Patriotska liga !?

Post Reply
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#326 Re: Patriotska liga !?

Post by bdzs »

Vidiš, ja sam bio mobilisan 20.09.1991. u rezervni sastav MUP-a gdje sam imao ratni raspored kao vojne obveznik (nije me SDA mobilisala već sam mobilisan Naredbom Predsjedništva RBiH) i bio tu sve do 15.7.1992. Za to vrijeme jedine formacije koje su ble iole organizovane su bile upravo jedinice MUP-a i jedine su istinski bile spremne da pruže koliko toliko ozbiljan otpor. Npr. moja PS "Stari grad" imala je u stroju krajem juna 92 godine preko 500 naoružanih policajaca. Za PL sam čuo i vidio (na TV) kada su padale Kolibe kod B.Boda marta ili aprila 92. godine i mislim da ta PL nema veze sa SDA . U Sarajevu se za PL prvi put nešto više čuje nakon pofaličke bitke i onog pokolja 08.06.1992. O ulozi SDA u organizaciji otpora neću da govorim jer je prenapuhana, ne kažem da je nije bilo, ali kažem da nije bila presudna, čak je na nekim mjestima doživila totalni fijasko (Foča, Podrinje).
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#327 Re: Patriotska liga !?

Post by bdzs »

Armin Pohara je u ono vrijeme bio "heroj", otprilike kao što će kasnije postati Juka, Čelo I,Čelo II , Caco, samo što je on djelovao u Posavini. Neznam koji su ga vjetrovi kasnije pomeli, ali sam siguran da je kasnija popularizacija i stavljanje u prvi plan PL kao organizatora otpora bila upravo njegova zasluga. Moram priznati da je i meni PL djelovala kao neka močna tajna organizacija otpora, samo što ja to nisam vidio na terenu. Postojalo je mnoštvo manjih jedinica na teritorijalnom principu, po kvartovima, mjesnim zajednicama, soliterima, po mahalama u Starom gradu formirane su Zelene beretke (BOSNAE) sa svojim lokalnim komandatima. Sve te jedinice nisu bile uvezane jedne s drugim, ni sa legalnim jedinicama(RMUP-om) što je bilo naročito izraženo u opsadi komande na Bistriku 02.05.1992 i kasnijim događanjim vezanim za Dobrovoljačku.
Pofalička bitka je jako važna, možda čak i najvažnija bitka u cijelom ratu. Tada je Sefer (veliki respekt), sve one silne legalne, polulegane i ilegalne jedinice uspio organizovati i izvojevati jako važnu pobjedu. Ja mislim da je to bio možda i embrion u stvaranju kasnije jake vojne sile, mada je čini mi se, usljed euforije pofaličke bitke uslijedio fijasko 08.06.1992. Slabom organizacijom i skoro golorukom živom silom, grad se nije mogao deblokirati.
Što se tiče razmjene Balića i pitomaca možda je bilo tu upliva PL, a što se tiče napada na policijsku akademiju tu nije niko imao upliva, pitomci (i kursisti) su se branili sami vrlo žilavo.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#328 Re: Patriotska liga !?

Post by nemampojma0 »

Slažem se sa @bdzs, neopravdano napuhana uloga PL-a.( Čim je to SDA pravila ne može biti dobro :D )
Jedino gdje su možda nešto i napravili je Sarajevo, jer je tu bio GŠ. Ono ostalo po regijama potpuno podbacilo, pobjeglo.
Jasno je da SDA i ti miševi-karijeristi sad hoće da lažno prikažu svoj doprinos..ko fol pokretači otpora, kako bi sebi osigurali penzije.I to je to.
Ja znam da je bosanska sirotinja gladna i bosa branila Bosnu i da sve zasluge pripadaju njima. U Podrinju su prvi pobjegli funkcioneri SDA i PL-a, pravdajući svoj odlazak time da idu da isposluju pomoć za svoj kraj...dobar vic bio.Niko ljude nije organizovao niti naoružao i sad bi gospoda ugled i penzije..sve ih :izet: Ovo je slika stanja i u svim ostalim Regionalnim štabovima, garantujem.
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#329 Re: Patriotska liga !?

