Pas ugrizao 11 osoba

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Elko
Posts: 103
Joined: 28/03/2005 13:47

#1 Pas ugrizao 11 osoba

Post by Elko »

I kada mi pocnu price " nece ne boj se ...." i kada vidim sve parkove u Sa a posebno Vilsonovo koje je usr.... psecim govnima..

http://nezavisne.com/vijesti.php?vijest=8929&meni=2


:x
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#2

Post by Celicna_saka »

Kafilerija.
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#3

Post by seljak_cojek »

Celicna_saka wrote:Kafilerija.
Aaaaj, sram te bilo. :-) :D Psi ne napadaju bez razloga. Mora da je bio izazvan. On je inače umiljato stvorenje. Pa nikad nije napao onog tipa, Advokata. Ovih 11 ljudi su garant krenuli da ga pomiluju, a nisu znali da se psu treba pustiti prvo da onjuši ruku, pa ga tek onda pomilovati. Treba uvesti obaveznu edukaciju ljudi da nauče kako razlikovati pojedine vrste pasa, i kako postupati pri susretu sa njima. Ha ja.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#4

Post by karanana »

U sapune.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#5

Post by luciferino »

Toliko o dražesnim psima i njihovoj ćudi. :oops:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by _BosanaC »

luciferino wrote:Toliko o dražesnim psima i njihovoj ćudi. :oops:
Hocemo li sada jednako generalizovati pa poceti pisati o cudi ljudi koji pobise 8000 isto tako ljudi u roku od par dana? :oops:

Jedna lasta ne cini proljece ;) Koliko god bi ti u ovom slucaju voljela da je tako.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7

Post by DaysleepeR »

Ovo drustvo ima sankcije za agresivne pse ali ovo drustvo nema sankcije za ljude agresivne prema mirnim zivotinjama.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#8

Post by luciferino »

"Direktor Klinike za infektivne bolesti UKC Tuzla Sead Ahmetagić kaže da je u prošloj godini za 40 procenata povećan broj pacijenata s područja Tuzlanskog kantona koji su se javili zbog ugriza pasa.

Radi se o 570 ugriza, od čega 158 od strane nepoznatih pasa. Na ovu kliniku u prva tri mjeseca s područja TK javilo se 110 pacijenata, od čega 40 iz Tuzle."

Jedna lasta...baš tako...o ostalim se ni ne govori.

http://nezavisne.com/vijesti.php?vijest=8929&meni=2
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#9

Post by Pearl »

DaysleepeR wrote:Ovo drustvo ima sankcije za agresivne pse ali ovo drustvo nema sankcije za ljude agresivne prema mirnim zivotinjama.
ima sankcije ali nema rjesenje.. odstrijel i ostavljanje tijela na ulici nije rjesenje...
a sankcija nazalost nema ni prema ljudima koji su agresivni prema drugim ljudima... :roll: :-?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by _BosanaC »

Dobro, luciferino, daj da cujemo onda tvoj konkretan prijedlog po ovom pitanju?

Zabraniti i pse, i njihove vlasnike, i bilo kakav kontakt sa psima?

Ako si za, daj onda da vidimo i rjesenje problema nasilja prema ljudima, pa da napokon ovaj svijet postane utopija :oops:
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#11

Post by luciferino »

Konkretan prijedlog.

Zabraniti držanje pasa ljudima koji su neodgovorni i nemaju uslove za to. Vidiš Bosanac, vrlo je indikativno to što se navodi da je ovaj pas vrijeme provodio sa psihičkim bolesnikom. Šta misliš, koliko ima vlasnika koji, eto ne moraju biti psihopate, ali drže životinje iz nekih x razloga? Ja ih znam dosta koji to rade iz čistog pomodarstva. A kada životinja postane teret, puste je na ulicu, i tako nastaju lutalice.

