Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#8426 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Isaiah4110 »

semsasuljakovic wrote: 17/10/2023 19:28
Isaiah4110 wrote: 17/10/2023 19:16

Otvoren je od 5.10, danas stigao email kao ebay se slozio, vratice mi novac 63 USD kad ja posaljem artikal nazad i uploadujem dokaz i citam dalje kad prodavac dobije artikal, reko nije problem poslati, (srecom nije veliki trosak 10 KM) ali prodavac moze da ne prihvati posiljku ili dati pogresnu adresu, uopste nisam zasticen...rekao sam hocu novac nazad cim uploadujem dokaz da sam poslao...i opet vratili slucaj na review...ebay izgleda stiti prodavaca i opet im danas posaljem screenshot, novi negativan dojam lik opet nekome poslao usb kabal umjesto hard diska, s tim da je taj disk bio oko 35 USD...

Znaci ja mogu na ebayu postaviti oglas prodajem srebrni lancic 100 USD, kupcu posaljem usb kabal i onda se pravim lud...povucem novac, promijenim banku i paypal acount i tako u krug...uzas...
Pa ne baš.
Taj novac "visi" u vazduhu dok ti kupac ne potvrdi da je sve ok. Tek onda ga eBay pušta tebi.
Nisam bas siguran za ebay, bar je nekad davno novac odmah isao prodavacu preko paypala...znam da ALI tako radi i to je vrlo pametno, mada i seller se naceka ako salje prema nekim zemljama poput nase plus neko i zaboravi kliknuti confirm delivery...ako je tako i na ebayu sada, ne vidim nacin kako ovi lazni selleri "zaradjuju"
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#8427 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Isaiah4110 »

Digla_da_kreci wrote: 17/10/2023 22:06
Isaiah4110 wrote: 17/10/2023 19:16

Otvoren je od 5.10, danas stigao email kao ebay se slozio, vratice mi novac 63 USD kad ja posaljem artikal nazad i uploadujem dokaz i citam dalje kad prodavac dobije artikal, reko nije problem poslati, (srecom nije veliki trosak 10 KM) ali prodavac moze da ne prihvati posiljku ili dati pogresnu adresu, uopste nisam zasticen...rekao sam hocu novac nazad cim uploadujem dokaz da sam poslao...i opet vratili slucaj na review...ebay izgleda stiti prodavaca i opet im danas posaljem screenshot, novi negativan dojam lik opet nekome poslao usb kabal umjesto hard diska, s tim da je taj disk bio oko 35 USD...

Znaci ja mogu na ebayu postaviti oglas prodajem srebrni lancic 100 USD, kupcu posaljem usb kabal i onda se pravim lud...povucem novac, promijenim banku i paypal acount i tako u krug...uzas...
E svasta. Obicno je paypal na strani kupca i bila sam ti napisala da ce sigurno rijesiti u tvoju korist samo im treba vremena, obicno je do 3 sedmice da se rijesi slucaj. Po pravilu bi trebali sellera da banuju na ebayu jer je prevarant i vrate ti novac. Hoces li dobiti povrat i za tu postarinu od 10KM za slanje usb kabla, pa to se ne isplati ni vracati...jao uzasa. Sretno i javljaj razvoj situacije.
Hvala. Imao sam u 10-ak godina nekih slucajeva bas su bili na strani kupca uvijek i to expresno, uvijek sam isao na opciju escalate case, jer nisam htio ni komunicirati sa prodavacima-lazovima, sad nema te opcije escalate, dugo nisam ni imao neki slucaj...a to je meni najsmjesnije sto lik i dalje prodaje na ebayu...a sa cenerom se mogu pozdraviti :D i bas je debilno sto moram vracati, jos sam napisao ranije nek od refunda odbiju dolar-2 za taj glupi kabal...ja kao da sa robotima komuniciram tamo a ne sa pravim razumnim osobama...sljedeci put bas moramo svi vise paziti bio artikal 5 ili 55 USD...ako se nesto skuplje narucuje, bas detaljno provjeriti prodavaca...

