PASSAT 2.0 TDI DSG

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#1 PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by remover »

Jutro dobra, napsavana raJO ;)

Hoce drug da pazari ovih dana gore navedog pasata, al on se nalozio i n asao je vec jednog sa DSG mjenjacem..

2005god, 160 hiljada presao...

Treba sutra da ga gleda...

pa me zamolio da postavima temu, ako neko ima kakvih primjedbi na taj model/mjenjac ili sta vec-..

Uglavnom na sta da pazi pri gledanju ;)

Pozz i hvala
:sax:
lavic
Posts: 3028
Joined: 14/04/2011 15:03

#2 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by lavic »

Kod kupovine takvog polovnog auta, gdje je svaki dio skup kod poravke ili zamjene treba biti oprezan i svakako dobro auto pregledat kod ovlastenog servisa ili kod dobrog majstora koji ima iskustva sa takvim autom.
Kilometraza od 160 000 km je solidna, tako da vec moze ocekivati "uvale" u to auto.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#3 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by TheGodfather001 »

Ako je toliko prešao i bio održavan pravilno, ne treba ništa gledati osim da nije kakvu havariju imao... To lako može otkriti u ovl. servisu sa spravicom za lasersko mjerenje dubine boje...
A ako je uvezen izvana i kupuje ga od nekog preprodavača, obavezno pregledati stanje mjenjača, motor-dizne, turbina, podvozje...
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#4 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by sheikh »

Odlican motor sa odlicnim mjenjacem :) DSG je jedini automatski mjenjac na svijetu koji je bolji od manuelnog :)
Ako nije skup,ako je sve regularno pazari to :) :thumbup: :bih:
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#5 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by remover »

hehe, hvala za info..

pregledat ce se to sve detaljno...

javim sutra sta i kako je bilo ;)
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#6 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by saniiado »

remover wrote:Jutro dobra, napsavana raJO ;)

Hoce drug da pazari ovih dana gore navedog pasata, al on se nalozio i n asao je vec jednog sa DSG mjenjacem..

2005god, 160 hiljada presao...

Treba sutra da ga gleda...

pa me zamolio da postavima temu, ako neko ima kakvih primjedbi na taj model/mjenjac ili sta vec-..

Uglavnom na sta da pazi pri gledanju ;)

Pozz i hvala
:sax:

E slusaj sada buraz. Ja imam 2006 Passat 2.0T (benzin) sa DSG - provjerio sam na netu identican je mjenjac za dizel, benzin motore... ovaj mjenjac isto tako ide u Golfa GTI-a i TDI-a

Nesto FENOMENALNIJE u svom zivotu vidio nisam. Ako si u guzvi po gradu i ne da ti se shaltat, prebacis u Automatski... ako hoces malo da saltas (al ono bez obaveze da pazis) mozes podesiti mode na 'polu-automatski' gdje ako npr usporavas i nakon par sekundi kad bi kao trebao prebaciti u nizu brzinu a ti ne prebacis, sam mjenjac prebaci u nizi stepen. Ili ako ces entuzijasticku voznju onda naravno full dsg gdje vrlo lako mozes mjenjati brzine bez fula itd itd.

Na mom mjenjacu cak ima i senzor koji detektuje koliko je tesko auto (ako ima puno stvari ili 5-oro ljudi) i onda te tada primorava da startas iz prve brzine docim, kad se recimo ja sam vozim daje mi 'pravo' da startam iz 2-ge. doduse ne znam da li je tako na dizel motorima ipak ova benzin zvijer ima 211ks.

Moj ti je savjet (sto se tice mjenjaca) nemas se sta bojat :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#7 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by dottore »

koliko novaca je taj passat? :mrgreen:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#8 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by shlauf »

dottore wrote:koliko novaca je taj passat? :mrgreen:
što šalta sam ??? :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
beco
Posts: 3362
Joined: 25/08/2004 14:22

#9 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by beco »

Jarane ako se radi o prezadnjoj genaraciji Passata procitaj pa odluci, da nebude rekla kazala, Ja sam iz prve ruke cuo dosta losihh stvari za to auto doduse ne za DSG mjenjac ali za motor da

http://www.whatcar.com/car-reviews/used ... ws/25466-6
-stefan-
Posts: 90
Joined: 10/08/2009 19:12

#10 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by -stefan- »

Sto se tice motora neka provjeri da nije BKP jer su se motori te oznake veoma lose pokazali...
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#11 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by dottore »

-stefan- wrote:Sto se tice motora neka provjeri da nije BKP jer su se motori te oznake veoma lose pokazali...
ne zapocinji opet istu pricu....
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#12 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by gaius »

treba obratiti malo pažnju na taj DSG mjenjač.. bilo je problema sa DSG-om prve generacije (a to je taj 6-brzinski u dizelašima) sa senzorom temperature.. možeš malo pogledati i na netu o tome... mislim da se kod njih radi izmjena ulja u mjenjaču na 60-70 hiljada pa to treba malo provjeriti..

