Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#626 Re: Payoneer kartica

Post by toska »

nije valjda da niko nije radio sa tim servisom pa da uputi čovjeka?
xsk wrote: 16/12/2022 11:52 Update:

Intesa: "Ne radimo mi s tom uslugom."
Unicredit: "Nemamo mi to."

:?
kod prijema novca ugovor i porezi su za banku nebitni i to nikada ne traže kad su drugi servisi u pitanju, konkretno Paypal, Skrill i Neteller prolaze.

zašto ne i Payoneer je čudno, najprije aljkavost banaka.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#627 Re: Payoneer kartica

Post by n+1 »

Imaš ovdje na forumu desetine postova u kome forumaši pišu da im je banka tražila dokaz o porijeklu novca i potvrdu o plaćenom porezu da bi prebacili novac s PayPala.
toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#628 Re: Payoneer kartica

Post by toska »

n+1 wrote: 16/12/2022 18:35 Imaš ovdje na forumu desetine postova u kome forumaši pišu da im je banka tražila dokaz o porijeklu novca i potvrdu o plaćenom porezu da bi prebacili novac s PayPala.
sa Paypala sam povlačio sitno na kartice i nije bilo problema, sa druga dva nabrojana i na kartice i na devizni reda par hiljada u euro i $, nikad niko ništa nije gnjavio.

na temi o dionicima opisao sam drugi problem, slanje novca.

kartice od Intese i kartice i devizni od Addiko
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#629 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

Zavisi i od banke, ne peglaju sve isto. I ja sam čitao postova na forumu kako su i oko PayPal transakcija peglali sa dokazima i potvrdama.
toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#630 Re: Payoneer kartica

Post by toska »

Šta god da je, kolosalna glupost je blokirati novac ljudima i da čovjek ne može doći do svoje 2 hiljade koje je teško zaraditi.
Isto kao i problem sa investicionim ulaganjima iz BiH vani.

nikad tako na zelenu granu
antigovernment
Posts: 10
Joined: 10/02/2021 19:54

#631 Re: Payoneer kartica

Post by antigovernment »

Pozdrav svima. Nedavno sam dobio Payoneer karticu pa da podijelim iskustva (ili saznam nešto novo) sa vama što se tiče bankomata i podizanja novca.
Na Addiko bankomatu na 2000KM provizija je 4.3%, dok ako dižete 1000KM onda je 5.11%.
Što se tiče Unicredita, na 1000KM provizija je 5.11%, kao i u Addiko.
Ovdje dolazi dio gdje i ja potencijalno mogu naučiti nešto novo. Zanima me da li ima veze da li je bankomat u sklopu poslovnice ili je negdje u tržnom centru, pa ima drugačije opcije, ili je isto bez obzira na lokaciju bankomata?
- Sparkasse bankomat mi je odbio transakciju odmah
- NLB odbije transakciju kad se odabere konverzija bez provizije
- Intesa bankomat je imao limit od max 400KM(za tu transakciju naravno)
Za sve tri navedene banke su bili bankomati mimo glavne poslovnice(izuzetak je jedan NLB bankomat koji je bio u sklopu poslovnice).
Ostalo mi je da pokušam sa Ziraat, ASA i možda Raiffeisen.
Ima li neko konkretnog iskustva sa ova tri bankomata?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#632 Re: Payoneer kartica

Post by azdralovic »

