Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nidex
Posts: 1
Joined: 23/04/2021 22:25

#326 Re: Payoneer kartica

Post by nidex »

Pozdrav,

Zna li neko mozda koliko koji bankomat moze da isplati novcanica odjednom. Payoneer ogranicava podizanje $2500 u toku jednog dana na bankomatu, ali mene interesuje koliko koji bankomat moze da izbaci novcanica, recimo, NLB Banka Banja Luka je imala bankomate koji izbace 40 novcanica maksimum, znaci ako imaju 40 novcanica po 100KM maksimum koji moze da se digne je 4000KM. Znate li kako je za ostale bankomate? Skocila plata pa se interesujem :evil: :run:

Hvala!
dekintirana
Posts: 7
Joined: 04/02/2021 15:44

#327 Re: Payoneer kartica

Post by dekintirana »

može li mi neko objasniti ovaj conversion fee na addiko bankomatu? prilikom prvog podizanja sa payoneer kartice prihvatim da platim 4%, jučer mi govori da je 8% i odbijem conversion fee, izbaci mi svakako KM. ne razumijem zašto postoji, koji mu je onda smisao?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#328 Re: Payoneer kartica

Post by Diverse »

dekintirana wrote: 26/04/2021 12:11 može li mi neko objasniti ovaj conversion fee na addiko bankomatu? prilikom prvog podizanja sa payoneer kartice prihvatim da platim 4%, jučer mi govori da je 8% i odbijem conversion fee, izbaci mi svakako KM. ne razumijem zašto postoji, koji mu je onda smisao?
Deru kako stignu, na konverzijama, provizijama. Dodje ti manje da ti dodje uplata na banku i platis porez nego raznorazne provizije da bi se isti izbjegao, ali bukvalno, ne zezam se. A uskoro se nece moci ni izbjeci kako ste se raspisali, pa i vrapci na granio znaju.
Xforumas
Posts: 96
Joined: 02/04/2021 11:12

#329 Re: Payoneer kartica

Post by Xforumas »

dekintirana wrote: 26/04/2021 12:11 može li mi neko objasniti ovaj conversion fee na addiko bankomatu? prilikom prvog podizanja sa payoneer kartice prihvatim da platim 4%, jučer mi govori da je 8% i odbijem conversion fee, izbaci mi svakako KM. ne razumijem zašto postoji, koji mu je onda smisao?
Ako sam ja dobro skontao, kad odaberes da ti banka uradi konverziju onda oni po nekom svom kursu konvertuju (i mislim da je kod banaka poprilicno los kurs) a kad odaberes bez konverzije u tom slucaju konverziju radi Payoneer po svom kursu (koji bi trebao biti povoljniji). Koliko znam, ljudi koji koriste payoneer vecinom odabiru opciju bez konverzije.
dekintirana
Posts: 7
Joined: 04/02/2021 15:44

#330 Re: Payoneer kartica

Post by dekintirana »

Xforumas wrote: 26/04/2021 15:18
dekintirana wrote: 26/04/2021 12:11 može li mi neko objasniti ovaj conversion fee na addiko bankomatu? prilikom prvog podizanja sa payoneer kartice prihvatim da platim 4%, jučer mi govori da je 8% i odbijem conversion fee, izbaci mi svakako KM. ne razumijem zašto postoji, koji mu je onda smisao?
Ako sam ja dobro skontao, kad odaberes da ti banka uradi konverziju onda oni po nekom svom kursu konvertuju (i mislim da je kod banaka poprilicno los kurs) a kad odaberes bez konverzije u tom slucaju konverziju radi Payoneer po svom kursu (koji bi trebao biti povoljniji). Koliko znam, ljudi koji koriste payoneer vecinom odabiru opciju bez konverzije.
hvala mnogo!
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#331 Re: Payoneer kartica

Post by Diverse »

....
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#332 Re: Payoneer kartica

Post by Kroksica »

