Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#51 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Bobi »

Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:10 Ali policija obicno nece ni da dodje... Cak su mi rekli da sam malo dosadan i da imaju pametnija posla od toga da cuvaju moju garazu
Svaki razgovor se snima u policiji..mislimda tako raguju je nidje veze "Ali jel policija, sad je toliko i toliko sati ja sam taj taj....ta i ta osoba mi je blokirala garazu..."..ma sve je koliko si uporan u krajnjem sluchaju imas ombudsmena .
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#52 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

Entropio wrote: 31/01/2020 19:48 Teoretski i zakonski, sta bi se desilo nekom izrevoltiranom gradjaninu koji je blokiran negdje da uzme bejzbol palicu i izlupa to auto koje ga je blokiralo, izgrebe ga, ono demolira ga? I dodje taj debil i nazove policiju?

Pitam cisto informativno, za druga.
Pa ja sam izrevoltiran svaki puta, jer non stop hodam okolo i trazim ko mi se parkirao... Znaci ja sam zivce davno izgubio, svadjam se cesto sa ljudima, bilo je i fizickih obracuna, ali sam se uvijek suzdrzavao od lupanja auta i pravljenja stete jer znam da bi onda ja bio kriv... Pazi 100 puta mi je doslo da uzmem macolu i da mu izlupam auto, pogotovo ako se zurim i trebam negdje ici, nemam vremema... Ali onda bi jos morao kaznu platiti, stetu namiriti i tako dalje i tako dalje
username_here
Posts: 264
Joined: 03/04/2019 18:05

#53 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by username_here »

zna li neko gdje se ovo moze kupit? https://en.wikipedia.org/wiki/Caltrop
cini mi se najbolja stvar za ove sto blokiraju ljudima garazu. Fino postavis ispred i iza gume, jedne ili vise, po zelji naravno i odete. Kad se vratite zateknete levata kako mijenja jednu ili vise guma i dok se pravite da nemate pojma o cemu se radi lagano se smjeskate u sebi znajuci da budala vise nece tu parkirati :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#54 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:14 Cekao je dijete dok izadje iz skole i nije se htio ni javiti, dok mali nije izasao... I samo frajer sjede u auto i odveze se, a ja okolo hodam trazim...
Ako je samo, u vrijeme kada dolaze po djecu -- i nekako ih razumijem... to je vjerujem 10 -ak minuta ..
.. jednom sam se zatekla na A.P . za vrijeme dzume.. :roll: uzas-- i tako svake sedmice..
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#55 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by shandrprcSA »

Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:18
Pa ja sam izrevoltiran svaki puta, jer non stop hodam okolo i trazim ko mi se parkirao... Znaci ja sam zivce davno izgubio, svadjam se cesto sa ljudima, bilo je i fizickih obracuna, ali sam se uvijek suzdrzavao od lupanja auta i pravljenja stete jer znam da bi onda ja bio kriv... Pazi 100 puta mi je doslo da uzmem macolu i da mu izlupam auto, pogotovo ako se zurim i trebam negdje ici, nemam vremema... Ali onda bi jos morao kaznu platiti, stetu namiriti i tako dalje i tako dalje
[email protected] ili napisi prituzbu pa na protokol predaj sve sa slikama i vremenima kad si se obracao PU, u koje vrijeme se to desava i sl pa ako ne bude policija intervenisala ti predaj za pristup informacijama
Last edited by shandrprcSA on 04/02/2020 19:25, edited 1 time in total.
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#56 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

hopi wrote: 31/01/2020 20:43 jbg lako je reći izbuši gume i uraditi to, ali haj stani iza toga i budi spreman na eventualne posljedice. Još po danu, čas posla da te neko vidi i eto belaja, ako si spreman na to onda ok radi. Ako si spreman tu na sukob, fizički, verbalni , ali pamet u glavu, jbg još nož u ruci od bušenja.
jedna guma je eto oko 100KM štete, mislim da su ljudi spremni se za taj iznos potući.


