Partija Bosanaca i Hercegovaca u osnivanju!

Post Reply
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#26

Post by gospodar kuglastih munja »

Stranka je nacionalnog karaktera, i zato Bosanci i Hercegovci, te je to jedini kriterij. Sve ostalo je privatna stvar. Etnicka pripadnost ne znaci nista vise od kulturoloskog identiteta. Isto tako i vjeroispovjest, cisto privatna i za politiku nevazna stvar.
Osnovni motiv je ljubav prema domovini BiH, humanost, postenje, tolerancija. Cilj nam je pravna gradjanska drzava, full demokracija, sloboda, transparentnost u svemu.

Ko ne plati porez, neprijatelj br. 1... :x Porez ce biti samo 8% u prvih 5 g. dok ne dostignemo nivo EU, jer je to za sad i najrealnija stopa. Jebes porez, ako ga gradjani ne mogu placati. Bolje i 5 g. da administracija stisne guzu, nego nerealna taxa. Svi politicari, zbog primjera gradjanima ima da idu na posao biciklima, sa kacigom na glavi i propisnom rasvjetom. Vozni parkovi Vlade se ukidaju, za to postojitaxi sluzba. Iznajmipa plati. Bez racuna , nema ni u halu.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#27

Post by Abu FEED el-Castro »

tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
Sad cu ti ja kazat - nijedan.

Jednostavno zato sto ce to biti sve bosanci - sadasnji bosnjaci i/ili neopredjeljeni bosnjaci...

Zaključak: sipanje supljeg u jos supljije, i hajmo sve ispočetka...

:-x :oops:
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#28

Post by Leonid Breznjev »

Abu FEED el-Castro wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
Sad cu ti ja kazat - nijedan.

Jednostavno zato sto ce to biti sve bosanci - sadasnji bosnjaci i/ili neopredjeljeni bosnjaci...

Zaključak: sipanje supljeg u jos supljije, i hajmo sve ispočetka...

:-x :oops:
ama cekaj ba da vidimo prvo... ne crni namah.. :wink:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#29

Post by Fair Life »

gospodar kuglastih munja wrote:Stranka je nacionalnog karaktera, i zato Bosanci i Hercegovci, te je to jedini kriterij. Sve ostalo je privatna stvar. Etnicka pripadnost ne znaci nista vise od kulturoloskog identiteta. Isto tako i vjeroispovjest, cisto privatna i za politiku nevazna stvar.
Osnovni motiv je ljubav prema domovini BiH, humanost, postenje, tolerancija. Cilj nam je pravna gradjanska drzava, full demokracija, sloboda, transparentnost u svemu.
...
Bas tako!!

PS Cuvati se "prelivoda"...
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#30

Post by forUMASH »

Abu FEED el-Castro wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
Sad cu ti ja kazat - nijedan.

Jednostavno zato sto ce to biti sve bosanci - sadasnji bosnjaci i/ili neopredjeljeni bosnjaci...

Zaključak: sipanje supljeg u jos supljije, i hajmo sve ispočetka...

:-x :oops:
....dze si ti prije predvidjao.... :roll: .....to sto si ti izgubio vjeru i nadu u neke normalne stvari ne znaci da nada ne postoji.......

.....apsolutno je nebitno kol'ko ce biti kojih......bitno je da se normalna ideja i normalan nacin zivota, koji u sebi nosi perspektivu boljeg i veselijeg sutra, promovisu i guraju naprijed .....ljudi lako prihvate i naviknu se na bolje.......
.....vrata treba ostaviti otvorena tako da bilo ko moze uskociti u momentu kad se osjaca komotno.......bez ikakve sile i zabrana.......
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#31

Post by finta »