Moze neko da mi lijepo objasni kako funkcionise withdraw sa Payoneera. Imam obicni racun na RFB koji je spojen sa Payoneerom, do sad mi poslodavac uplacivao direkt na racun, al sad hoce Payoneer. Nikad ga nisam koristila. Inace mi placaju u EUR i ne mogu da nadjem neki konkretni info za withdraw na tekuci racun. Dal je uopste moguce i koliki je fee? Help? :?
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#333 Re: Payoneer kartica

Post by nekome »

Kroksica wrote: 27/04/2021 12:31 Moze neko da mi lijepo objasni kako funkcionise withdraw sa Payoneera. Imam obicni racun na RFB koji je spojen sa Payoneerom, do sad mi poslodavac uplacivao direkt na racun, al sad hoce Payoneer. Nikad ga nisam koristila. Inace mi placaju u EUR i ne mogu da nadjem neki konkretni info za withdraw na tekuci racun. Dal je uopste moguce i koliki je fee? Help? :?
Lako moguce, dodas racun i uradis withdraw. Intuitivno.
RFB radi konverziju tj. mozes na RFB KM racun prebaciti.
Kod drugih banki (mozda ne svih) mogu ti traziti da moras imati i devizni racun kako bi primili taj novac.
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#334 Re: Payoneer kartica

Post by Kroksica »

nekome wrote: 27/04/2021 20:31
Lako moguce, dodas racun i uradis withdraw. Intuitivno.
RFB radi konverziju tj. mozes na RFB KM racun prebaciti.
Kod drugih banki (mozda ne svih) mogu ti traziti da moras imati i devizni racun kako bi primili taj novac.
Hvala!

Dal se vise isplati withdraw na racun ili da trazim karticu pa da sa bankomata povlacim?
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#335 Re: Payoneer kartica

Post by nekome »

Kroksica wrote: 27/04/2021 21:26 Hvala!

Dal se vise isplati withdraw na racun ili da trazim karticu pa da sa bankomata povlacim?
Mislim da izadje na isto ali ne znam tacno.
Probaj oboje pa sracunaj pa vidi. Kartica je svakako zgodna jer mozes i preko interneta kupovati pa ako kupujes nesto u EUR onda neces baciti novac na duple konverzije.
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#336 Re: Payoneer kartica

Post by Kroksica »

nekome wrote: 27/04/2021 21:35

Mislim da izadje na isto ali ne znam tacno.
Probaj oboje pa sracunaj pa vidi. Kartica je svakako zgodna jer mozes i preko interneta kupovati pa ako kupujes nesto u EUR onda neces baciti novac na duple konverzije.
A ako placam karticom po lokalnim prodavnicama, placam i konverziju iz EUR u BAM?

Izvini ako smaram, al ja bas nista o ovom ne znam. :-)
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#337 Re: Payoneer kartica

Post by nekome »

Kroksica wrote: 27/04/2021 22:03
A ako placam karticom po lokalnim prodavnicama, placam i konverziju iz EUR u BAM?

Izvini ako smaram, al ja bas nista o ovom ne znam. :-)
Ne znam detalje ali ide. Da li i koliko dodatno provizije ide na POSovima kao i na ATMovima ne znam. Tesko je uganjati. To se zovu "skriveni troskovi" jer ih svi oni sto se ugradjuju vjesto sakriju. Uglavnom, krece se oko 3-5%. Ako ko zna bolji nacin nek javi.
efekts
Posts: 1
Joined: 28/04/2021 12:27

#338 Re: Payoneer kartica

Post by efekts »

Pozdrav svima, koliko sam skonto cak i placanje u marketima i ostalim objektima gdje se prima kartica se placa cak 3.5% naknade (fee). Npr. za neke subscripcije koje placam u SAD-u, gdje se placa u dolarima fee je 1%. Skidanje na bankomatu je oko 4-4.5%, vidim da svi hvale Addiko za podizanje. Nejse, ono sto me interesuje, da li iko ima EUR payoneer karticu, i koje su naknade za placanje u marketima ili podizanju na bankomatima. Nesto kontam mozda su manje nego dolar zato sto je EUR specifican kod nas. Bilo bi pozeljno neki screenshot nekog placanja ako neko koristi EUR karticu.
luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#339 Re: Payoneer kartica

