Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#76 Re: Payoneer kartica

Post by Last December »

Evo baš pogledah moja zadnja POS transkacija preko payoneera isto 1,58. A oni tvrde da ne uzimaju proviziju.
Navodno oni ne utiču na taj kurs već je to masterkardov standardni kurs. Sad ja ne znam kome da vjerujem ali činjenica je da sam već godinu dana debelo zakidan na toj razlici.

S druge strane, prodajni kurs dolara u našim bankama je oko 1,64 p ami je čudno da si mogao dobiti daj kurs od pejpala.
Ja sam napustio pejpal primarno zbog 5% koje uzimaju za primanje novca dok je pejonir uzimao samo 1%. Kad se sve poravna izađe na isto izgleda
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#77 Re: Payoneer kartica

Post by dinnooo »

Novi sam kolačić sa Payoneer karticom i imam par pitanja, pa ako neko zna da mi odgovori. Interesuje me da li meni na nju neko iz Njemačke ili Švicarske može izvršiti uplatu u dolarima i da ja te pare uredno podignem u Bosni na bankomatu? Koliko sam shvatio postoji i EUR CURRENCY kartica sa kojom se mogu primati uplate u eurima, ali tu karticu još nemam.

Hvala :)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#78 Re: Payoneer kartica

Post by victom »

dinnooo wrote:Novi sam kolačić sa Payoneer karticom i imam par pitanja, pa ako neko zna da mi odgovori. Interesuje me da li meni na nju neko iz Njemačke ili Švicarske može izvršiti uplatu u dolarima i da ja te pare uredno podignem u Bosni na bankomatu? Koliko sam shvatio postoji i EUR CURRENCY kartica sa kojom se mogu primati uplate u eurima, ali tu karticu još nemam.

Hvala :)
nisam neki stručnjak, ali mislim da idu samo dolari i to iz amerike.
EUR kartica je bila u najavi ili već postoji, ali bilo je neko ograničenje, koje nama nije davalo tu mogućnost.(sad se ne sjećam da li bilo samo za zapadne zemlje, ali uglavnom za nas ništa)

neka me ispravi neko ako griješim
Last edited by victom on 01/03/2021 05:52, edited 2 times in total.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#79 Re: Payoneer kartica

Post by xamp »

victom wrote:
dinnooo wrote:Novi sam kolačić sa Payoneer karticom i imam par pitanja, pa ako neko zna da mi odgovori. Interesuje me da li meni na nju neko iz Njemačke ili Švicarske može izvršiti uplatu u dolarima i da ja te pare uredno podignem u Bosni na bankomatu? Koliko sam shvatio postoji i EUR CURRENCY kartica sa kojom se mogu primati uplate u eurima, ali tu karticu još nemam.

Hvala :)
nisam neki stručnjak, ali mislim da idu samo dolari i to iz amerike.
EUR kartica je bila u najavi ili već postoji, ali bilo je neko ograničenje, koje nama nije davalo tu mogućnost.(sad se ne sjećam da li bilo samo za zapadne zemlje, ali uglavnom za nas ništa)

neka me ispravi neko ako griješim
Postoji EUR kartica ali ne znam detalje oko ogranicenja.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#80 Re: Payoneer kartica

Post by hekaton »

Kakvo je stanje sa kursom $.
Unicredi kaze da je kupovni 1.65
jel povlacio iko zadnjih dana da nam da info iz prve ruke
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#81 Re: Payoneer kartica

Post by Last December »

Loše je. Unicredit čini mi se najmanje loše trenutno i NLB, tu su negdje ispod 1,65. Sparkasse oko 1,6. Primjeti se blagi rast dolara, mada ne vjerujem da će ubrzo preko 1,8 kako je bilo pred dolazak Trumpa na vlast.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#82 Re: Payoneer kartica

Post by Puf »

Last December wrote:Loše je. Unicredit čini mi se najmanje loše trenutno i NLB, tu su negdje ispod 1,65. Sparkasse oko 1,6. Primjeti se blagi rast dolara, mada ne vjerujem da će ubrzo preko 1,8 kako je bilo pred dolazak Trumpa na vlast.
UniCredit 1.61 prije 10-tak dana. Sve je to u 20 maraka razlike na 1000$ ili ti ga 1600KM, haman isti klinac u svakoj banci

