Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#8451 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by semsasuljakovic »

Pa onda je to rješenje. Reći čarobnu rečenicu: Treba mi za paypal.
Onda je neko mutav, ili onaj koji otvara karticu a ne naglasi to, ili onaj tamo koji zna da treba za paypal a ne skine sigurnosne postavke.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8452 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

Slušajte vi šemsu, a ja imam pametnija posla nego se naduravat sa budalama.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8453 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

semsasuljakovic wrote: 19/12/2023 11:17 Pa onda je to rješenje. Reći čarobnu rečenicu: Treba mi za paypal.
Onda je neko mutav, ili onaj koji otvara karticu a ne naglasi to, ili onaj tamo koji zna da treba za paypal a ne skine sigurnosne postavke.
Skontaj samo koliko glupo zvuci sto moras PITATI za uslugu za koja raja podrazumijevaju da im je to odobreno automatski. Ja nisam morao naglasavati u Sparkasse da mi treba za paypal pa ti eto neka ti banka upravlja za sta mozes i ne mozes koristiti vlastite pare.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8454 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

Možeš govorit RF-u do sutra da ti treba za Paypal, ne mogu oni zaobići sigurnosne postavke ako ti plata ide na karticu.

Samo izvaditi dodatnu i tako može.

Mjesec dana svog života sam izgubio na vezi sa bankom, sve varijante sam pročešljao.

Vjerujem da je u drugim bankama drugačije, Sparkasse, BBI, ali ja nisam u tim bankama.
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#8455 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dulekrele »

Pennywho wrote: 19/12/2023 11:31
semsasuljakovic wrote: 19/12/2023 11:17 Pa onda je to rješenje. Reći čarobnu rečenicu: Treba mi za paypal.
Onda je neko mutav, ili onaj koji otvara karticu a ne naglasi to, ili onaj tamo koji zna da treba za paypal a ne skine sigurnosne postavke.
Skontaj samo koliko glupo zvuci sto moras PITATI za uslugu za koja raja podrazumijevaju da im je to odobreno automatski. Ja nisam morao naglasavati u Sparkasse da mi treba za paypal pa ti eto neka ti banka upravlja za sta mozes i ne mozes koristiti vlastite pare.

MA to je glupost. Za staru Master u UC nisam uopste spominjao Paypal pa je radila bez ikakvih problema. Ova nova isto UC i master i nece. Sta imam koji qurac ikome ista spominjati za sta cu koristiti svoju karticu. Moram da imam sve opcije a ne da nekoga molim.
Last edited by dulekrele on 19/12/2023 11:40, edited 1 time in total.
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#8456 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by semsasuljakovic »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 11:36 Možeš govorit RF-u do sutra da ti treba za Paypal, ne mogu oni zaobići sigurnosne postavke ako ti plata ide na karticu.

Samo izvaditi dodatnu i tako može.

Mjesec dana svog života sam izgubio na vezi sa bankom, sve varijante sam pročešljao.

Vjerujem da je u drugim bankama drugačije, Sparkasse, BBI, ali ja nisam u tim bankama.
- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Želio bih otvoriti račun kod Vas, sa Visa karticom koju želim spojiti na paypal. Uz to, zbog akcije gdje poklanjate bon od 100 KM ako se kod Vas prenese plata, na taj isti račun želim prebaciti platu.
- Uredu gospodine.

15 dana kasnije preuzimam karticu, te je istog momenta prijavljujem na paypal. Bez ikakvih problema.

Zato nemoj tvrditi da ne mogu zaobići sigurnosne postavke.

Ili primaš nekih 5-6k plate pa su ti postavili sigurnosne postavke?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8457 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

semsasuljakovic wrote: 19/12/2023 11:40
DaysleepeR wrote: 19/12/2023 11:36 Možeš govorit RF-u do sutra da ti treba za Paypal, ne mogu oni zaobići sigurnosne postavke ako ti plata ide na karticu.

Samo izvaditi dodatnu i tako može.

Mjesec dana svog života sam izgubio na vezi sa bankom, sve varijante sam pročešljao.