Jednom se desilo narucio kolegi brzinomjer za motor, kaze ne radi, otvorim slucaj dobiju video da ne radi, objasnim da je potezak artikal i skupa postarina da se ne isplati vracati i vrate nekih 70% iznosa i rekao sam kolegi da moze biti sretan sto je i to dobio...jednostavno mogli su reci kao i sada da ce vratiti kad posaljem artikal nazad a naravno mora se poslati preporuceno...pa neko ce mozda playstation naruciti ili mobitel, znaci i carinski troskovi, plus ako je problem i ne radi ili se osteti u transportu, kupac na totalnom gubitku i nikoga nije briga...
bigmaster
Posts: 34
Joined: 28/05/2010 20:36

#8428 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by bigmaster »

koja je VISA kartica,najbolja za placanje na ebayu
moze li ova proci Visa Classic Debit iz Atos banke,pozzz
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#8429 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by semsasuljakovic »

bigmaster wrote: 17/11/2023 22:41 koja je VISA kartica,najbolja za placanje na ebayu
moze li ova proci Visa Classic Debit iz Atos banke,pozzz
Za plaćanje može svaka Visa. Za primanje novca je već druga priča.
User avatar
TinNBANFL
Posts: 532
Joined: 29/12/2012 23:51

#8430 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TinNBANFL »

Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5647
Joined: 04/08/2020 19:22

#8431 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -Chesterfield- »

[img]g]


Security code
Je li to CVC
Ja zaboravio šta sam prethodnih godina ukucavao.
Last edited by -Chesterfield- on 28/11/2023 19:51, edited 1 time in total.
elq
Posts: 387
Joined: 25/06/2017 08:26

#8432 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by elq »

Ona 3 broja ispod trakice
User2023
Posts: 3
Joined: 27/11/2023 17:17

#8433 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by User2023 »

TinNBANFL wrote: 28/11/2023 16:31 Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
Ja samo dobio novu DEBIT Visa Classic of RF prosli mjesec, stara kartica istekla, novu ne mogu povezat nikako. RF kaze nije do njih, PP kaze nije ni od njih, izgleda da RF banka ima problema sa novim karticama.

Zna li neko koje sve Visa kartice imaju, koju da trazim u drugoj banci za PayPal?
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#8434 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by semsasuljakovic »

RF debit Visu povezao sa paypalom prije 2 mjeseca, bez problema. Nova kartica je u pitanju.
hiiamjasko
Posts: 35
Joined: 19/12/2017 18:31

#8435 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hiiamjasko »

Pozdrav svima,

zanima me da li je putem paypala moguce uplacivati na pokerstars, binance i slicne stranice ?

Htio bih kupovati dionice ili igrati Poker preko Pokerstarsa ali koliko vidim trenutno iz BIH to nije moguce raditi.

hvala na svakoj pomoci
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#8436 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dulekrele »

User2023 wrote: 02/12/2023 13:55
TinNBANFL wrote: 28/11/2023 16:31 Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
Ja samo dobio novu DEBIT Visa Classic of RF prosli mjesec, stara kartica istekla, novu ne mogu povezat nikako. RF kaze nije do njih, PP kaze nije ni od njih, izgleda da RF banka ima problema sa novim karticama.

Zna li neko koje sve Visa kartice imaju, koju da trazim u drugoj banci za PayPal?
Isti slucaj imam i ja. Podigao novu karticu Master i ne mogu da se uvezem sa paypalom i ako sam sa starom bio uvezan. Sta se moze uciniti ?
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8437 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

dulekrele wrote: 19/12/2023 10:18
User2023 wrote: 02/12/2023 13:55
TinNBANFL wrote: 28/11/2023 16:31 Da li je neko imao problema placanjem preko PayPala sa RF Visa karticom, pokusavam da platim EA Play i odbija me nekoliko puta, na chat help-u mi kazu da je do banke/providera? Pokusao sam da platim direktno karticom i na to mi kaze ''Unable to verify this credit card''
Ja samo dobio novu DEBIT Visa Classic of RF prosli mjesec, stara kartica istekla, novu ne mogu povezat nikako. RF kaze nije do njih, PP kaze nije ni od njih, izgleda da RF banka ima problema sa novim karticama.

