Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5776 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

almir90 wrote:
free_too wrote:
Ma nije brate do kursa, muljaju nesto zesce. Npr zamisli da 1.1 imas 1000KM na racunu, pokazuje na bankomatu tako . Njihovih je 1% konverzije i neka sica, znaci nekih 10-15KM. I sad umjesto da imas 985KM, odjednom stoji na racunu 920KM. Na transakcijama nista ne pise, samo ima taj 1% tih 15KM sto su skinuli. A ostale pare fale, i ovaj mi lik iz support objasnjava kao to paypal skida i posrednicka banka.
Malo ti je zbunjujući post, ako već imaš pare na računu znači da je konverzija već urađena, ne naplaćuje se provizija nakon tog. Ako ti je u međuvremenu nestalo para sa računa, ja ne znam kako je moguće da nema ništa u izvještaju. Po tvome ispade da banka potkrada, ne ide to baš tako lako. Provjeri i izvještaje na PayPal.
Jesi ti u RF ili nekoj drugoj banci? Evo npr ja sam bio u UC; pare su legle uvijek 4-5 dana poslije prvog u mjesecu. U RF je drugacije, pare legnu odmah prvog ili drugog u mjesecu, budu ti dostupne na racunu. Ali nisu jos proknjizene u sistemu, znaci ako vadis izvod ne pise ti da je bila uplata ili tako nesto,ali na bankomatu kad gledas imaju pare i mozes ih podizati i pise na onom slipu od bankomata. Tek nakon 4-5 dana se proknjize pare, i tad se obavi obracun konverzije i svasta nesto, i npr pise bila uplata 1000KM, i pise da je iznos konverzije bio 15KM.

Pazi sta ja mislim, oni tebi onako ofrlje 1.1 stave pare na racun i pod kursom koji je taj dan bio npr 1.58
Sad zamisli kad knjize tu transackiju u svoj sistem 5.1 koriste kurs koji je taj dan , a najcesce bude manji, pa npr knjize ti po 1.57, i zato mi je manji iznos nego onaj dan kad sam gledao.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#5777 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kica »

almir90 wrote:
kica wrote:Imam pitanje drug mi je prebacio 100 EUR prije 4 dana, medutim pise mi:

ON HOLD Payment received

da li gdje sta trebam kliknuti ?
Nemaš šta kliknuti za 26 dana (4 su već prošla) će ti biti sredstva oslobođena za korištenje.
Kolko se najvise para moze primit putem paypal za nas u BiH u toku mjeseca ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#5778 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by perfect_guy »

free_too wrote:

Jesi ti u RF ili nekoj drugoj banci? Evo npr ja sam bio u UC; pare su legle uvijek 4-5 dana poslije prvog u mjesecu. U RF je drugacije, pare legnu odmah prvog ili drugog u mjesecu, budu ti dostupne na racunu. Ali nisu jos proknjizene u sistemu, znaci ako vadis izvod ne pise ti da je bila uplata ili tako nesto,ali na bankomatu kad gledas imaju pare i mozes ih podizati i pise na onom slipu od bankomata. Tek nakon 4-5 dana se proknjize pare, i tad se obavi obracun konverzije i svasta nesto, i npr pise bila uplata 1000KM, i pise da je iznos konverzije bio 15KM.

Pazi sta ja mislim, oni tebi onako ofrlje 1.1 stave pare na racun i pod kursom koji je taj dan bio npr 1.58
Sad zamisli kad knjize tu transackiju u svoj sistem 5.1 koriste kurs koji je taj dan , a najcesce bude manji, pa npr knjize ti po 1.57, i zato mi je manji iznos nego onaj dan kad sam gledao.
evo i ja sam u RF, dođu pare, uzmu svoje i to je to, ni feninga poslije nema ni gore ni dole na temu te transakcije.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5779 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

perfect_guy wrote:
free_too wrote:

Jesi ti u RF ili nekoj drugoj banci? Evo npr ja sam bio u UC; pare su legle uvijek 4-5 dana poslije prvog u mjesecu. U RF je drugacije, pare legnu odmah prvog ili drugog u mjesecu, budu ti dostupne na racunu. Ali nisu jos proknjizene u sistemu, znaci ako vadis izvod ne pise ti da je bila uplata ili tako nesto,ali na bankomatu kad gledas imaju pare i mozes ih podizati i pise na onom slipu od bankomata. Tek nakon 4-5 dana se proknjize pare, i tad se obavi obracun konverzije i svasta nesto, i npr pise bila uplata 1000KM, i pise da je iznos konverzije bio 15KM.

Pazi sta ja mislim, oni tebi onako ofrlje 1.1 stave pare na racun i pod kursom koji je taj dan bio npr 1.58
Sad zamisli kad knjize tu transackiju u svoj sistem 5.1 koriste kurs koji je taj dan , a najcesce bude manji, pa npr knjize ti po 1.57, i zato mi je manji iznos nego onaj dan kad sam gledao.
evo i ja sam u RF, dođu pare, uzmu svoje i to je to, ni feninga poslije nema ni gore ni dole na temu te transakcije.
Meni se to u ova zadnja dva mjeseca desilo, zvao sam ih dva puta vec i gledao izvode i nema, po njihovom sve stima u feningu ali po mom ne stima.