Vjerujem da je u drugim bankama drugačije, Sparkasse, BBI, ali ja nisam u tim bankama.
- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Želio bih otvoriti račun kod Vas, sa Visa karticom koju želim spojiti na paypal. Uz to, zbog akcije gdje poklanjate bon od 100 KM ako se kod Vas prenese plata, na taj isti račun želim prebaciti platu.
- Uredu gospodine.

15 dana kasnije preuzimam karticu, te je istog momenta prijavljujem na paypal. Bez ikakvih problema.

Zato nemoj tvrditi da ne mogu zaobići sigurnosne postavke.

Ili primaš nekih 5-6k plate pa su ti postavili sigurnosne postavke?
O kojoj banki pričaš? I kad je to bilo?
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8458 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 11:36 Možeš govorit RF-u do sutra da ti treba za Paypal, ne mogu oni zaobići sigurnosne postavke ako ti plata ide na karticu.

Samo izvaditi dodatnu i tako može.

Mjesec dana svog života sam izgubio na vezi sa bankom, sve varijante sam pročešljao.

Vjerujem da je u drugim bankama drugačije, Sparkasse, BBI, ali ja nisam u tim bankama.
Da, tacno. Svaka banka je drugacije i vodi drugaciji protokol u vezi toga. Ako treba za Sparkasse ja sam na raspologanju, koristim banku jos od faksa i biti ce mi evo sad i plata na nju.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8459 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 11:42
semsasuljakovic wrote: 19/12/2023 11:40
DaysleepeR wrote: 19/12/2023 11:36 Možeš govorit RF-u do sutra da ti treba za Paypal, ne mogu oni zaobići sigurnosne postavke ako ti plata ide na karticu.

Samo izvaditi dodatnu i tako može.

Mjesec dana svog života sam izgubio na vezi sa bankom, sve varijante sam pročešljao.

Vjerujem da je u drugim bankama drugačije, Sparkasse, BBI, ali ja nisam u tim bankama.
- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Želio bih otvoriti račun kod Vas, sa Visa karticom koju želim spojiti na paypal. Uz to, zbog akcije gdje poklanjate bon od 100 KM ako se kod Vas prenese plata, na taj isti račun želim prebaciti platu.
- Uredu gospodine.

15 dana kasnije preuzimam karticu, te je istog momenta prijavljujem na paypal. Bez ikakvih problema.

Zato nemoj tvrditi da ne mogu zaobići sigurnosne postavke.

Ili primaš nekih 5-6k plate pa su ti postavili sigurnosne postavke?
O kojoj banki pričaš? I kad je to bilo?
Pretpostavljam RF jer je spomenuo da ima racun u toj banci na prijasnjoj stranici
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8460 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

Onda ništa.
Mora da je do moje plate od 5k.
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#8461 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by semsasuljakovic »

Da, Raiffeisen. Bilo je u septembru ove godine.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8462 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

Eto. Nema problema. Svi halucinirate.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8463 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 11:58 Eto. Nema problema. Svi halucinirate.
Volio bih da haluciniram. Barem bi tad bilo zabavno.
User avatar
laserShow
Posts: 4084
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#8464 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by laserShow »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 10:48 Kao prvo problem je što su uveli sigurnosne postavke na karticama na koje primate platu, i te sigurnosne postavke se ne mogu trajno ukinuti, i one vam blokiraju Paypal i ostale međunarodne transakcije.
Pirimam platu na isti racun i pazi sada, korsitim ga za paypal placanje. Tacno je da neke transakcije blokiraju (ne paypal, vec direktno karticno placanje), ali sve dok nije kripto, to se rjesava da se nazove i zatrazi da odblokiraju placanje i to urade.

Zasto tebi ne odblokiraju i zasto ne mozes korsititi paypal, ne znam, ali ja znam da bih se ja potrudio u pisanoj formi da dobijem sve, pa se zalio nadleznoj agenciji :)
hiiamjasko
Posts: 35
Joined: 19/12/2017 18:31

#8465 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hiiamjasko »

hiiamjasko wrote: 18/12/2023 19:42 Pozdrav svima,

zanima me da li je putem paypala moguce uplacivati na pokerstars, binance i slicne stranice ?

