Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#201 Re: Payoneer kartica

Post by Android Knego »

tindbe wrote: 27/06/2020 21:13 Evo kažu na nekim stranim forumima, da je progulio withdrawal na lokalne bankovne račune. Lijepa vijest. Vjerovatno to znači da keš i nije izgubljen.
Ma kakvo gubljenje keša, ne drži to Fadil pa da lova nestane. Iduće sedmice bi se trebalo normalizovati.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#202 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

Android Knego wrote: 27/06/2020 22:19
tindbe wrote: 27/06/2020 21:13 Evo kažu na nekim stranim forumima, da je progulio withdrawal na lokalne bankovne račune. Lijepa vijest. Vjerovatno to znači da keš i nije izgubljen.
Ma kakvo gubljenje keša, ne drži to Fadil pa da lova nestane. Iduće sedmice bi se trebalo normalizovati.
Zbog ove stavke u ugovoru rekoh:

Image

Međutim, djeluje da će baš tako i biti, normalizovano sljedeće sedmice:

Image
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#203 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

Zayebat nas mogu koliko sam vidio po forumima ako gledamo ugovore ali sam 99% siguran da nece. Payoneer je uvijek bio za svaku pohvalu, bice to ok kroz par dana. Srecom imam samo 4-5 stoja na kartici nekima su ostale desetina hiljada... bilo bi lose izgubiti tu prakticnost primanja novca i dizanja jer oni jedini salju karticu u ovu vukoyebinu nasu.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#204 Re: Payoneer kartica

Post by lethalthreat »

WCSL is working closely with the FCA to address their concerns so that the temporary freeze can be lifted as soon as possible, and your card can continue to operate as before. We have highlighted to the FCA the urgency of the situation so that your card is unfrozen as soon as possible. We have also been given repeated reassurances that all funds are properly safeguarded. Progress is being made to lift the freeze, and we will continue to update you as soon as more information is available. This situation has impacted the customers of many companies, and we believe that it will be resolved soon. In the meantime, incoming funds to Payoneer users can be withdrawn to bank accounts or held in a Payoneer Account which remains safe and secure. All funds held in Payoneer are fully liquid and available and held in global leading banks. Our company is strong and stable, and committed to safeguarding our customers’ funds in accordance with all relevant global regulations.
Ovo boldano me malo smiruje, mada opet nimalo bezazlena sredstva su mi tu, valjda bude OK ubrzo. Nazire li se kraj ovoj noćnoj mori :roll:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#205 Re: Payoneer kartica

Post by ExNihilo »

Strašno. Čak i da se ovo riješi, povjerenje u Payoneer je žestoko poljuljano. Kada i ako sve pročepi, za očekivati je masovni odliv sredstava kakav bi bio u slučaju bankarske panike, a masovni odliv sredstava može dovesti do kraha platforme. Iza Payoneera nema ko stati na način na koji bi centralna banka stala iza banaka. Sve samo pokazuje koliko je internet infrastruktura još labilna i rizična.

Pa ka'e, neobanke, ukinuti fiat novac, decentralizacija i šta sve ne... I eto, desetine hiljada korisnika danas ne mogu žvaku kupiti. Regulacija je, ipak, stub povjerenja, a povjerenje stub finansijskog sektora.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#206 Re: Payoneer kartica

Post by victom »

samo keš... i to 1/3 u džepu, a 2/3 sakriveno.. lekcija davno naučena.... čak ne vjerujem ni ovim našim bankama... sve je to isti vlasnik spojenih posuda....

a ovo sa pioniorem će vjerovatno riješiti, ali eto bezveze glava čovjeka zaboli..
Last edited by victom on 01/03/2021 02:34, edited 2 times in total.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#207 Re: Payoneer kartica

Post by lethalthreat »

victom wrote: 28/06/2020 18:37 samo keš... i to 1/3 u džepu, a 2/3 sakriveno.. lekcija davno naučena.... čak ne vjerujem ni ovim našim bankama... sve je to isti vlasnik spojenih posuda....

