Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#5476 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leia_Organa »

Pozdrav forumaši i forumašice!

Prije nekoliko dana sam napravila PayPal account, kako bih primala novac za posao koji radim online.
Dodala sam Raiffeisen VISA karticu, verifikovala je, verifikovala sam i e-mail adresu, te aktivirala račun.
Kada je šef pokušao da mi uplati novac na račun, nije mogao. Zamolim brata i momka da pokušaju uplatiti dolar-dva, dobiju poruku "We can't send your payment right now. If you keep running into this issue, please contact PayPal." To i uradim. Kontaktiram korisničku službu i pokažu se beskorisnima. Vele, s računom je sve OK. Možeš slati i primati novac. Pošto problem nisam riješila, odlučim deaktivirati taj račun i napraviti novi.
Ista priča. Novac mogu slati, ali ne može ga meni niko slati. U korisničkoj službi tvrde da je sve OK, isto kao i s prethodnim računom, a ja još uvijek ne mogu primiti platu.

Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5477 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

ma_zdra'o wrote:Je li vama radio danas automatic withdrawal?


Meni ne :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ja imao nešto sitno, 8$ koje sam dobio prije par dana, gledam jutros oko 10h nije prebacilo a vidim da je available. Sad vidim ovaj post, uđem na paypal kad vidim da je prebacilo, tako da je u mene radilo.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#5478 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by AkumAone »

Leia_Organa wrote: Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
Jesi li zvala Raiffeisen info sluzbu, rade 24/7? Trebalo bi da ti makar kazu da li je uopste bila transakcija, ako jeste, zasto je blokirana.
A mozda ima neke veze sa valutama, zamoli brata ili momka da ti posalju koju konvertibilnu marku (BAM).
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#5479 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

Leia_Organa wrote:Pozdrav forumaši i forumašice!

Prije nekoliko dana sam napravila PayPal account, kako bih primala novac za posao koji radim online.
Dodala sam Raiffeisen VISA karticu, verifikovala je, verifikovala sam i e-mail adresu, te aktivirala račun.
Kada je šef pokušao da mi uplati novac na račun, nije mogao. Zamolim brata i momka da pokušaju uplatiti dolar-dva, dobiju poruku "We can't send your payment right now. If you keep running into this issue, please contact PayPal." To i uradim. Kontaktiram korisničku službu i pokažu se beskorisnima. Vele, s računom je sve OK. Možeš slati i primati novac. Pošto problem nisam riješila, odlučim deaktivirati taj račun i napraviti novi.
Ista priča. Novac mogu slati, ali ne može ga meni niko slati. U korisničkoj službi tvrde da je sve OK, isto kao i s prethodnim računom, a ja još uvijek ne mogu primiti platu.

Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
Ja imam RF radi bez problema sad, imao slican problem prije par mjeseci nakon sto je radila neko vrijeme bez problema, fazon je sto moras nazvati PAYPAL i reci im da je deaktivirana opcija za primanje novca, (ako je deaktivirana opcija cesto na kartici u meniju (Add Card Ispod Avaliable balanca), nema zelene trake preko one slike kartice i na kojoj pise Auto Witdrawl, tj oznacena kao kartica da je ta za automatski transfer.) Uglavnom zovi paypal support, do njih je 100% , a druga stvar je sto ti neko iz Bosne (momak i brat?) svakako ne mogu slati na paypal pare, tako da ne vjerujem da mozes tako provjerit ma da u to nisam siguran, mozda su mjenjali. BTW, kartica je VISA ELECTRON?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5480 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

Leia_Organa wrote:Pozdrav forumaši i forumašice!

Prije nekoliko dana sam napravila PayPal account, kako bih primala novac za posao koji radim online.
Dodala sam Raiffeisen VISA karticu, verifikovala je, verifikovala sam i e-mail adresu, te aktivirala račun.
Kada je šef pokušao da mi uplati novac na račun, nije mogao. Zamolim brata i momka da pokušaju uplatiti dolar-dva, dobiju poruku "We can't send your payment right now. If you keep running into this issue, please contact PayPal." To i uradim. Kontaktiram korisničku službu i pokažu se beskorisnima. Vele, s računom je sve OK. Možeš slati i primati novac. Pošto problem nisam riješila, odlučim deaktivirati taj račun i napraviti novi.
Ista priča. Novac mogu slati, ali ne može ga meni niko slati. U korisničkoj službi tvrde da je sve OK, isto kao i s prethodnim računom, a ja još uvijek ne mogu primiti platu.

Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
ovo deaktiviranje i ponovno kreiranje je bilo suvišno, više liči na očajnički potez.
Pošalji meni paypal adresu na PM ja ću pokušati poslati 1$
AKo ne bude moglo, zovi svaki dan Paypal i tuši ih. do njih je 100%, i nema veze sa RF.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5481 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Nije ni u mene moglo prošli mjesec, ja kontaktirao paypal i oni su nešto napravili i sada radi. Isto RF VISA.
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#5482 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leia_Organa »

AkumAone wrote:
Leia_Organa wrote: Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
Jesi li zvala Raiffeisen info sluzbu, rade 24/7? Trebalo bi da ti makar kazu da li je uopste bila transakcija, ako jeste, zasto je blokirana.
A mozda ima neke veze sa valutama, zamoli brata ili momka da ti posalju koju konvertibilnu marku (BAM).
Zvala sam Raiffeisen službu. Vele da je bila transakcija. PayCode i kada sam poslala dva dollara, čisto da provjerim mogu li slati novac. Hvala na savjetima. :thumbup:
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#5483 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leia_Organa »

free_too wrote:
Leia_Organa wrote:Pozdrav forumaši i forumašice!

Prije nekoliko dana sam napravila PayPal account, kako bih primala novac za posao koji radim online.
Dodala sam Raiffeisen VISA karticu, verifikovala je, verifikovala sam i e-mail adresu, te aktivirala račun.
Kada je šef pokušao da mi uplati novac na račun, nije mogao. Zamolim brata i momka da pokušaju uplatiti dolar-dva, dobiju poruku "We can't send your payment right now. If you keep running into this issue, please contact PayPal." To i uradim. Kontaktiram korisničku službu i pokažu se beskorisnima. Vele, s računom je sve OK. Možeš slati i primati novac. Pošto problem nisam riješila, odlučim deaktivirati taj račun i napraviti novi.
Ista priča. Novac mogu slati, ali ne može ga meni niko slati. U korisničkoj službi tvrde da je sve OK, isto kao i s prethodnim računom, a ja još uvijek ne mogu primiti platu.

Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
Ja imam RF radi bez problema sad, imao slican problem prije par mjeseci nakon sto je radila neko vrijeme bez problema, fazon je sto moras nazvati PAYPAL i reci im da je deaktivirana opcija za primanje novca, (ako je deaktivirana opcija cesto na kartici u meniju (Add Card Ispod Avaliable balanca), nema zelene trake preko one slike kartice i na kojoj pise Auto Witdrawl, tj oznacena kao kartica da je ta za automatski transfer.) Uglavnom zovi paypal support, do njih je 100% , a druga stvar je sto ti neko iz Bosne (momak i brat?) svakako ne mogu slati na paypal pare, tako da ne vjerujem da mozes tako provjerit ma da u to nisam siguran, mozda su mjenjali. BTW, kartica je VISA ELECTRON?
Kartica je VISA Electron, da. Na PayPal profilu ima ta zelena traka preko kartice i na njoj piše Automatic Withdrawal. Momak mi je slao novac s njemačkog PayPala, a brat s BH i ništa nije prošlo. Preostaje mi opet kontaktirati PayPal i reći da je deaktivirana opcija za primanje novca. Već sam s njima komunicirala ali nisam upotrijebila taj izraz, pa da pokušam i s tim. :D Hvala ti.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5484 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

ništa ti njima ne spominji "uključivanje opcija"
već se naoštri i reci DA NAPRAVE !!! i da se to tada ne skidaš sa telefona. :D
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#5485 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leia_Organa »

victom wrote:ništa ti njima ne spominji "uključivanje opcija"
već se naoštri i reci DA NAPRAVE !!! i da se to tada ne skidaš sa telefona. :D
:D Izgleda da nemam druge opcije. Ništa labavo. :-x
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#5486 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mad mike »

Koliko transakcija treba proci da Paypal "ukine" ovo cekanje od 30 dana da se podigne novac?
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#5487 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mirsek »

free_too wrote:
Leia_Organa wrote:Pozdrav forumaši i forumašice!

