Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5451 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

Ja sam na kraju odabrala Intesinu Visu i otvorila studentski račun. Nema mjesečne naknade za vođenje računa i nema
plaćanja članarine od 10 km ako je otvoren studentski bez mogućnosti prekoračenja.
Konverzija Euri u km je po srednjem kursu. Izvodi stižu putem maila.


Mada nešto sada gledam ugovor i nisam sigur jel me čovjek dobro shvatio il mi je na svoju ruku dao to prekoračenje
uz 10 km članarine. Nadam se da nije, iskreno!


Pitanje, ali provjerit ću sutra i sama: jel može Unicrediova Visa Classic poslužiti za primanje love putem pp?
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5452 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

BadSanta wrote:Pitanje, ali provjerit ću sutra i sama: jel može Unicrediova Visa Classic poslužiti za primanje love putem pp?
Može samo nije praktično jer prvo puno se čeka, drugo ona nije povezana sa bankovnim računom pa pare koje legnu vise na kartici, mogu se koristiti za plaćanje, a ako hoćeš da uzmeš keš sa bankomata biće ti masno naplaćeno.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5453 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

Saka wrote:
BadSanta wrote:Pitanje, ali provjerit ću sutra i sama: jel može Unicrediova Visa Classic poslužiti za primanje love putem pp?
Može samo nije praktično jer prvo puno se čeka, drugo ona nije povezana sa bankovnim računom pa pare koje legnu vise na kartici, mogu se koristiti za plaćanje, a ako hoćeš da uzmeš keš sa bankomata biće ti masno naplaćeno.
Uh, neću onda :D Hvala na odg
črnec
Posts: 10
Joined: 17/11/2009 23:04

#5454 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by črnec »

BadSanta wrote:
Saka wrote:
BadSanta wrote:Pitanje, ali provjerit ću sutra i sama: jel može Unicrediova Visa Classic poslužiti za primanje love putem pp?
Može samo nije praktično jer prvo puno se čeka, drugo ona nije povezana sa bankovnim računom pa pare koje legnu vise na kartici, mogu se koristiti za plaćanje, a ako hoćeš da uzmeš keš sa bankomata biće ti masno naplaćeno.
Uh, neću onda :D Hvala na odg
Ja sam iz banke dobio drugačiji odgovor, a imao sam isto pitanje. Pare koje legnu na visa classic se 20.og u mjesecu prenose na tekući račun bez provizije, po istom modelu kao kada nešto kupujem preko kartice pa se 20.og skidaju sredstva sa tekućeg računa.

Prije 10ak dana mi je napravljen storno (refund) neke transakcije pa ćemo za 3 dana vidjeti kakav će iznos biti na tekućem računu.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5455 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

črnec wrote:
BadSanta wrote:
Saka wrote:Može samo nije praktično jer prvo puno se čeka, drugo ona nije povezana sa bankovnim računom pa pare koje legnu vise na kartici, mogu se koristiti za plaćanje, a ako hoćeš da uzmeš keš sa bankomata biće ti masno naplaćeno.
Uh, neću onda :D Hvala na odg
Ja sam iz banke dobio drugačiji odgovor, a imao sam isto pitanje. Pare koje legnu na visa classic se 20.og u mjesecu prenose na tekući račun bez provizije, po istom modelu kao kada nešto kupujem preko kartice pa se 20.og skidaju sredstva sa tekućeg računa.

Prije 10ak dana mi je napravljen storno (refund) neke transakcije pa ćemo za 3 dana vidjeti kakav će iznos biti na tekućem računu.
Probaj pa javi, al čisto sumnjam da će ti se prebaciti na račun. Drugo je refund, on se hoće prebaciti, refund legne bez problema i na MasterCard. Riječ je o uplati sa PayPal-a, ako ti ona legne na račun bez provizije svaka čast, al to dosad niko nije potvrdio, a to što ti oni kažu u banci okači mačku o rep, oni ne znaju gdje su šuplji.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5456 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

črnec wrote:
Ja sam iz banke dobio drugačiji odgovor, a imao sam isto pitanje. Pare koje legnu na visa classic se 20.og u mjesecu prenose na tekući račun bez provizije, po istom modelu kao kada nešto kupujem preko kartice pa se 20.og skidaju sredstva sa tekućeg računa.