Ali molim vas, nemojte mi više govoriti "ma neće ujesti, moraš mu dati ruku ovako, onako..." Prije nego što neko počne prozivati ljude seljacima i primitivcima neka se zapita šta je još moglo uzrokovati strah, a ne površno zagrebati po problemu.
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#12

Post by spectra »

Kod nas vlasnici pasa uopce nemaju opcu kulturu da stavljaju brnjicu svome psu kada ga izvode u setnju... vec ga puste da sam hoda okolo,...i svi ostali treba da vjeruju da negov pas "nece nista"! :x

I nek mi neko prica nesto... :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by _BosanaC »

luciferino wrote:Konkretan prijedlog.

Zabraniti držanje pasa ljudima koji su neodgovorni i nemaju uslove za to. Vidiš Bosanac, vrlo je indikativno to što se navodi da je ovaj pas vrijeme provodio sa psihičkim bolesnikom. Šta misliš, koliko ima vlasnika koji, eto ne moraju biti psihopate, ali drže životinje iz nekih x razloga? Ja ih znam dosta koji to rade iz čistog pomodarstva. A kada životinja postane teret, puste je na ulicu, i tako nastaju lutalice.

Ali molim vas, nemojte mi više govoriti "ma neće ujesti, moraš mu dati ruku ovako, onako..." Prije nego što neko počne prozivati ljude seljacima i primitivcima neka se zapita šta je još moglo uzrokovati strah, a ne površno zagrebati po problemu.
Potpisujem.

Davno sam govorio da za drzanje psa treba uvesti nekakav test, proceduru, kao i za drzanje oruzja, iako ni to ne znaci da pas nece doci budali i neodgovornoj osobi u ruke.

Setam sinoc Vilsonovim, ide sest-sedam klinaca, vode pita, skidose mu brnjicu, i trce s njim kroz Vils i puckaju ga na ljude, djecu, pse... I umiru od smijeha :?

S druge strane, moj pas je sinoc bio suprotnost svega onoga sto sam pisao do sada dobra dva sata, izbjegavao sam i ljude, i pse, i sve sto sam mogao izbjeci, vodio ga na deset centi, drzao bukvalno direkt za ogrlicu, i opet sam uspjeo naici na ljude koji samoinicijativno idu i njemu pruzaju ruku, on rezi, ja govorim nemoj, nije dobar danas nikako, ma jok kaze nece mi nista, ovaj opet rezi, onaj pruza ruku, kad u zemlju nisam propao ili se katapultirao negdje. U jednom trenutku sam cak sjedio bukvalno na njemu da bi mu prisao lik koji je isao u srednju sa mnom, koji je bio narkos tada a ni sinoc nije bio pri sebi, jer ako sta psi ne vole ne vole pijane i nadrogirane ljude, a sinoc i onako nije bio pri sebi :?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14

Post by mIRCerka »

Ni pas ni macka nisu jebeni TAMAGOCHI koji ima baterije i kojem pritisces dugmence da ocistis kaku ili da napunis zdjelu sa hranom.

Juce je u 5 poslijepodne kroz vilsonovo prosao lik sa onim britanskim mjesancem pitbula i jos necega, pas na uzici, brnjica ispod vrata okacena uredno... i prolaznici umjesto da NORMALNO prodju pored, pocnu skakat i mlatarat rukama i kesama...sreca ono je nekakvo stene pa ne konta jos uvijek...


sinoc je na istrazi bio MACKO....Macko je isto ta rasa, oni sto imaju masala glavu i poruzni su u licu...makar meni...
i bio Macko kod jedne flundre u avliji... i Macko uvijek lajao na prolaznike...i jednog dana flundra ostavila avliju otvorenu...Macko izasao vani i napadne dvoje djece...jednog djecaka nije ogrebao, samo mu jaknicu pocijepao, drugom je slomio ruku ugrizom...
i da, prvo sto sam ja pomislila je KAFILERIJA...
Ali u Hrvatskoj imaju pravilnik o opasnim psima (opasne rase) i po tom pravilniku nakon napada na covjeka pas mora proci nekoliko testova, ukljucujuci testove socijalizacije....

Prodje lik na biciklu, Macko ga ne jebe ni 2%.
Prodje lik sa 2 vucjaka, jedan dresiran drugi nije, Macko se obradovao ko dijete deda mrazu, mase repicem....
Provedose Macka kroz centar grada!!! Macko ko dijete na vasaru, poskakuje i gleda sve oko sebe, cak ne reaguje na debilne pjesake koji trzaju rukama psu ispred njuske....