Post by luxferre »

Dali klijent moze izvršiti uplatu na payoneer karticu posle odrađenog posla. Iznos bi poslije bio podignut sa bankomata?
PeroVelikiZdero
Posts: 80
Joined: 22/07/2018 18:36

#340 Re: Payoneer kartica

Post by PeroVelikiZdero »

Jel sigurno isplatiti na bankovni racun sa Payoneer-a?
Hoce li me porezna uhvatiti kao sto su vec jednom prije 3, 4 godine jer sam isplacivao preko PayPala?
Sjesam se da su tada najebali samo oni koji su isplacivali preko PayPala, a milioni koji su prosli preko direktnih racuna nikom nista.

Nakon toga sam odustao od PayPala i neke druge linije sam nasao, medjutim volio bih znati jel sigurno isplatiti preko Payoneer-a direktno na bankovni racun?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#341 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

PeroVelikiZdero wrote: 10/05/2021 17:16 Jel sigurno isplatiti na bankovni racun sa Payoneer-a?
Hoce li me porezna uhvatiti kao sto su vec jednom prije 3, 4 godine jer sam isplacivao preko PayPala?
Sjesam se da su tada najebali samo oni koji su isplacivali preko PayPala, a milioni koji su prosli preko direktnih racuna nikom nista.

Nakon toga sam odustao od PayPala i neke druge linije sam nasao, medjutim volio bih znati jel sigurno isplatiti preko Payoneer-a direktno na bankovni racun?
Isplata na bankovni racun ti je identicna isplati sa paypala.
PeroVelikiZdero
Posts: 80
Joined: 22/07/2018 18:36

#342 Re: Payoneer kartica

Post by PeroVelikiZdero »

soha96 wrote: 10/05/2021 18:06
PeroVelikiZdero wrote: 10/05/2021 17:16 Jel sigurno isplatiti na bankovni racun sa Payoneer-a?
Hoce li me porezna uhvatiti kao sto su vec jednom prije 3, 4 godine jer sam isplacivao preko PayPala?
Sjesam se da su tada najebali samo oni koji su isplacivali preko PayPala, a milioni koji su prosli preko direktnih racuna nikom nista.

Nakon toga sam odustao od PayPala i neke druge linije sam nasao, medjutim volio bih znati jel sigurno isplatiti preko Payoneer-a direktno na bankovni racun?
Isplata na bankovni racun ti je identicna isplati sa paypala.
Ali prije par godina samo su gonjali one koji su novce dobivali sa PayPala.
One koji su novce dobivali direktno na bankovni racun (za PayPal ide sve preko kartice) nisu imali nikakvih problema
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#343 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

PeroVelikiZdero wrote: 10/05/2021 18:56
soha96 wrote: 10/05/2021 18:06
PeroVelikiZdero wrote: 10/05/2021 17:16 Jel sigurno isplatiti na bankovni racun sa Payoneer-a?
Hoce li me porezna uhvatiti kao sto su vec jednom prije 3, 4 godine jer sam isplacivao preko PayPala?
Sjesam se da su tada najebali samo oni koji su isplacivali preko PayPala, a milioni koji su prosli preko direktnih racuna nikom nista.

Nakon toga sam odustao od PayPala i neke druge linije sam nasao, medjutim volio bih znati jel sigurno isplatiti preko Payoneer-a direktno na bankovni racun?
Isplata na bankovni racun ti je identicna isplati sa paypala.
Ali prije par godina samo su gonjali one koji su novce dobivali sa PayPala.
One koji su novce dobivali direktno na bankovni racun (za PayPal ide sve preko kartice) nisu imali nikakvih problema
Nezz ko te je gonjo ali sve sto dodje na racun se evidentira i doci ces na red :thumbup:
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#344 Re: Payoneer kartica

Post by Diverse »