Htio bih kupovati dionice ili igrati Poker preko Pokerstarsa ali koliko vidim trenutno iz BIH to nije moguce raditi.

hvala na svakoj pomoci
Pozdrav ekipa,

vidim da se zaguzvalo a mene ignorisete, molim vas da se i sa mnom svadjate :D

Nego da ponovim ako mi iko moze pomoci:
Da li je moguce sa paypala uplacivati novac na pokerstars i npr. binance odnosno stranice za kupovinu dionica te isto to uraditi ali obratno odnosno isplatiti novac sa pokerstarsa na paypal a zatim na vlastiti racun ?

Hvala na svakoj pomoci

Lijep pozdrav
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8466 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

laserShow wrote: 19/12/2023 12:02
DaysleepeR wrote: 19/12/2023 10:48 Kao prvo problem je što su uveli sigurnosne postavke na karticama na koje primate platu, i te sigurnosne postavke se ne mogu trajno ukinuti, i one vam blokiraju Paypal i ostale međunarodne transakcije.
Pirimam platu na isti racun i pazi sada, korsitim ga za paypal placanje. Tacno je da neke transakcije blokiraju (ne paypal, vec direktno karticno placanje), ali sve dok nije kripto, to se rjesava da se nazove i zatrazi da odblokiraju placanje i to urade.

Zasto tebi ne odblokiraju i zasto ne mozes korsititi paypal, ne znam, ali ja znam da bih se ja potrudio u pisanoj formi da dobijem sve, pa se zalio nadleznoj agenciji :)
Nisam ni ja uspio dokučiti zašto je odjednom stalo nakon 2007 godine, ali činjenica je kada banka jednom aktivira sigurnosne mjere, Paypal ti blacklista karticu i moraš prijaviti novu.
Banka ne vidi problem, Paypal vidi, uopšte banka ne prima zahtjev za aktivaciju jer je blokada na Paypalu.

Uglavnom ja sam riješio i podijelio kako sam riješio. Ko nema problema (do sada) super, ko ima, može uraditi kako sam ja uradio da riješi sebi problem.

Ne vidim poentu hvalisanja kako nemate problema, to ne pomaže nikako ljudima koji ga imaju.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8467 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

hiiamjasko wrote: 19/12/2023 12:04
hiiamjasko wrote: 18/12/2023 19:42 Pozdrav svima,

zanima me da li je putem paypala moguce uplacivati na pokerstars, binance i slicne stranice ?

Htio bih kupovati dionice ili igrati Poker preko Pokerstarsa ali koliko vidim trenutno iz BIH to nije moguce raditi.

hvala na svakoj pomoci
Pozdrav ekipa,

vidim da se zaguzvalo a mene ignorisete, molim vas da se i sa mnom svadjate :D

Nego da ponovim ako mi iko moze pomoci:
Da li je moguce sa paypala uplacivati novac na pokerstars i npr. binance odnosno stranice za kupovinu dionica te isto to uraditi ali obratno odnosno isplatiti novac sa pokerstarsa na paypal a zatim na vlastiti racun ?

Hvala na svakoj pomoci

Lijep pozdrav
Nazalost u Bosni i Hercegovini PayPal ti ne dozvoljava da koristis PayPal balance da placas za bilo sta na internetu, vec jedino mozes koristiti PayPal kao posrednika za uplatu preko kartice ako te stranice imaju tu opciju. Ti mozes primati isplate na paypal ali tu imas dvije opcije: Plati 4 eura da odmah pocnu proces povlacenja sredstava na racun i budu ti pare na racunu za 2 dana, ili cekaj prvi sljedeceg mjeseca da ti automatski vrsi povlacenje bez troskova pa onda opet cekaj 2 dana da ti bude na racunu.
User avatar
laserShow
Posts: 4084
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#8468 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by laserShow »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 12:15 Ne vidim poentu hvalisanja kako nemate problema, to ne pomaže nikako ljudima koji ga imaju.
Nije hvalisanje, vec komentarisanje i razmjena iskustava. Ocigledno je kod tebe nesto zbog cega je banka procijenila da ti ne moze dati uslugu. Zbog toga trazis pisano obrazlosenje i proslijedis agenciji da se ocituju da li si u nepovoljnom polozaju u odnosu na druge klijente.

Primam razni novac, placam na raznim stranicama i jedino su mi odbili kripto. Iako ni tu nisu u pravu nije mi se davalo zajebavati, jer mi kripto nije bitan a sve ostalo MORAJU DOPUSTITI da platim.