Prije nekoliko dana sam napravila PayPal account, kako bih primala novac za posao koji radim online.
Dodala sam Raiffeisen VISA karticu, verifikovala je, verifikovala sam i e-mail adresu, te aktivirala račun.
Kada je šef pokušao da mi uplati novac na račun, nije mogao. Zamolim brata i momka da pokušaju uplatiti dolar-dva, dobiju poruku "We can't send your payment right now. If you keep running into this issue, please contact PayPal." To i uradim. Kontaktiram korisničku službu i pokažu se beskorisnima. Vele, s računom je sve OK. Možeš slati i primati novac. Pošto problem nisam riješila, odlučim deaktivirati taj račun i napraviti novi.
Ista priča. Novac mogu slati, ali ne može ga meni niko slati. U korisničkoj službi tvrde da je sve OK, isto kao i s prethodnim računom, a ja još uvijek ne mogu primiti platu.

Je li imao neko sličnih iskustava? Da li postoji rješenje za problem?
Ja imam RF radi bez problema sad, imao slican problem prije par mjeseci nakon sto je radila neko vrijeme bez problema, fazon je sto moras nazvati PAYPAL i reci im da je deaktivirana opcija za primanje novca, (ako je deaktivirana opcija cesto na kartici u meniju (Add Card Ispod Avaliable balanca), nema zelene trake preko one slike kartice i na kojoj pise Auto Witdrawl, tj oznacena kao kartica da je ta za automatski transfer.) Uglavnom zovi paypal support, do njih je 100% , a druga stvar je sto ti neko iz Bosne (momak i brat?) svakako ne mogu slati na paypal pare, tako da ne vjerujem da mozes tako provjerit ma da u to nisam siguran, mozda su mjenjali. BTW, kartica je VISA ELECTRON?
Moze, meni drug neki dan poslao i proslo, bas testirali da li radi posto sam ima isti problem da mi kartica nije imala auto withdrawal opciju ukljucenu.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5488 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

Dear ............,

Thank you for contacting PayPal regarding withdrawal funds.

I have reviewed your account in details and would like to inform that in database PayPal shows that 01-Dec-2017 the withdrawal process on Visa card ******** was Denied by your card issuer. In this case I recommend to contact directly with your card issuer to receive more information about this situation and your withdrawal limits.


I hope you find this information useful.



It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.



Have a nice day!







Ovaj sam mail dobila od paypala. Je li se vama desavalo da vam banka odbije novac sa paypala i zašto?
Nisam u BiH, ne mogu još da odem lično da pitam, ali svaki put kad sam išla, tako su nespretno odgovarali na sva pitanja vezana za Paypal. Totalno su neupućeni :sad:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5489 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

ma_zdra'o wrote:Dear ............,

Thank you for contacting PayPal regarding withdrawal funds.

I have reviewed your account in details and would like to inform that in database PayPal shows that 01-Dec-2017 the withdrawal process on Visa card ******** was Denied by your card issuer. In this case I recommend to contact directly with your card issuer to receive more information about this situation and your withdrawal limits.


I hope you find this information useful.



It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.



Have a nice day!







Ovaj sam mail dobila od paypala. Je li se vama desavalo da vam banka odbije novac sa paypala i zašto?
Nisam u BiH, ne mogu još da odem lično da pitam, ali svaki put kad sam išla, tako su nespretno odgovarali na sva pitanja vezana za Paypal. Totalno su neupućeni :sad:
Koja banka, koja kartica ?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5490 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

Nije ti banka odbila, paypal sere. To im je canned reply :D
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5491 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

MA Intesa glupa
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5492 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

ma_zdra'o wrote:MA Intesa glupa
samo da napomenem limit po transkaciji je 500 € ili dolara.
probaj sa 400 €
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5493 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

ma znam ja to, al eto

ne mogu da se nacudim kako prodje automatski prvog ako imam u balance manje od 500 dolara, a čim je više ništa ne prođe.


Manualno uvijek radi normalno :mrgreen:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5494 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

ma_zdra'o wrote:ma znam ja to, al eto

ne mogu da se nacudim kako prodje automatski prvog ako imam u balance manje od 500 dolara, a čim je više ništa ne prođe.


Manualno uvijek radi normalno :mrgreen:
znači hoćeš da ušparaš 4 € :D
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5495 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

victom wrote:
ma_zdra'o wrote:ma znam ja to, al eto

ne mogu da se nacudim kako prodje automatski prvog ako imam u balance manje od 500 dolara, a čim je više ništa ne prođe.