a ovo sa pioniorem će vjerovatno riješiti, ali eto bezveze glava čovjeka zaboli..
Godinama unazad razmišljam da ugradim sebi sef u kući. Blindo vrata, safe room, pa nek' materi svojoj preračunavaju kamate.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#208 Re: Payoneer kartica

Post by victom »

lethalthreat wrote: 28/06/2020 19:04
victom wrote: 28/06/2020 18:37 samo keš... i to 1/3 u džepu, a 2/3 sakriveno.. lekcija davno naučena.... čak ne vjerujem ni ovim našim bankama... sve je to isti vlasnik spojenih posuda....

a ovo sa pioniorem će vjerovatno riješiti, ali eto bezveze glava čovjeka zaboli..
Godinama unazad razmišljam da ugradim sebi sef u kući. Blindo vrata, safe room, pa nek' materi svojoj preračunavaju kamate.
ugradis onaj mali sefic kao varku sa 50 KM unutra... a pare rasporediš na više mjesta, na više lokacija.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:34, edited 2 times in total.
noviforumas
Posts: 3000
Joined: 12/08/2016 22:28

#209 Re: Payoneer kartica

Post by noviforumas »

...
Last edited by noviforumas on 21/10/2020 13:41, edited 1 time in total.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#210 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

noviforumas wrote: 28/06/2020 20:14 Ako moze neko samo da potvrdi ovo sto cujem, jer nikad nisam koristio nista osim Payoneerove prepaid kartice. Dakle, moguce je sada spojiti Payoneer sa lokalnim bankovnim (deviznim) racunom i prebaciti novac? Moze bilo koja nasa banka?

Mislim na sredstva koja ce pristizati u buducnosti, shvatam da su ova koja su trenutno na kartici zaledjena.
Da, naravno, samo ako ti to pogoduje, jer mislim da se pri toj transakciji odmah navuče porezna na vrat.
Kad se prijaviš na svoj Payoneer profil, gore u navigaciji pod Withdraw izabereš Bank account i dodaš svoj račun.
Traže ti Ime banke, Swift kod i IBAN.
Potvrde račun manuelno kroz sat - dva i možeš odmah početi.

Uglavnom, sredstva koja stižu od petka na dalje su nam dostupna za withdrawal. Ova ranija su zaleđena, nadam se, još samo par dana.
FCA je baš ubola sa zamrzavanjem prije vikenda, a ne rade za vikend, tako da su milioni korisnika ostali zatečeni tako glupo. Sutra ili prekosutra najkasnije očekujemo update novi vezan za situaciju.
noviforumas
Posts: 3000
Joined: 12/08/2016 22:28

#211 Re: Payoneer kartica

Post by noviforumas »

...
Last edited by noviforumas on 21/10/2020 13:41, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#212 Re: Payoneer kartica

Post by Bosanac sa dna kace »

ExNihilo wrote: 28/06/2020 18:29 Strašno. Čak i da se ovo riješi, povjerenje u Payoneer je žestoko poljuljano. Kada i ako sve pročepi, za očekivati je masovni odliv sredstava kakav bi bio u slučaju bankarske panike, a masovni odliv sredstava može dovesti do kraha platforme. Iza Payoneera nema ko stati na način na koji bi centralna banka stala iza banaka. Sve samo pokazuje koliko je internet infrastruktura još labilna i rizična.

