Parking u Veneciji

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#1 Parking u Veneciji

Post by sandokann »

Kontam uskoro autom do Istre i na jednodnevni izlet do Venecije.
Kako se krece cijena parkinga i ima li dovoljno parking mjesta na Veneciji?
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#2 Re: Parking u Veneciji

Post by Saian »

a gondola?
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#4 Re: Parking u Veneciji

Post by sarayewo »

Ni pod razno ne prelazi na samo ostrvo autom jer je tamo parking prava zhara... Ja sam sa zenom prosle godine boravio u Hilton Garden Innu (Mestre) koji je na kilometar od mosta za ostrvo i ispred samo hotela staje autobus. Mi smo parkirali kod hotela, ali imas tu okolo koliko hoces javnog parkinga, a autobuska karta nije skupa.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#5 Re: Parking u Veneciji

Post by MedenoSrce »

sto ces u veneciju, madjarska ti je jeftinija

Image

zar ti nije bolje 'vako

Image

malo danfa al' se da izdrzati
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#6 Re: Parking u Veneciji

Post by iTo »

tajpi na venecija-x.com,,,
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#7 Re: Parking u Veneciji

Post by neki »

http://maps.google.com/?ll=45.43741,12. ... 7&t=h&z=21

Ovo ti je definitivno najjeftiniji parking na ostrvu, cini mi se cijeli dan 7€, ostali su preko 20€.
Da parkiras na kopnu bilo bi ti predaleko... s obzirom da ides tamo preko dana izgubit ces previse vremena na transport preko mosta..
Shon Phon
Posts: 81
Joined: 26/12/2012 08:33

#8 Re: Parking u Veneciji

Post by Shon Phon »

Moj prijedlog definitivno ide za opciju da auto parkiras u Mestre, voz do grada imas svaki cas, a vjerujem i autobus i to traje par minuta. Na pojedinim parkinzima mozes odmah i kupiti karte. Mi smo cjelodnevni parking platili 5 eura. Dakle, ne gubi se previse vremena za transport u samu Veneciju, a i niko ti ne garantuje da ces u samom gradu naci parking po cijeni od 7 eura (djeluje mi maleno na slici). Znam da su uglavnom svi preko 20 eura. A onda hajde nazad u Mestre i izgubljeno puno vise vremena.
politbiro
Posts: 3
Joined: 05/04/2013 16:40

#9 Re: Parking u Veneciji

Post by politbiro »

Auto i Venezia ne idu zajedno. Jednostavno nema smisla. Zavisno gdje mislite odsjesti ali auto nikad ne koristiti dalje od Mestre. Tu možete parkirati auto više manje svuda ima dosta parking prostora koji se ne plaća. Sjedite u voz i polako do Santa Lucia, željeznička stanica u Venciji. Lagano pješke obiđite što ste zamisli. Inaće parking u samoj Veneciji je urnebesno skup.

Ne kupujte vodu u radnjama jer je boca vode 0.5l oko 1.5 EUR a u Veneciji imate Bill-a i PAM prodavnice gdje za 1.8 EUR možete kupiti 6 boca vode od 0.5l. Zadnjih godine pojavilo se nekoliko doner Kebab halal radnji tako da se dobar doner može pojesti za normalne pare.

Sretno i provedite se.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#10 Re: Parking u Veneciji

Post by vjesticanametli »

sarayewo wrote:Ni pod razno ne prelazi na samo ostrvo autom jer je tamo parking prava zhara... Ja sam sa zenom prosle godine boravio u Hilton Garden Innu (Mestre) koji je na kilometar od mosta za ostrvo i ispred samo hotela staje autobus. Mi smo parkirali kod hotela, ali imas tu okolo koliko hoces javnog parkinga, a autobuska karta nije skupa.
da ovako uradi jer je tamo sve žiš žiš i vodu ne kupuj hahahah a gledaj po kafanama da ne placas onaj kopertone njihov

auto ostavi na parking odakle ide brodic :)
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#11 Re: Parking u Veneciji

Post by sandokann »

Shon Phon wrote:Moj prijedlog definitivno ide za opciju da auto parkiras u Mestre, voz do grada imas svaki cas, a vjerujem i autobus i to traje par minuta. Na pojedinim parkinzima mozes odmah i kupiti karte. Mi smo cjelodnevni parking platili 5 eura. Dakle, ne gubi se previse vremena za transport u samu Veneciju, a i niko ti ne garantuje da ces u samom gradu naci parking po cijeni od 7 eura (djeluje mi maleno na slici). Znam da su uglavnom svi preko 20 eura. A onda hajde nazad u Mestre i izgubljeno puno vise vremena.
Hvala, nesto slicno procitah zadnjih dana.
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#12 Re: Parking u Veneciji

Post by sandokann »

politbiro wrote:Auto i Venezia ne idu zajedno. Jednostavno nema smisla. Zavisno gdje mislite odsjesti ali auto nikad ne koristiti dalje od Mestre. Tu možete parkirati auto više manje svuda ima dosta parking prostora koji se ne plaća. Sjedite u voz i polako do Santa Lucia, željeznička stanica u Venciji. Lagano pješke obiđite što ste zamisli. Inaće parking u samoj Veneciji je urnebesno skup.

Ne kupujte vodu u radnjama jer je boca vode 0.5l oko 1.5 EUR a u Veneciji imate Bill-a i PAM prodavnice gdje za 1.8 EUR možete kupiti 6 boca vode od 0.5l. Zadnjih godine pojavilo se nekoliko doner Kebab halal radnji tako da se dobar doner može pojesti za normalne pare.

Sretno i provedite se.
Hvala. Koliko dugo vozi voz od Mestre do Venecije i koja je cijena karte?
Shon Phon
Posts: 81
Joined: 26/12/2012 08:33

#13 Re: Parking u Veneciji

Post by Shon Phon »

Vozom ti treba par minuta, a kartu mogu pokusati potraziti da vidim cijenu, ali mislim da je manje od 2 eura bila...
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#14 Re: Parking u Veneciji

Post by SONY_91 »

Evo i mene da "dignem iz pepela" ovu temu. Šalu na stranu, za par dana idem na odmor na Bled u Sloveniju pa sam mislio i do Venecije. E, sada, zanima me gdje da ostavim auto. Mislio sam na ostrvo ali izgleda pametnije ne Mestre-u parkirati. E, sada, da li ostaviti negdje na javni parking ili su oni rezervisani za lokalno stanovništvo. Koliko vidim na googlemaps ima dosta iscrtanih parkinga okolo zgrada u blizini željezničke stanice na Mestre-u. Inače, ukoliko ne odem autom na ostrvo ići ću vozom.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#15 Re: Parking u Veneciji

Post by Russki »

ili ostavi sve u Lido de Jesolu, pa lagano u Veneciju :D

brodom, biciklom, pješke (dobro ovo nemoj), nečim :D
Post Reply