antigovernment wrote: 26/12/2022 08:56 Pozdrav svima. Nedavno sam dobio Payoneer karticu pa da podijelim iskustva (ili saznam nešto novo) sa vama što se tiče bankomata i podizanja novca.
Na Addiko bankomatu na 2000KM provizija je 4.3%, dok ako dižete 1000KM onda je 5.11%.
Što se tiče Unicredita, na 1000KM provizija je 5.11%, kao i u Addiko.
Ovdje dolazi dio gdje i ja potencijalno mogu naučiti nešto novo. Zanima me da li ima veze da li je bankomat u sklopu poslovnice ili je negdje u tržnom centru, pa ima drugačije opcije, ili je isto bez obzira na lokaciju bankomata?
- Sparkasse bankomat mi je odbio transakciju odmah
- NLB odbije transakciju kad se odabere konverzija bez provizije
- Intesa bankomat je imao limit od max 400KM(za tu transakciju naravno)
Za sve tri navedene banke su bili bankomati mimo glavne poslovnice(izuzetak je jedan NLB bankomat koji je bio u sklopu poslovnice).
Ostalo mi je da pokušam sa Ziraat, ASA i možda Raiffeisen.
Ima li neko konkretnog iskustva sa ova tri bankomata?
To da li je bankomat u poslovnici ili negdje drugo ne igra nikakvu ulogu u visini transakcije i proviziji... jedina razlika koja se moze desiti je da se istureni bankomati rjedje dopunjavaju pa znaju preko vikenda ostati bez novca npr... ili ti mogu isplatiti ogranicen iznos
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#633 Re: Payoneer kartica

Post by veliki_ah »

antigovernment wrote: 26/12/2022 08:56 Pozdrav svima. Nedavno sam dobio Payoneer karticu pa da podijelim iskustva (ili saznam nešto novo) sa vama što se tiče bankomata i podizanja novca.
Na Addiko bankomatu na 2000KM provizija je 4.3%, dok ako dižete 1000KM onda je 5.11%.
Što se tiče Unicredita, na 1000KM provizija je 5.11%, kao i u Addiko.
Ovdje dolazi dio gdje i ja potencijalno mogu naučiti nešto novo. Zanima me da li ima veze da li je bankomat u sklopu poslovnice ili je negdje u tržnom centru, pa ima drugačije opcije, ili je isto bez obzira na lokaciju bankomata?
- Sparkasse bankomat mi je odbio transakciju odmah
- NLB odbije transakciju kad se odabere konverzija bez provizije
- Intesa bankomat je imao limit od max 400KM(za tu transakciju naravno)
Za sve tri navedene banke su bili bankomati mimo glavne poslovnice(izuzetak je jedan NLB bankomat koji je bio u sklopu poslovnice).
Ostalo mi je da pokušam sa Ziraat, ASA i možda Raiffeisen.
Ima li neko konkretnog iskustva sa ova tri bankomata?
Očito je u svakoj toj opciji skuplje podizanje nego plaćanje karticom. Pri plaćaju karticom provizija je oko 3%.
antigovernment
Posts: 10
Joined: 10/02/2021 19:54

#634 Re: Payoneer kartica

Post by antigovernment »

veliki_ah wrote: 26/12/2022 09:25
antigovernment wrote: 26/12/2022 08:56 Pozdrav svima. Nedavno sam dobio Payoneer karticu pa da podijelim iskustva (ili saznam nešto novo) sa vama što se tiče bankomata i podizanja novca.
Na Addiko bankomatu na 2000KM provizija je 4.3%, dok ako dižete 1000KM onda je 5.11%.
Što se tiče Unicredita, na 1000KM provizija je 5.11%, kao i u Addiko.
Ovdje dolazi dio gdje i ja potencijalno mogu naučiti nešto novo. Zanima me da li ima veze da li je bankomat u sklopu poslovnice ili je negdje u tržnom centru, pa ima drugačije opcije, ili je isto bez obzira na lokaciju bankomata?
- Sparkasse bankomat mi je odbio transakciju odmah
- NLB odbije transakciju kad se odabere konverzija bez provizije
- Intesa bankomat je imao limit od max 400KM(za tu transakciju naravno)
Za sve tri navedene banke su bili bankomati mimo glavne poslovnice(izuzetak je jedan NLB bankomat koji je bio u sklopu poslovnice).
Ostalo mi je da pokušam sa Ziraat, ASA i možda Raiffeisen.
Ima li neko konkretnog iskustva sa ova tri bankomata?
Očito je u svakoj toj opciji skuplje podizanje nego plaćanje karticom. Pri plaćaju karticom provizija je oko 3%.
Jeste, ali u ovim okolnostima preferiram podizanje novca (većine barem) u kešu, tako da svjesno prihvatam taj dodatni trošak.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#635 Re: Payoneer kartica