Pa ka'e, neobanke, ukinuti fiat novac, decentralizacija i šta sve ne... I eto, desetine hiljada korisnika danas ne mogu žvaku kupiti. Regulacija je, ipak, stub povjerenja, a povjerenje stub finansijskog sektora.
Samo napismeno...
E sad sto 99% nas i ne procita sta sve prihvatamo kad kliknemo ''I accept rules...''....pa ostanu tako pare zaglavljene...
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#213 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

"On 29 June 2020, the FCA provided written consent to allow Wirecard to resume issuing e-money and providing payment services. The restriction on activities will lift at 00.01 on 30 June 2020."

https://www.fca.org.uk/news/news-storie ... horisation

:thumbup: :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9363
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#214 Re: Payoneer kartica

Post by _Reds_ »

Da li se na ove kartice moze povlaciti lova sa paypala?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#215 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

_Reds_ wrote: 30/06/2020 17:03 Da li se na ove kartice moze povlaciti lova sa paypala?
Ne moze.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#216 Re: Payoneer kartica

Post by lethalthreat »

Wirecard Update: Funds on your prepaid card are now accessible

We are happy to report that the UK’s Financial Conduct Authority (FCA) completed its audit and confirmed that it has lifted the freeze on your Wirecard-issued Payoneer Prepaid Mastercard® card. As Mastercard has addressed and fixed some technical issues, your Payoneer Prepaid Mastercard is now active once again.

We know this period has been difficult for you and we appreciate your patience and support while we worked to get it resolved.
:thumbup:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#217 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

Danas sam uspješno na bankomatu digao keš koji je bio blokiran na kartici. :)

Ali, osim toga, imam i sredstva koja mi prikazuje u balance-u ali piše da nisu na kartici, pa ih ne mogu koristiti.
Ako neko zna, da li ću morati čekati sljedeću sedmicu da ih withdrawam na devizni račun ili ima način da taj balans pošaljem na karticu??

Edit:
Pronašao sam odgovor na pitanje na njihovom blogu.
Sve sljedeće uplate na naše Payoneer račune će biti nedostupne za kartice, već su spremane u virtuelni balans.
Sav trenutni novac dostupan na našim karticama treba iskoristiti ili podići, jer će one biti neupotrebljive u budućnosti.
Payoneer trenutno traži novog izdavača kartica, a do tada ćemo biti primorani koristiti naše bankovne račune ili čekati nove kartice (ko zna do kad).
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#218 Re: Payoneer kartica

Post by lethalthreat »

Koliko vas će odmah u narednim danima prebaciti lovu sa Payoneer kartice na banku ili uzeti keš?
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#219 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

Današnji update:
Ipak će nam sredstva biti dostupna i za trenutne kartice koje imamo, i sve će se vratiti u normalu. Možda već od sutra. :thumbup:
A najavljuju i u narednim sedmicama mogućnost prebacivanje sredstava s virtuelnog balansa na karticu po potrebi.
nenormala
Posts: 3
Joined: 15/06/2003 00:00

#220 Re: Payoneer kartica

Post by nenormala »

Vi koji ste uspjeli podici novac, na kojim bankomatima ste to upjeli?
U mom slucaju, bezuspjeli pokusaji na:

- Sparkasse
- Raiffeisen
- Nova banka

Isto, vi koji ste uspjeli prebaciti na svoju lokalnu banku,kako ste uspjeli uvezati Payoneer sa lokalnim bankovnim racunom? Meni formular ne dozvoljava da proberem BiH :bih:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#221 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

nenormala wrote: 03/07/2020 12:45 Vi koji ste uspjeli podici novac, na kojim bankomatima ste to upjeli?
U mom slucaju, bezuspjeli pokusaji na:

- Sparkasse
- Raiffeisen
- Nova banka

Isto, vi koji ste uspjeli prebaciti na svoju lokalnu banku,kako ste uspjeli uvezati Payoneer sa lokalnim bankovnim racunom? Meni formular ne dozvoljava da proberem BiH :bih:
Ja sam podigao na UniCredit bankomatu.
Možda ti je kartica iz nekog razloga još uvijek blokirana ili nisu sredstva na njoj?
Pokušaj nešto sitno na internetu putem kartice platit, tipa za dolar, ili se prijavit na neki trial tipa netflix ili youtube premium, samo da vidiš da li kartica prolazi.