Post by PM72 »

nemampojma0 wrote:Slažem se sa @bdzs, neopravdano napuhana uloga PL-a.( Čim je to SDA pravila ne može biti dobro :D )
Jedino gdje su možda nešto i napravili je Sarajevo, jer je tu bio GŠ. Ono ostalo po regijama potpuno podbacilo, pobjeglo.
Jasno je da SDA i ti miševi-karijeristi sad hoće da lažno prikažu svoj doprinos..ko fol pokretači otpora, kako bi sebi osigurali penzije.I to je to.
Ja znam da je bosanska sirotinja gladna i bosa branila Bosnu i da sve zasluge pripadaju njima. U Podrinju su prvi pobjegli funkcioneri SDA i PL-a, pravdajući svoj odlazak time da idu da isposluju pomoć za svoj kraj...dobar vic bio.Niko ljude nije organizovao niti naoružao i sad bi gospoda ugled i penzije..sve ih :izet: Ovo je slika stanja i u svim ostalim Regionalnim štabovima, garantujem.
odličan i istinit post. :thumbup:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#330 Re: Patriotska liga !?

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
nemampojma0 wrote:Slažem se sa @bdzs, neopravdano napuhana uloga PL-a.( Čim je to SDA pravila ne može biti dobro :D )
Jedino gdje su možda nešto i napravili je Sarajevo, jer je tu bio GŠ. Ono ostalo po regijama potpuno podbacilo, pobjeglo.
Jasno je da SDA i ti miševi-karijeristi sad hoće da lažno prikažu svoj doprinos..ko fol pokretači otpora, kako bi sebi osigurali penzije.I to je to.
Ja znam da je bosanska sirotinja gladna i bosa branila Bosnu i da sve zasluge pripadaju njima. U Podrinju su prvi pobjegli funkcioneri SDA i PL-a, pravdajući svoj odlazak time da idu da isposluju pomoć za svoj kraj...dobar vic bio.Niko ljude nije organizovao niti naoružao i sad bi gospoda ugled i penzije..sve ih :izet: Ovo je slika stanja i u svim ostalim Regionalnim štabovima, garantujem.[/quote]

odličan i istinit post. :thumbup:
Ma nemoj,
http://bosanskiratnici.blogger.ba/arhiv ... 25/2723083
User avatar
JoseMujica
Posts: 27433
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#331 Re: Patriotska liga !?

Post by JoseMujica »

bdzs wrote:Vidiš, ja sam bio mobilisan 20.09.1991. u rezervni sastav MUP-a gdje sam imao ratni raspored kao vojne obveznik (nije me SDA mobilisala već sam mobilisan Naredbom Predsjedništva RBiH) i bio tu sve do 15.7.1992. Za to vrijeme jedine formacije koje su ble iole organizovane su bile upravo jedinice MUP-a i jedine su istinski bile spremne da pruže koliko toliko ozbiljan otpor. Npr. moja PS "Stari grad" imala je u stroju krajem juna 92 godine preko 500 naoružanih policajaca. Za PL sam čuo i vidio (na TV) kada su padale Kolibe kod B.Boda marta ili aprila 92. godine i mislim da ta PL nema veze sa SDA . U Sarajevu se za PL prvi put nešto više čuje nakon pofaličke bitke i onog pokolja 08.06.1992. O ulozi SDA u organizaciji otpora neću da govorim jer je prenapuhana, ne kažem da je nije bilo, ali kažem da nije bila presudna, čak je na nekim mjestima doživila totalni fijasko (Foča, Podrinje).
:thumbup:

mada je bilo pokušaja da se pomogne tim dijelovima uz Drinu, čak i ljudstvom, ali je to doživjelo potpuni fijasko (presretnuta 2-3 kamiona sa ljudstvom na Romaniji)....a MTS je prioritetno iz Sarajeva išao prema tamo...čak i ono malo artiljerijskih oruđa (minobacača) što je nabavljeno
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#332 Re: Patriotska liga !?