Ta stranka bi bila zadnja sansa za Bosnu i Hercegovinu .Jos nesto , sto bi trebala raditi stranka .Zabraniti djelovanje zna se kojih stranaka ...gadi mi se tipkati njihova slova uglavnom svi imaju D u sredini .Ta stranka takodje mora vratiti dostjanstvo ponos bosanskom covjeku .Ta stranka mora da reagira momentalno kada se drzavljani poniozavaju na granicamna drugih drzava .Ta stranka mora napaltiti svako drvo i svaki kilovat struje koje su ukrala Hrvatska i srbija .Tuzba .Ta stranka mora traziti objasnje kako je 1991 godine iz Hrvatske uslo nekolko kamina punih jugo dinara koje su zaminjene za tvrdu valutu .Bezvrjedni papir za konvertibinu valutu .Htvatska je tada uvela hrvtski dinar a jugo dinar je morala zapaliti od unistiti a ona ga uvalila Bosni .Ko se sjeca guvernera banke bosne i Hercegovine prije rata .Hajra Balorda ...gdje je ta zena koja je odgovorna za pljacku zemlje.Ne znam detalje ali stranka Bosna i Hercegovina moja domovina " ( to je moj prijedlog za ime stranke mora aktivirati puno stvari za koje nasi neprijatelji misle da su zaboravljene i da su proslost .Traziti odgovornost svakoga za sve .Nista ama bas nista se ne amije propustiti .Niti jedan dusmanin bosanski ne smije mirno spavati .Kako se moglo desiti da se vrijeme rata kupuju dionice Alumnija iz Mostara .Ta stranka mora traziti imovinu Bosne i Hercegovine u ex Ju republikama c.Djecije selo pored Dubrovnika , cavtat , neka vila ....opcenitoi u Hrvtskoj , Sloveniji, Srbiji CG se prema imovini BIH odnose na sljedeci nacin ." To su glupi Bosanci nas sud ce nesto slagati prepraviti i to vce nama ostati .Necemo valjda njima davati pare " Toga vise ne smije biti ,Svaki peni bosanski mora se vratiti .Devizna stednja iz Ljubljanske Banke mora da se vrati .Bosna mora uvesti kontra mjere .Danasnji politicari su podmiceni i zato su police nasih trgovinma pune roobe iz Slovenije i hrvatske a nase rovbe kod njih ni za lijeka c.Njima je iz ponizernja kupovati nasu robu mada je bolja od njihove .Bosanska stranka ce njihove proizvode izbaciti naglavacke pa se neka se gorenje Televizori prodaju u Japanu a vegeta u Parizu ako iko to htjedne dzaba .
I jos milion drugih stvari .
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#32

Post by kub lajkan »

Arslan wrote:juuuuupiiiiiii hocemo i mi oktobarsku revoluciju tj. julsku! :D :D
Gdje si vidio julsku revoluciji, matere ti? Treba sacekati da prodju godisnji odmori... :D
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#33

Post by suncokret13 »

Arslan wrote:
danas wrote:
Princess Fiona wrote: trenutno nezaposlen :D :D
samo se ti rugaj :D tako pocinju revolucije :oops: :P
juuuuupiiiiiii hocemo i mi oktobarsku revoluciju tj. julsku! :D :D

hajde ba daj te nam te infose, sta nes patite kao gladne lavove!
a ona je bila u Novembru :-)
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#34

Post by suncokret13 »

finta wrote:
klif wrote:Da ne iznevjerim očekivanja. :-D

Drugog puta nećemo imati.
Ja rekoh sat vremena a on banu za 10 minuta .ok. Klif ce imati sta reci u vezi sa ovim ..........dakle to je jedina sansa da se Bosna istrgne iz celjusti nacinalista koji su ukrali Bosnu i cvrsto je drze u zagrljaju u samrtnickom hropcu dok je drze za gusu i vade joj dusu .Ta Bosansaka dusa koju oni cupaju kljestima se ogleda prije svega u prirodnim resursima , zatim u privatizaciji i prodaji rentabilnih firmi ....dakle izvukose novac iz Bosne .Unistili su gradjansku i sekulranu Bosnu a uveli su tri nacinalne vjerske drzave .Mi to moramo vratiti.Za njih radi mafija .Mi mafiju trebamo strpati u zatvor .Oni su uveli masovnu korupciju mito i nepotizam .Mi to pomesti .Oni su otjerali mladost i sposobne i skolovane ljude .Mi ih moramo vratiti .Oni su otjerali Bosance i hercegovce .Mi ih moramo vratiti .Oni su nam doveli albansku mafiju , kineze .......vehabije , Arape sa 6 imena za kojima traga pet drzava zbog kriminala .Mi to maramo vratiti .Oni su navikli da je normano sa fasistickim znakovima ( kokarde i slicno .....) hodati po ulici .Mi im moramo objasniti da nije normalno .Oni su sruli antifasticke spomenike mi cemo ih vratiti .Oni su nam dali imena ulicama Mile Budak , Jovan Raskovic ,.....mi cemo im reci da nije u redu .Oni su uveli vjeru u skolu mi cemo vjeru vratiti u dzamiju i crkvu .Oni prave crkve i dzamije mi cemo tvornice i skole ........ i jos puno puno toga
5+
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#35

