Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#676 Re: Payoneer kartica

Post by n+1 »

epik wrote: 28/09/2023 20:35 Ipak svijetla tacka na kraju tunela....Payoneer refundirao cijeli iznos na racun, iako nisu bili duzni. Ziraat izvrsio povrat 41,05 $. Sto je vidljivo u MT202 dokumentu koji su mi poslali na mail.
Znači, još si u plusu završio. :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#677 Re: Payoneer kartica

Post by n+1 »

akcija007 wrote: 28/09/2023 21:50 Iskustvo s Ovom karticom. Eur su u pitanju i osoba kada je u euro zoni samo korosti Pioneer karticu i sve ide 1:1 .
Ne povezuju ju je sa racunima u BH bankama . Ne placaju u BH i ne dizu pare u BiH.
Podizu eur u hrvatskoj gdje su provizije za isplatu stranom karticom 4,5- 10 eur + provizija od Peonner (1,50%)
Baš 1.5%?
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#678 Re: Payoneer kartica

Post by akcija007 »

@n+1 2,50 eur je provizija od Pioneer . Greska moja u kucanju
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#679 Re: Payoneer kartica

Post by n+1 »

akcija007 wrote: 28/09/2023 22:30 @n+1 2,50 eur je provizija od Pioneer . Greska moja u kucanju
2.50 EUR ili 2.5%?
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#680 Re: Payoneer kartica

Post by akcija007 »

@n+1 2,50 eur ne %
Na ovo se dodaje provizija od bankomata za isplatu gotovine stranom karticom
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#681 Re: Payoneer kartica

Post by n+1 »

akcija007 wrote: 28/09/2023 22:37 @n+1 2,50 eur ne %
Na ovo se dodaje provizija od bankomata za isplatu gotovine stranom karticom
Znači, hoćeš mi reći da za dizanje keša u Hrvatskoj plaća se fiskna naknada za korištenje bankomata i fiksna naknada Payoneera, bez obzira koliki je iznos u pitanju? I to sve ne prelazi nekih 12.5 EUR?
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#682 Re: Payoneer kartica

Post by epik »

n+1 wrote: 28/09/2023 22:16
epik wrote: 28/09/2023 20:35 Ipak svijetla tacka na kraju tunela....Payoneer refundirao cijeli iznos na racun, iako nisu bili duzni. Ziraat izvrsio povrat 41,05 $. Sto je vidljivo u MT202 dokumentu koji su mi poslali na mail.
Znači, još si u plusu završio. :D
Ne bas da sam u plusu al eto iznenadio sam se. Kako god opet moram otvoriti racun i dok svima platim proviziju ostace mi klikeri. Kad bih znao da ce eBay bolje ici ostavio bih da se skupi vise love, al tesko, moram podizati cijene artikala zbog njihovih provizija i onda me konkurencija gazi sa nizim cijenama. Nekad je to bilo mnogo jednostavnije i jeftinije....
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#683 Re: Payoneer kartica

Post by akcija007 »

@n+1 70 eur i 300 eur sam podigao i u oba slucaja je bila ista provizija.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#684 Re: Payoneer kartica

Post by neon-x »

epik wrote: 28/09/2023 23:25 Ne bas da sam u plusu al eto iznenadio sam se. Kako god opet moram otvoriti racun i dok svima platim proviziju ostace mi klikeri. Kad bih znao da ce eBay bolje ici ostavio bih da se skupi vise love, al tesko, moram podizati cijene artikala zbog njihovih provizija i onda me konkurencija gazi sa nizim cijenama. Nekad je to bilo mnogo jednostavnije i jeftinije....
Je li bilo problema i zackoljica ustimati ebay seller account iz BiH, povezati sa Payoneer itd.. Kakva je situcija sa slanjem artikala, visine postarina, vrijeme dostave? Jel koristis JP BH Postu za slanje? Ako ti nije problem da malo podijelis generalno svoje iskustva sa prodajom preko Ebay..
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#685 Re: Payoneer kartica

Post by epik »

