Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#426 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

papak,

Pa hajde ti onda registruj premier i primaj novac, a mi cemo jos uvijek cekati da nam se smiluju i dopuste da mozemo primati lovu.
mulac,
prije nego sto sam pitao, pregledao sam unazad 10-ak stranica, i nije bilo nekih pojasnjenja za moje pitanje, postavio sam pitanje ovdje, i posto sam morao tvoje postove citati, a nisi mogao ko svak onrmalan da odgovoris, krenuo sam stranicu po stranicu i nasao odgovor...

Code: Select all


[quote="Shapat"]
Premium (ili Business) je najvisi nivo, a ja imam Premier (ispravka, sorry) i  za njega samo treba poslati one nekakve pisane potvrde, a free je kao i obicni. Medjutim, ima nekakvih dodatnih opcja kamaru, pa kada sve bude ferceralo i za nas bijednike u BiH, onda ce valjati :)[/quote]

tvoj sljedeci post je vec bolji :-D

[quote]zašiljeni,

evo šta kaže onom ko pokuša poslati bosancima:

Authorization Failed

Currently PayPal accounts in Bosnia and Herzegovina are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds.[/quote]

mozda mozes prevariti paypal, pa staviti da si iz druge drzeve :D, jest da ce kartica biti opet iz druge drzave.. :D
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#427 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by ovajonaj »

mozda je offtopic ali ima veze sa paypalom.... kad sam htio kupiti sebi kredit na skypu da zovem rodjake u americi nisam imao opciju da platim preko paypala jer sam iz bosne.... i onda ja lijepo svoj profil na skypu promijenim da sam iz austrije i nakon toga mi je bila dostupna opcija da kupim kredit preko paypala... i bez problema sam ga kupio sa svojom visa electron karticom na paypalu... bas glupo...
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#428 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

imam dva kratka pitanja (u plavim djelovima) :D

Image
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#429 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by atko »

-Month- -Year-
-Mjesec- -Godina-

:D :D :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#430 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

atko wrote:-Month- -Year-
-Mjesec- -Godina-

:D :D :D
sta ja znam, moze biti da je 10.2009 i 9.2010 :D :D

nisam nista stavio za street provice, i prihvatilo mi :P
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#431 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by burekodsira »

trebo si staviti KS/FBIH :lol:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#432 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

da li u Rf banci salju mjesecni izvjestaj i ako nisi nista trosio? Osim one 2km sto ti uzmu radi odrzanja racuna.. pitam zato jer meni nisu poslali (osim prvi put) :-D
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#433 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by ChataDodajStaHoces »

Meni su nekoliko puta refund preko e-baya radili i bez problema mi legle pare na karticu ( naravno sve ide preko PayPala ), cime sam zakljucio da je paypal ustvari samo posrednik koji preusmjeri lovu a ne zadrzava na paypal accountu bar za BiH, jer sam ujedno i verified user. Uglavnom provjerena, UniCredit debitna kartica, radi...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#434 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by d2 »

Chata87 wrote:Meni su nekoliko puta refund preko e-baya radili i bez problema mi legle pare na karticu ( naravno sve ide preko PayPala ), cime sam zakljucio da je paypal ustvari samo posrednik koji preusmjeri lovu a ne zadrzava na paypal accountu bar za BiH, jer sam ujedno i verified user. Uglavnom provjerena, UniCredit debitna kartica, radi...
ja mislim da se ne moze uraditi ta verifikacija kartice za BiH (verified user), to ima veze sa verificiranjem adrese ?
kako si uspio ?
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#435 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by ChataDodajStaHoces »

d2 wrote:
Chata87 wrote:Meni su nekoliko puta refund preko e-baya radili i bez problema mi legle pare na karticu ( naravno sve ide preko PayPala ), cime sam zakljucio da je paypal ustvari samo posrednik koji preusmjeri lovu a ne zadrzava na paypal accountu bar za BiH, jer sam ujedno i verified user. Uglavnom provjerena, UniCredit debitna kartica, radi...
ja mislim da se ne moze uraditi ta verifikacija kartice za BiH (verified user), to ima veze sa verificiranjem adrese ?
kako si uspio ?
Image