Kada ne prolazi placanje, nazovem i kroz 20tak minuta dizu sigurnosne parametre i placanje prolazi.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8469 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

E svašta.
User avatar
vicious
Posts: 6878
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#8470 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vicious »

Pennywho wrote: 19/12/2023 10:35
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:28
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:24

I ovo je zasto ne volim paypal nikako. Previse su razbacani koje kartice prihvacaju a koje ne.. Ako mozes zatrazi da ti izdaju Visu umjesto Master pa probaj to.
Ma nema razloga kad je master radio do sada sasvim ok. Dobio novu koja je isto master samo bolji paket i problem. Ugasit cu trenutni nalog i otvoriti novi pa probati.
Dok sam ja imao jednu master i jednu visu pa mi nijedna nije radila, mada do prve vise je problem bio da je banka smotana i nije uspostavila usluge s paypal (Intesa SanPaolo banka ako hocete da znate koju banku da izbjegavate). Tek kad sam se prebacio u Sparkasse banku i dobio njihovu Visu mi je paypal proradio kako treba.
Ne znam, sve ovo je fakat čudno. Ja imam isto Master izdatu kod ISP, godinama sam je koristio za Paypal, i evo upravo sad sam je ponovo updateovao. Stara je bila istekla prije nekoliko mjeseci, ali nisam koristio paypal nikako jedno vrijeme i zaboravio na to, pa ponukan ovom pričom sad uđem na paypal, upišem nove podatke i prošlo bez problema!?
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8471 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

vicious wrote: 19/12/2023 12:31
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:35
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:28
Ma nema razloga kad je master radio do sada sasvim ok. Dobio novu koja je isto master samo bolji paket i problem. Ugasit cu trenutni nalog i otvoriti novi pa probati.
Dok sam ja imao jednu master i jednu visu pa mi nijedna nije radila, mada do prve vise je problem bio da je banka smotana i nije uspostavila usluge s paypal (Intesa SanPaolo banka ako hocete da znate koju banku da izbjegavate). Tek kad sam se prebacio u Sparkasse banku i dobio njihovu Visu mi je paypal proradio kako treba.
Ne znam, sve ovo je fakat čudno. Ja imam isto Master izdatu kod ISP, godinama sam je koristio za Paypal, i evo upravo sad sam je ponovo updateovao. Stara je bila istekla prije nekoliko mjeseci, ali nisam koristio paypal nikako jedno vrijeme i zaboravio na to, pa ponukan ovom pričom sad uđem na paypal, upišem nove podatke i prošlo bez problema!?
Meni su cak Visu bili dali pa mi nije mogla, ja njih raspitivao kaze "Trenutno su onemogucene usluge paypal" i kad ih pitam kad ce biti rekli da ne znaju. To je bilo prije godinu i nesto dana i oni jos uvijek to nisu vratili. Nema ti tu fajde, najbolja stvar sto sam uradio je prebacio se na Sparkasse. Nigdje nikakvih problema.
User avatar
vicious
Posts: 6878
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#8472 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vicious »

Pennywho wrote: 19/12/2023 12:34
vicious wrote: 19/12/2023 12:31
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:35

Dok sam ja imao jednu master i jednu visu pa mi nijedna nije radila, mada do prve vise je problem bio da je banka smotana i nije uspostavila usluge s paypal (Intesa SanPaolo banka ako hocete da znate koju banku da izbjegavate). Tek kad sam se prebacio u Sparkasse banku i dobio njihovu Visu mi je paypal proradio kako treba.
Ne znam, sve ovo je fakat čudno. Ja imam isto Master izdatu kod ISP, godinama sam je koristio za Paypal, i evo upravo sad sam je ponovo updateovao. Stara je bila istekla prije nekoliko mjeseci, ali nisam koristio paypal nikako jedno vrijeme i zaboravio na to, pa ponukan ovom pričom sad uđem na paypal, upišem nove podatke i prošlo bez problema!?
Meni su cak Visu bili dali pa mi nije mogla, ja njih raspitivao kaze "Trenutno su onemogucene usluge paypal" i kad ih pitam kad ce biti rekli da ne znaju. To je bilo prije godinu i nesto dana i oni jos uvijek to nisu vratili. Nema ti tu fajde, najbolja stvar sto sam uradio je prebacio se na Sparkasse. Nigdje nikakvih problema.
A to je bilo nešto privremeno, sjećam se priče oko toga... sad radi paypal bez problema.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8473 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