Prije 10ak dana mi je napravljen storno (refund) neke transakcije pa ćemo za 3 dana vidjeti kakav će iznos biti na tekućem računu.
Živ bio javi što prije ako nešto saznaš, a istina je da refund može i na MastarCard i to je jedino što može s tom karticom.
Još veća istina je da u svakoj banci u koju sam išla ili telefonski zvala pojma nemaju šta je pp ili ako imaju pojma
žele mi uvaliti neke pakete sa nepotrebnim izdacima. Koji su gori od dvoje, ne znam. :run:
črnec
Posts: 10
Joined: 17/11/2009 23:04

#5457 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by črnec »

BadSanta wrote:
črnec wrote:
Ja sam iz banke dobio drugačiji odgovor, a imao sam isto pitanje. Pare koje legnu na visa classic se 20.og u mjesecu prenose na tekući račun bez provizije, po istom modelu kao kada nešto kupujem preko kartice pa se 20.og skidaju sredstva sa tekućeg računa.

Prije 10ak dana mi je napravljen storno (refund) neke transakcije pa ćemo za 3 dana vidjeti kakav će iznos biti na tekućem računu.
Živ bio javi što prije ako nešto saznaš, a istina je da refund može i na MastarCard i to je jedino što može s tom karticom.
Još veća istina je da u svakoj banci u koju sam išla ili telefonski zvala pojma nemaju šta je pp ili ako imaju pojma
žele mi uvaliti neke pakete sa nepotrebnim izdacima. Koji su gori od dvoje, ne znam. :run:
Imam uplatu na paypal, ali sredstva su trenutno "on hold" i bice raspoloživa 7.12, pa cu tada javiti.
xaves
Posts: 13
Joined: 15/02/2015 03:04

#5458 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by xaves »

črnec wrote:
BadSanta wrote:
črnec wrote:
Ja sam iz banke dobio drugačiji odgovor, a imao sam isto pitanje. Pare koje legnu na visa classic se 20.og u mjesecu prenose na tekući račun bez provizije, po istom modelu kao kada nešto kupujem preko kartice pa se 20.og skidaju sredstva sa tekućeg računa.

Prije 10ak dana mi je napravljen storno (refund) neke transakcije pa ćemo za 3 dana vidjeti kakav će iznos biti na tekućem računu.
Živ bio javi što prije ako nešto saznaš, a istina je da refund može i na MastarCard i to je jedino što može s tom karticom.
Još veća istina je da u svakoj banci u koju sam išla ili telefonski zvala pojma nemaju šta je pp ili ako imaju pojma
žele mi uvaliti neke pakete sa nepotrebnim izdacima. Koji su gori od dvoje, ne znam. :run:
Imam uplatu na paypal, ali sredstva su trenutno "on hold" i bice raspoloživa 7.12, pa cu tada javiti.
Kad si primio uplatu? Pitam zbog on hold vremena je li 30 dana i dalje

I ako moze pitanje: ako primim novac na devizni racun, mogu li ga podignuti preko visa electron kartice
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5459 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

1 pitanje jeste 30 dana pa onda 1 prebacuju
2 pitanje ne mozes
dejann123
Posts: 2
Joined: 17/11/2017 21:26

#5460 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dejann123 »

Pozdrav svima, novi sam ovde pa se izvinjavam unaprijed ako je moje pitanje vec postavljeno vise puta, listao sam ovaj topik, al ne nadjoh odgovor na moju muku. Elem, sto se tice ovog credit card statment, gdje ja mogu naci taj kod sto mi treba da potvrdim karticu, pitao sam u banci i kaze mi lik u fazonu banka nema nista s tim ovo ono taj kod je tebi doso na email adresu, kad ono supljo ispod repa, nije tamo. Jos me ubjedjuje ko da sam budala, a nisam mnogo ni pametan. U pitanju je mastercard debit kartica, racun otvoren u nlb banci, koliko vidim ovo ima veze direktno sa masterkardom, kako njih da kontaktiram i gdje da nadjem taj kod za potvrdu kartice, hvala unaprijed.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5461 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Dejane, traži izvod iz banke.
Na izvodu ćeš vidjeti transakciju u vezi PayPala, oko 4-5 KM.