Post by suncokret13 »

koji je program ?

pored KLASICNIH zahtjeva ( zabrana rada stranaka sda,hdz i sds - oni su ovu zemlju i narode uvele u rat,a i dan-danas cine vlast ....sto jest' vam zdrave pameti )

ubaciti : po HITNOM postupku Reviziju PRIVATIZACIJE,kao i uporedjivanje imovinskih kartona iz 1991 god. NOVOSTECENIH bogatasa,koji su CRNICILI za vrijeme rata u nekom rudniku i kopali ugalj/cumur.
e sad' razlika vrijednosti imovine/imetka smjesta prebaciti u NOVOOSNOVANI fond za pomoc socijalno ugrozenim ( onima koji rove po kontejnerima ),stvoriti neki sistem socijalne sigurnosti koji bi takvim gradjanima osigurao koliko toliko pristojan zivot,dostojan covjeka.


Opcinske i druge birokrate,poslati u redove neka malo i oni cekaju....

Potraziti nesto para,koje su ostale od raznih danacija koje su upucivane ovoj zemlji tokom rata,mislim da se moze skupiti dosta para...s tim novcem postepeno obnavljati privredu i zaposljavati postojecu radnu snagu,a vracati i iz inostranstva ljude koji posjeduju odredjena iskustva...
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#36

Post by Leonid Breznjev »

suncokret13 wrote:
Arslan wrote:
danas wrote: samo se ti rugaj :D tako pocinju revolucije :oops: :P
juuuuupiiiiiii hocemo i mi oktobarsku revoluciju tj. julsku! :D :D

hajde ba daj te nam te infose, sta nes patite kao gladne lavove!
a ona je bila u Novembru :-)
pa sta, bila je i prije toga februarska pa ne smetaaaaaaa! vazno je da se krene!
Ventola
Posts: 52
Joined: 09/05/2007 00:20
Location: Hajam

#37

Post by Ventola »

Zvuci mi radikalno. I like it.. 8)
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#38

Post by suncokret13 »

vec bilo,al' da se nadje opet:
Ako se dogovorimo i ako dignemo revoluciji i AKO pobjedimo,koji ideologiju bi trebali izabrati................


Svjetske ideologije iz kravlje perspektive
(Politika i mljeko)

Feudalizam:

Imate dvije krave. Vas gospodar vam uzima mljeko kako
se njemu prohte.

Cist socijalizam:

Imate dvije krave. Drzava ih oduzme i stavi u stalu
s ostalim kravama. Morate da se starate o svim kravama.
Drzava vam daje casu mljeka.

Birokratski socijalizam :

O vasim kravama se staraju nekadasnji pilicari.
Morate da se starate o pilicima koje je drzava otela
od pilicara. Drzava vam daje onoliko mljeka i jaja
koliko propisi nalazu da vam treba.

SFRJ (samoupravni) socijalizam:

Imate krava i mljeka koliko hocete. Zelite i BMW.

Fasizam:

Imate dvije krave. Drzava ih oduzme, zaduzi vas da se
o njima starate i prodaje vam mljeko.

Cist komunizam:

Delite dvije krave s komsijama. Stalno se prepirete s
njima ko ima vise "sposobnosti" a ko vecu "potrebu".
U medjuvremenu, niko ne radi, niko ne dobija mljeko,
a krave crknu od gladi.

Ruski komunizam:

Imate dvije krave. Morate da se starate o njima,
ali drzava uzima sve mljeko. Kradete koliko god
mljeka mozete i prodajete na crno.

Perestrojka:

Imate dvije krave. Morate da se starate o njima,
ali mafija uzima sve mljeko.
Kradete koliko god mleka mozete
i prodajete na "slobodnom" trzistu.

Kambodzanski komunizam:

Imate dvije krave. Drzava ih otme i ubije vas.

