Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#5576 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nemezis »

Ne ide to tako daleko, tražit ce neku relativno sitnu naknadu.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#5577 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by jasko__ »

Ljudi može mala pomoć

Imam karticu na Intesa Sanpaolo banci kojom sam do sada putem paypala obavljao neke transakcije preko ebay-a, uglavnom sitno nešto..i jutros hoću prebaciti malo veći iznos (234 eura) i paypal mi preračuna da je to 485,29 KM..a ja na kartici imam 484 KM :D

I da ne bi išao u banku zbog toga probam na onaj drugi način plaćanja preko paypala (nisam do sada nikad)..kao konverzija direktno preko tvoje banke a ne preko paypal konverzije...i prođe mi uplata odmah..i reko da vidim koliko mi je ostalo, uspijem potrošiti još oko 23 KM sa kartice..znači za ovih 234 eura mi je skinulo 461 KM

Sad mene interesuje da li će meni banka uzimati naknadno još neke provizije ili je to to???

Jer ovako ispade da je uzela kurs eura 1,97 što i nije tako loše..jer je paypalov bio 2,0734
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5578 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

jasko__ wrote:Ljudi može mala pomoć

Imam karticu na Intesa Sanpaolo banci kojom sam do sada putem paypala obavljao neke transakcije preko ebay-a, uglavnom sitno nešto..i jutros hoću prebaciti malo veći iznos (234 eura) i paypal mi preračuna da je to 485,29 KM..a ja na kartici imam 484 KM :D

I da ne bi išao u banku zbog toga probam na onaj drugi način plaćanja preko paypala (nisam do sada nikad)..kao konverzija direktno preko tvoje banke a ne preko paypal konverzije...i prođe mi uplata odmah..i reko da vidim koliko mi je ostalo, uspijem potrošiti još oko 23 KM sa kartice..znači za ovih 234 eura mi je skinulo 461 KM

Sad mene interesuje da li će meni banka uzimati naknadno još neke provizije ili je to to???

Jer ovako ispade da je uzela kurs eura 1,97 što i nije tako loše..jer je paypalov bio 2,0734
Banke kod nas obično naplaćuju po srednjem kursu EUR plus 1% provizije za konverziju valute. Znači na 234 EUR su ti uzeli 234 x 1,95583 = 457,66 + 4,58 = 462,24 KM

Inače nikad ne koristiti PayPal konverziju jer je to još jedan način da te oderu, uvijek prebaciti na bankovnu konverziju.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#5579 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by jasko__ »

Saka wrote:
jasko__ wrote:Ljudi može mala pomoć

Imam karticu na Intesa Sanpaolo banci kojom sam do sada putem paypala obavljao neke transakcije preko ebay-a, uglavnom sitno nešto..i jutros hoću prebaciti malo veći iznos (234 eura) i paypal mi preračuna da je to 485,29 KM..a ja na kartici imam 484 KM :D

I da ne bi išao u banku zbog toga probam na onaj drugi način plaćanja preko paypala (nisam do sada nikad)..kao konverzija direktno preko tvoje banke a ne preko paypal konverzije...i prođe mi uplata odmah..i reko da vidim koliko mi je ostalo, uspijem potrošiti još oko 23 KM sa kartice..znači za ovih 234 eura mi je skinulo 461 KM

Sad mene interesuje da li će meni banka uzimati naknadno još neke provizije ili je to to???

Jer ovako ispade da je uzela kurs eura 1,97 što i nije tako loše..jer je paypalov bio 2,0734
Banke kod nas obično naplaćuju po srednjem kursu EUR plus 1% provizije za konverziju valute. Znači na 234 EUR su ti uzeli 234 x 1,95583 = 457,66 + 4,58 = 462,24 KM

Inače nikad ne koristiti PayPal konverziju jer je to još jedan način da te oderu, uvijek prebaciti na bankovnu konverziju.
Hvala ti puno druže..pomogao si mi puno i za ovu a i za buduće kupovine
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#5580 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

liaar wrote:Eventualno postoji mogućnost da napravi uplatu tako da može uraditi charge-back, i vrati svoje pare i eventualno uzme auto ako te uspije preveslat toliko.
Moze preveslati na milion nacina. Ljudi, posebno u USA su se specijalizovali za povrat robe I novca jer je kod njih zastita potrosaca na visokom nivou. Dakle kakve god dokaze da prilozi pa makar I bili labilni I da se pozali, PayPal je skoro uvijek na strani kupca
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5581 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Sa_u_srcu wrote:Decki pomagajte, lik iz amerike zeli da kupi od mene auto, trazio mi je email, full name, total price i phome number...eh ja sam sada napravio account i zelim da mu posaljem ove informacije...reiffeisan banka je kod mene visa electron. Eh sad posto je 6.000 eura u pitanju i nije zajebancija moze li me zeznuti On neki nacin? Naravno da je auto kod mene jos uvijek ali nisam ovo koristio nikad. Hvala svima koji odgovore.
Zahvali mu se na njegovoj ponudi i reci da nisi zainteresovan. Samo luđak bi slao automobil u SAD, a niko u cijelom SADu nebi kupovao automobil u BiH. Samo troškovi slanja bi bili nekoliko hiljada.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5582 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Mehemed wrote:
Sa_u_srcu wrote:Decki pomagajte, lik iz amerike zeli da kupi od mene auto, trazio mi je email, full name, total price i phome number...eh ja sam sada napravio account i zelim da mu posaljem ove informacije...reiffeisan banka je kod mene visa electron. Eh sad posto je 6.000 eura u pitanju i nije zajebancija moze li me zeznuti On neki nacin? Naravno da je auto kod mene jos uvijek ali nisam ovo koristio nikad. Hvala svima koji odgovore.
Zahvali mu se na njegovoj ponudi i reci da nisi zainteresovan. Samo luđak bi slao automobil u SAD, a niko u cijelom SADu nebi kupovao automobil u BiH. Samo troškovi slanja bi bili nekoliko hiljada.