Manualno uvijek radi normalno :mrgreen:
znači hoćeš da ušparaš 4 € :D

Da, veliki su nameti, mora se ućarit neđe :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5496 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Dobio sam informaciju da se Agencija za bankarstvo uveliko protivi PayPalu u BIH, te da pokušava uvesti da se u BIH ne može primati novac preko PayPala u skorije vrijeme.
Informacija je iz jedne od većih BIH banaka, od ekipe sa kreditnog poslovanja.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5497 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Pa da nam uceraju i tu ...ne bi me cudilo jbg zar mogu zabranit
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5498 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

liaar wrote:Dobio sam informaciju da se Agencija za bankarstvo uveliko protivi PayPalu u BIH, te da pokušava uvesti da se u BIH ne može primati novac preko PayPala u skorije vrijeme.
Informacija je iz jedne od većih BIH banaka, od ekipe sa kreditnog poslovanja.


Oni o tome ne odlucuju uopste, niti su bitni po tom pitanju. O tome da li ce PayPal biti potpuno funkcionalan odlucuje nadlezno ministarstvo finansija BiH. Agencija za Bankarstvo nije zakonodavni organ niti se moze mijesati u poslove ministarstava na takav nacin njihovo je da vrse nadzor u radu bankovnog sektora prije svega i da vode racuna da je sve tu legalno... Problem koji imaju sa PayPal je da ne mogu pratiti ko salje novac tj. odakle stize novac pa su zato uveli u bankama da se moraju izvodi donositi sa Paypal i najradije bi da sva primanja novca idu preko deviznih racuna jer se vidi odmah tamo ko to salje. To je tragikomicna situacija koja se pravda rizikom od terorizma i pranjem novca, koliko je to amaterski pristup dovoljno govori da u Hrvatskoj i Srbiji niko to ne trazi zato sto PayPal ima svoje mehanizme kontrole i sprecavanja pranja novca kao i finansiranja terorizma.

Pa kako su pali oni nasi dijasporci iz USA sto su preko PayPal finansirali ISIL nego bas zahvaljujuci saradnji Paypal i FBI.

Ako neki Abdul ibn Hamza von Bin Laden salje nekom Muji u Bosni 500 Eura na Paypal ako je taj Abdul na nekim listama FBI automatski je i account na koji je poslan novac flagovan i Mujo je oznacen kao sumnjiv i FBI dojavljuje SIPA, OSA i drugim ku*rcima palcima sta se dogadja. Al' haj ti to nasim hajvanima dokazi dinosaurisima informaticki nepismenim koji su zavaljeni u agencijskim foteljama..

Uz to sve jos nemamo ni zakon o finansiranju terorizma i pranju novca kako je to iz vana diktirano da bude u skladu sa medjunarodnim normama...

Koliko je to retrogradna i nazadna ideja ukoliko je istina govori i to da gradjani BiH mogu primati novac od proljeca 2011, znaci vec 6 godina bez ikakvih problema, i sad bi kao oni da to zabrane...
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5499 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

SanskiBiser wrote:
liaar wrote:Dobio sam informaciju da se Agencija za bankarstvo uveliko protivi PayPalu u BIH, te da pokušava uvesti da se u BIH ne može primati novac preko PayPala u skorije vrijeme.
Informacija je iz jedne od većih BIH banaka, od ekipe sa kreditnog poslovanja.


Oni o tome ne odlucuju uopste, niti su bitni po tom pitanju. O tome da li ce PayPal biti potpuno funkcionalan odlucuje nadlezno ministarstvo finansija BiH. Agencija za Bankarstvo nije zakonodavni organ niti se moze mijesati u poslove ministarstava na takav nacin njihovo je da vrse nadzor u radu bankovnog sektora prije svega i da vode racuna da je sve tu legalno... Problem koji imaju sa PayPal je da ne mogu pratiti ko salje novac tj. odakle stize novac pa su zato uveli u bankama da se moraju izvodi donositi sa Paypal i najradije bi da sva primanja novca idu preko deviznih racuna jer se vidi odmah tamo ko to salje. To je tragikomicna situacija koja se pravda rizikom od terorizma i pranjem novca, koliko je to amaterski pristup dovoljno govori da u Hrvatskoj i Srbiji niko to ne trazi zato sto PayPal ima svoje mehanizme kontrole i sprecavanja pranja novca kao i finansiranja terorizma.

Pa kako su pali oni nasi dijasporci iz USA sto su preko PayPal finansirali ISIL nego bas zahvaljujuci saradnji Paypal i FBI.

