Paypal - ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1 Paypal - ALL ABOUT

Post by Eborg »

EDIT: Naziv teme je izmijenjen jer je Paypal još prije nekog vremena omogućio puno primanje i slanje novca putem svog servisa. Ista se sada koristi za savjete, iskustva i sl.

:bih:
Last edited by Eborg on 07/02/2012 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by PipiDugaDevetka »

Hm, zanimljivo. Naše banke su uglavnom strane.
Hajmo novinari,...Priupitajte ih!
:(
bamby_tz
Posts: 47
Joined: 14/05/2006 19:45

#3 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by bamby_tz »

isti slucaj je i u hrvatskoj , ako je to zaista tako (problem do nasih banaka ) molio bi te ako imas negdje taj odgovor od paypala pa da organiziramo da krenemo redom da postavimo pitanja od centralne banke, agencije za bankarstvo, te upite svim bankama. moje iskustvo govori da nase banke pojma nemajau sta je i kako radi paypal.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

Evo odgovor. Međutim, niko nije potvrdio do sada da je to zakonska prepreka, prije bih rekao da to banke nisu omogućile.
Dear XY,

Thank you for contacting PayPal in relation to receiving payments.

I have reviewed your account Mr. XY, and I see that you have a
registered PayPal account in Bosnia & Herzegovina.

There are a number of countries who cannot receive payments and this is
mainly due to the laws of these countries not yet being in line with our
user agreement.

Considering the fast expansion of the PayPal system around the world, the
new countries where PayPal is only recently available, cannot fully utilize
the system.

PayPal is committed to expanding and improving the services for customers.
However, due to the complexities of global finance, we cannot give a
timetable for this expansion.

I am sorry for the inconvenience. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Michelle
PayPal
ljeto75
Posts: 15
Joined: 31/01/2009 10:05

#5 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by ljeto75 »

Čini mi se da je odgovor koji si dobio od PayPal-a generičan;
laws of these countries not yet being in line with our
user agreement.
Možeš li ih upitati 'which law specifically?' i 'which part of your user agreement?'.

Ovo pitanje neće moći odgovoriti robot, jer način na koji su odgovorili ne daje dovoljno mesa da se ode u banku i nešto postigne.

Ako bi uspio postići da se može prodavati na ebay-u (primati novac putem paypal-a), kapa dole.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

Poslao sam upit tražeći više informacija. Možda ne bi bilo zgorega kada bi i ostali to uradili, čisto da malo više obrate pažnju na ovo. Šta mislite, to je 5 minuta posla? :)
bamby_tz
Posts: 47
Joined: 14/05/2006 19:45

#7 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by bamby_tz »

nesto sam kontao mislim da je ipak do paypala iz razloga kada nesto kupis i kada transakcija bude odgodjena iz nekog od razloga covjek meni vrati lovu putem paypal i ta lova se meni vrati na karticu, znaci da moja banka apsolutno nema veze i bas je briga ko je uplatio lovu .vrtim to cijeli dan u glavi i znam da sam to isto trazio po nekim forumima i da je u regionu jedino slovenci imaju full pristup. znam da srbija muku muci da dodje na listu da placa.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#8 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by chengaba »

bamby_tz wrote:nesto sam kontao mislim da je ipak do paypala iz razloga kada nesto kupis i kada transakcija bude odgodjena iz nekog od razloga covjek meni vrati lovu putem paypal i ta lova se meni vrati na karticu, znaci da moja banka apsolutno nema veze i bas je briga ko je uplatio lovu .vrtim to cijeli dan u glavi i znam da sam to isto trazio po nekim forumima i da je u regionu jedino slovenci imaju full pristup. znam da srbija muku muci da dodje na listu da placa.
Ne vrati ti se lova na karticu, nego na PayPal account. ;-)
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#9 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by The Nightwatchman »

ja sam za svaku akciju. samo sumnjam da cemo nesto postici....
User avatar
Savez napolje
Posts: 330
Joined: 07/04/2009 13:37
Location: Sarajevo

#10 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Savez napolje »

bamby_tz wrote:nesto sam kontao mislim da je ipak do paypala iz razloga kada nesto kupis i kada transakcija bude odgodjena iz nekog od razloga covjek meni vrati lovu putem paypal i ta lova se meni vrati na karticu, znaci da moja banka apsolutno nema veze i bas je briga ko je uplatio lovu .vrtim to cijeli dan u glavi i znam da sam to isto trazio po nekim forumima i da je u regionu jedino slovenci imaju full pristup. znam da srbija muku muci da dodje na listu da placa.