Uglavnom ukucas u google "usd bam" dobijes kurs npr sada je 1.68, smanjis to za 0.06 i dobijes kurs koji ce ti obracunati za dizanje na bankomatu, tj 1.62.
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#83 Re: Payoneer kartica

Post by Sajo---: »

Pozdrav,

već dugo radim preko PayPala, ali sada imam problem jer valjda PayPal ne omogućava uplatu iz Indije za one registrovane u BiH. Prema tome, želim da registrujem Payoneer, da indijci uplaćuju putem njega.

No, prilikom registracijskog procesa nigdje nije spomenuta nikakva kartica, a na kraju mi traži Swift kod, IBAN i broj računa banke i ostalo. Kako sam ja shvatio prije, ta kartica to ne zahtijeva.
Na koji način ste vi izvršavali registraciju, te da li ste tokom registracije odabrali da ste iz Bosne i Hercegovine? Ili ste na koncu i napisali sve te informacije koje imeni traži Payoneer?
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#84 Re: Payoneer kartica

Post by xamp »

Sajo---: wrote:Pozdrav,

već dugo radim preko PayPala, ali sada imam problem jer valjda PayPal ne omogućava uplatu iz Indije za one registrovane u BiH. Prema tome, želim da registrujem Payoneer, da indijci uplaćuju putem njega.

No, prilikom registracijskog procesa nigdje nije spomenuta nikakva kartica, a na kraju mi traži Swift kod, IBAN i broj računa banke i ostalo. Kako sam ja shvatio prije, ta kartica to ne zahtijeva.
Na koji način ste vi izvršavali registraciju, te da li ste tokom registracije odabrali da ste iz Bosne i Hercegovine? Ili ste na koncu i napisali sve te informacije koje imeni traži Payoneer?
Na samom pocetku registracije trazi da izaberes karticu ili Wire Transfer. Vjerovatno si izabrao Wire Transfer pa zato trazi te podatke.
Zlajaoni
Posts: 37
Joined: 13/07/2017 20:25

#85 Re: Payoneer kartica

Post by Zlajaoni »

Sajo---: wrote:Pozdrav,

već dugo radim preko PayPala, ali sada imam problem jer valjda PayPal ne omogućava uplatu iz Indije za one registrovane u BiH. Prema tome, želim da registrujem Payoneer, da indijci uplaćuju putem njega.

No, prilikom registracijskog procesa nigdje nije spomenuta nikakva kartica, a na kraju mi traži Swift kod, IBAN i broj računa banke i ostalo. Kako sam ja shvatio prije, ta kartica to ne zahtijeva.
Na koji način ste vi izvršavali registraciju, te da li ste tokom registracije odabrali da ste iz Bosne i Hercegovine? Ili ste na koncu i napisali sve te informacije koje imeni traži Payoneer?
Ne bi trebalo da ti traze to, barem meni nisu.
Da ti posaljem referral link da obojica dobijemo po 25$?? :D :D
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#86 Re: Payoneer kartica

Post by Sajo---: »

Hvala na odgovorima.
Inače, jedina opcija koju nudi na početku je Individual ili Company. Ne pominje nigdje ni Wire Transfer.

Ja sam pokušao putem Individual i nigdje nije bila opcija kartice. Uopšte se ne spominje.

Ako misliš da bi išlo putem referala, samo šalji na PP.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#87 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

Sajo---: wrote:Hvala na odgovorima.
Inače, jedina opcija koju nudi na početku je Individual ili Company. Ne pominje nigdje ni Wire Transfer.

Ja sam pokušao putem Individual i nigdje nije bila opcija kartice. Uopšte se ne spominje.