ja bi za poečtak na čitavu garažu naljepio natpise zanranjeno parkiranje, garaža u upoterbi,ne parkiraj i slično. Veliki font, crvena slova i slično. Doslovno milsim preko čitave garaže, jbg možda bi glupo iozgledalo ali bi imalo više efekta nego da stoji jedan papir s natpisom.
Onda bi i ispred garaže ofarbao bijelom bojom određeni dio tj.linije izvukao da kao označiš dio ispred samo tj prilaz garaži. Tu mislim ne bi bilo problema od opštine, jer niti crtaš znakove, niti ko može zapeti za to, ne smeta prolazu itd.
To ruaditi pa vijeti hoće li imati kakvog efekta.
Jeste.. Lako je pricati ja bi mu izbusio gume... Vecinom se do desava po danu kad ima jako puno ljudi i djece na ulici... I skoro je nemoguce nekome izbusiti gume a da te niko ne vidi tu... Druga stvar ja sam vec imao fizicke obracune samo zato sto sam trazio da sklone auto... To je dovoljno bilo nekima da se pocnu svadjati samnom, pa je nekoliko puta dolazilo i do fizickog obracuna... Samo zato sto mu kazem da skloni auto... Jedam mi kaze sad cu svaki dan dolaziti i namjerno ti parkirati tu... Eto kakvih seronja ima... Znaci ja bih morao biti naoruzan vatrenim oruzjem ako bi busio gume, u slucaju da budem napadnut... Pa znas ti kako ljudi reagiraju samo kad mu kazes da skloni auto, a kamoli jos da mu gume busis... To bi mrtva glava pala bolan.. To je nenormalno kako su ljudi naelektrisani.. Svaki put se uvjerim
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#57 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

username_here wrote: 04/02/2020 19:22 zna li neko gdje se ovo moze kupit? https://en.wikipedia.org/wiki/Caltrop
cini mi se najbolja stvar za ove sto blokiraju ljudima garazu. Fino postavis ispred i iza gume, jedne ili vise, po zelji naravno i odete. Kad se vratite zateknete levata kako mijenja jednu ili vise guma i dok se pravite da nemate pojma o cemu se radi lagano se smjeskate u sebi znajuci da budala vise nece tu parkirati :)
..ovo je dosta agresivno- posljedice nepredvidive.. neko se dijete povrijedi- eto ti tuzbe itd...
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#58 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

moonca wrote: 31/01/2020 20:56 Ne vrijede znakovi, upozorenja.. narod se ne drzi toga- bar neki %.. nije to samo kod nas problem.
Da, zbilja moras se osjecati kao idiot, i bespomocan, kad moras sebi dozvoliti tako sto, kao sto je ispuhati gumu, ne rezati, unustiti- tek toliko da ne moze voziti i da je mora , pumpati nakon radnog vremena... :-) I ovo je protiv zakona- ali, ako je garaza u pitanju... nema ocevidaca, nemas izbora, i radi...
Ma kakvi znakovi... Pa ja sam napravio znak i stavio ga ispred garaze... I slijepac ga vidi... Ali on se opet parkira i to tacno stane do znaka... Kakvi znakovi i upozorenja... Njih to ne zanima... Mozes ti pisati sta hoces, on stane samo ako vidi da je slobodno... I to stane onoliko koliko mu ti ostavis prostora... Ja sam onda znak pomjerao pa ga stavim metar ispred garaze, jer ako ga stavis ispred samih vrata on ti parkira do pola vrata i opet nemozes uci ni izaci... Znaci nista znakovi i upozorenja ne pomazu...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#59 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:27
moonca wrote: 31/01/2020 20:56 Ne vrijede znakovi, upozorenja.. narod se ne drzi toga- bar neki %.. nije to samo kod nas problem.
Da, zbilja moras se osjecati kao idiot, i bespomocan, kad moras sebi dozvoliti tako sto, kao sto je ispuhati gumu, ne rezati, unustiti- tek toliko da ne moze voziti i da je mora , pumpati nakon radnog vremena... :-) I ovo je protiv zakona- ali, ako je garaza u pitanju... nema ocevidaca, nemas izbora, i radi...
Ma kakvi znakovi... Pa ja sam napravio znak i stavio ga ispred garaze... I slijepac ga vidi... Ali on se opet parkira i to tacno stane do znaka... Kakvi znakovi i upozorenja... Njih to ne zanima... Mozes ti pisati sta hoces, on stane samo ako vidi da je slobodno... I to stane onoliko koliko mu ti ostavis prostora... Ja sam onda znak pomjerao pa ga stavim metar ispred garaze, jer ako ga stavis ispred samih vrata on ti parkira do pola vrata i opet nemozes uci ni izaci... Znaci nista znakovi i upozorenja ne pomazu...
jedino - nekog penzionera. da blokira prolaz --- a, da je placen za taj posao..
username_here
Posts: 264
Joined: 03/04/2019 18:05