Kazem ti, odem na bankomat drugog u mjesecu, ima 1000KM na stanju. Ne diram te pare, cekam 5tog da proknjize, odem ponovo na bankomat, 950KM. U izvodu pise skinut onaj 1% na konverziju, znaci ako je leglo 1000KM, to ce biti 10KM+2 3 marke za neku obradu. Znaci treba na bankomatu prikazati 985KM a ono pokazuje 950KM. I ovaj me operater uvjerava da paypal skine svoj neki dio i posrednicka banka isto uzme nesto svoje i da je to to. On kad sabira u sistemu, sve u fening stima. Ne znam stvarno vise ni sta bi radio, odustao sam od toga, pomirio sam se s tim.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#5780 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

Kakva su vam iskustva sa automatskim povlaćenjem iznosa većih od 1000KM sa PayPala? Uklonjen limit na PayPalu od 500EUR/$ za jednu transakciju, ali se svaki iznos veći od ovog ponovo vrati na PayPal. Info iz banke u kojoj poznanik ima račun je da postoji limit u iznosu od 1000KM po transakciji za Visa kartice. Da li, i kod koje banke, postoji mogućnost transakcije većeg iznosa od navedenog? Ovo mi je nekako previše smiješna informacija. :D

@free_too - uzmi fino mini izvod u trenutku provjere stanja, pisat će ti stanje u tom trenutku i posljednje transakcije. Isto uradiš i nakon par dana, pa vidiš da li je bilo bilo kakvih transakcija u međuvremenu. Novac ti ne može nestati nikako, trag mora biti.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5781 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

DON_eARL wrote:Kakva su vam iskustva sa automatskim povlaćenjem iznosa većih od 1000KM sa PayPala? Uklonjen limit na PayPalu od 500EUR/$ za jednu transakciju, ali se svaki iznos veći od ovog ponovo vrati na PayPal. Info iz banke u kojoj poznanik ima račun je da postoji limit u iznosu od 1000KM po transakciji za Visa kartice. Da li, i kod koje banke, postoji mogućnost transakcije većeg iznosa od navedenog? Ovo mi je nekako previše smiješna informacija. :D

@free_too - uzmi fino mini izvod u trenutku provjere stanja, pisat će ti stanje u tom trenutku i posljednje transakcije. Isto uradiš i nakon par dana, pa vidiš da li je bilo bilo kakvih transakcija u međuvremenu. Novac ti ne može nestati nikako, trag mora biti.
I ja sam to istrazivao, i na zalost sve banke imaju slicne limite. Moraces povlaciti 500 po 500
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5782 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Auuu i ja ocekujem dosta love i bas sam kontala kako cu....znacu povlaciti po 500 manulno i ostaviti 500 za autimtaski....huh zaradice pp bas mamu im :D
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5783 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

Mozete i eksperimentisati. U zavisnosti od kursa, ja sam kod sparkasse povlacio i do 680.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5784 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Mehemed wrote:Meni kada je istekla kartica promijenilo se zadnjih 8 brojeva na kartici tako da sam morao obrisati staru i dodati novu.
Provjerila sam...isti brojevi na kartici...znaci ja updejtovala samo cvv i rok vazenj karrtice...et ako kome zatreba
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#5785 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rida1976 »

Selller uradio refund love na paypal prije 3 dana. Koliko je potrebno da prođe vremena da pare imam na računu? Banka je Intesa
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5786 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

rida1976 wrote:Selller uradio refund love na paypal prije 3 dana. Koliko je potrebno da prođe vremena da pare imam na računu? Banka je Intesa
Odgovoreno milion i 600 hiljada puta do sada. Zna li iko da koristi pretragu ili da malo prelista stranice ?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5787 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

rida1976 wrote:Selller uradio refund love na paypal prije 3 dana. Koliko je potrebno da prođe vremena da pare imam na računu? Banka je Intesa
max 14 dana
Last edited by victom on 01/03/2021 05:52, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5788 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

kica wrote:Imam pitanje drug mi je prebacio 100 EUR prije 4 dana, medutim pise mi:

ON HOLD Payment received

da li gdje sta trebam kliknuti ?
Klikni na početnoj stranici na lijevoj koloni, na iznos koji ti je ON HOLD i otvoriće se nova stranica.
Tu možeš pod "release date" vidjeti datum kad će pare biti raspoložive.
evo slika:

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:52, edited 2 times in total.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#5789 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by programerAnel »

Drugovi žalio sam se paypalu par puta.

Jaran ima karticu u RF i pare mu ne idu na HOLD, samo kod nekih korisnika ide,

Ima li neko riješenje za ovo ?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#5790 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

programerAnel wrote:Drugovi žalio sam se paypalu par puta.