Post by asurbanipal »

nemampojma0 wrote:Slažem se sa @bdzs, neopravdano napuhana uloga PL-a.( Čim je to SDA pravila ne može biti dobro :D )
Jedino gdje su možda nešto i napravili je Sarajevo, jer je tu bio GŠ. Ono ostalo po regijama potpuno podbacilo, pobjeglo.
Jasno je da SDA i ti miševi-karijeristi sad hoće da lažno prikažu svoj doprinos..ko fol pokretači otpora, kako bi sebi osigurali penzije.I to je to.
Ja znam da je bosanska sirotinja gladna i bosa branila Bosnu i da sve zasluge pripadaju njima. U Podrinju su prvi pobjegli funkcioneri SDA i PL-a, pravdajući svoj odlazak time da idu da isposluju pomoć za svoj kraj...dobar vic bio.Niko ljude nije organizovao niti naoružao i sad bi gospoda ugled i penzije..sve ih :izet: Ovo je slika stanja i u svim ostalim Regionalnim štabovima, garantujem.

Svaka čast. Aferim :thumbup:
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#333 Re: Patriotska liga !?

Post by PM72 »

JoseMujica wrote:
bdzs wrote:Vidiš, ja sam bio mobilisan 20.09.1991. u rezervni sastav MUP-a gdje sam imao ratni raspored kao vojne obveznik (nije me SDA mobilisala već sam mobilisan Naredbom Predsjedništva RBiH) i bio tu sve do 15.7.1992. Za to vrijeme jedine formacije koje su ble iole organizovane su bile upravo jedinice MUP-a i jedine su istinski bile spremne da pruže koliko toliko ozbiljan otpor. Npr. moja PS "Stari grad" imala je u stroju krajem juna 92 godine preko 500 naoružanih policajaca. Za PL sam čuo i vidio (na TV) kada su padale Kolibe kod B.Boda marta ili aprila 92. godine i mislim da ta PL nema veze sa SDA . U Sarajevu se za PL prvi put nešto više čuje nakon pofaličke bitke i onog pokolja 08.06.1992. O ulozi SDA u organizaciji otpora neću da govorim jer je prenapuhana, ne kažem da je nije bilo, ali kažem da nije bila presudna, čak je na nekim mjestima doživila totalni fijasko (Foča, Podrinje).
:thumbup:

mada je bilo pokušaja da se pomogne tim dijelovima uz Drinu, čak i ljudstvom, ali je to doživjelo potpuni fijasko (presretnuta 2-3 kamiona sa ljudstvom na Romaniji)....a MTS je prioritetno iz Sarajeva išao prema tamo...čak i ono malo artiljerijskih oruđa (minobacača) što je nabavljeno
Kad,ko,gdje?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27433
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#334 Re: Patriotska liga !?

Post by JoseMujica »

npr. prema Drini krenula, sad se više ne sjećam kamion ili dva, sa dobrovoljcima iz Hrasnice...presrela ih milicija negdje jel na Palama ili Romaniji....puškaranja bilo, par ranjenih i zarobljenih
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#335 Re: Patriotska liga !?

Post by calculator »

Sarajmen wrote:Na sastanku Gradskog odbora SDA u Sarajevu 31.03.1991 godine,donosi se odluka o formiranju krizne grupe sa ciljem praćenja vojno-političke situacije na prostoru grada Sarajeva, kao izraz nepovjerenja u tadasnji sistem odbrane , odnosno štabova Teritorijalne odbrane (TO). Do 05.04.1991. godine osnovani su općinski i mjesni krizni štabovi u Sarajevu. U Domu milicije, 10 juna 1991,- formiran je Savjet za nacionalnu odbranu muslimanskog naroda od sedam (7) članova .Krizni štab odbrane grada Sarajeva preuzima naziv Patriotska liga regije Sarajeva.
Ko je počeo rat?
User avatar
mist
Posts: 1358
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#336 Re: Patriotska liga !?

Post by mist »

calculator wrote:
Sarajmen wrote:Na sastanku Gradskog odbora SDA u Sarajevu 31.03.1991 godine,donosi se odluka o formiranju krizne grupe sa ciljem praćenja vojno-političke situacije na prostoru grada Sarajeva, kao izraz nepovjerenja u tadasnji sistem odbrane , odnosno štabova Teritorijalne odbrane (TO). Do 05.04.1991. godine osnovani su općinski i mjesni krizni štabovi u Sarajevu. U Domu milicije, 10 juna 1991,- formiran je Savjet za nacionalnu odbranu muslimanskog naroda od sedam (7) članova .Krizni štab odbrane grada Sarajeva preuzima naziv Patriotska liga regije Sarajeva.
Ko je počeo rat?
Navaho indijanci se ukopali oko Sarajeva :oops:
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#337 Re: Patriotska liga !?

