by us on a base exchange rate to form the rate applicable to your conversion. The base exchange rate is based on rates within the wholesale currency markets on the conversion day or the prior business day; or, if required by law or regulation, set at the relevant government reference rate(s). The transaction exchange rate applicable to your conversion may be applied immediately and without notice to you.

Zanimljivo je da sam sad dobio mail, a pise:Changes to PayPal Legal Agreements

Effective date: 10 May 2018

PayPal is changing some of its Legal Agreements with effect from 10 May 2018. We’ve created this policy update to help you understand the material changes. By continuing to use our services 10 May 2018, you are agreeing to the changes. If you decide not to accept the changes, you can notify us before 10 May 2018 to close your account.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#6006 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by insaneinthebrain »

evo povecali i proviziju na uplate i isplate :-)

Image
Image
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#6007 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ultras1921 »

Pozz svima,zanima me koja mi je potrebna kartica da bih je povezao sa PayPalom,mislim kupovati online ,a najsigurnije mi je preko PayPala, svi hvale Visa Electron od UniCredit Banke ,pa ako mozete malo da me uvucete u pricu kako sta ? Hvala :)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6008 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

kramorh wrote:Jel neko zna jel u redu da mi je bankar kod podizanja kartice dao VISA karticu sa napisanim PIN kodom? Ako bankar zna broj PIN kako je može zloupotrijebiti eventualno? Na bankomatu i terminalu ne može PIN kod da se zloupotrijebi bez kartice ili ipak može? Ja mislim da mi ne može ući u PayPal? Jel to sada normalna praksa banaka? Čovječe, dali mi PIN kod vidljivo ispisan na papiru! :shock: :o :? :shock: :o :bih:
Bez tvoje kartice, pin mu je beskoristan.
Da bi te ostetio, morao bi ti prvo ukrasti karticu, i dici novac na bankomatu.
Na kraju krajeva, neko je morao taj pin i generirati.
Takodjer postoji osoba koja ima pristup svim pinovima.

Ja se ne bih previše opterećavao time. Svaku krađu sa kartice, banka nadoknađuje.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:16, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6009 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

ultras1921 wrote:Pozz svima,zanima me koja mi je potrebna kartica da bih je povezao sa PayPalom,mislim kupovati online ,a najsigurnije mi je preko PayPala, svi hvale Visa Electron od UniCredit Banke ,pa ako mozete malo da me uvucete u pricu kako sta ? Hvala :)
nema više Elektrona u Uniju, sad je master card.
RF može 100%, al su provizije žera.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:16, edited 2 times in total.
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#6010 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ultras1921 »

Ovako da detaljno sve opisem imam 17g i treba mi kartica zbog PayPala tj. kupovine online,imam par prijatelja koji su besplatno napravili kartice bez ikakvih naknada.Jedan je u Raiffeisenu MasterCard, a drugi ja msm. BBI ,Visa Debit.Ugl. stari mi je isao u UniCredit i tamo su mu rekli da mogu dobiti neku debitnu (nez je li Maestro ili MasterCard,mda. msm. 2),ali da se placa nesto mjesecno,godisnje pojma nemam ni ja dok sam ne odem tamo...
Ugl. ja bih bilo kakvu samo da mogu na PayPal tj. da mogu kupovati online,ako neko ima ko zna da mi detaljno opise kako sta ,koja banka je li besplatno i tako :D PEACE <3
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#6011 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

Kako mogu namjestiti na PayPal kada mi neko posalje novac da mi odmah bude dostupan? Sada mi novac bude 30 dana na pending pa se tek onda prebacuje na balance, bilo ko da mi posalje. Prije par dana mi govori momak iz Srbije da su njemu odma dostupne do defaultu, bez ikakvih dodatnih postavki. Isto mi je rekao i jedan poznanik iz BiH, ali kaze da ne zna kako je namjestio.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6012 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Ne mozes namjestiti. To je tako. Kad preDZes 10 milja onda im se javi da ti ukinu pending
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6013 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

vjesticanametli wrote:Ne mozes namjestiti. To je tako. Kad preDZes 10 milja onda im se javi da ti ukinu pending
gdje se vidi koliko se do sada povlačilo ukupno ?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6014 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

A ne vidi...ja trazila od njih da mi posalju ...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6015 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

Uskoro će doći do zabrane PayPala za pravna lica u BIH. Sokirah se dana kada dobih poziv banke...

:bih:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6016 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

un1ted wrote:Uskoro će doći do zabrane PayPala za pravna lica u BIH. Sokirah se dana kada dobih poziv banke...

:bih:
uz koje objasnjenje? Da nije zakonski regulisano?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#6017 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nlt »

ultras1921 wrote:Ovako da detaljno sve opisem imam 17g i treba mi kartica zbog PayPala tj. kupovine online,imam par prijatelja koji su besplatno napravili kartice bez ikakvih naknada.Jedan je u Raiffeisenu MasterCard, a drugi ja msm. BBI ,Visa Debit.Ugl. stari mi je isao u UniCredit i tamo su mu rekli da mogu dobiti neku debitnu (nez je li Maestro ili MasterCard,mda. msm. 2),ali da se placa nesto mjesecno,godisnje pojma nemam ni ja dok sam ne odem tamo...
Ugl. ja bih bilo kakvu samo da mogu na PayPal tj. da mogu kupovati online,ako neko ima ko zna da mi detaljno opise kako sta ,koja banka je li besplatno i tako :D PEACE <3
znam da u rf može besplatno za studente, doduse mastercard, ali mozes i sa njom kupovati
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6018 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

SanskiBiser wrote: uz koje objasnjenje? Da nije zakonski regulisano?
Jeste zakonski, ali je totalno konfuzno da ni naš pravnik nema pojma šta da se radi. Najgore od svega dobili smo isti odgovor iz tri banke, tako da će biti problema. Nevjerovatno koji nemar države.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#6019 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

un1ted wrote:Uskoro će doći do zabrane PayPala za pravna lica u BIH. Sokirah se dana kada dobih poziv banke...