neon-x wrote: 01/10/2023 22:21
epik wrote: 28/09/2023 23:25 Ne bas da sam u plusu al eto iznenadio sam se. Kako god opet moram otvoriti racun i dok svima platim proviziju ostace mi klikeri. Kad bih znao da ce eBay bolje ici ostavio bih da se skupi vise love, al tesko, moram podizati cijene artikala zbog njihovih provizija i onda me konkurencija gazi sa nizim cijenama. Nekad je to bilo mnogo jednostavnije i jeftinije....
Je li bilo problema i zackoljica ustimati ebay seller account iz BiH, povezati sa Payoneer itd.. Kakva je situcija sa slanjem artikala, visine postarina, vrijeme dostave? Jel koristis JP BH Postu za slanje? Ako ti nije problem da malo podijelis generalno svoje iskustva sa prodajom preko Ebay..
U sustini duze vrijeme sam bio na pauzi, dok je bio PayPal aktivan vise sam prodavao. Bilo je lakse al jbg... Payoneer nije tesko povezati ako imas acc. Koristim BH postu, najjeftinije je a cijena varira od mjesta gdje se salje i tezine paketa. Moja roba ne prelazi 100 gr tako da postarina nije skupa uglavnom je 19$ na cijenu artikla sa tracking brojem. Besplatno se moze postaviti 250 artikala mjesecno. Ako zelis da se oglas prikazuje na ebay uk placas 1$ po artiklu, ebay uzima oko 10% od vrikednosti artikla, izdvajanje artikla se takodjer placa nzm sad tacno... robu sa baterijom ne mozes prodavati, takodjer laznjake nije pozeljno prodavati koji nose zasticeni logo. Moze proci, ali moze i lako pasti. Velika je konkurencija uglavnom, bez ceste prodaje nema neke isplativosti. Meni je problem Payoneer trenutno, prebacivanje na racun. Zakacio sam RF racun na koji mi lijeze plata, mozda ce proci mozda nece....
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#686 Re: Payoneer kartica

Post by neon-x »

epik wrote: 01/10/2023 23:21
neon-x wrote: 01/10/2023 22:21

Je li bilo problema i zackoljica ustimati ebay seller account iz BiH, povezati sa Payoneer itd.. Kakva je situcija sa slanjem artikala, visine postarina, vrijeme dostave? Jel koristis JP BH Postu za slanje? Ako ti nije problem da malo podijelis generalno svoje iskustva sa prodajom preko Ebay..
U sustini duze vrijeme sam bio na pauzi, dok je bio PayPal aktivan vise sam prodavao. Bilo je lakse al jbg... Payoneer nije tesko povezati ako imas acc. Koristim BH postu, najjeftinije je a cijena varira od mjesta gdje se salje i tezine paketa. Moja roba ne prelazi 100 gr tako da postarina nije skupa uglavnom je 19$ na cijenu artikla sa tracking brojem. Besplatno se moze postaviti 250 artikala mjesecno. Ako zelis da se oglas prikazuje na ebay uk placas 1$ po artiklu, ebay uzima oko 10% od vrikednosti artikla, izdvajanje artikla se takodjer placa nzm sad tacno... robu sa baterijom ne mozes prodavati, takodjer laznjake nije pozeljno prodavati koji nose zasticeni logo. Moze proci, ali moze i lako pasti. Velika je konkurencija uglavnom, bez ceste prodaje nema neke isplativosti. Meni je problem Payoneer trenutno, prebacivanje na racun. Zakacio sam RF racun na koji mi lijeze plata, mozda ce proci mozda nece....
Hvala puno na info, a tebi je mozda ipak najbolje da sacekas karticu pa da podizes s nje.

Jos jedno pitanje, jel u posti moras naglasavati svrhu slanja, i nesto dodatno popunjavati, da se radi o prodaji i sl?
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#687 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

epik wrote: 01/10/2023 23:21
neon-x wrote: 01/10/2023 22:21

Je li bilo problema i zackoljica ustimati ebay seller account iz BiH, povezati sa Payoneer itd.. Kakva je situcija sa slanjem artikala, visine postarina, vrijeme dostave? Jel koristis JP BH Postu za slanje? Ako ti nije problem da malo podijelis generalno svoje iskustva sa prodajom preko Ebay..
U sustini duze vrijeme sam bio na pauzi, dok je bio PayPal aktivan vise sam prodavao. Bilo je lakse al jbg... Payoneer nije tesko povezati ako imas acc. Koristim BH postu, najjeftinije je a cijena varira od mjesta gdje se salje i tezine paketa. Moja roba ne prelazi 100 gr tako da postarina nije skupa uglavnom je 19$ na cijenu artikla sa tracking brojem. Besplatno se moze postaviti 250 artikala mjesecno. Ako zelis da se oglas prikazuje na ebay uk placas 1$ po artiklu, ebay uzima oko 10% od vrikednosti artikla, izdvajanje artikla se takodjer placa nzm sad tacno... robu sa baterijom ne mozes prodavati, takodjer laznjake nije pozeljno prodavati koji nose zasticeni logo. Moze proci, ali moze i lako pasti. Velika je konkurencija uglavnom, bez ceste prodaje nema neke isplativosti. Meni je problem Payoneer trenutno, prebacivanje na racun. Zakacio sam RF racun na koji mi lijeze plata, mozda ce proci mozda nece....
Brutalno puno. Nije ni čudo što često daju kupcima one discount kodove, može im se :roll:
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#688 Re: Payoneer kartica