U sklopu toga, bit će XXXX-PAYPAL, a XXXX su 4 različite cifre.
Uneseš te 4 cifre na PAYPAL, i aktivirana ti je kartica.

Ako sam naravno shvatio o čemu pitaš...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5462 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

dejann123 wrote:Pozdrav svima, novi sam ovde pa se izvinjavam unaprijed ako je moje pitanje vec postavljeno vise puta, listao sam ovaj topik, al ne nadjoh odgovor na moju muku. Elem, sto se tice ovog credit card statment, gdje ja mogu naci taj kod sto mi treba da potvrdim karticu, pitao sam u banci i kaze mi lik u fazonu banka nema nista s tim ovo ono taj kod je tebi doso na email adresu, kad ono supljo ispod repa, nije tamo. Jos me ubjedjuje ko da sam budala, a nisam mnogo ni pametan. U pitanju je mastercard debit kartica, racun otvoren u nlb banci, koliko vidim ovo ima veze direktno sa masterkardom, kako njih da kontaktiram i gdje da nadjem taj kod za potvrdu kartice, hvala unaprijed.
piše u samom imenu PAYPAL transakcije

PayPal*1234 CODE or PP*1234 CODE

u ovom primjeru je kod: 1234

https://www.paypal.com/us/selfhelp/arti ... rd-faq1948
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
dejann123
Posts: 2
Joined: 17/11/2017 21:26

#5463 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dejann123 »

hvala na brzom odgovoru, da vas pitam jos racun je otvoren u nlb tuzlanskoj banci (zbog posla), jel mogu taj izvod traziti u nlb banjaluckoj posto mi je blize
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#5464 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tolumbar »

Ljudi posto ne zivim u Bosni i Hercegovini,a zelio bih da otvorim Bosanski paypal kad budem dolazio tamo oko nove godine interesuje me sljedece,naime imam Bosansku licnu kartu ali kartice iz Bosanska banke nemam,imam prijavljeno
boraviste ali sa tim stanom nemam vise nikakve veze,e sad me interesuje ako otvorim bosanski paypal znam da paypal
zna nekad traziti i verifikacuju osobe odnosno kopiju licne kartice i skenirane racune,dali je do sada neko imao iskustva sa tim i dali bi licna karta i potvrda o cipsu bili dovoljni dokumenti za takvu verifikaciju?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5465 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

tolumbar wrote:Ljudi posto ne zivim u Bosni i Hercegovini,a zelio bih da otvorim Bosanski paypal kad budem dolazio tamo oko nove godine interesuje me sljedece,naime imam Bosansku licnu kartu ali kartice iz Bosanska banke nemam,imam prijavljeno
boraviste ali sa tim stanom nemam vise nikakve veze,e sad me interesuje ako otvorim bosanski paypal znam da paypal
zna nekad traziti i verifikacuju osobe odnosno kopiju licne kartice i skenirane racune,dali je do sada neko imao iskustva sa tim i dali bi licna karta i potvrda o cipsu bili dovoljni dokumenti za takvu verifikaciju?

Valjda otvaras racun za nerezidente u bilo kojoj banci kod nas.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5466 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by drndalo »

dejann123 wrote:hvala na brzom odgovoru, da vas pitam jos racun je otvoren u nlb tuzlanskoj banci (zbog posla), jel mogu taj izvod traziti u nlb banjaluckoj posto mi je blize
Mislim da ne mozes jer su to 2 razdvojene banke...
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#5467 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tolumbar »

SanskiBiser wrote:
tolumbar wrote:Ljudi posto ne zivim u Bosni i Hercegovini,a zelio bih da otvorim Bosanski paypal kad budem dolazio tamo oko nove godine interesuje me sljedece,naime imam Bosansku licnu kartu ali kartice iz Bosanska banke nemam,imam prijavljeno
boraviste ali sa tim stanom nemam vise nikakve veze,e sad me interesuje ako otvorim bosanski paypal znam da paypal
zna nekad traziti i verifikacuju osobe odnosno kopiju licne kartice i skenirane racune,dali je do sada neko imao iskustva sa tim i dali bi licna karta i potvrda o cipsu bili dovoljni dokumenti za takvu verifikaciju?