:bih:
Kakav poziv i koje banke? Ja ništa nisam dobio i regularno primam s PayPal-a kao firma.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#6020 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

vjesticanametli wrote:Ne mozes namjestiti. To je tako. Kad preDZes 10 milja onda im se javi da ti ukinu pending
Hvala :thumbup: onda je ovaj vjerovatno presao jer ima neke apartmane, hostele pa je vjerovatno nakucao do sada to.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6021 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

kazo wrote:Kako mogu namjestiti na PayPal kada mi neko posalje novac da mi odmah bude dostupan? Sada mi novac bude 30 dana na pending pa se tek onda prebacuje na balance, bilo ko da mi posalje. Prije par dana mi govori momak iz Srbije da su njemu odma dostupne do defaultu, bez ikakvih dodatnih postavki. Isto mi je rekao i jedan poznanik iz BiH, ali kaze da ne zna kako je namjestio.
ne mozes. svi cekamo. osim ako nisi nabio preko 10K

prije je moglo, sad ne moze.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:16, edited 2 times in total.
rolacity
Posts: 248
Joined: 30/04/2014 08:21

#6022 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rolacity »

Koliko otprilike treba da se novac pojavi nakon automatskog povlačenja s Paypala? Karitica je VISA electron Raiffeien banke.
Gavaz
Posts: 119
Joined: 27/02/2008 14:39

#6023 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Gavaz »

victom wrote:
kazo wrote:Kako mogu namjestiti na PayPal kada mi neko posalje novac da mi odmah bude dostupan? Sada mi novac bude 30 dana na pending pa se tek onda prebacuje na balance, bilo ko da mi posalje. Prije par dana mi govori momak iz Srbije da su njemu odma dostupne do defaultu, bez ikakvih dodatnih postavki. Isto mi je rekao i jedan poznanik iz BiH, ali kaze da ne zna kako je namjestio.
ne mozes. svi cekamo. osim ako nisi nabio preko 10K

prije je moglo, sad ne moze.
PayPal Receive Funds and Automatic Transfer Agreement

This policy applies to users in the following countries: Albania, Algeria, Antigua and Barbuda, Barbados, Belize, Bosnia and Herzegovina, Dominica, Egypt, Fiji, French Polynesia, Grenada, Lesotho, Malawi, New Caledonia, Palau, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Seychelles, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos.
PayPal Receive Funds and Automatic Transfer allows you to receive payments into your PayPal account and have those amounts automatically transferred to your linked US bank account or Visa credit card. All payments that you receive are subject to a 30-day hold period. Please read these terms and conditions to understand PayPal’s requirements for receiving payments.

4. Payment Hold Period:
All payments that you receive will be subject to an initial 30 day hold period and will be placed in a pending balance. This means that you will not have access to your funds for at least 30 days.
After the initial 30 day hold period, your funds will be released to your available balance unless PayPal is holding the amounts for another reason as specified in the PayPal User Agreement, or other agreement that you have entered into with PayPal.
PayPal, in its sole discretion, may determine that you are no longer subject to an initial 30 day hold period. In such an event, payments you receive into your PayPal account will appear in your available balance soon after you receive the payment. PayPal will base its decision to remove the 30 day hold period on a number of factors including but not limited to the following: the length of time you have been a PayPal customer, the type of goods or services that you sell, and the number of customer complaints that you receive.

DA LI IKO ČITA LEGAL AGREEMENTS?
niho92
Posts: 532
Joined: 05/09/2012 14:29

#6024 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by niho92 »

rolacity wrote:Koliko otprilike treba da se novac pojavi nakon automatskog povlačenja s Paypala? Karitica je VISA electron Raiffeien banke.
Uđes na Paypal i kliknes na tu transakciju, ako piše 5-7 RADNIH dana onda cekaj, ako ne piše tako nešto onda kontaktiraj Paypal, jer obicno novac odmah bude na računu u banci nakon automatskog transfera :)
rolacity
Posts: 248
Joined: 30/04/2014 08:21

#6025 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rolacity »

niho92 wrote:
rolacity wrote:Koliko otprilike treba da se novac pojavi nakon automatskog povlačenja s Paypala? Karitica je VISA electron Raiffeien banke.
Uđes na Paypal i kliknes na tu transakciju, ako piše 5-7 RADNIH dana onda cekaj, ako ne piše tako nešto onda kontaktiraj Paypal, jer obicno novac odmah bude na računu u banci nakon automatskog transfera :)
Pisalo je da očekujem 5 do 7 dana, ali sad nekad je leglo. Dakle neka 24 sata je prošlo.
Post Reply