Post by epik »

neon-x wrote: 02/10/2023 00:10 Jos jedno pitanje, jel u posti moras naglasavati svrhu slanja, i nesto dodatno popunjavati, da se radi o prodaji i sl?
Ne trebas naglasavati da je za prodaju, ali moras donjeti otvoren paketic pa pregledaju sadrzaj.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#689 Re: Payoneer kartica

Post by epik »

canvra888 wrote: 02/10/2023 02:07 Brutalno puno. Nije ni čudo što često daju kupcima one discount kodove, može im se :roll:
Da bas tako.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#690 Re: Payoneer kartica

Post by epik »

Zvanicno, legle su mi pare na raifeissen obicni racun na koji primam platu. Znaci kartica se nigdje ne spominje. 77 USD = 139,77 KM
Ovim putem Payoneer nije uzeo nikakvu proviziju, cak ni za konverziju, na banku uplacen iznos u KM.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#691 Re: Payoneer kartica

Post by pajero »

Da li je i vama dosao email da ce se godisnji fee naplacivati 29.95$ za karticu? Sami ce skidati sa balance kada budete imali para :evil:
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#692 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

Nije, ali zar to nije i svakako bila praksa?
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#693 Re: Payoneer kartica

Post by pajero »

canvra888 wrote: 25/10/2023 12:14 Nije, ali zar to nije i svakako bila praksa?
Meni nije nista "skidalo" osim fee za podizanje i placanje. Ovu godisnju nije nikad.
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#694 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

pajero wrote: 27/10/2023 11:41
canvra888 wrote: 25/10/2023 12:14 Nije, ali zar to nije i svakako bila praksa?
Meni nije nista "skidalo" osim fee za podizanje i placanje. Ovu godisnju nije nikad.
Neka me neko ispravi ako griješim, ali čini mi se da je postojala granica neka i ako ostvariš transakcija preko te granice, ne naplaćuju ti godišnji fee. Moguće da su ti veliki prilivi bili pa da ti nisu ni naplaćivali, ali je postojao taj godišnji fee uvijek.


A evo sad vidim mail da su povećali proviziju za povlačenje sredstava na bankovnu karticu, nije više 2% nego 3%.
marvo123
Posts: 5
Joined: 17/11/2017 16:46

#695 Re: Payoneer kartica

Post by marvo123 »

Pozdrav,
Na koji nacin vrsite uplatu i prijavu poreza na uplate na Payoneer, s tim da se i dalje koristi Payoneer kartica. S obzirom da novac legne u USD, na koji nacin obracunat i izvrsit uplatu i prijavu poreza?
Npr na Payoneer u toku mjeseca legne nekoliko uplata, koje u ukupnom iznosu budu oko $1k, zelim nastavit koristit njihovu karitcu, tipa placanje na POS, dizanje na bankomatu itd., kako onda taj iznos obracunat, ispisat AMS i uplatit porez. Na osnovu kojeg kursa, moram li printat sa payoneera da mi je legao taj i taj iznos (dokaz o dohodku) itd
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#696 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

marvo123 wrote: 29/11/2023 22:03 Pozdrav,
Na koji nacin vrsite uplatu i prijavu poreza na uplate na Payoneer, s tim da se i dalje koristi Payoneer kartica. S obzirom da novac legne u USD, na koji nacin obracunat i izvrsit uplatu i prijavu poreza?
Npr na Payoneer u toku mjeseca legne nekoliko uplata, koje u ukupnom iznosu budu oko $1k, zelim nastavit koristit njihovu karitcu, tipa placanje na POS, dizanje na bankomatu itd., kako onda taj iznos obracunat, ispisat AMS i uplatit porez. Na osnovu kojeg kursa, moram li printat sa payoneera da mi je legao taj i taj iznos (dokaz o dohodku) itd
Ja dok sam primao uplate preko Payoneera, plaćao sam porez na osnovu Payoneerovog tj. Mastercardovog kursa od tog dana, a to je zapravo po obračunu kojeg sam ja u konačnici i dobijao. https://www.mastercard.us/en-us/persona ... rency.html

Nisam nikad imao problema, nit mi je porezna ikad išta rekla (a i kako će, kad trenutno valjda i dalje nemaju pristup u Payoneer transakcije). Neki spominju i plaćanje po srednjem kursu dolara.
marvo123
Posts: 5
Joined: 17/11/2017 16:46