Zna li neko koje sve Visa kartice imaju, koju da trazim u drugoj banci za PayPal?
Isti slucaj imam i ja. Podigao novu karticu Master i ne mogu da se uvezem sa paypalom i ako sam sa starom bio uvezan. Sta se moze uciniti ?
Da li ti je stara kartica takodjer bila Master ili Visa? Paypal ne prima Mastercard iz naseg regiona zbog nekog bozijeg razloga, znam jer kad sam ispocetka bio u unicredit banci nisam mogao koristiti svoj Master na PP.
Last edited by Pennywho on 19/12/2023 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#8438 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dulekrele »

Pennywho wrote: 19/12/2023 10:22
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:18
User2023 wrote: 02/12/2023 13:55

Ja samo dobio novu DEBIT Visa Classic of RF prosli mjesec, stara kartica istekla, novu ne mogu povezat nikako. RF kaze nije do njih, PP kaze nije ni od njih, izgleda da RF banka ima problema sa novim karticama.

Zna li neko koje sve Visa kartice imaju, koju da trazim u drugoj banci za PayPal?
Isti slucaj imam i ja. Podigao novu karticu Master i ne mogu da se uvezem sa paypalom i ako sam sa starom bio uvezan. Sta se moze uciniti ?
Da li ti je stara kartica takodjer bila Master ili Visa?
Isto master
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8439 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

dulekrele wrote: 19/12/2023 10:22
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:22
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:18
Isti slucaj imam i ja. Podigao novu karticu Master i ne mogu da se uvezem sa paypalom i ako sam sa starom bio uvezan. Sta se moze uciniti ?
Da li ti je stara kartica takodjer bila Master ili Visa?
Isto master
I ovo je zasto ne volim paypal nikako. Previse su razbacani koje kartice prihvacaju a koje ne.. Ako mozes zatrazi da ti izdaju Visu umjesto Master pa probaj to.
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#8440 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Peacean »

Ja sa RF Visa Classic koju sam nedavno podigao nemam nikakvih problema. Probajte da ručno izbrišete stare podatke o kartici koje imate na PP profilu.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#8441 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dulekrele »

Pennywho wrote: 19/12/2023 10:24
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:22
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:22

Da li ti je stara kartica takodjer bila Master ili Visa?
Isto master
I ovo je zasto ne volim paypal nikako. Previse su razbacani koje kartice prihvacaju a koje ne.. Ako mozes zatrazi da ti izdaju Visu umjesto Master pa probaj to.
Ma nema razloga kad je master radio do sada sasvim ok. Dobio novu koja je isto master samo bolji paket i problem. Ugasit cu trenutni nalog i otvoriti novi pa probati.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8442 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

dulekrele wrote: 19/12/2023 10:28
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:24
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:22

Isto master
I ovo je zasto ne volim paypal nikako. Previse su razbacani koje kartice prihvacaju a koje ne.. Ako mozes zatrazi da ti izdaju Visu umjesto Master pa probaj to.
Ma nema razloga kad je master radio do sada sasvim ok. Dobio novu koja je isto master samo bolji paket i problem. Ugasit cu trenutni nalog i otvoriti novi pa probati.
Dok sam ja imao jednu master i jednu visu pa mi nijedna nije radila, mada do prve vise je problem bio da je banka smotana i nije uspostavila usluge s paypal (Intesa SanPaolo banka ako hocete da znate koju banku da izbjegavate). Tek kad sam se prebacio u Sparkasse banku i dobio njihovu Visu mi je paypal proradio kako treba.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8443 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

dulekrele wrote: 19/12/2023 10:28
Pennywho wrote: 19/12/2023 10:24
dulekrele wrote: 19/12/2023 10:22

Isto master
I ovo je zasto ne volim paypal nikako. Previse su razbacani koje kartice prihvacaju a koje ne.. Ako mozes zatrazi da ti izdaju Visu umjesto Master pa probaj to.
Ma nema razloga kad je master radio do sada sasvim ok. Dobio novu koja je isto master samo bolji paket i problem. Ugasit cu trenutni nalog i otvoriti novi pa probati.
Moguce da ti u novom paketu nisu ukljucili uslugu tu da mozes koristiti paypal sa karticom, pa ako ti tvoja ideja ne uspije pitaj njih.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8444 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

Mjesec dana sam se patio sa Raiffeisen Bankom oko Paypala i imam rješenje ako koga zanima.