et dokaz :) samo kliknuo verify user, on ti skine oko 2€ s kartice i prebaci na paypal, tako da je potvrdjena kartica. Uglavnom slijedecom kupovinom preko ebaya ti uracuna i taj iznos koji imas na paypal accountu. Kako bi uradio verifikaciju, na izvodu iz banke koji se odnosi na uplatu tih cca 2€ ces dobiti broj od 4 cifre koji moras ukucati u polje prilikom verifikacije i potvrditi da si ustvari ti taj korisnik. Ja vec 2 put bez ikakvih problema potvrdjujem jer mi je istekla kartica ranije...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#436 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by d2 »

ah nismo se razumjeli, znam za to i hvala ti ali ima postupak verifikacije adrese stanovanja, neki prodavci sa ebaya nece da salju ako adresa stanovanja nije verifikovana od paypala a navodno to se kod nas ne moze uraditi (nesto posta, banka itd... ne znam tacno)

tnx
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#437 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by ChataDodajStaHoces »

d2 wrote:ah nismo se razumjeli, znam za to i hvala ti ali ima postupak verifikacije adrese stanovanja, neki prodavci sa ebaya nece da salju ako adresa stanovanja nije verifikovana od paypala a navodno to se kod nas ne moze uraditi (nesto posta, banka itd... ne znam tacno)

tnx
ma znam i to sam pokusavao direktno preko ebay-a ali nazalost dostupno je samo za usa tj. ebay.com :)
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#438 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Dozer »

I dalje bitka oko PP-a? :)

Ma ne mozemo mi u BiH jos uvijek primati lovu. Premier account se moze imati, ali to i dalje nista ne znaci. Verifikacija nije nikakav problem, a da biste se verifikovali oni vam uzmu 1.95$ sa kartice koju registrujete, i nakon sto dobijete PIN koji unesete na PP taj iznos vam i vrate. Medjutim, ne mozete ga povuci nazad na karticu, kao sto i dalje ne mozete primati nista na svoj account. Najmsjenije je sto je ovo radilo 2007, kada ja otvorih account, ali vrlo kratko, svega mjesec ili dva, i onda se ova usluga za BiH ukinula. Razlog - nepoznat.

Na slici vidite da imam Premier account, ali ne pije mi to vode.
Image
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#439 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

evo doso mi izvod, i pise "PIN generation fee" ali ne pise nigdje onaj kod?? ima samo "uplate i troskovi" i "saldo racun"
Amko80
Posts: 189
Joined: 20/01/2005 09:29

#440 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Amko80 »

shiljak wrote:evo doso mi izvod, i pise "PIN generation fee" ali ne pise nigdje onaj kod?? ima samo "uplate i troskovi" i "saldo racun"
Prije naziva transkacije pise ti kod od 4 cifre, npr. PAYPAL5496, e te 4 cifre. Meni je uredno vraćen iznos od 1.95$ na račun.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#441 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

Amko80 wrote:
shiljak wrote:evo doso mi izvod, i pise "PIN generation fee" ali ne pise nigdje onaj kod?? ima samo "uplate i troskovi" i "saldo racun"
Prije naziva transkacije pise ti kod od 4 cifre, npr. PAYPAL5496, e te 4 cifre. Meni je uredno vraćen iznos od 1.95$ na račun.
http://img89.imageshack.us/img89/5170/48822094hl5.jpg

nema ga

zaboravih reci da sam dvaput zatrazio kod :D pa mi digli $1.95+$1.95, da nije zbog tog :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#442 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

poslo mail paypalu i ...
Thanks for contacting PayPal. My name is Stefano and I appreciate the
opportunity to assist you.If you cannot confirm your debit or credit card
online, no longer have the statement with the PayPal code, or if the code
did not post to your statement, you can fax information to complete the
process manually.

- The faxed documents are sent to a secure fax server.
- The only information you need to show for your credit card is your name,
your email address, your physical address and the last four digits of the
card number.
- The information must be legible and match the information on your PayPal
account.

Fax the required documents to 0044 8707 303 190

- Include a cover sheet stating: 'Attention-Global Account Link and confirm
a debit or credit card'. On the same cover page, include your name and the
email address registered to your PayPal account so we can identify the
account.
- A copy of a government issued photo identification listing your name.
Examples of acceptable identification include a passport, a full driving
license or a national identity card.
- A copy of the credit/debit card statement that shows at least the last
four digits of the card, your name and your postal address that matches the
address registered in your PayPal account.
- If your card statement does not display your registered address, you must
provide another document for proof of address. This can be a bank
statement, utility bill or (police) registration form. The document should
not be older than 6 months.