Ako misliš da bi išlo putem referala, samo šalji na PP.
Kad ides preko referala da dobijes 25$ trazi ti banku i devizni racun.
Samo se registruj standardno bez referala i uzivaj.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#88 Re: Payoneer kartica

Post by R9.. »

Sajo---: wrote:Pozdrav,

već dugo radim preko PayPala, ali sada imam problem jer valjda PayPal ne omogućava uplatu iz Indije za one registrovane u BiH. Prema tome, želim da registrujem Payoneer, da indijci uplaćuju putem njega.

No, prilikom registracijskog procesa nigdje nije spomenuta nikakva kartica, a na kraju mi traži Swift kod, IBAN i broj računa banke i ostalo. Kako sam ja shvatio prije, ta kartica to ne zahtijeva.
Na koji način ste vi izvršavali registraciju, te da li ste tokom registracije odabrali da ste iz Bosne i Hercegovine? Ili ste na koncu i napisali sve te informacije koje imeni traži Payoneer?
Jesil uspio ovo rijesiti i kako?

I meni trazi SWIFT I IBAN prilikom registracije, tako da sam za sad odustao od SIGN UP-a a trebo bi uskoro ovo rijesit.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#89 Re: Payoneer kartica

Post by Arkec Zgotiva »

R9.. wrote:
Sajo---: wrote:Pozdrav,

već dugo radim preko PayPala, ali sada imam problem jer valjda PayPal ne omogućava uplatu iz Indije za one registrovane u BiH. Prema tome, želim da registrujem Payoneer, da indijci uplaćuju putem njega.

No, prilikom registracijskog procesa nigdje nije spomenuta nikakva kartica, a na kraju mi traži Swift kod, IBAN i broj računa banke i ostalo. Kako sam ja shvatio prije, ta kartica to ne zahtijeva.
Na koji način ste vi izvršavali registraciju, te da li ste tokom registracije odabrali da ste iz Bosne i Hercegovine? Ili ste na koncu i napisali sve te informacije koje imeni traži Payoneer?
Jesil uspio ovo rijesiti i kako?

I meni trazi SWIFT I IBAN prilikom registracije, tako da sam za sad odustao od SIGN UP-a a trebo bi uskoro ovo rijesit.
Ja koliko sam cuo vise ne dozvoljavaju registraciju tek tako, vec se mora povezati racun / postojeca kartica kao na PayPalu. Moguce je i nadam se da grijesim, ali i mojih par prijatelja je probalo, i kad nisu uspjeli tako su pricali
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#90 Re: Payoneer kartica

Post by R9.. »

Arkec Zgotiva wrote:
R9.. wrote:
Sajo---: wrote:Pozdrav,

već dugo radim preko PayPala, ali sada imam problem jer valjda PayPal ne omogućava uplatu iz Indije za one registrovane u BiH. Prema tome, želim da registrujem Payoneer, da indijci uplaćuju putem njega.

No, prilikom registracijskog procesa nigdje nije spomenuta nikakva kartica, a na kraju mi traži Swift kod, IBAN i broj računa banke i ostalo. Kako sam ja shvatio prije, ta kartica to ne zahtijeva.
Na koji način ste vi izvršavali registraciju, te da li ste tokom registracije odabrali da ste iz Bosne i Hercegovine? Ili ste na koncu i napisali sve te informacije koje imeni traži Payoneer?
Jesil uspio ovo rijesiti i kako?

I meni trazi SWIFT I IBAN prilikom registracije, tako da sam za sad odustao od SIGN UP-a a trebo bi uskoro ovo rijesit.
Ja koliko sam cuo vise ne dozvoljavaju registraciju tek tako, vec se mora povezati racun / postojeca kartica kao na PayPalu. Moguce je i nadam se da grijesim, ali i mojih par prijatelja je probalo, i kad nisu uspjeli tako su pricali
Sjebada žešća... Ja konto otvorit virtualni račun a on je izgleda nije više virtualan.. :D
Trebao bi onda otvorit negdje račun, samo nisam siguran u kojoj banci da to odradim.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#91 Re: Payoneer kartica

Post by R9.. »