Kao prvo problem je što su uveli sigurnosne postavke na karticama na koje primate platu, i te sigurnosne postavke se ne mogu trajno ukinuti, i one vam blokiraju Paypal i ostale međunarodne transakcije.
Moje je mišljenje da su to uradili kako bi dodatno zaradili.
A kako će dodatno zaraditi? Tako što ćete vi sada otvoriti zaseban tekući račun i debitnu karticu na koju ne primate platu koja će vam služiti za online shopping i sa koje je moguće trajno skinuti sigurnosne postavke.

To sam ja uradio, samo što je ekstremno bitno da kada dobijete novu karticu od banke koja je vezana za novi tekući račun, prvo nazovete call centar i tražite da vam trajno ukinu sigurnosne postavke, pa tek onda dodajete karticu na Paypal.
Meni je uspjelo nakon mjesec dana peripetija. Čak sam dva puta vadio dodatnu karticu jer mi nisu rekli da moram prvo skinuti postavke pa je pokušati registrovati, jer kad vam Paypal jednom odbije karticu, halalite je, oni imaju vlastiti sigurnosni sistem i ta je kartica vječno blacklistana.
Ne može je ni njihov help desk aktivirati - probao sam više puta.

Nadam se da sam nekom pomogao.

Sada radi sve, jeste malo pegla da prebacuješ sam sebi sredstva koliko ti treba za kupovinu, ali na kraju krajeva sigurnije je, a preko aplikacije traje dvije sekunde.

Samo što je ovo očigledno uvedeno da banka dodatno zaradi.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#8445 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dulekrele »

DaysleepeR wrote: 19/12/2023 10:48 Mjesec dana sam se patio sa Raiffeisen Bankom oko Paypala i imam rješenje ako koga zanima.

Kao prvo problem je što su uveli sigurnosne postavke na karticama na koje primate platu, i te sigurnosne postavke se ne mogu trajno ukinuti, i one vam blokiraju Paypal i ostale međunarodne transakcije.
Moje je mišljenje da su to uradili kako bi dodatno zaradili.
A kako će dodatno zaraditi? Tako što ćete vi sada otvoriti zaseban tekući račun i debitnu karticu na koju ne primate platu koja će vam služiti za online shopping i sa koje je moguće trajno skinuti sigurnosne postavke.

To sam ja uradio, samo što je ekstremno bitno da kada dobijete novu karticu od banke koja je vezana za novi tekući račun, prvo nazovete call centar i tražite da vam trajno ukinu sigurnosne postavke, pa tek onda dodajete karticu na Paypal.
Meni je uspjelo nakon mjesec dana peripetija. Čak sam dva puta vadio dodatnu karticu jer mi nisu rekli da moram prvo skinuti postavke pa je pokušati registrovati, jer kad vam Paypal jednom odbije karticu, halalite je, oni imaju vlastiti sigurnosni sistem i ta je kartica vječno blacklistana.
Ne može je ni njihov help desk aktivirati - probao sam više puta.

Nadam se da sam nekom pomogao.

Sada radi sve, jeste malo pegla da prebacuješ sam sebi sredstva koliko ti treba za kupovinu, ali na kraju krajeva sigurnije je, a preko aplikacije traje dvije sekunde.

Samo što je ovo očigledno uvedeno da banka dodatno zaradi.
Pa ako je to razlog sto i kod mene ne radi mogu zaboravit paypal.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8446 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

dulekrele wrote: 19/12/2023 10:53
DaysleepeR wrote: 19/12/2023 10:48 Mjesec dana sam se patio sa Raiffeisen Bankom oko Paypala i imam rješenje ako koga zanima.