#60 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by username_here »

moonca wrote: 04/02/2020 19:27
username_here wrote: 04/02/2020 19:22 zna li neko gdje se ovo moze kupit? https://en.wikipedia.org/wiki/Caltrop
cini mi se najbolja stvar za ove sto blokiraju ljudima garazu. Fino postavis ispred i iza gume, jedne ili vise, po zelji naravno i odete. Kad se vratite zateknete levata kako mijenja jednu ili vise guma i dok se pravite da nemate pojma o cemu se radi lagano se smjeskate u sebi znajuci da budala vise nece tu parkirati :)
..ovo je dosta agresivno- posljedice nepredvidive.. neko se dijete povrijedi- eto ti tuzbe itd...
Kakve tuzbe ? Sagnes se neprimjetno i spustis ispred i iza gume i odes. Na kraju krajeva otvoris garazu da udjes i da ne budes sumnjiv sto se vrtis tu. Fino izadjes iz garaze i odes. A sumnjam da ce se neko dijete zavlaciti ispod gume i naci ovo. A gumu podere samo tako...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#61 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

username_here wrote: 04/02/2020 19:32
moonca wrote: 04/02/2020 19:27
username_here wrote: 04/02/2020 19:22 zna li neko gdje se ovo moze kupit? https://en.wikipedia.org/wiki/Caltrop
cini mi se najbolja stvar za ove sto blokiraju ljudima garazu. Fino postavis ispred i iza gume, jedne ili vise, po zelji naravno i odete. Kad se vratite zateknete levata kako mijenja jednu ili vise guma i dok se pravite da nemate pojma o cemu se radi lagano se smjeskate u sebi znajuci da budala vise nece tu parkirati :)
..ovo je dosta agresivno- posljedice nepredvidive.. neko se dijete povrijedi- eto ti tuzbe itd...
Kakve tuzbe ? Sagnes se neprimjetno i spustis ispred i iza gume i odes. Na kraju krajeva otvoris garazu da udjes i da ne budes sumnjiv sto se vrtis tu. Fino izadjes iz garaze i odes. A sumnjam da ce se neko dijete zavlaciti ispod gume i naci ovo. A gumu podere samo tako...
pa ako se vec sagnes - samo odvrnes ventil - i ona polako ispuhuje- cak se moze desiti da to primjeti daleko od tog mjesta , kad vec napusti parking..
ovo je slucaj iz mog komsiluka. kad je momak u ponoc pumpao jagura- par kuca od ... :oops: :lol:
dosao sutradan- zali se -- kako mu je neko ... hm .. :lol:
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#63 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