Valjda otvaras racun za nerezidente u bilo kojoj banci kod nas.
Ne drug ja sam drzavljanin BiH,racun u banci cu lako otvoriti,nego me interesuje kako da dokazem paypalu da sam ja zaista u Bosni,kakvi ce mi dokumenti biti potrebni,razumjes?
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5468 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by drndalo »

Zasto bi te to oni pitali? Imas karticu koju prijavis.
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#5469 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tolumbar »

Zato sto ne zivim u Bosni....
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5470 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by drndalo »

tolumbar wrote:Zato sto ne zivim u Bosni....
Ok, ali gdje te to pitaju? Mislim gdje zivis? E-mail adresa, broj kartice... Ne znam da me ikad pitase i za adresu, a kamoli za CIPS, ili nesto slicno...

Edit: sad provjerih, ipak imam adresu u profilu... Zaboravio da sam ikada to pisao... :cry:

Elem, ja i dalje ne vidim problem u tome, ako uzmes karticu, imas adresu u BiH, iako nisi na njoj. Vodi se kao billing adresa, dakle ako ti salju racun... To kasnije vjerujem mozes i izmijeniti, npr. za 4 mjeseca... Jer si preselio...
Last edited by drndalo on 26/11/2017 12:42, edited 1 time in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5471 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

tolumbar wrote:Zato sto ne zivim u Bosni....
Evo ja ću ti reći kako ide.

Ako nemaš BH bankovnu karticu:

1) Otvoriš u bosanskoj banci bankovni tačun, uz predodžbu lične i te prijave boravke. To traje oko 14 dana.
2) Neke banke šalju poštom karticu na tu adresu. Tako da treba neko biti kuci to da podigne, ili poštar gdje da ubaci.
jer ako nema , kartica se vraća nazada sa naznakom nedostavljivo.

3)Ako imas vec karticu, ili imas da ti to neko sredi. onda prijavljuješ tu karticu na paypal
Onda ides u banku da trazis izvod, da bi vidio PAYPAL KOD i verificirao karticu.

4) Nakon toga account se verifikuje sa nekim dokumentom (pasos ili licna), sto ti imas. (cak mislim da verifikacija nije ni obevezna)
5) Jedini problem je ako budu trazili da ima posaljes neki racun, koji je stigao na tvoju adresu. Ali to mislim da paypal ne trazi. (ne znam)
6) Cak i da trazi, mozes se vaditi, živim sa roditeljima, nemam t, mozel CIPS.

Uglavnom ja ne vidim nikakvih prepreka kod tebe da to tako uradis, osim sa tom isporukom kartice na kucnu adresu.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:53, edited 2 times in total.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5472 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

Je li vama radio danas automatic withdrawal?


Meni ne :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5473 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

ma_zdra'o wrote:Je li vama radio danas automatic withdrawal?


Meni ne :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Radi ako imas do 500 Eura na racunu ako imas preko tog iznosa onda ne radi, tako je kod mene barem i danas je proslo. :lol:
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5474 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

SanskiBiser wrote:
ma_zdra'o wrote:Je li vama radio danas automatic withdrawal?


Meni ne :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Radi ako imas do 500 Eura na racunu ako imas preko tog iznosa onda ne radi, tako je kod mene barem i danas je proslo. :lol:

Da, imam više i pononovo neće da prođe. A ranije kad je bilo manje, radilo je.

Isto mi se desilo u oktobru kad je bilo oko 1000 dolara.

Šta sad da radim? Pisala sam paypalu.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#5475 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

Haj bar da tih 500 prebace, nego neće ništa.

Samo vrate u available balance ili uopšte ne urade automatski transfer, kao danas.
Post Reply