Post by veliki_ah »

antigovernment wrote: 26/12/2022 11:48
veliki_ah wrote: 26/12/2022 09:25

Očito je u svakoj toj opciji skuplje podizanje nego plaćanje karticom. Pri plaćaju karticom provizija je oko 3%.
Jeste, ali u ovim okolnostima preferiram podizanje novca (većine barem) u kešu, tako da svjesno prihvatam taj dodatni trošak.
Naravno, to je logično. Svako ima svoj izbor i svoje preferencije. U ovom slucaju tebe tvoj izbor košta 2%, ali to je cijena koju si voljan platiti i to je sasvim legit jer sve ima svoju vrijednost, pa tako i to.
Toto112
Posts: 2
Joined: 27/12/2022 18:49

#636 Re: Payoneer kartica

Post by Toto112 »

Cao raja

Novi sam na Payoneeru i trebam pomoć,.. zanima me kako da dobijem IBAN I SWIFT broj za moju Payoneer karticu, pošto klijent iz UK traži da mu proslijedim podatke jer on ne koristi Payoneer pa bi mi novac poslao na Wire?

Hvala
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#637 Re: Payoneer kartica

Post by azdralovic »

Toto112 wrote: 27/12/2022 19:00 Cao raja

Novi sam na Payoneeru i trebam pomoć,.. zanima me kako da dobijem IBAN I SWIFT broj za moju Payoneer karticu, pošto klijent iz UK traži da mu proslijedim podatke jer on ne koristi Payoneer pa bi mi novac poslao na Wire?

Hvala
Na stranici imas sve... Get paid>Receiving account>Izaberes racun/valutu koji hoces(ili kreiras novi)>View details. Tu stoji sve sto je potrebno za uplatu
panda7
Posts: 8
Joined: 24/09/2018 14:15

#638 Re: Payoneer kartica

Post by panda7 »

Mozda obrnuto pitanje jer je u pitanju loko uplata na karticu ali nisam nasao odgovor.. trebao bi zavrsiti online kupovinu svojom Payoneer karticom ali trenutno nemam dovoljno sredstava.
Mogu li u lokalnoj banci izvrsiti uplatu gotovine na karticu da bi zavrsio online kupovinu? Nadam se da je netko imao slicnu situaciju a da se ne sramotim u banci.. :D
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#639 Re: Payoneer kartica

Post by azdralovic »

panda7 wrote: 05/01/2023 10:06 Mozda obrnuto pitanje jer je u pitanju loko uplata na karticu ali nisam nasao odgovor.. trebao bi zavrsiti online kupovinu svojom Payoneer karticom ali trenutno nemam dovoljno sredstava.
Mogu li u lokalnoj banci izvrsiti uplatu gotovine na karticu da bi zavrsio online kupovinu? Nadam se da je netko imao slicnu situaciju a da se ne sramotim u banci.. :D
Nemas se sta sramotiti, radis uplatu na racun u inostranstvu... treba ti kao i ovome gore IBAN i SWIFT... samo ne znam koliko ti se to isplati, jer ce te oderati naknadom

mada pazi, samodopunjavanje payoneer racuna nije u skladu sa njihovim TOS, tako da moguce da ti odbiju transakciju ako je isto ime
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#640 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

Uplate na Payoneer od strane fizičkih lica se odbijaju.
panda7
Posts: 8
Joined: 24/09/2018 14:15

#641 Re: Payoneer kartica

Post by panda7 »

Odlicno, hvala na pomoci. Za online placanja ostajem na Paypal kad god je to moguce.
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#642 Re: Payoneer kartica

Post by luxferre »

Toto112 wrote: 27/12/2022 19:00 Cao raja

Novi sam na Payoneeru i trebam pomoć,.. zanima me kako da dobijem IBAN I SWIFT broj za moju Payoneer karticu, pošto klijent iz UK traži da mu proslijedim podatke jer on ne koristi Payoneer pa bi mi novac poslao na Wire?