Diktatura:

Imate dvije krave. Drzava ih otme i regrutuje vas.

Cista demokratija:

Imate dvije krave. Komsije odlucuju kome ide mljeko.

Parlamentarna demokratija:

Imate dvije krave. Komsije odaberu nekog da vam kaze
kome ide mljeko.

Birokratija:

Imate dvije krave. U prvo vreme, drzava odredjuje
kad da ih hranite i kad da ih muzete. Placa vam da
ih ne muzete. Onda ih otme, jednu ubije, drugu pomuze
i prospe mljeko u kanalizaciju. Zatim od vas zahteva
da popunite formulare za obrazlozenje o nestanku krava.

Kapitalizam:

Nemate krave. Banka vam ne da pare da ih kupite,
jer nemate nijednu kravu da ulozite kao zalog.

Cista anarhija:

Imate dvije krave. Ili prodajete mljeko po dobroj
ceni ili komsije pokusaju da ih otmu i da vas ubiju.

Anarhokapitalizam:

Imate dvije krave. Prodate jednu i kupite bika.

Nadrealizam:

Imate dve zirafe. Drzava zahteva da uzimate
casove harmonike.


kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#39

Post by kub lajkan »

Nacionalizam:

Imate dvije krave. Prije nego sto ih pomuzete, provjerite koja je "nasa".

:D
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#40

Post by Leonid Breznjev »

kub lajkan wrote:Nacionalizam:

Imate dvije krave. Prije nego sto ih pomuzete, provjerite koja je "nasa".

:D
mi imamo tri krave! da se razumijemo... :lol: :lol:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#41

Post by danas »

vec ste zachatali, sunce vam zarko... :x :D

PS valjda sad uvodimo i cetvrtu kravu :P
never no
Posts: 85
Joined: 15/05/2007 02:09

#42

Post by never no »

Ideja vrijedna svake pohvale.Pa da se finalno zavrsi sa raznoraznim poprdanima i da narod BiH konacno ugleda svijetlo.
Racunajte na dva clana
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#43

Post by Leonid Breznjev »

danas wrote:vec ste zachatali, sunce vam zarko... :x :D

PS valjda sad uvodimo i cetvrtu kravu :P
sad dolazi bik ili lav! vakat je danas! :P
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#44

Post by Kaktusssss »

finta wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
O , NULA , NIKO < NITI JEDAN , to ce biti stranka Bosanaca i Hercegovaca( pogledaj naslov ) a ne Hrvata i Srba .[/quote]

Finta, ne mogu drugacije vec jednostavno da ti kazem ono po bosanski, ajde ne seri :D
Evo ga prvi clan a da nije iz reda bosnjackog naroda.
Vjrujem da nisam jedini koji bi se prikljucio ovakvoj stranci, ipak je BiH nasa jedna i jedina.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#45

Post by danas »

Kaktusssss wrote:
Finta, ne mogu drugacije vec jednostavno da ti kazem ono po bosanski, ajde ne seri :D
Evo ga prvi clan a da nije iz reda bosnjackog naroda.
Vjrujem da nisam jedini koji bi se prikljucio ovakvoj stranci, ipak je BiH nasa jedna i jedina.
:roll: :roll: :roll:

ne konta cojk... :D nek mu neko pojasni, ja odoK spavat :D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#46

Post by finta »

Arslan wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.