Ako neki Abdul ibn Hamza von Bin Laden salje nekom Muji u Bosni 500 Eura na Paypal ako je taj Abdul na nekim listama FBI automatski je i account na koji je poslan novac flagovan i Mujo je oznacen kao sumnjiv i FBI dojavljuje SIPA, OSA i drugim ku*rcima palcima sta se dogadja. Al' haj ti to nasim hajvanima dokazi dinosaurisima informaticki nepismenim koji su zavaljeni u agencijskim foteljama..

Uz to sve jos nemamo ni zakon o finansiranju terorizma i pranju novca kako je to iz vana diktirano da bude u skladu sa medjunarodnim normama...

Koliko je to retrogradna i nazadna ideja ukoliko je istina govori i to da gradjani BiH mogu primati novac od proljeca 2011, znaci vec 6 godina bez ikakvih problema, i sad bi kao oni da to zabrane...
To je i problem, pravdaju se sa tim "terorizmom" i najviše im je problem što tolike pare ulaze u BIH a nisu oporezovane, zato se i žale.
I jeste im cilj da ide sve preko deviznih...
Direktor kartičnog koji mi je pisao povilenio, pola kancelarije prevrnuo kad su ovi iznijeli svoj stav i šta planiraju...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5500 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

liaar wrote:
SanskiBiser wrote:
liaar wrote:Dobio sam informaciju da se Agencija za bankarstvo uveliko protivi PayPalu u BIH, te da pokušava uvesti da se u BIH ne može primati novac preko PayPala u skorije vrijeme.
Informacija je iz jedne od većih BIH banaka, od ekipe sa kreditnog poslovanja.


Oni o tome ne odlucuju uopste, niti su bitni po tom pitanju. O tome da li ce PayPal biti potpuno funkcionalan odlucuje nadlezno ministarstvo finansija BiH. Agencija za Bankarstvo nije zakonodavni organ niti se moze mijesati u poslove ministarstava na takav nacin njihovo je da vrse nadzor u radu bankovnog sektora prije svega i da vode racuna da je sve tu legalno... Problem koji imaju sa PayPal je da ne mogu pratiti ko salje novac tj. odakle stize novac pa su zato uveli u bankama da se moraju izvodi donositi sa Paypal i najradije bi da sva primanja novca idu preko deviznih racuna jer se vidi odmah tamo ko to salje. To je tragikomicna situacija koja se pravda rizikom od terorizma i pranjem novca, koliko je to amaterski pristup dovoljno govori da u Hrvatskoj i Srbiji niko to ne trazi zato sto PayPal ima svoje mehanizme kontrole i sprecavanja pranja novca kao i finansiranja terorizma.

Pa kako su pali oni nasi dijasporci iz USA sto su preko PayPal finansirali ISIL nego bas zahvaljujuci saradnji Paypal i FBI.

Ako neki Abdul ibn Hamza von Bin Laden salje nekom Muji u Bosni 500 Eura na Paypal ako je taj Abdul na nekim listama FBI automatski je i account na koji je poslan novac flagovan i Mujo je oznacen kao sumnjiv i FBI dojavljuje SIPA, OSA i drugim ku*rcima palcima sta se dogadja. Al' haj ti to nasim hajvanima dokazi dinosaurisima informaticki nepismenim koji su zavaljeni u agencijskim foteljama..

Uz to sve jos nemamo ni zakon o finansiranju terorizma i pranju novca kako je to iz vana diktirano da bude u skladu sa medjunarodnim normama...

Koliko je to retrogradna i nazadna ideja ukoliko je istina govori i to da gradjani BiH mogu primati novac od proljeca 2011, znaci vec 6 godina bez ikakvih problema, i sad bi kao oni da to zabrane...
To je i problem, pravdaju se sa tim "terorizmom" i najviše im je problem što tolike pare ulaze u BIH a nisu oporezovane, zato se i žale.
I jeste im cilj da ide sve preko deviznih...
Direktor kartičnog koji mi je pisao povilenio, pola kancelarije prevrnuo kad su ovi iznijeli svoj stav i šta planiraju...

I u tome nemaju podrsku agencije iz RS. :lol: (provjereno :izet: )

Tu ce biti otvoren sukob izmedju banki i agencije a ako Paypal potjera ove iz agencije letjece perje na sve strane.... :lol:
Post Reply