Edin H. wrote: 01/02/2020 14:26
Entropio wrote: 30/01/2020 21:54 Doduse, vrata garaze izgledaju kao da su donesena iz Cernobila i da garaza uopste nije u upotrebi. Ali cak i da su vrata nova, stoka bi parkirala...
Prvi korak bi bio ofarbati ili promijeniti vrata.
Mjesto je super za parkirati, kontas na prvu, nece me niko zagrebat, garaza se ne koristi
Komsija je stavio nova garazna vrata i za mjesec dana su izgledala kao da su iz Cernobila... To su bila nova vrata nedavno i komplet su isarana... Sta ja trebam? Svaki mjesec dana farbati vrata? Ja stavim znak ispred garaze na kojem pise ne parkiraj se koristim garazu, i oni se opet parkiraju tacno do znaka... Stanu autom tacno do znaka na kojem pise da se koristi garaza, i svako jutro ja taj znak sam iznosio i stavljao ispred garaze pa su se opet parkirali... Ali stanu do samog znaka... Ti gdje stavis znak, oni se parkiraju do znaka
Last edited by Vrbaslija-BL on 05/02/2020 13:18, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#64 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

ah . ma opasno je bilo sta- moze neko poginuti... i eto ti problema..
.. :zoka:
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#65 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

moonca wrote: 01/02/2020 16:32 Zasto bi farbao, da bi neki' pametnjakovic' dobio poruku da ne bi trebao parkirati...Ko god ima auto, zna i za parvila parkiranja.. i ako nema saobracajnog znaka- da je to ulaz/izlaz u ''nesto', ostalo je -'bezobrazluk' :-)
Naravno... Ja bih trebao farbati vrata onda svakih mjesec dana, jer ti isaraju vrata sa sprejevima dok vide da su nova... Druga stvar ja sam iznosio znak i stavljao ispred garaze da mu dodatno kazem da se ne parkira tu i da se garaza koristi... I znas sta oni urade? Oni se parkiraju do samog znaka.. Stanu ispred znaka
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Bobi »

A ništa...prodaj garažu i kupi na drugom mjestu.
username_here
Posts: 264
Joined: 03/04/2019 18:05

#67 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by username_here »

Stoka samo tako moze da nauci, dzaba prica i sve. Kad ga opalis po novcaniku da kupi gume onda nece vise...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#68 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:38
Komsija je stavio nova garazna vrata i za mjesec dana su izgledala kao da su iz Cernobila... Evo to su ova vrata na prvoj garazi.. To su bila nova vrata nedavno i komplet su isarana... Sta ja trebam? Svaki mjesec dana farbati vrata? Ja stavim znak ispred garaze na kojem pise ne parkiraj se koristim garazu, i oni se opet parkiraju tacno do znaka... Stanu autom tacno do znaka na kojem pise da se koristi garaza, i svako jutro ja taj znak sam iznosio i stavljao ispred garaze pa su se opet parkirali... Ali stanu do samog znaka... Ti gdje stavis znak, oni se parkiraju do znaka
ako je tvoj znak- ne od grada- hm. pa neko misli da si ti sam sebi prisvojio prostor..
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#69 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

Dinostula wrote: 01/02/2020 22:51 Zar ne psotoji kod nas Pauk sluzba ? Nazoves ljudi odvuku auto i gotova stvar.
Kod mene tako sito nabiju auto na ulaz nema sta nisam postavljao od betonskih stubova ali sve na kraju izvale samo ga malo kucnu rikvercom i sve ispocetka.
Da bi pauk dosao moras prvo zvati policiju... Tek kad policija dodje na lice mjesta onda oni zovu pauka... Ali meni ni policija nece da dodje u vecini slucajeva, a i kad dodju ovaj je vec otisao jer mi svi parkiraju po 15-20 minuta... Kratko ali slatko... Njih se danas 20 izreda svi po 15-20 minuta i garaza je non stop blokirana... Uvijek je neko drugi
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#70 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca »

Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:43
Dinostula wrote: 01/02/2020 22:51 Zar ne psotoji kod nas Pauk sluzba ? Nazoves ljudi odvuku auto i gotova stvar.
Kod mene tako sito nabiju auto na ulaz nema sta nisam postavljao od betonskih stubova ali sve na kraju izvale samo ga malo kucnu rikvercom i sve ispocetka.
Da bi pauk dosao moras prvo zvati policiju... Tek kad policija dodje na lice mjesta onda oni zovu pauka... Ali meni ni policija nece da dodje u vecini slucajeva, a i kad dodju ovaj je vec otisao jer mi svi parkiraju po 15-20 minuta... Kratko ali slatko... Njih se danas 20 izreda svi po 15-20 minuta i garaza je non stop blokirana... Uvijek je neko drugi
dakle, samo u vrijeme kraja skole..? kada roditelji dolaze po djecu ??
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#71 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Bobi »