ccc :D pa i oni su bosanci i hercegovci... :D
Nisu niti ce ikad biti .Niti su Japanci Kinezi niti su Francuzi Njemci niti su Srbi i Hrvati Bosanci .Da su Srbi Bosanci zvali bi se Bosanci a ne Srbi .Molim malo logike ako je povijest i istorija koja se pisala u Bg i Zg zamaglila istinu , nije zamaglila zdrav rezon .To sto neki ljudi u Bosni i Hercegovini ne znaju sta su ni ko su nisu im krivi Bosanci nego njihovi mentori u Bg Zg .Ja sam uvijek bio i bicu BOSANAC . Onaj ko je jucer bio Bosnjak , Srbin , Hrvat moze slobodno u novo bosansko ruho pod ljiljane , bujrum .Pod zastave Repuiblike Hrvatske i Republike Srbije pod imenom Srbin i Hrvat se sakriti i traziti neke kanale entitete zajednice samouprave i slicna sranja koja su ustvari zelje bg i Zg za otimanjem teritorije Bosne i Hercegovine koja pripada jedinio i iskljucivo Bosancima i Hercegovcima nece moci preko Bosanske stranke .NE ! Dosta je bilo vise pizdarija ! Bosna i Hercegovina nema svoju himnu i zastavu ali zato u Bosni i hercegovini na svakom cosku na 70 % teritorije svira himna RH i RS i vijore se zastave susjednih drzava .Cime su Srbija i Hrvatska zaduzile Bosnu da se njiohove zastave nalaze cak i u drzavnim , opstinskim , javnim , institucijama .Cime ? Hos da ti kazem cime > Okupacijom .Eto cime .Zasto se na zgradama opcine u Banja Luci i Grudama nije vijorila zastava Socijalisticke Republike Hrvatske i SR Srbije prije rata .Mada smo svi bili u jednoj drzavi bez granica.Danas kada svi imamo svoje drzave i granice i svoje pasose zastave susjednih drzava su tu .Kako ? Ko ih je donio i na koji nacin ? Gdje su bile do 1992 . O.K.U.P.A.C.I.J.A . Na bosanskoj buducoj stranci koja ima sanse da dobije veliki broj glasova na dnevnom redu ce biti i ova tacka .Bosanska stranka kroz parlament i kroz demokratsku proceduru mora ispravljati puno toga .Uglavnom sve sto je napravljeno od 1992 ne valja .Nista ne valja sto je napravljeno.Nista u stvari nije ni napravljeno .Bijeda fasizam ,kokarde , ustase , Pavelic , Draza gdje se god okrenes .To mora ici iz ove zemlje .
to je zadatak ove stranke .Program i ciljevi moraju biti jasni .Bez ikakvih zadrski .Ceric mora znati da ako narod da glas Bosanskoj stranci njegov politicki mikrofon bice istekan iz struje .Moze samo da prica u dzamiji bez mikrofona pa ako ima tako jak glas da se cuje i vani onda svaka cast , zajebo je Pavarotija .Jednostavno receno Bosna i Hercegovina mora sa bosanskom strankom da lici na drzavu .Mi vise ne mozemo dozvoliti da nam se svi smiju a da se nasi gradjani ponizavaju i vrijdjaju i da se sa njima graniciri ponasaju kao prema marvi .Gradjani onih drzava koje su izvrsile agresiju na Bosnu i hercegovinu ulaze u nasu zemlju normalno bez problema .A mi koji nismo izvrsili agresiju niti lijevo niti desno dozivljavamo ponizenja od agresorskih drzava .Sramota .Naravno njih nije sram nego su ponosni sto nas jebu i vrijdjaju i sutaju nam torbe . Bosanskja stranka ima nacin da to rijesi u roku od 5 minuta .Kada se slovencka roba prstane kupovati i uvoziti kada Merkator dobije nalog da pakuje kofere stvari ce se promijeniti na granici .i za druge granice ima lijeka .I te kako .Bosanska stranka mora pitanje Neuma , granice na moru , dva mala otoka Klek ili kak se vec zovu , luku ploce i most o kojem se prica postaviti na dnevni red napraviti sastanak i rijesiti stvar za sat vremena a ne ovako .12 godina i nista .................imam u glavi puno toga !
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#47

Post by zlatiborka »

gospodar kuglastih munja wrote:Stranka je nacionalnog karaktera, i zato Bosanci i Hercegovci, te je to jedini kriterij. Sve ostalo je privatna stvar. Etnicka pripadnost ne znaci nista vise od kulturoloskog identiteta. Isto tako i vjeroispovjest, cisto privatna i za politiku nevazna stvar.
Osnovni motiv je ljubav prema domovini BiH, humanost, postenje, tolerancija. Cilj nam je pravna gradjanska drzava, full demokracija, sloboda, transparentnost u svemu.

Ko ne plati porez, neprijatelj br. 1... :x Porez ce biti samo 8% u prvih 5 g. dok ne dostignemo nivo EU, jer je to za sad i najrealnija stopa. Jebes porez, ako ga gradjani ne mogu placati. Bolje i 5 g. da administracija stisne guzu, nego nerealna taxa. Svi politicari, zbog primjera gradjanima ima da idu na posao biciklima, sa kacigom na glavi i propisnom rasvjetom. Vozni parkovi Vlade se ukidaju, za to postojitaxi sluzba. Iznajmipa plati. Bez racuna , nema ni u halu.
Ni ja nisam Bosnjakinja, ja sam ono "ostali", izvan svake kategorije. Ako ste zaista naumili da ovo uradite, racunajte na mene. I na jos dvoje najmanje!