It may take seven to ten working days to review the information you have
provided. We will contact you once we review your documentation.

Please note that the two amounts are refunded to your PayPal account once
your card is confirmed.

We appreciate your patience and understanding regarding this matter, and
wish you continued success on PayPal.

Sincerely,
Stefano
PayPal Consumer Support
PayPal, an eBay Company
jel ovo hoce preko faxa da im posaljem :D :D
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#443 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by The Nightwatchman »

ljudi 'oce li dolar padati ili ne????

ovo je uzas, ne isplati se vise nista kupiti na ebayu sa ovakvim kursom dolara..... :x
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#444 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Dozer »

@Siljak

Da, moras im profaxati trazene dokumente i onda ce ti sve biti odobreno, i tek onda ce ti skinuti onih 1.95$ koji ce ti se prikazati na izvodu, zajednosa PIN-om kojim ces se potvrditi online.
musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#445 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by musac »

The Nightwatchman wrote:ljudi 'oce li dolar padati ili ne????

ovo je uzas, ne isplati se vise nista kupiti na ebayu sa ovakvim kursom dolara..... :x
Samo raste... Ne znam, trebao bi pasti, nece valjda ici na 1.7 :) Iako bi bilo dobro za mene da nastavi rasti s jedne strane... :)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#446 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

musac wrote:
The Nightwatchman wrote:ljudi 'oce li dolar padati ili ne????

ovo je uzas, ne isplati se vise nista kupiti na ebayu sa ovakvim kursom dolara..... :x
Samo raste... Ne znam, trebao bi pasti, nece valjda ici na 1.7 :) Iako bi bilo dobro za mene da nastavi rasti s jedne strane... :)
http://gallery.live.com/results.aspx?pl ... ge%20Rates
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#447 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

Dozer wrote:@Siljak

Da, moras im profaxati trazene dokumente i onda ce ti sve biti odobreno, i tek onda ce ti skinuti onih 1.95$ koji ce ti se prikazati na izvodu, zajednosa PIN-om kojim ces se potvrditi online.
otkud mi sad fax :D
probacu ja jos jednom ovako pa sta bude.
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#448 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Mister Talibean »

Ja sam prije neki dan otvorio racun na paypalu, imam trenutno 0 dolara na racunu, nemam kreditnu karticu, ali imam kes i neznam kako da te pare prebacim na paypal. Neka mi neko objasni, koja je procedura, dakle kako da ja te pare prenesem na paypal racun, unaprijed zahvalan na odgovoru.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#449 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

Mister Talibean wrote:Ja sam prije neki dan otvorio racun na paypalu, imam trenutno 0 dolara na racunu, nemam kreditnu karticu, ali imam kes i neznam kako da te pare prebacim na paypal. Neka mi neko objasni, koja je procedura, dakle kako da ja te pare prenesem na paypal racun, unaprijed zahvalan na odgovoru.
mislim da moras imati debitnu/kreditnu karticu, izrada kartice je besplatna :-D
preporucujem da napravis novi racun za karticu ako ti se na tom racunu nalazi dosta para..
User avatar
sale987
Posts: 57
Joined: 22/07/2008 14:55

#450 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by sale987 »

Covjece oci me zabolishe kolko sam stranica procitao. Znaci odem ja sutra u banku nije bitno koju (NLB u mom slucaju) podnesem zahtjev za MAESTRO CARD ili VISA karticu i kad je dobijem samo upisem broj sa nje u pay pal i ono verify code(to su valjda zadnja tri broja sa kartice) i onda verifikujem (nadam se da je moguce putem interneta slati novac sa tih kartica posto jos nisam imao vremena da cackam) i josh samo uplatim nesto novca na tu karticu i recimo zamolim ih da mi konvertuju u "FUNTE" pri uplati i onda preko interneta posaljem te FUNTE sto sam uplatio na PAYPAL i .......dalje bi trebao znati sam.
Ako je ovo bash to ja se nadam da se nece smijati oni u banci hehe, ili ce me prije gledati kao (odakle je ovaj majke ti :lol: ).
Post Reply