Hvala
Swift je oznaka Banke, npr: Swift Banke gdje imas otvoren racun, potražis na netu kucajući "SWIFT od te i te bank"
IBAN broj dobiješ kad na tekući račun dodaš oznake BAXXXXXX pa onda broj tekućeg, sve zajedno.
ili da pitaš banku, da ti dostavi tvoj IBAN i SWIFT oznaku, da se ne mučiš oko toga...
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#643 Re: Payoneer kartica

Post by aldm »

Eh mene intetesuje ovo za dionice.

Radim preko obrta sa stranig klijenta i dali su mi shareove za dionice, stock warrants. Sa ovim iz unicredita se 2 sedmice ubjediujem. Prvo su tvrdili da mora pteko brokera, da bi onda skontali da ne moze preko brokera jer firma nije na berzi i da je u pitanju dokapitaluzacija drustva.

I sad mi traze neku pitvrdu od ministarstva vanjske trgovine za to. Haos

Jel neko imao iskustva s ovim? Ino uplata sa pravnog ili fizickom lica za kupovinu opcija za dionice
toska wrote: 16/12/2022 18:40
n+1 wrote: 16/12/2022 18:35 Imaš ovdje na forumu desetine postova u kome forumaši pišu da im je banka tražila dokaz o porijeklu novca i potvrdu o plaćenom porezu da bi prebacili novac s PayPala.
sa Paypala sam povlačio sitno na kartice i nije bilo problema, sa druga dva nabrojana i na kartice i na devizni reda par hiljada u euro i $, nikad niko ništa nije gnjavio.

na temi o dionicima opisao sam drugi problem, slanje novca.

kartice od Intese i kartice i devizni od Addiko
toska
Posts: 2991
Joined: 26/09/2016 14:08

#644 Re: Payoneer kartica

Post by toska »

meni su tražili račun-fakturu na osnovu koje se jedino može vršiti slanje novca pravnom licu vani.

slanje novca fizičkim licima ne bi trebao biti problem.
Toto112
Posts: 2
Joined: 27/12/2022 18:49

#645 Re: Payoneer kartica

Post by Toto112 »

Ćao raja

Imam Payoneer karticu koja je povezana sa US dolarima, međutim dobio sam uplatu u funtama, pa me zanima da li mogu podići novce na bankomatu sa postojećom karticom ili da naručim novu koju ću povezati sa funtama?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i na pomoći.
Nocturnal
Posts: 12
Joined: 05/09/2020 15:40

#646 Re: Payoneer kartica

Post by Nocturnal »

Izgleda da je addiko smanjio max iznos sa 4 na 2 milje za dizanje ba bankomatu. Jel ima neka druga banka jos uvija k da daje vise od 2000 po jednom dizanju?
team87
Posts: 309
Joined: 03/05/2010 14:31

#647 Re: Payoneer kartica

Post by team87 »

Pozdrav, zna li neko koliko payoneer uzima provizije za prebacivanje para sa payoneer na wise?
musliman_normala
Posts: 55
Joined: 29/04/2015 11:20

#648 Re: Payoneer kartica

Post by musliman_normala »

Toto112 wrote: 19/02/2023 15:56 Ćao raja

Imam Payoneer karticu koja je povezana sa US dolarima, međutim dobio sam uplatu u funtama, pa me zanima da li mogu podići novce na bankomatu sa postojećom karticom ili da naručim novu koju ću povezati sa funtama?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i na pomoći.
Pa zar ne možeš prebaciti funte u dolare i problem rješen. Tako je sa EUR prebacim na USD kad skoči dolar :-)
Giancarlo
Posts: 485
Joined: 26/12/2008 21:22

#649 Re: Payoneer kartica

Post by Giancarlo »

Ima li neke velike razlike kad se prijavljuje za Payoneer karticu izmedu opcija Freelancer/stvaraoc digitalnog sadrzaja i Online prodavac? I jeli trebam izabrati dalje da zelim "iskoristiti punu moc Payoneera za slanje i primanje medunarodnih uplata"? Inace rijec o nekim print on demand poslovima ako taj podatak igra neku ulogu.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#650 Re: Payoneer kartica

Post by BaDa »

Pozz raja evo poceo i ja na upworku neke poslove da radim... kad hocu da dodam karticu nece da primi karticu nlb banke! I jel normalno da traze i broj cvc od kartice?
Post Reply