Post by calculator »

mist wrote:
calculator wrote:
Sarajmen wrote:Na sastanku Gradskog odbora SDA u Sarajevu 31.03.1991 godine,donosi se odluka o formiranju krizne grupe sa ciljem praćenja vojno-političke situacije na prostoru grada Sarajeva, kao izraz nepovjerenja u tadasnji sistem odbrane , odnosno štabova Teritorijalne odbrane (TO). Do 05.04.1991. godine osnovani su općinski i mjesni krizni štabovi u Sarajevu. U Domu milicije, 10 juna 1991,- formiran je Savjet za nacionalnu odbranu muslimanskog naroda od sedam (7) članova .Krizni štab odbrane grada Sarajeva preuzima naziv Patriotska liga regije Sarajeva.
Ko je počeo rat?
Navaho indijanci se ukopali oko Sarajeva :oops:
Zar se "indijanci" nisu počeli ukopavati sredinom 1991. godine?
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#338 Re: Patriotska liga !?

Post by calculator »

Sarajmen wrote:Na sastanku Gradskog odbora SDA u Sarajevu 31.03.1991 godine,donosi se odluka o formiranju krizne grupe sa ciljem praćenja vojno-političke situacije na prostoru grada Sarajeva, kao izraz nepovjerenja u tadasnji sistem odbrane , odnosno štabova Teritorijalne odbrane (TO). Do 05.04.1991. godine osnovani su općinski i mjesni krizni štabovi u Sarajevu. U Domu milicije, 10 juna 1991,- formiran je Savjet za nacionalnu odbranu muslimanskog naroda od sedam (7) članova .Krizni štab odbrane grada Sarajeva preuzima naziv Patriotska liga regije Sarajeva.
Hoće li ikad iko krivično odgovarati za paravojne aktivnosti Patriotske lige (i Zelenih beretki, iako nisu tema)?
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#339 Re: Patriotska liga !?

Post by nemampojma0 »

Fudo387 wrote:
PM72 wrote:
nemampojma0 wrote:Slažem se sa @bdzs, neopravdano napuhana uloga PL-a.( Čim je to SDA pravila ne može biti dobro :D )
Jedino gdje su možda nešto i napravili je Sarajevo, jer je tu bio GŠ. Ono ostalo po regijama potpuno podbacilo, pobjeglo.
Jasno je da SDA i ti miševi-karijeristi sad hoće da lažno prikažu svoj doprinos..ko fol pokretači otpora, kako bi sebi osigurali penzije.I to je to.
Ja znam da je bosanska sirotinja gladna i bosa branila Bosnu i da sve zasluge pripadaju njima. U Podrinju su prvi pobjegli funkcioneri SDA i PL-a, pravdajući svoj odlazak time da idu da isposluju pomoć za svoj kraj...dobar vic bio.Niko ljude nije organizovao niti naoružao i sad bi gospoda ugled i penzije..sve ih :izet: Ovo je slika stanja i u svim ostalim Regionalnim štabovima, garantujem.[/quote]

odličan i istinit post. :thumbup:
Ma nemoj,
http://bosanskiratnici.blogger.ba/arhiv ... 25/2723083
Fudo buraz, ja pisao o Kula Gradu na više tema( mislim na temi o 2.korpusu i temi "odbrana podrinja"). Na Kuli se bore momci iz Zvornika , koji su pružili otpor na ulicama grada, pa se povukli na Kulu. Pridružili im se momci s Kule. Sve su to bili obični momci koji pojma nisu imali o PL.
Kapetan Almir je heroj Kule,da se razumijemo. Kapetan Almir je jedan od časnih i iskrenih patriota, koji nije kalkulisao, ali nije znao kakvim ljudima je bio okružen u PL. Jer su to uglavnom bili SDA poslušnici, koji uz nove SDA poslušnike i danas zavaljuju Podrinje, kao i onda. Komandant PL Zvornik je prvi pobjegao, kao i njegovi stranački jarani koji su bili na čelu Opštine i MUP-a..o njima i sličnim sam govorio u prethodnom postu.
Ima klip na youtube u kojem kapetan Almir govori o izdaji i ostavljanju na cjedilu boraca Kule. Isto tako su na cjedilu ostavljeni borci Kamenice, Cerske, K.Polja i Srebrenice.
Fudo, koliko se čulo za kapetana Almira nakon Kule i gdje bio..razmisli, kad skontaš znaćeš i zašto.