Do koji dan sam htjela osnovati jedno udruzenje, ali sada od toga odustajem! Udruzenja skoro pa nista ne mogu sama uraditi, bez obzira koliko clanova imaju. Treba se politicki angazovati, osnovati stranku, dovesti postene, pametne, obrazovane i dobronamjerne ljude svih struka da pomognu. Svi kojima je Bosna i Hercegovina u srcu i koji je smatraju jedinom domovinom neka se ukljuce!

Racunajte na mene, vrijeme je da se krene! Idemo da pravimo bolju sadasnjost i buducnost u nasoj lijepoj domovini koju su do sada gazili mnogi izvana a takodje i oni koji se u nju zaklinju.
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#48

Post by Harrys »

:D jesu li ovo oni iz Chikaga zakupili stranicu,koja finta. :D
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#49

Post by obuca »

i na mene racunati :-D . Ideja je super
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#50

Post by SA 071 »

finta wrote:Ta stranka bi bila zadnja sansa za Bosnu i Hercegovinu .Jos nesto , sto bi trebala raditi stranka .Zabraniti djelovanje zna se kojih stranaka ...gadi mi se tipkati njihova slova uglavnom svi imaju D u sredini .Ta stranka takodje mora vratiti dostjanstvo ponos bosanskom covjeku .Ta stranka mora da reagira momentalno kada se drzavljani poniozavaju na granicamna drugih drzava .Ta stranka mora napaltiti svako drvo i svaki kilovat struje koje su ukrala Hrvatska i srbija .Tuzba .Ta stranka mora traziti objasnje kako je 1991 godine iz Hrvatske uslo nekolko kamina punih jugo dinara koje su zaminjene za tvrdu valutu .Bezvrjedni papir za konvertibinu valutu .Htvatska je tada uvela hrvtski dinar a jugo dinar je morala zapaliti od unistiti a ona ga uvalila Bosni .Ko se sjeca guvernera banke bosne i Hercegovine prije rata .Hajra Balorda ...gdje je ta zena koja je odgovorna za pljacku zemlje.Ne znam detalje ali stranka Bosna i Hercegovina moja domovina " ( to je moj prijedlog za ime stranke mora aktivirati puno stvari za koje nasi neprijatelji misle da su zaboravljene i da su proslost .Traziti odgovornost svakoga za sve .Nista ama bas nista se ne amije propustiti .Niti jedan dusmanin bosanski ne smije mirno spavati .Kako se moglo desiti da se vrijeme rata kupuju dionice Alumnija iz Mostara .Ta stranka mora traziti imovinu Bosne i Hercegovine u ex Ju republikama c.Djecije selo pored Dubrovnika , cavtat , neka vila ....opcenitoi u Hrvtskoj , Sloveniji, Srbiji CG se prema imovini BIH odnose na sljedeci nacin ." To su glupi Bosanci nas sud ce nesto slagati prepraviti i to vce nama ostati .Necemo valjda njima davati pare " Toga vise ne smije biti ,Svaki peni bosanski mora se vratiti .Devizna stednja iz Ljubljanske Banke mora da se vrati .Bosna mora uvesti kontra mjere .Danasnji politicari su podmiceni i zato su police nasih trgovinma pune roobe iz Slovenije i hrvatske a nase rovbe kod njih ni za lijeka c.Njima je iz ponizernja kupovati nasu robu mada je bolja od njihove .Bosanska stranka ce njihove proizvode izbaciti naglavacke pa se neka se gorenje Televizori prodaju u Japanu a vegeta u Parizu ako iko to htjedne dzaba .
I jos milion drugih stvari .
SDA, SDP, SDS, HDZ... Da ti nisi iz SBiH??? Pa proturas ideju o "gradjanskoj" BiH po arsinima SBiH i Silajdzica???

E jesam ti sad pomogao... Sad ce svi skociti na tebe...
Post Reply