Gonjace te sto posto. Da ne bi bio gonjan ili nastavi korititi te druge kanale, dok i njih ne provale, pa te zagonjaju i tu, ili plati porez da te ne gonjaju.
Aang
Posts: 63
Joined: 15/03/2021 15:00

#345 Re: Payoneer kartica

Post by Aang »

PeroVelikiZdero wrote: 10/05/2021 17:16 Jel sigurno isplatiti na bankovni racun sa Payoneer-a?
Hoce li me porezna uhvatiti kao sto su vec jednom prije 3, 4 godine jer sam isplacivao preko PayPala?
Sjesam se da su tada najebali samo oni koji su isplacivali preko PayPala, a milioni koji su prosli preko direktnih racuna nikom nista.

Nakon toga sam odustao od PayPala i neke druge linije sam nasao, medjutim volio bih znati jel sigurno isplatiti preko Payoneer-a direktno na bankovni racun?
Ovisi o iznosi, meni je teta iz banke rekla ako isplate na račun nisu česte da te nitko nikad neće zvati i zasad stvarno nitko i naravno da su do 1000 km
Bosnae
Posts: 13
Joined: 17/12/2002 00:00

#346 Re: Payoneer kartica

Post by Bosnae »

Koliko sam primjetio, promjenile su se stvari oko provizija sa Payoneerom. 3-5% je sa provizija na PoS (prije nije bilo koliko se sjecam). Za bankomate, RFB uzima 8%, Addiko 7% cini mi se, Unicredit 5.77%, ne znam za ostale. Lagano se blizi granica od 10%. Ako se jos uracuna da Payoneer skine 1% od uplate na racun.
tifoz
Posts: 14
Joined: 25/02/2010 15:55

#347 Re: Payoneer kartica

Post by tifoz »

Sto se tice POS placanja, meni se sve poklapa kad racunam preko ovog linka i dodam 3,5% bank fee.
https://www.mastercard.us/en-us/persona ... rency.html

Moze se izracunati i transakcija do godinu dana u proslosti.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#348 Re: Payoneer kartica

Post by kazo »

Pozdrav,

koliko se isplati otvoriti payoneer nalog obzirom da su i oni sada dosta digli provizije? Do sada sam primao uplatu na PayPal, fee je postao visok i najveci problem je 30 dana cekanja da novac bude available.
User avatar
canvra888
Posts: 4092
Joined: 09/07/2021 15:03

#349 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

Pozdrav svima,

I ja imam slicno pitanje - da li je iko u zadnjih par sedmica dizao pare sa Payoneer kartice? Koliko je BAM uspio dobiti od koliko USD? Koliko je istinito da su stvarno digli provizije i za Payoneer?

I btw, kako komentarisete onu situaciju sa Payoneerom u Srbiji, bilo je po N1 portalu dosta clanaka ove godine.
thewicked
Posts: 42
Joined: 08/04/2014 11:25

#350 Re: Payoneer kartica

Post by thewicked »

Pokusao da platim u radnji, kako sam primjetio ono u sta mi ubacuje karticu, terminal to zovete jel, je bio od Uni Credit banke.
Nisam mogao da platim, kartica odbijena.
Pise declined, neispravna kartica

Ako bi neko mogao da pojasni bilo bi super, naravno imao sam dovoljno novca na kartici Payoneer USD.

I mene interesuje ovo za podizanje na bankomatima.

Usput, koja situacija ? Ne moze tebe niko da nadje ako dizes na bankomatu pare, ako prebacujes na bankovni racun to je druga prica.
Citao sam kao nesto zastrasuju ljude, ramizli glavom, dodje Payoneeru zahtjev od neke poreske uprave iz drzave 54 svjeta, mislis da ce oni da se bakcu sa tim ? Sta ce Srbija da uradi da ih blokira ? Nidje veze, ne mogu nikako, tako da oladi.
Mogu samo banke da podignu proviziju al onda ce biti jedna banka koja ce staviti nisku proviziju i svi ce kod njih ici i eto im para tako da lagano.

Mene eto samo interesuje koji bankomat koje banke je sad najbolji.
Post Reply