Parking prostor u Zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
rewritable
Posts: 117
Joined: 01/09/2003 00:00

#1 Parking prostor u Zenici

Post by rewritable »

Jedinstven slucaj! Fakat! Ako ste gost, u prolazu ili radite i zivite u nekom drugom gradu i dolazite u posjetu svojim roditeljima, familiji... Veeeeeliki problem.
Za neupucene da pojasnim. Uplatite 35-36 KM mjesecno i ispred svoje zgrade imate rezervisan "privatni" parking na koji niko ne smije parkirat, pa makar vi bili na godisnjem odmoru mjesec dana. Mjesto uredno mora biti prazno bez obzira na guzvu i lom koji se desavao po gradu. Dakle, skoro svaka zgrada, mahala, kvart ili kako vec hocete ima svoj "privatni" parking. Skoro sve javne povrsine su "privatni" parkinzi.
Da se razumijemo. Nemam nista protiv komercijalnih parkinga po sistemu sat vremena 1 ili 2 KM, pa neka je i 5 KM. Ali ovo je nedopustivo. Svako ima svoje mjesto koje je rezervisano i na koje nesmijes parkirat.
Znam. Ima toga i na Zapadu, ali od npr. 8 uvece do 8 ujutro (vremenski period je manje bitan). Preko dana te povrsine su javni, komercijalni parkinzi. A ako vec zelis ekskluzivno mjesto 24 sata dnevno onda se to masno placa.
Jos veci apsurd u svemu tome je sto kada ja npr. hocu iz jednog dijela grada da odem da posjetim brata, prijatelja u drugi dio grada, ja nemam gdje da parkiram jer je sve "rezervisano".
Ima jos tih primjera, ali moram da pomjerim auto, jer lesinari vec kruze oko mog auta na bratovom parking mjestu koje mi je moj brat velikodusno ostavio.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2 Re: Parking prostor u Zenici

Post by jefferson »

Ja fakat neznam sto te to iznenadjuje. pa pogledaj ko vodi administraciju u opcini? Ljudi koji su tu otkako postoji zgrada opcine! Sta oni znaju koja rjesenja su ljudi u svijetu pronasli jer svi koji znaju imalo nemaju mjesta ne samo u Opcini, nego na svim nivoima adminsitarcije u ovoj drzavi, jer, nedo bog, sutra mogu zauzeti njihova mjesta!
Mnogi ljudi u opcini koji se pitaju za takve stvari su nadzivjeli jedno 7-8 nacelnika opcina!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#3 Re: Parking prostor u Zenici

Post by dr.iver »

Nazalost tako nam je.
A i da nema te odredbe "privatni parking" opet primjecujem manjak parking mjesta u spicama, racunajte i na automobile sa strane koji su u Ze.
Najgore mi je kad mi parkiraju u avliju, ispred garaze, a 20 metara dalje parking sa preko 100 mjesta....da je dzabe pa to ti je.
Opcina definitivno treba uraditi nesto po tom pitanju.
Sto se tice parkinga i saobracajnih guzvi sadasnji opcinari nisu nista uradili. Jedan veliki minus za njih.
Ali da se razumijemo, niko od poslijeratnih funkcionera se nije istakao kakvim primjerom za rjesenje ovog problema.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32207
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4 Re: Parking prostor u Zenici

Post by Bobi »

Ja imam svoj licni parking ...lalalala :D .To zadovoljstvo me kosta 35,10 KM s PDV-om..mojne neko da mi se parkira :x :lol: .
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3655
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#5 Re: Parking prostor u Zenici

Post by anex »

Bobi wrote:Ja imam svoj licni parking ...lalalala :D .To zadovoljstvo me kosta 35,10 KM s PDV-om..mojne neko da mi se parkira :x :lol: .


jel pred Konzumom :D :D :D :run:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32207
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6 Re: Parking prostor u Zenici

Post by Bobi »

anex wrote:
Bobi wrote:Ja imam svoj licni parking ...lalalala :D .To zadovoljstvo me kosta 35,10 KM s PDV-om..mojne neko da mi se parkira :x :lol: .


jel pred Konzumom :D :D :D :run:
Ma tamo je djabalesku :D ...dodjes navece pa se vrtish u krug kontajuci da ce neko izaci...pa nalete mace iz suprotnog smjera onako munjene pa iza njih josh tri auta a iza mene zalijepi se josh 10 i dernek :lol: .
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3655
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7 Re: Parking prostor u Zenici

Post by anex »

Bobi wrote:
anex wrote:
Bobi wrote:Ja imam svoj licni parking ...lalalala :D .To zadovoljstvo me kosta 35,10 KM s PDV-om..mojne neko da mi se parkira :x :lol: .


jel pred Konzumom :D :D :D :run:
Ma tamo je djabalesku :D ...dodjes navece pa se vrtish u krug kontajuci da ce neko izaci...pa nalete mace iz suprotnog smjera onako munjene pa iza njih josh tri auta a iza mene zalijepi se josh 10 i dernek :lol: .

tako ti je to kad brđan hoće da se parkira pred "Sportinom" :D :D :D ... samo neznam što si ti među njima...urbano dijete...a gura se u prve safove :D :D :D

:sax:
Post Reply