P.S. U tekstu koji si postavio spominju se 4 zolje, a bila je samo jedna..zarobljena.
Evo, pa slušaj:
https://www.youtube.com/watch?v=vH9Az1tH2QE
obrati pažnju na 2:50 (kad kaže ostao sam sam), kao i na 5:59 ( TO Zvornika, a ne PL), te 6:26 (neko naredio povlačenje boraca koji su došli u pomoć).
Volio bih da manje znam, bio bih rahatniji i mislio kao i ti da je sve onako kako se priča.
Pozdrav s Drine buraz.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#340 Re: Patriotska liga !?

Post by calculator »

Sarajmen wrote:Hoće k'o i oni za nametnuti embargo na uvoz oružja međunarodno priznatoj državi Bosni i Hercegovini. Pa k'o i oni što nam pokradoše naoružanje i opremu Teritorijalne odbrane Bosne i Hercegovine. Pa i oni ''savezni'' inspektori što se infiltriraše u strukture MUP-a sa zadatkom da razbiju Specijalnu jedinicu, jedinu legalnu formaciju koje je mogla pružiti adekvatan otpor. Pa i oni....

Hajd' ne zezaj, napiši nam koju rečenicu o tim ''paravojnim aktivnostima'' da vidimo o čemu se radi. Možda si i u pravu.
Miješaš kruške i jabuke. Pišeš besmislice, porediš embargo koji je legitimna odluka UN, pišeš o krađi opreme TO, a ne spominješ nesposobnost ili izdaju komande ARBiH koja je bila nadležna, itd. MUP RBiH i legalna vlast RBiH znali su za savezni MUP, što ih nisu spriječili ili uhapsili? Zato što je tada na snazi bio zakon kojeg su obje strane morale poštovati. Zar je potrebno navoditi paravojne aktivnosti PL i ZB, zar tebi nisu poznate :-)
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#341 Re: Patriotska liga !?

Post by PM72 »

JoseMujica wrote:npr. prema Drini krenula, sad se više ne sjećam kamion ili dva, sa dobrovoljcima iz Hrasnice...presrela ih milicija negdje jel na Palama ili Romaniji....puškaranja bilo, par ranjenih i zarobljenih
To se nikad nije desilo.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#342 Re: Patriotska liga !?

Post by Woody »

Kao pokretači otpora i borci za suverenu i neovisnu BiH, u cijelom poslijeratnom periodu smo nastojali dati konstruktivan doprinos prevazilaženju nagomilanih socio-ekonomskih problema u bosanskohercegovačkom društvu.

prof. dr. Salih Kulenović, predsjednik Patriotske lige BiH
:lol: :lol: :lol:
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#343 Re: Patriotska liga !?

Post by bdzs »