Kao prvo problem je što su uveli sigurnosne postavke na karticama na koje primate platu, i te sigurnosne postavke se ne mogu trajno ukinuti, i one vam blokiraju Paypal i ostale međunarodne transakcije.
Moje je mišljenje da su to uradili kako bi dodatno zaradili.
A kako će dodatno zaraditi? Tako što ćete vi sada otvoriti zaseban tekući račun i debitnu karticu na koju ne primate platu koja će vam služiti za online shopping i sa koje je moguće trajno skinuti sigurnosne postavke.

To sam ja uradio, samo što je ekstremno bitno da kada dobijete novu karticu od banke koja je vezana za novi tekući račun, prvo nazovete call centar i tražite da vam trajno ukinu sigurnosne postavke, pa tek onda dodajete karticu na Paypal.
Meni je uspjelo nakon mjesec dana peripetija. Čak sam dva puta vadio dodatnu karticu jer mi nisu rekli da moram prvo skinuti postavke pa je pokušati registrovati, jer kad vam Paypal jednom odbije karticu, halalite je, oni imaju vlastiti sigurnosni sistem i ta je kartica vječno blacklistana.
Ne može je ni njihov help desk aktivirati - probao sam više puta.

Nadam se da sam nekom pomogao.

Sada radi sve, jeste malo pegla da prebacuješ sam sebi sredstva koliko ti treba za kupovinu, ali na kraju krajeva sigurnije je, a preko aplikacije traje dvije sekunde.

Samo što je ovo očigledno uvedeno da banka dodatno zaradi.
Pa ako je to razlog sto i kod mene ne radi mogu zaboravit paypal.
Do sada ovo je best clue koji imamo zasto ti ne radi, nazalost. Ili zaboravi paypal ili prebacaj banku.
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#8447 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by semsasuljakovic »

Pa ovo uopšte nije tačno hahah.

Ja sam otvorio račun u RF, prenio platu i bukvalno po primitku kartice (nakon 15 dana) istog momenta aktivirao paypal.

Bitno je da je Visa kartica. Ima neukih ljudi koji hoće Mastercard da vežu s paypalom.

Možda kod mene nije bilo problema jer sam naglasio da mi treba za paypal?
Last edited by semsasuljakovic on 19/12/2023 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8448 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

Druga banka znači da ćeš bacati pare na proviziju kada prebacuješ sredstva sa glavnog računa za ovaj online.

Isto tako, dosta banaka ima problema sa Paypalom tj. otkazuje saradnju, i to samo kod nas.

Banana država.

ja sam našao rješenje koje radi, htio sam poluditi jer Paypal koristim bez problema od 2007 godine i odjednom sve stade.

Žalio sam se do Beča, i natjerao sam ih da mi se javi lik iz IT odjela, užasno je teško proći gatekeepera u RF-u, dakle onaj osnovni call centar.

Na kraju sam uspio i našao rješenje.

BTW. rekao mi je njihov IT da nekad cookies znaju praviti problem, pa eto ništa ne košta pobrisati cookiese pa pokušati još jednom aktivirati karticu.
Prije toga nazovite call centar da vam privremeno skinu sigurnosne parametre.

Ako ne prođe, rješenje je nova kartica, ili u svojoj ili drugoj banki.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8449 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaysleepeR »

semsasuljakovic wrote: 19/12/2023 11:02 Pa ovo uopšte nije tačno hahah.

Ja sam otvorio račun, prenio platu i bukvalno po primitku kartice (nakon 15 dana) istog momenta aktivirao paypal.

Bitno je da je Visa kartica. Ima neukih ljudi koji hoće Mastercard da vežu s paypalom.
Sve što sam napisao je vezano za Visa Classic i Raiffeisen Banku.

Druga banka, drugi protokoli. O tome ništa ne znam.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#8450 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Pennywho »

semsasuljakovic wrote: 19/12/2023 11:02 Pa ovo uopšte nije tačno hahah.

Ja sam otvorio račun u RF, prenio platu i bukvalno po primitku kartice (nakon 15 dana) istog momenta aktivirao paypal.

Bitno je da je Visa kartica. Ima neukih ljudi koji hoće Mastercard da vežu s paypalom.

Možda kod mene nije bilo problema jer sam naglasio da mi treba za paypal?
To je stvar, naglasio si da ti treba za paypal pa su ukinuli security sto su stavili na takve transakcije.
Post Reply