Jel moze pojasnjenje za pocetnika koji racun da otvorim u banci i koju karticu da trazim a koja je potrebna za Payoneer.
Imam trenutno viza elektron iz UNI Credita, ali namjeravam da promjenim banku posto Uni Credit vise ne izdaje Viza Elektron kartice a moja istice za par mjeseci.
Gavaz
Posts: 119
Joined: 27/02/2008 14:39

#92 Re: Payoneer kartica

Post by Gavaz »

R9.. wrote:Jel moze pojasnjenje za pocetnika koji racun da otvorim u banci i koju karticu da trazim a koja je potrebna za Payoneer.
Imam trenutno viza elektron iz UNI Credita, ali namjeravam da promjenim banku posto Uni Credit vise ne izdaje Viza Elektron kartice a moja istice za par mjeseci.
Payoneer ima svoju karticu MasterCard.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#93 Re: Payoneer kartica

Post by R9.. »

Gavaz wrote:
R9.. wrote:Jel moze pojasnjenje za pocetnika koji racun da otvorim u banci i koju karticu da trazim a koja je potrebna za Payoneer.
Imam trenutno viza elektron iz UNI Credita, ali namjeravam da promjenim banku posto Uni Credit vise ne izdaje Viza Elektron kartice a moja istice za par mjeseci.
Payoneer ima svoju karticu MasterCard.
MA to znam ove druge stvari su me interesovale.. Koja banka, vrsta računa itd..

A otvorio sam račun rf banci, devizni za payoneer.. A otvorio sam i tekući da prebacim i PayPal na tu karticu jer Uni credit više ne izdaje visa kartice..
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#94 Re: Payoneer kartica

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja sam Payoneer dobio preko AirBnB-a jer su nekad prije par mjeseci ukinuli poslovanje preko PayPal-a i ponudili opciju Payoneer-a. Za sada sve radi kako treba.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#95 Re: Payoneer kartica

Post by vjesticanametli »

Hajte pomoc da se i ja okoristim ovim ....idem na stranicu i registrujem se i sta onda :) danke....ako uspije ide tura pive i soka :)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#96 Re: Payoneer kartica

Post by ado_sar »

vjesticanametli wrote:Hajte pomoc da se i ja okoristim ovim ....idem na stranicu i registrujem se i sta onda :) danke....ako uspije ide tura pive i soka :)
Daleko si za turu pive i soka :) inace, mislim da se ne isplati, ja sam je izvadio, ali kurs nepovoljan i troskovi veliki. Vratio se na paypal
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#97 Re: Payoneer kartica

Post by vjesticanametli »

Hmmm ma docu ja u SA ....znaci ne isplati se .....hajd vidjecu al ako pocnu smarat porezom bice isplat8nije ovo :)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#98 Re: Payoneer kartica

Post by ado_sar »

vjesticanametli wrote:Hmmm ma docu ja u SA ....znaci ne isplati se .....hajd vidjecu al ako pocnu smarat porezom bice isplat8nije ovo :)
Payoneer ti nije garancija da ces izbjeci porez. I njihova kartica je na tvoje ime, i tacno se zna sta je proslo, koliko i kada
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#99 Re: Payoneer kartica

Post by vjesticanametli »

Ok hvala. Svejedno imas napitak :D
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#100 Re: Payoneer kartica

Post by free_too »

ado_sar wrote:
vjesticanametli wrote:Hajte pomoc da se i ja okoristim ovim ....idem na stranicu i registrujem se i sta onda :) danke....ako uspije ide tura pive i soka :)
Daleko si za turu pive i soka :) inace, mislim da se ne isplati, ja sam je izvadio, ali kurs nepovoljan i troskovi veliki. Vratio se na paypal
Ja sam o njoj bas neki dan razmisljao,, mozes li mi objasnit u kojem smislu je kurs nepovoljan i trosak velik, evo npr na $1000 , naspram paypala i npr banke. Evo npr banka to bi bio neki kurs 1.56 , znaci 1560KM, i sad banka kad odbije svoje nesto, evo zaorkuzimo na 1500KM. Kako bi to na payonner izgledalo, jer ja sam samo cuo pohvale na njegov racun u vezi tih troskova.

Hvala!
Post Reply