calculator wrote:
Sarajmen wrote:Na sastanku Gradskog odbora SDA u Sarajevu 31.03.1991 godine,donosi se odluka o formiranju krizne grupe sa ciljem praćenja vojno-političke situacije na prostoru grada Sarajeva, kao izraz nepovjerenja u tadasnji sistem odbrane , odnosno štabova Teritorijalne odbrane (TO). Do 05.04.1991. godine osnovani su općinski i mjesni krizni štabovi u Sarajevu. U Domu milicije, 10 juna 1991,- formiran je Savjet za nacionalnu odbranu muslimanskog naroda od sedam (7) članova .Krizni štab odbrane grada Sarajeva preuzima naziv Patriotska liga regije Sarajeva.
Hoće li ikad iko krivično odgovarati za paravojne aktivnosti Patriotske lige (i Zelenih beretki, iako nisu tema)?
Ne kontaš poentu, ovdje nije riječ o nečijoj odgovornosti za pokretanje otpora, nego upravo suprotno. PL je, ukoliko je smatrala sebe odgovornom za pokretanje otpora, učinala premalo ili nimalo, a ta uloga je sada prenaglašena i nije odgovarala stvarnom stanju. Ilegalno naoružavanje kako ti kažeš paravojnih jedinica je bilo, minimalno i sporadično, ne zato što nije bilo želje i ljudi koji bi to radili (@Mujica je nave dobar primjer i ja znam nekoliko ljudi koji su to radili, među njima je možda najpoznatiji bio rahmetli Kemo Hrvo, patriota koji je nazaslužniji za organizaciju otpora u Hrenovici), nego iz razloga slabe organizacije i manjka ljudi sa vizijom i petljom u političkom vrhu. Nije se smjelo dozvoliti da oružije TO bude predato Karadžićevim Srbima i faktički se omogući da Bosna šaptom padne. Mogle su se blokirati kasarne i skladišta oružija, trebala je samo radikalna politička odluka koja nikad nije donesena. Siguran sam da bi rat trajao puno manje i sa manje žrtava.
PM72
Posts: 17540
Joined: 30/04/2012 16:54

#344 Re: Patriotska liga !?

Post by PM72 »

Woody wrote:
Kao pokretači otpora i borci za suverenu i neovisnu BiH, u cijelom poslijeratnom periodu smo nastojali dati konstruktivan doprinos prevazilaženju nagomilanih socio-ekonomskih problema u bosanskohercegovačkom društvu.

prof. dr. Salih Kulenović, predsjednik Patriotske lige BiH
:lol: :lol: :lol:

Je li ovaj pokretao otpor 41-ve ili 92-ge?
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#345 Re: Patriotska liga !?

Post by Woody »

Zbog potcjenjivanja "kulturnih vrijednosti"
Povodom koncerta Ace Lukasa, koji će biti održan u Zetri sredinom decembra (2012), Savez udruženja boraca Patriotske lige Kantona Sarajevo, oglasio se saopćenjem u kojem se navodi da su oni protiv održavanja koncerta srbijanskog umjetnika.
Patriotska liga KS protiv koncerta Ace Lukasa u Zetri

"Ta renomirana 'zvijezda' iz Srbije, svojim javnim istupima na koncertima i u medijima direktno osporava i potcjenjuje kulturne i tradicijske vrijednosti zajedničkog života Sarajeva i države BiH. S puno mržnje osporava naše vrhunske estradne umjetnike i njihovu popularnost u regji. Tražimo od organizatora da otkaže zakazani koncert s porukom da nikada takvim 'umjetnicima' ne ukazuje gostoprimstvo", kaže se u saopćenju Saveza udruženja boraca Patriotske lige KS-a.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/patriots ... /121207118



:-) :-) :-)
:lol: :lol: :lol:
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#346 Re: Patriotska liga !?

Post by biske »

@sarajemen
ova ti je "objava" sa fb-a. istog datuma u oslobođenju nema ništa!!! a spisak je iz 2012.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#347 Re: Patriotska liga !?

Post by high_volume »

U isto vrijeme, pripadnici panislamističke struje učestvuju u razvoju "humanitarne" organizacije Third World Relief Agency (TWRA) kojom iz Beča upravlja Fatih al-Hassanein, jedan od sudanskih članova Muslimanske braće koji je od 1970-ih godina vezan sa Izetbegovićem, a koji je zadužen za promoviranje u muslimanskom svijetu borbe za stvar balkanskih muslimana. I, konačno, ta ista panislamistička struja sebi obezbjeđuje kontrolu nad tajnim vojnim vezama muslimanske zajednice tako što političko rukovođenje Patriotskom ligom prepušta Hasanu Čengiću, nekadašnjem učeniku Gazi Husrev-begove medrese i Izetbegovićevom suoptuženiku iz 1983.godine, kao i Rusmiru Mahmutčehajiću, intelektualcu bliskom panislamističkoj struji.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/182 ... e_sve.html
Post Reply