Da tacno je to ali banke nerade nista da bi to promjenile nikad mi necemo u EU sa nezainteresovanovascu banaka pa i nas samih. Dajte ljudi napravimo neku peticiju grupu na facebooku nesto sto ce pomoci ,ako neko ima ideju kako da svi posaljemo zahtjev da ih zatrpamo zahtjevima da i nas sunce ogrije pa da koristimo blagodeti koje pruza Paypal . :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#11 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

@bamby_tz: Znači refund je moguć? Nisam to znao.

A vi slobodno pošaljite upite, to je 5 minuta posla. Ja sam stavio pod "Paying/receiving money" grupu.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#12 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by ChataDodajStaHoces »

Refund je moguc na isti nacin kao i placanje preko paypala. Jednom prilikom mi se desilo da je prodavac poslao neispravan usb i bez ikakvih problema mi je vratio novac na karticu. Kako je proslo i radi cega, zaista nemam pojma, ali ako bi placanja isla na isti fazon onda ne vidim nikakvu prepreku primanju novca preko paypala. S tim da ne bi bio moguc withdrawal novca vec bi iznos bio direktno polozen na karticu (isto kao sto sada skida direktan iznos s kartice priliko placanja a novac nemamo na nasem paypal accountu). Do sada mi niko nije ni probao poslati novac preko paypala...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#13 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

A znači pare su ti vraćene na karticu a ne na Paypal račun? Zanimljivo.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#14 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by ChataDodajStaHoces »

Eborg wrote:A znači pare su ti vraćene na karticu a ne na Paypal račun? Zanimljivo.
Da, direktno na karticu :)
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#15 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Mjesanac »

@ Eborg

Djabe se mucis, vjeruj mi neces nista postici. Govorim ti iz mog zaista velikog iskustva sa americkim firmama, bankama. Onaj odgovor sto si dobio ti je robot. Nije ono neko sjeo pa napiso. I njih stvarno ne zanima zasto to u Bosni ne moze jer su previse ograniceni. Nikad od njih ne ocekuj konkretan odgovor. Jer oni imaju svoja pravila i nikada se u zivotu nece potruditi da razmisle svojom glavom malo.

Da ti sada ne duzim sa milion primjera kojih imam

Ovo ti je jedan prijateljski savjet :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#16 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

Moguće no ko nije probao nije ni dobio, pa rekoh ajde da vidim. :-)

Dobio sam malo "ljudskiji" odgovor, navodno su proslijedili upit na viši nivo koji bi mi trebao dodatno javiti u čemu je stvar:
Dear XY,

Thank you for contacting PayPal regarding the reasons why Bosnia and Herzegovina are unable to receive funds yet.

Mr. XY, I would be happy to give you further information. The business unit decides on the legal agreements, which are taken due to the risk or legal guarantees in each country.

At the moment, our customers in Bosnia & Herzegovina will not be able to receive funds, and unfortunately I am unable to give you much more detailed information on this today. I have spoken with a number of colleagues but this is a matter that would best be resolved by finding out more specific information from the higher Department.

I have escalated your query to our Senior Department who will have more knowledge on this issue and will contact you with further information by email.

When our customers in Bosnia & Herzegovina will be able to receive funds, the website will be updated with information about this. I would like to be able to give you more information, and we sincerely appreciate your interest in being able to receive funds.

We are grateful for all our customers' support and interest and I would like to thank you for your feedback. I would advise you to wait to hear back from our Department at PayPal who will contact you in due course.