Macko je morao proci test diranja...dirali su ga nepoznati ljudi....macko se raduje...

I onda sjednem i kontam, treba Mackovu bivsu gazdaricu kojoj avlija sluzi za sajlu gdje ce zakaciti psa u kafileriju i uspavati, a ne Macka.
Macko je nakon ovih testova sposoban za udomljavanje.

PS Strucna komisija je ustanovila da je Macko u stvari bio u fazi igranja, i da je htio da napadne djecu, pobucao bi ih ko toalet papir i ne bi ostalo nista od njih.
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#15

Post by seljak_cojek »

mIRCerka wrote:Ni pas ni macka nisu jebeni TAMAGOCHI koji ima baterije i kojem pritisces dugmence da ocistis kaku ili da napunis zdjelu sa hranom.

Juce je u 5 poslijepodne kroz vilsonovo prosao lik sa onim britanskim mjesancem pitbula i jos necega, pas na uzici, brnjica ispod vrata okacena uredno... i prolaznici umjesto da NORMALNO prodju pored, pocnu skakat i mlatarat rukama i kesama...sreca ono je nekakvo stene pa ne konta jos uvijek...


sinoc je na istrazi bio MACKO....Macko je isto ta rasa, oni sto imaju masala glavu i poruzni su u licu...makar meni...
i bio Macko kod jedne flundre u avliji... i Macko uvijek lajao na prolaznike...i jednog dana flundra ostavila avliju otvorenu...Macko izasao vani i napadne dvoje djece...jednog djecaka nije ogrebao, samo mu jaknicu pocijepao, drugom je slomio ruku ugrizom...
i da, prvo sto sam ja pomislila je KAFILERIJA...
Ali u Hrvatskoj imaju pravilnik o opasnim psima (opasne rase) i po tom pravilniku nakon napada na covjeka pas mora proci nekoliko testova, ukljucujuci testove socijalizacije....

Prodje lik na biciklu, Macko ga ne jebe ni 2%.
Prodje lik sa 2 vucjaka, jedan dresiran drugi nije, Macko se obradovao ko dijete deda mrazu, mase repicem....
Provedose Macka kroz centar grada!!! Macko ko dijete na vasaru, poskakuje i gleda sve oko sebe, cak ne reaguje na debilne pjesake koji trzaju rukama psu ispred njuske....

Macko je morao proci test diranja...dirali su ga nepoznati ljudi....macko se raduje...

I onda sjednem i kontam, treba Mackovu bivsu gazdaricu kojoj avlija sluzi za sajlu gdje ce zakaciti psa u kafileriju i uspavati, a ne Macka.
Macko je nakon ovih testova sposoban za udomljavanje.

PS Strucna komisija je ustanovila da je Macko u stvari bio u fazi igranja, i da je htio da napadne djecu, pobucao bi ih ko toalet papir i ne bi ostalo nista od njih.
Posljedica Mackove faze igranja je jedna slomljena ruka i pocjepana jakna.
Da li je stručna komisija dala i podatak kad će Macko opet biti u fazi igranja.
Treba li da nakon ove priče o Macku tretiramo strah onih građana sa početka posta kao iracionalan.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

seljak_cojek wrote: Posljedica Mackove faze igranja je jedna slomljena ruka i pocjepana jakna.
Da li je stručna komisija dala i podatak kad će Macko opet biti u fazi igranja.
Treba li da nakon ove priče o Macku tretiramo strah onih građana sa početka posta kao iracionalan.
Prica o Macku je itekako poucna.
Mnogi ljudi vole zivjeti u kuci jer to ynaci da imaju svoju avliju.
Nazalost, mnogima avlija sluzi za sajlu, a na tu sajlu zakace psa.
Kompletna ova prica je samo potvrdila ono sto smo mi davno govorili na ovom forumu, a to je da nisu svi ljudi za psa.
Neke rase pasa a i macaka su polijene.
Nekima je potrebna svakodnevna vjezba.
Ja sekunde jedne ne odobravam Mackovu igru, ali MACKO nije jedini krivac u ovome svemu. U tome je poenta.
Sto se tice tuzlanskog slucaja, da ne seru svi protiv kastracije bilo bi manje pasa i macaka na ulici, i samim time bilo bi manje posla i sintorima i udruzenjima za zastitu zivotinja i azilima....
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#17