ja imam DSG u benzincu i moram reći da je fantastičan.. nikad više natrag na manuelni..
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#13 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by remover »

evo da se javim..
propala kupovina...

auto je 05 godiste..

tebalo za kes 22 hiljada da kosta..

medjutim, otisli smo u ovlasteni servis.. i tu problemi pocinju.. :-) hehehe

uglavnom taj covijek sto ga je prodavao, govori, tvrdi da je kao nov, nema packe na sebi, nikad udaran itd..

al u serivisu mi rekose da je imao forntalni i o dobar sudar, da mu je sve lakirano, samo krov nije.. i da je usnitu malo gepek.. onda.. curi turbina, servo radi malo pa ne radi..?!? wtf.. i jos xxx sitnih problema..

uglavnom, ovo neki Hohstapler na djelu :-)

posla ga u pm i eto tako :-)
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by Better Man »

remover wrote:evo da se javim..
propala kupovina...

auto je 05 godiste..

tebalo za kes 22 hiljada da kosta..

medjutim, otisli smo u ovlasteni servis.. i tu problemi pocinju.. :-) hehehe

uglavnom taj covijek sto ga je prodavao, govori, tvrdi da je kao nov, nema packe na sebi, nikad udaran itd..

al u serivisu mi rekose da je imao forntalni i o dobar sudar, da mu je sve lakirano, samo krov nije.. i da je usnitu malo gepek.. onda.. curi turbina, servo radi malo pa ne radi..?!? wtf.. i jos xxx sitnih problema..

uglavnom, ovo neki Hohstapler na djelu :-)

posla ga u pm i eto tako :-)
Pametno si postupio! Mislio da ce naci levata da mu uvali fus automobil.
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#15 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by remover »

a drug, da ti njega samo cujes kako fali auto, kako se kune u njega.. haha

vjeruj da se neko naleiti i da ce mu povjerovati bez provjera u servisi...


pregledali su ga 1h najmanje.. dao sam im 100km... 64 km pregled (cinimi se) ostatak dao na kaficu jer su bili korektni i se su bas pregledali...
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#16 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by dottore »

remover wrote:a drug, da ti njega samo cujes kako fali auto, kako se kune u njega.. haha

vjeruj da se neko naleiti i da ce mu povjerovati bez provjera u servisi...


pregledali su ga 1h najmanje.. dao sam im 100km... 64 km pregled (cinimi se) ostatak dao na kaficu jer su bili korektni i se su bas pregledali...
mozda se i on zijanio kad je vidio sta su njemu uvalili... :mrgreen: :mrgreen:
tavustavus
Posts: 242
Joined: 08/04/2010 22:33

#17 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by tavustavus »

Malo cu mozda skrenuti s teme ali ostajemo kod passata samo novog...

interesuje me jeli se sta promjenilo na bolje,kod najnovijeg passata po pitanju dizni,kompresora klime itd...pitam jer sam svjedok cestih popravki istih i jos nekih stvarcica na ovim passatima 2005-...... jel se sta popravilo na ovoj novoj seriji mada je mozda jos rano ali zar ovo nije forum na kojem se sve zna... :sax: :dance: :dance:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#18 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by johntra »

Jes da sve znamo, ali je još rano o tome govoriti... :D
Vjerujem da su Švabe na to obratile pažnju, a od kompresora klime boluje čitav VW koncern...Kolega je na Touraegu iz 2006 godine imao problem sa istim, naravno, morala je biti zamjena...
Last edited by johntra on 26/05/2011 09:13, edited 1 time in total.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#19 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by johntra »

-------
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#20 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by remover »

odustao od 2.0 tdi..

Kupio juce passata 1.9 tdi, 2008godiste, 134 hiljade presao,... ima fine opreme, navigacija itd..

eto :)=

pozz :sax:

platio 24hiljade
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#21 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by drndalo »

Sa srecom ! Od dodatne opreme dodaj mu i kasko, za svaki slucaj...
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#22 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by Zvek »

Problem sa diznama na 2.0 TDI PD motorima je riješen krajem 2005, a CR 2008 godine.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#23 Re: PASSAT 2.0 TDI DSG

Post by jefferson »

tavustavus wrote:Malo cu mozda skrenuti s teme ali ostajemo kod passata samo novog...

interesuje me jeli se sta promjenilo na bolje,kod najnovijeg passata po pitanju dizni,kompresora klime itd...pitam jer sam svjedok cestih popravki istih i jos nekih stvarcica na ovim passatima 2005-...... jel se sta popravilo na ovoj novoj seriji mada je mozda jos rano ali zar ovo nije forum na kojem se sve zna... :sax: :dance: :dance:
Iz iskustva ti kazem da je najmanji problem u kompresoru, vazda je ili prekidac pritiska, relej kompresora, relej ventilatora ili isparivac. Prvo sve to treba pregledati pa onda mjenjati kompresor, ekspanzioni ventil i akumulator.
Post Reply