vicious wrote: 19/12/2023 12:36
Pennywho wrote: 19/12/2023 12:34
vicious wrote: 19/12/2023 12:31
Ne znam, sve ovo je fakat čudno. Ja imam isto Master izdatu kod ISP, godinama sam je koristio za Paypal, i evo upravo sad sam je ponovo updateovao. Stara je bila istekla prije nekoliko mjeseci, ali nisam koristio paypal nikako jedno vrijeme i zaboravio na to, pa ponukan ovom pričom sad uđem na paypal, upišem nove podatke i prošlo bez problema!?
Meni su cak Visu bili dali pa mi nije mogla, ja njih raspitivao kaze "Trenutno su onemogucene usluge paypal" i kad ih pitam kad ce biti rekli da ne znaju. To je bilo prije godinu i nesto dana i oni jos uvijek to nisu vratili. Nema ti tu fajde, najbolja stvar sto sam uradio je prebacio se na Sparkasse. Nigdje nikakvih problema.
A to je bilo nešto privremeno, sjećam se priče oko toga... sad radi paypal bez problema.
Ne znam kako to privremeno godinu dana.. Ali eto, neka i oni imaju, mene vise u toj banci nema. Sad u Sparkasse placam marku mjesecno za odrzavanje bez ikakvih problema. :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 6878
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#8474 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vicious »

Pennywho wrote: 19/12/2023 12:38
vicious wrote: 19/12/2023 12:36
Pennywho wrote: 19/12/2023 12:34

Meni su cak Visu bili dali pa mi nije mogla, ja njih raspitivao kaze "Trenutno su onemogucene usluge paypal" i kad ih pitam kad ce biti rekli da ne znaju. To je bilo prije godinu i nesto dana i oni jos uvijek to nisu vratili. Nema ti tu fajde, najbolja stvar sto sam uradio je prebacio se na Sparkasse. Nigdje nikakvih problema.
A to je bilo nešto privremeno, sjećam se priče oko toga... sad radi paypal bez problema.
Ne znam kako to privremeno godinu dana.. Ali eto, neka i oni imaju, mene vise u toj banci nema. Sad u Sparkasse placam marku mjesecno za odrzavanje bez ikakvih problema. :mrgreen:
Ma ne znam sad koliko je trajalo, tad mi vjerovatno nije trebalo pa se nisam previše uzbuđivao oko toga. :D Samo kažem da nisam nikad imao problema sa vezanjem MC za Paypal.
Malo si i ti unio zbrku ovdje pričajući o nečem što je bilo prije godinu i po dana, ali ok.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8475 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

vicious wrote: 19/12/2023 12:41
Pennywho wrote: 19/12/2023 12:38
vicious wrote: 19/12/2023 12:36
A to je bilo nešto privremeno, sjećam se priče oko toga... sad radi paypal bez problema.
Ne znam kako to privremeno godinu dana.. Ali eto, neka i oni imaju, mene vise u toj banci nema. Sad u Sparkasse placam marku mjesecno za odrzavanje bez ikakvih problema. :mrgreen:
Ma ne znam sad koliko je trajalo, tad mi vjerovatno nije trebalo pa se nisam previše uzbuđivao oko toga. :D Samo kažem da nisam nikad imao problema sa vezanjem MC za Paypal.
Malo si i ti unio zbrku ovdje pričajući o nečem što je bilo prije godinu i po dana, ali ok.
Fair enough, niko me nije obavjestio do sada niti sam saznao igdje da su vratili servise paypal opet u ISP pa se izvinjavam zbog toga. Ja znam da je trajalo otprilike godinu dana i par mjeseci jer znam da sam napustio ISP zbog nedostatka paypal pa pratim po tome, u isti dan sam zatvorio račun u ISP te ga otvorio u Sparkasse kako bih mogao podići 300$ ili tako što mi je bilo na PayPal.
Post Reply