Post by seljak_cojek »

mIRCerka wrote:
seljak_cojek wrote: Posljedica Mackove faze igranja je jedna slomljena ruka i pocjepana jakna.
Da li je stručna komisija dala i podatak kad će Macko opet biti u fazi igranja.
Treba li da nakon ove priče o Macku tretiramo strah onih građana sa početka posta kao iracionalan.
Prica o Macku je itekako poucna.
Mnogi ljudi vole zivjeti u kuci jer to ynaci da imaju svoju avliju.
Nazalost, mnogima avlija sluzi za sajlu, a na tu sajlu zakace psa.
Kompletna ova prica je samo potvrdila ono sto smo mi davno govorili na ovom forumu, a to je da nisu svi ljudi za psa.
Neke rase pasa a i macaka su polijene.
Nekima je potrebna svakodnevna vjezba.
Ja sekunde jedne ne odobravam Mackovu igru, ali MACKO nije jedini krivac u ovome svemu. U tome je poenta.
Sto se tice tuzlanskog slucaja, da ne seru svi protiv kastracije bilo bi manje pasa i macaka na ulici, i samim time bilo bi manje posla i sintorima i udruzenjima za zastitu zivotinja i azilima....
Ono što sam htio kazati je da se ne trebate toliko ibretiti reakcijama ljudi.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#18

Post by Abu FEED el-Castro »

Vec je provjereno; svih 11 su needukovane osobe koje su govorile djeci "pazi, pojest ce te cuko", ker je navodno to čuo i...

Provjeriti ovdje:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=36281
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

Abu FEED el-Castro wrote:Vec je provjereno; svih 11 su needukovane osobe koje su govorile djeci "pazi, pojest ce te cuko", ker je navodno to čuo i...

Provjeriti ovdje:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=36281
nije ovo zajebancija, normala da je problem sto je pas ujeo 11 ljudi.

Tebe nece ujest pas, vec cu te ja uhvatit, a to ti je gore.
:x :-D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#20

Post by PITARKA_SA »

ja koliko znam,niko ,nikada nije na ovom forumu rekao da su svi psi divni,ali isto tako nisu ni svi ljudi divni..pa ne smatram citavu ljudsku populaciju ubicama,teroristima ..znaci nista ne treba generalizovati.

psi koji su agresivni i koji ujedaju ljude i za koje nema spasa,da se tako izrazim,treba eutanizirati .

samo je glupo reci,eto vidis kakvih pasa ima svi su psi isti..moj prvi nije takav..isto kao sto ni ja nisam ista ko neki ubica i ako smo iste rase,to je poenta.

a definitivno je to,da zivotinju ne bi trebao imati svako,jer svaki od tih pasa ,kada dodje u neciju kucu,bude malo,njezno,fino kuche..i zivot od njega cini ili dobrim ili losim psom,znaci vlasnici su krivi.

moja najbolja jaranica,ima pitt bula i odgajan je da se mazi,ljubi,i taj pas ,nikada,ali nikada nije pokazao odlike agresivnog psa...do te mjere je dobrica,da ga je neki dan mali pekinezer napao i on je cvileci pobjegao kuci..
neki ljudi nisu za ribice u akvarijumu,a kamo'l psa.
zivotinje nisu igracke ,vec ziva bica koja treba odgajati,cuvati,paziti i birnuti se kako o njihovom fizickom zdravlju tako i o psihickom.
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#21

Post by s@mson »