Također, provjeri još jesu li ti sredstva na kartici ili samo u balansu. Kod mene recimo, GBP nisu na kartici iako ih imam u balansu, dok su USD uredno, s primanjem na Payoneer račun, odmah prebačeni na karticu i spremni za korištenje/podizanje.

Što se tiče dodavanja računa, BiH je koliko vidim još uvijek tu kad uđem na Settings -> Bank Accounts -> Bank accounts for withdrawal -> Add bank acc.
Možda ti je ograničen račun iz nekog razloga? Kontaktiraj support, najbolje.
nenormala
Posts: 3
Joined: 15/06/2003 00:00

#222 Re: Payoneer kartica

Post by nenormala »

Ja sam podigao na UniCredit bankomatu.
Hvala puno, probacu Unicredit, a i “testirati” karticu sa sitnim online placanjem.
Sredstva su juce bila samo na balansu, ali su danas izlistana kao “available” na kartici.
Meni i dalje nema Bosne na Settings -> Bank Accounts -> Bank accounts for withdrawal -> Add bank acc. Otvori mi drop-down listu, koja ima Belgiju i Brazil, ali ne i BiH.

Nadam se da necu morati zvati support. 🙂

Update:
Uspjelo ATM podizanje (Unicredit), uvezivanje Payoneer accounta sa rn. u lokalnoj banci nije jos.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#223 Re: Payoneer kartica

Post by BadSanta »

Zdravo,

Bi li mi neko mogao objasniti kako funkcionira Payoneer jer ga nikada do sada nisam koristila.

1. Ono što me zanima jeste nakon što si napravim acc i podnesem zahtjev da mi pošalju karticu, da li meni ljudi odmah mogu slati novac na račun dok ja čekam da kartica dođe (nekih 30 dana navodno)? Ili novac mogu primiti tek nakon što aktiviram karticu?

2. Ako sam dobro shvatila, godišnja članarina za tu karticu je oko 50 km. Taj iznos se uzme automatski tek nakon što mi poslodavac napravi prvu uplatu na acc?

Tnx ;-)
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#224 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

BadSanta wrote: 08/07/2020 18:30 Zdravo,

Bi li mi neko mogao objasniti kako funkcionira Payoneer jer ga nikada do sada nisam koristila.

1. Ono što me zanima jeste nakon što si napravim acc i podnesem zahtjev da mi pošalju karticu, da li meni ljudi odmah mogu slati novac na račun dok ja čekam da kartica dođe (nekih 30 dana navodno)? Ili novac mogu primiti tek nakon što aktiviram karticu?

2. Ako sam dobro shvatila, godišnja članarina za tu karticu je oko 50 km. Taj iznos se uzme automatski tek nakon što mi poslodavac napravi prvu uplatu na acc?

Tnx ;-)
1. Trebala bi odmah moći primati novac, što preko Mass Payout Companies (Freelancer, Upwork, Airbnb...), što preko Global Payments Service, gdje imaš račune u više valuta koje proslijediš poslodavcu kao račun za uplatu u ovisnosti od valute u kojoj plaća.
Pazi samo, što se tiče Global Payments Service, sve te uplate moraju biti napravljene sa računa kompanije/poslovnog računa, a nikako s ličnog, koje bivaju odbijene.

A sigurno će ti kartica i ranije doći, do 2 sedmice max.

2. To možeš vidjeti kad se uloguješ u svoj account, i gore pod Help idi u Pricing and Fees. $25.00 bi ti trebalo jedamput skinuti nakon aktivacije kartice, ili čim budeš imala dovoljno novca na računu za to. A postoji i posebno godišnja članarina od nekih 30ak dolara.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#225 Re: Payoneer kartica

Post by BadSanta »

tindbe wrote: 08/07/2020 19:21 ......
hvala tiii
Post Reply