#697 Re: Payoneer kartica

Post by marvo123 »

canvra888 wrote: 30/11/2023 01:29
marvo123 wrote: 29/11/2023 22:03 Pozdrav,
Na koji nacin vrsite uplatu i prijavu poreza na uplate na Payoneer, s tim da se i dalje koristi Payoneer kartica. S obzirom da novac legne u USD, na koji nacin obracunat i izvrsit uplatu i prijavu poreza?
Npr na Payoneer u toku mjeseca legne nekoliko uplata, koje u ukupnom iznosu budu oko $1k, zelim nastavit koristit njihovu karitcu, tipa placanje na POS, dizanje na bankomatu itd., kako onda taj iznos obracunat, ispisat AMS i uplatit porez. Na osnovu kojeg kursa, moram li printat sa payoneera da mi je legao taj i taj iznos (dokaz o dohodku) itd
Ja dok sam primao uplate preko Payoneera, plaćao sam porez na osnovu Payoneerovog tj. Mastercardovog kursa od tog dana, a to je zapravo po obračunu kojeg sam ja u konačnici i dobijao. https://www.mastercard.us/en-us/persona ... rency.html

Nisam nikad imao problema, nit mi je porezna ikad išta rekla (a i kako će, kad trenutno valjda i dalje nemaju pristup u Payoneer transakcije). Neki spominju i plaćanje po srednjem kursu dolara.
Hvala na odgovru, prilikom prijave, jel moram printat i PDF sa payoneera kao dokaz o prilivu novca. Npr dok sam primao na paypal, uz dokaz o uplati poreza, dostavljao sam i isprintatno dokaz o tom prilivu. Ili mogu samo odnijet ams sa dokazom o uplacenom porezu
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#698 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

marvo123 wrote: 30/11/2023 03:07
canvra888 wrote: 30/11/2023 01:29
marvo123 wrote: 29/11/2023 22:03 Pozdrav,
Na koji nacin vrsite uplatu i prijavu poreza na uplate na Payoneer, s tim da se i dalje koristi Payoneer kartica. S obzirom da novac legne u USD, na koji nacin obracunat i izvrsit uplatu i prijavu poreza?
Npr na Payoneer u toku mjeseca legne nekoliko uplata, koje u ukupnom iznosu budu oko $1k, zelim nastavit koristit njihovu karitcu, tipa placanje na POS, dizanje na bankomatu itd., kako onda taj iznos obracunat, ispisat AMS i uplatit porez. Na osnovu kojeg kursa, moram li printat sa payoneera da mi je legao taj i taj iznos (dokaz o dohodku) itd
Ja dok sam primao uplate preko Payoneera, plaćao sam porez na osnovu Payoneerovog tj. Mastercardovog kursa od tog dana, a to je zapravo po obračunu kojeg sam ja u konačnici i dobijao. https://www.mastercard.us/en-us/persona ... rency.html

Nisam nikad imao problema, nit mi je porezna ikad išta rekla (a i kako će, kad trenutno valjda i dalje nemaju pristup u Payoneer transakcije). Neki spominju i plaćanje po srednjem kursu dolara.
Hvala na odgovru, prilikom prijave, jel moram printat i PDF sa payoneera kao dokaz o prilivu novca. Npr dok sam primao na paypal, uz dokaz o uplati poreza, dostavljao sam i isprintatno dokaz o tom prilivu. Ili mogu samo odnijet ams sa dokazom o uplacenom porezu
Nema na čemu. Zakonski si dužan samo AMS i one tri uplatnice dostaviti tokom prijave. Sve ostalo naknadno je do specifične jedinice porezne uprave ako će eksplicitno tražiti. Meni nisu nikad ništa naknadno tražili, a sumnjam da će i tebi bez nekog konkretnog razloga, ali najbolje je da vidiš sa njima.
User2023
Posts: 3
Joined: 27/11/2023 17:17

#699 Re: Payoneer kartica

Post by User2023 »

Pozdrav, da ne citam cijelu temu, kreirao sam Payoneer racun, mogao bih narucit njihovu karticu, da li se tom karticom moze trositi u prodavnici ovo sto imate na Payoneer balansu i moze li se uzeti na bankomatu istom karticom sa balanca bez povlacenja? Treba platiti 30$ godisnje koliko sam shvatio za odrzavanje?
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#700 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

User2023 wrote: 02/12/2023 15:04 Pozdrav, da ne citam cijelu temu, kreirao sam Payoneer racun, mogao bih narucit njihovu karticu, da li se tom karticom moze trositi u prodavnici ovo sto imate na Payoneer balansu
Može.
i moze li se uzeti na bankomatu istom karticom sa balanca bez povlacenja?
Ne razumijem, šta podizati na bankomatu sa balansa bez povlačenja?
Treba platiti 30$ godisnje koliko sam shvatio za odrzavanje?
Tako je, oko $30 je godišnji fee za održavanje, uz još dodatni fee za svaku transakciju.
Post Reply