https://www.quora.com/How-do-you-stop-s ... s-in-place

Nabavi starog ulja i poli mu po shajbi :lol: ..nek te tuzi ako hoce ali mozes uraditi da te ne vidi niko :skoljka: ..namažeš mu po šteki, farovima...bljaka :mrgreen:
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#72 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

Bobi wrote: 04/02/2020 19:12
Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:06 Cak mi ne treba ni kamera koja ce slikati sve koji parkiraju tokom dana... Dovoljno je da ga ja uslikam kad dodjem i dam policiji... Ali policija mi kaze da nemogu oni na osnovu slika sa mobitela pisati kazne... I da moraju zateci auto na licu mjesta... Gdje ima taj zakon da odnesem u policiju da im pokazem, ako moze to preko fotografija sa mobitela da se pisu naknadno kazne
Da, to sa fotografijama je problem, ako imas mogucnosti povedi josh jednog svjedoka ili dva,..prilozi fotografiju i izjave svjedoka .
U policiji su mi rekli da nemogu oni na osnovu fotografije pisati kaznu... Kad bi to moglo ja bih davno rijesio taj problem... Ja bih slikao sam i neka im policija pise kazne po slikama.. Ali nemoze to navodno... Mozda i moze, ali meni su rekli da nemoze, pa zato te pitam da mi pokazes taj zakon ako to postoji pa da ja to odnesem u policiju i da se pozovem na taj zakon... Ako je to istina... Tako bi rijesio problem, jer dovoljno je da svaki put napisu kaznu... Ja cu cekati dok se on ne skloni, ali neka plati kaznu makar...

Sto se tice svjedoka, meni je vrlo tesko sada stalno nekoga vodati sa sobom.. Druga stvar bila mi je zena nekoliko puta pa mi nisu rekli da je to dovoljno, njeno svjedocenje uz fotografije... Znaci treba da bude neki svjedok sa kojim nisam u srodstvu... Gdje ja da nadjem svaki put takvog svjedoka.. I ako se nadje obicno nece da se petlja :D
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#73 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL »

Bobi wrote: 04/02/2020 19:17
Vrbaslija-BL wrote: 04/02/2020 19:10 Ali policija obicno nece ni da dodje... Cak su mi rekli da sam malo dosadan i da imaju pametnija posla od toga da cuvaju moju garazu
Svaki razgovor se snima u policiji..mislimda tako raguju je nidje veze "Ali jel policija, sad je toliko i toliko sati ja sam taj taj....ta i ta osoba mi je blokirala garazu..."..ma sve je koliko si uporan u krajnjem sluchaju imas ombudsmena .
Nije mi to rekao preko telefona, da sam malo dosadan... To mi je rekao jedan policajac na licu mjesta u 4 oka onako usput... Ja kad nazovem telefonom oni meni kazu obicno nemamo sada slobodnih policajaca, kad bude neko slobodan poslacemo ga... Ili kazu mi da nazovem pauka, ja zovnem pauka, pauk mi dadne neki treci broj telefona, i kad nazovem taj broj javi mi se opet policija.. I tako me shaltaju ko levata.. Trebam valjda imati neku shtelu ili sta vec da bi mi dosla policija :D
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#74 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by maliq53 »

Ja kao privremeno rjesenje vidim u tome da kad auto ostavljas da ga ostavis pola u garazi a pola da viri napolju tek toliko da ne mogu ostaviti svoje auto... Mozda zvuci glupo al' kao trenutno rjesenje bi moglo pomoci dok ne skontas sta bolje ili ti ovi hajvani iz opcine ne dozvole rampe da postavis. :-D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#75 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Bobi »

A je..ostavi otvorenu garažu :mrgreen:
Locked