Treba istrijebiti ili barem dobrano smanjiti pse lutalice, oni inace mogu biti prenosnici raznoraznih bolesti i infekcija. Sve pse koje imaju vlasnike treba redovno voditi kod veterinara a sve pse koji MOGU POTENCIJALNO DA BUDU OPASNI treba izvoditi sa brnjicom.Time bi se smanjio broj nasrtaja i ugriza od strane pasa. Sad ce mi mnogi reci da je neljudski istrijebiti lutalice, da sam i ja neki zao covjek. Ne nije neljudski i nisam bas toliko zao, imam dvoje djece, jedno ide u skolu i drugo ce za par godina. Svaki dan mislim o tome da ih ne napadne neki pas lutalica ili neki pitbul nekoga mangupa u bijeloj trenerci. Treba taj dio naseg drustva urediti, mislim da se to moze, iako je sve uglavnom neuredjeno.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22

Post by mIRCerka »

s@mson wrote:Treba istrijebiti ili barem dobrano smanjiti pse lutalice, oni inace mogu biti prenosnici raznoraznih bolesti i infekcija. Sve pse koje imaju vlasnike treba redovno voditi kod veterinara a sve pse koji MOGU POTENCIJALNO DA BUDU OPASNI treba izvoditi sa brnjicom.Time bi se smanjio broj nasrtaja i ugriza od strane pasa. Sad ce mi mnogi reci da je neljudski istrijebiti lutalice, da sam i ja neki zao covjek. Ne nije neljudski i nisam bas toliko zao, imam dvoje djece, jedno ide u skolu i drugo ce za par godina. Svaki dan mislim o tome da ih ne napadne neki pas lutalica ili neki pitbul nekoga mangupa u bijeloj trenerci. Treba taj dio naseg drustva urediti, mislim da se to moze, iako je sve uglavnom neuredjeno.
Istrijebiti?
Pogresan glagol.

Sto tice strahovanja za dijete, slazem se, ali bi trebao vise da se bojis tih likova u trenrkama nego pasa.
Imamo ta dva problema i tu se vrtimo.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#23

Post by PITARKA_SA »

da,brnjice definitivno.
sklanjaje pasa sa ulica ,onih koji su zdravi koji ne pokazuju agresivnost prema ljudima i ostalim zivotnjama u azile(zato i jeste problem i polemika oko tog azila kojeg fakticki nema)i nakon toga udomljavati.
a ostale pse,koji su bolesni,agresivni treba eutanizirati,jer druge mogucnosti za njih,na zalost nema.
ali ne zicama,lancima klati ,vec na human nacin uspavati,ako vec nema drge opcije.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#24

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 18:00, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25

Post by hrasno38 »

Opet neki izjednacavaju ljude i pse. Pa dobro da onda povadimo licne karte za pse, upisemo ih u skole, neka polazu vozacke i obavezno neka glasaju jer sam samo siguran da bi puno bolje glasali na izborima nego ljudska rasa. Pas je zivotinja, i ma kako bio sladak, drag i umiljat nikada niko nece saznati njegovu nepredvidivost i njegovo razmisljanje. Naravno da se to moze odnositi i na ljude samo sto za ljudski bijes ima kakvog takvog lijeka a za zivotinjski na zalost ima samo uspavljivanje. Imamo po gradu copore pasa koji izgledaju jezovito i vrlo su opasni pogotovo za one koji se boje psa. U nekim djelovima grada nocu hodati je prava lutrija i to sam licno iskusio. Da sam poceo bjezati ili napravio pogresan potez poderali bi me kao novinu. Naravno malene imitacije koje zovu psima ne racunam u tu vrstu jer oni su zaista kucne igracke i jedino sto je opasno kod njih je mogucnost da ugazis u minsko polje koje postave na nekom travnjaku. Pas je zivotinja kao i svaka druga i najbolje se osjeca u prirodi i svako ko tvrdi da je jednom vucijaku, tornjaku ili bilo kojoj rasi vecih pasa dobro u stanu neka se onda zamjeni sa psom pa neka on ode zivjeti na nekoj livadi i neka kaze kako mu je dobro. Upravo masa ekcesa koji su napravili kucni psi je povezano sa njihom pomahnitaloscu od srece kada izadju napolje van zidova i jednostavno ne znaju sta da rade od srece sto su u svom ambijentu. Pravila za pse prave ljudi a jos nije doslo do faze kada ce psi praviti pravila za ljude jer te dvije rase se ipak po mnogo cemu razliku i ta razlika je jos uvijek i te kako u korist ljudi.
Post Reply