It is my pleasure to assist you, Mr. XY. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Niamh
PayPal
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#17 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by stidljiv »

http://www.moneybookers.com

Mozete primati novac i prebacivati ga sebi na devizni racun....
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#18 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

stidljiv wrote:http://www.moneybookers.com

Mozete primati novac i prebacivati ga sebi na devizni racun....
Da, ali većina ljudi ovdje koristi Paypal za Ebay koji ne podržava tu opciju. :-)
bamby_tz
Posts: 47
Joined: 14/05/2006 19:45

#19 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by bamby_tz »

jednom prilikom na nekom forumu sam procitao da je razlog sto na ovim podrucijma nema niti jedne americke banke , jer kao to im je nekakav pokazatelj
stanja trzista. kao sto sam i rekao srbija, crna gora , makedonija jos ne mogu ni kupovati. Vezano za link o nekom servisu za prenos novca , tema je ebay i prodaja na ebay . kako je ebay vlasnik paypal-a sve transakcije i sigurnost transakcija vrsi se putem paypala. ono sto je jako vazno ne treba ni pokusavati otvarati account kao u drugoj zemlji , a adresa slanja bih. oni to strogo provjeravaju i nemoguce je napraviti tako nesto. ono sto bi se eventualno moglo napraviti u nekoj buducnosti je trazenje od ebay-a da otvori stranicu za recimo ex yu teritorij nekih 25 milona stanovnika , pa da tu recimo kupujemo i prodajemo mi bosanci, hrvati, srbi, makedonci, crnogorci itd. od tog trenutka bi se mogli svi nadati nekim pomacima. ono sto je sada aktuelno je da je ovo trziste i suvise nesigurno i rizicno i ne profitabilno za jedan ebay i njegov paypal.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#20 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Mjesanac »

bamby_tz wrote:jednom prilikom na nekom forumu sam procitao da je razlog sto na ovim podrucijma nema niti jedne americke banke , jer kao to im je nekakav pokazatelj
stanja trzista. kao sto sam i rekao srbija, crna gora , makedonija jos ne mogu ni kupovati. Vezano za link o nekom servisu za prenos novca , tema je ebay i prodaja na ebay . kako je ebay vlasnik paypal-a sve transakcije i sigurnost transakcija vrsi se putem paypala. ono sto je jako vazno ne treba ni pokusavati otvarati account kao u drugoj zemlji , a adresa slanja bih. oni to strogo provjeravaju i nemoguce je napraviti tako nesto. ono sto bi se eventualno moglo napraviti u nekoj buducnosti je trazenje od ebay-a da otvori stranicu za recimo ex yu teritorij nekih 25 milona stanovnika , pa da tu recimo kupujemo i prodajemo mi bosanci, hrvati, srbi, makedonci, crnogorci itd. od tog trenutka bi se mogli svi nadati nekim pomacima. ono sto je sada aktuelno je da je ovo trziste i suvise nesigurno i rizicno i ne profitabilno za jedan ebay i njegov paypal.



:thumbup: nije uopste losa ideja
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#21 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

I ja sam o tome razmišljao. No, opet to ne rješava glavni problem ove teme, volio bih kada bi se javio neko ko bolje poznaje problem, tj. radi u nekoj od banaka. :-)
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#22 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Dendrlix »

Ma ne daju komercijalne banke sigurno. Uzimaju bruku para na ime provizija za novac koji ulazi u BiH i sad treba da se oproste od tih para?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#23 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Eborg »

Da ali nemaju sve banke Western Union i samim tim ništa ne gube. :)
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#24 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Dendrlix »

Eborg wrote:Da ali nemaju sve banke Western Union i samim tim ništa ne gube. :)
Nije WU jedini nacin da se pare posalju u BiH. SWIFT i IBAN, ino transakcija..... Na to sam mislio. Radio sam u firmi gdje smo primali novac iz inostranstva na redovnoj osnovi. Bez obzira sto posiljalac navede da zeli da snosi sve troskove transakcije, banke bi nam uvijek uzimale neku proviziju, koja btw nije bila mala.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#25 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by visocicaguy »

Ja sam, takodjer, jednom prilikom dobio neki novac preko Paypal-a. Uredno leglo na karticu. To je bilo pocetkom prosle godine.
Post Reply