Jaran ima karticu u RF i pare mu ne idu na HOLD, samo kod nekih korisnika ide,

Ima li neko riješenje za ovo ?
Zavisi od koga primaš uplatu, ja kad dobijem uplatu od firme za koju radim odmah su mi dostupna sredstva za povlačenje na račun. Ako primaš od osobe, tada radi sigurnosti ti ne puštaju sredstva 30 dana. Isto tako ako prodaješ na eBay-u, kada dobiješ uplatu tek za 30 dana od dana uplate imaš pravo je koristiti.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#5791 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by programerAnel »

almir90 wrote:
programerAnel wrote:Drugovi žalio sam se paypalu par puta.

Jaran ima karticu u RF i pare mu ne idu na HOLD, samo kod nekih korisnika ide,

Ima li neko riješenje za ovo ?
Zavisi od koga primaš uplatu, ja kad dobijem uplatu od firme za koju radim odmah su mi dostupna sredstva za povlačenje na račun. Ako primaš od osobe, tada radi sigurnosti ti ne puštaju sredstva 30 dana. Isto tako ako prodaješ na eBay-u, kada dobiješ uplatu tek za 30 dana od dana uplate imaš pravo je koristiti.
Da ali poenta je da od istog kupca dobijem uplatu. Npr: Pošalje na moj račun ja vidim da je na pending balance ( HOLD ) i odradim liku refund. Zamolim da pošalje na drugi account ( od jarana ) on pošalje i sredstva odmah raspoloživa

Napominjem : On je novi korisnik , i koristimo istu banku i istu karticu.

Kada sam kontaktirao paypal oni su mi poslali statistiku kao koristim 8 godina paypal i primio sam cca 8k $ . Da bi mi skinuli limite žele da ostvarim preko 10 k $ ....
aga111
Posts: 13
Joined: 20/09/2012 10:23
Location: GB
Contact:

#5792 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by aga111 »

https://www.skrill.com/en/
mnogo lakse brze jeftinije sredstva dostupna u par dana pozdrav svima, radio sam preko peypala predugo zadrzavaju novac i to smeta u obavljanju svakodnevnih poslova .
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5793 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Masa firmi ne radi vise sa skrilom ...meni klijenti pisaöi moramo preci na paypal pa kao pustaxemo odmah pare ma reko ok ja nemam pendinga ali ima neka caka za firne pa su neke otisle sa skrill
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#5794 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kOmpir »

Od 10.5. na snagu stupaju izmadjuostalog i odredjene izmjene oko iznosa naknada, ono sto je interesantno za BiH:

Image

https://www.paypal.com/ba/webapps/mpp/u ... icies-full
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#5795 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by perfect_guy »

onda ispada da ti kao primaocu uzimaju dva eura? a šta ako je pošiljalac izvan navedenih zemalja?
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#5796 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by MrShadow »

Je li jos kome Unicredit trazio putem emaila izvode sa paypal za 2018 radi provjere finansiranja terorizma i pranja novca?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5797 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by O'zone »

kOmpir wrote:Od 10.5. na snagu stupaju izmadjuostalog i odredjene izmjene oko iznosa naknada, ono sto je interesantno za BiH:

Image

https://www.paypal.com/ba/webapps/mpp/u ... icies-full
Ja koliko sam shvatio ovo je za nekomercijalno slanje para. Tipa šaljem ja iz BiH nekome pare vani radi učestvovanja u troškovima za nešto...a ne na komercijani dio kupovine sa web shop stranica
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5798 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

MrShadow wrote:Je li jos kome Unicredit trazio putem emaila izvode sa paypal za 2018 radi provjere finansiranja terorizma i pranja novca?
Jeste meni ali nisu naveli taj razlog vec me pozvali na informativan razgovor, to bilo pocetak 2017, od tad me nisu vise zvali.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5799 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

O'zone wrote: Ja koliko sam shvatio ovo je za nekomercijalno slanje para. Tipa šaljem ja iz BiH nekome pare vani radi učestvovanja u troškovima za nešto...a ne na komercijani dio kupovine sa web shop stranica
I ja mislim da je tako.

We’re changing some of the fees we charge for Personal Payments (where available).
Personal Payments Fee.

Personal Payments are payments to friends or family members such as your share of the rent or a dinner bill.
Personal Payments are limited in availability and are not available in most countries.
If you use your credit card as the Payment Method for a Personal Payment, you may be charged a cash-advance fee by your credit card company.
The Fee is borne by the sender.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5800 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

free_too wrote:
MrShadow wrote:Je li jos kome Unicredit trazio putem emaila izvode sa paypal za 2018 radi provjere finansiranja terorizma i pranja novca?
Jeste meni ali nisu naveli taj razlog vec me pozvali na informativan razgovor, to bilo pocetak 2017, od tad me nisu vise zvali.
Hahahha cuj info razg. Pa banka ko gestapo....jesi isao sta hoce
Post Reply