Jesi l' ti MehemLed što ga Amer tako zove ? :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5583 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

liaar wrote: Jesi l' ti MehemLed što ga Amer tako zove ? :D
To nisam ja, to je moja Schauma
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5584 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

je l' živ auto nakon avanture ?
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5585 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Kakvu sam to priču načuo da se neće moći više skidati lova sa PayPala, ali da ćemo "PayPal balance" moći koristiti online?

Jel' ima istine u ovome ili je neko bacio šuplju?
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5586 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

heal wrote:
heal wrote:Kako da prodajem nesto koristeci paypal? Imam reiffeisen karticu i mogu kupovat preko paypala, ali ne mogu prodati nista izgleda?? Sta da radim, neske postavke da namnestim ili mi iz bih ne mozemo prodavat amerikancima koristeci paypal??
??
Jesi li probao preko ovoga https://www.paypal.com/paypalme/my
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5587 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Ljudi, istekla mi Raiffeisen kartica, pa kontam da iskoristim priliku da otvorim račun kod neke druge banke ako je povoljnija.

Naravno, taj bi račun bio vezan za PayPal umjesto ovog sadašnjeg iz Raiffeisena.



Prijedlozi, iskustva?
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5588 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Ne znam koliko si plaćao vođenje računa tamo, znam da je u ISP naknada 2.50 najniža. Sad zavisi kojom svrhom i kakvim dodacima otvaraš račun (ITB, sms poruke itd)
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5589 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Hvala,

Izgleda da ću ostati u Raiffeisen. Čini mi se da je to sve "tu negdje" u našim bankama.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5590 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Averus wrote:Kakvu sam to priču načuo da se neće moći više skidati lova sa PayPala, ali da ćemo "PayPal balance" moći koristiti online?

Jel' ima istine u ovome ili je neko bacio šuplju?
Također, da naše banke više neće izdavati Visa Electron, pa da je to zbog toga :-)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5591 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

Averus wrote:
Averus wrote:Kakvu sam to priču načuo da se neće moći više skidati lova sa PayPala, ali da ćemo "PayPal balance" moći koristiti online?

Jel' ima istine u ovome ili je neko bacio šuplju?
Također, da naše banke više neće izdavati Visa Electron, pa da je to zbog toga :-)

Aha, ziva istina - stupa na snagu zvanicno 30 februara ove godine... :-? :shock:
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5592 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Pa šta su nam onda opcije? :|
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5593 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Cekaj...koju karticu onda trebamo imati da bi se pare prebacivale na nju....van pameti je prica nece moci nikako :? Ne mogu te usloviti cuj balans da koristim....
Koje su opcije osim pp ...ja imam i skrill ide na devizni i sve ok...samo sto ga oni koji meni placaju ne koriste
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5594 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Ne znam ni ja sad, kontam danas nazvati banku i pitati
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5595 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

ma bacaju bombe, sta vam je. cuj ukida se visa
kinataun
Posts: 1
Joined: 10/01/2011 23:36

#5596 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kinataun »

Ja vas molim da mi pomognete.Kupila sam neku robu iz Kine u vrijednosti US 10. Ja robu nisam primila i prodavač zeli da mi vrati novac.Ja sam mu dala moju email adresu zbog povrata novca,a on mi je odgovorio da moj PayPal racun nije mogao primiti novac iz nepoznatog razloga. Ja vas molim da mi objasnite način primanja novca na moj PayPal račun.
Ja imam drugo pitanje a to je dali se naplačuje provizija za povrat novca
Hvala vam unaprijed
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5597 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

kinataun wrote:Ja vas molim da mi pomognete.Kupila sam neku robu iz Kine u vrijednosti US 10. Ja robu nisam primila i prodavač zeli da mi vrati novac.Ja sam mu dala moju email adresu zbog povrata novca,a on mi je odgovorio da moj PayPal racun nije mogao primiti novac iz nepoznatog razloga. Ja vas molim da mi objasnite način primanja novca na moj PayPal račun.
Ja imam drugo pitanje a to je dali se naplačuje provizija za povrat novca
Hvala vam unaprijed
Odakle si kupovala, i koja je kartica ?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5598 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

kinataun wrote:Ja vas molim da mi pomognete.Kupila sam neku robu iz Kine u vrijednosti US 10. Ja robu nisam primila i prodavač zeli da mi vrati novac.Ja sam mu dala moju email adresu zbog povrata novca,a on mi je odgovorio da moj PayPal racun nije mogao primiti novac iz nepoznatog razloga. Ja vas molim da mi objasnite način primanja novca na moj PayPal račun.
Ja imam drugo pitanje a to je dali se naplačuje provizija za povrat novca
Hvala vam unaprijed
Doci ce ti roba, strpi se.
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#5599 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by forum_selektor »

Imam jedan refund od 16.01 i danas. Koliko se ceka da povrat novca legne na karticu?
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5600 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Zvao sam banku (Raiffeisen).
Kažu nemaju nikakvih informacija da se neće izdavati VISA Electron kartice

Navodno, sve i da bude tako - naći će alternativu da korisnici mogu upravljati svojim novcem


Et', sve je dobro kad se dobro svrši :thumbup:
Post Reply