Parfemi kod nas nisu original

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#1 Parfemi kod nas nisu original

Post by PerfekcionistaTZ »

Je li ima neko da je kupio u BiH muski parfem a da traje barem 3h? Kupovao sam sve najpoznatije i najbolje muske parfeme, uglavnom online od parfimerija koje imaju hiljade pozitivnih recenzija ali tvrdim da parfem nije isti kao recimo onaj u Njemackoj, kao sto nasa milka nije ista kao njemacka milka. Ovo govorim za muske parfeme, za zenske ne znam moguce da je druga prica.

Jednostavno parfem nece da potraje ni pola sata osim da neko pridje i prisloni nos na tijelo ili odjecu. Zna li neko na koji nacin kupiti online iz inostranstva a da postarina i carina ne izadju skuplje od samog parfema?
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#2 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by dorkcic »

PerfekcionistaTZ wrote: 02/04/2021 12:34 Je li ima neko da je kupio u BiH muski parfem a da traje barem 3h? Kupovao sam sve najpoznatije i najbolje muske parfeme, uglavnom online od parfimerija koje imaju hiljade pozitivnih recenzija ali tvrdim da parfem nije isti kao recimo onaj u Njemackoj, kao sto nasa milka nije ista kao njemacka milka. Ovo govorim za muske parfeme, za zenske ne znam moguce da je druga prica.

Jednostavno parfem nece da potraje ni pola sata osim da neko pridje i prisloni nos na tijelo ili odjecu. Zna li neko na koji nacin kupiti online iz inostranstva a da postarina i carina ne izadju skuplje od samog parfema?
Jesi li probao u Plazi?
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#3 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by gdesi bre »

PerfekcionistaTZ wrote: 02/04/2021 12:34 Je li ima neko da je kupio u BiH muski parfem a da traje barem 3h? Kupovao sam sve najpoznatije i najbolje muske parfeme, uglavnom online od parfimerija koje imaju hiljade pozitivnih recenzija ali tvrdim da parfem nije isti kao recimo onaj u Njemackoj, kao sto nasa milka nije ista kao njemacka milka. Ovo govorim za muske parfeme, za zenske ne znam moguce da je druga prica.

Jednostavno parfem nece da potraje ni pola sata osim da neko pridje i prisloni nos na tijelo ili odjecu. Zna li neko na koji nacin kupiti online iz inostranstva a da postarina i carina ne izadju skuplje od samog parfema?
Zara zakon tu te niko ne moze zajebat :lol:
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#4 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by PerfekcionistaTZ »

dorkcic wrote: 02/04/2021 12:38

Jesi li probao u Plazi?
Sve probano, jednostavno parfemi nisu original. Skoro kolega prodje kraj mene uzmirisao se na isti parfem kojeg ja imam, kaze jutros ga prije posla malo stavio a tad vec bilo oko 12h. Poslala mu kcerka iz njemacke. A ja stavim parfem za pola sata ko da ga i nema a platio ga 100KM. Pa.ko je tu lud onda.
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by mk ultra »

vidi jel parfem ili toaletna voda, a imaš istih mirisa a sve različito.
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#6 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by NediM17 »

Prvo saFun i voda, pa onda parfem. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by _BataZiv_0809 »

Ko i Nutela i Ariel imaju losije verzije za bh trziste bgmi
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#8 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by Dosadno mii »

Meni se oni iz inome cine ok
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#9 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by PerfekcionistaTZ »

Ista stvar za kupovinu u dm-u. Testeri u izlogu i parfem koji ti zapakuju nisu isti. Paco Rabane parfeme sve sam isprobao, smatraju se medju top muskim parfemima ali trajnost im je nikakva. Zalosno je sve to.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by _BataZiv_0809 »

Probaj malo sebi spricnuti u nos
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by konektovan »

Blage veze ti nemaš....koliko gluposti frajer napisa.. :-)
Hebote, pa jedino da kupuješ od onih online tipa ada parfemi, lux parfemi,.....sto ih reklamira Neno Murić.. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 02/04/2021 16:35 Blage veze ti nemaš....koliko gluposti frajer napisa.. :-)
Hebote, pa jedino da kupuješ od onih online tipa ada parfemi, lux parfemi,.....sto ih reklamira Neno Murić.. :lol:
Ja ba ono Nenu mrtvog Murica naslo da ih reklamira. Frajer se jos okupa u parfemu ono pravo seljacki :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 02/04/2021 16:37
konektovan wrote: 02/04/2021 16:35 Blage veze ti nemaš....koliko gluposti frajer napisa.. :-)
Hebote, pa jedino da kupuješ od onih online tipa ada parfemi, lux parfemi,.....sto ih reklamira Neno Murić.. :lol:
Ja ba ono Nenu mrtvog Murica naslo da ih reklamira. Frajer se jos okupa u parfemu ono pravo seljacki :lol:
Ma raja je toliko naivna, da covjek ne povjeruje...ili jednostavno iskompleksirana..
Mislim, ono trazis parfem, nacuo negdje da Tom Ford black orchid, Fucking fabulous, tobacco vanille vrh, ombre leather da ubija...da traje 12+ sati....i vidis reklamu kod ovih varalica, 2 x TF za 100 KM....hej, za 100 KM.... :-)
Pa hebote zivot, gdje to ima...?! I kad te neko izlevati, kukulele...nije postojan, kopija.... :lol:

Razumijem da neki ljudi ne poznaju materiju, ne interesuje ih to nešto previše, pa je u tom slucaju velika mogucnost da te neko prevari...
Ali pisati da ti plaza ili inoma tuši dupljake, ili dm.....no comment...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by _BataZiv_0809 »

@konektovan i naivna i iskompleksirana i jebali bi se da im ne udje. Hoce top parfem, pa ako ne moze dzabe onda da je za 20 KM. Nas mentalitet primjenjiv na sve pojavnosti u nasem drustvu.
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#15 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by NediM17 »

Mosa refan. :mrgreen:
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#16 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by PerfekcionistaTZ »

konektovan wrote: 02/04/2021 16:35 Blage veze ti nemaš....koliko gluposti frajer napisa.. :-)
Hebote, pa jedino da kupuješ od onih online tipa ada parfemi, lux parfemi,.....sto ih reklamira Neno Murić.. :lol:
Da bogdom ti imas pa da korisno nam sta kazes. Inace o ovom se rasprava vodi i u Hr koja je u evropskoj uniji ali i tamo im tusnu jeftiniju verziju za balkansko trziste. Proguglaj malo o tome.
Je li i milka original kod nas? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#17 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by moonca »

Ako je prolaznicima, muka od parfema koji nosish-- taj je jeftin i traje duze.. :zoka:

.. imam jedan jako skup... i ne 'osjeti' se ni na metar..... ali... ako ostvarish 'kontakt' i te kako osjetish... :oops:
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#18 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by konektovan »

PerfekcionistaTZ wrote: 02/04/2021 17:33
konektovan wrote: 02/04/2021 16:35 Blage veze ti nemaš....koliko gluposti frajer napisa.. :-)
Hebote, pa jedino da kupuješ od onih online tipa ada parfemi, lux parfemi,.....sto ih reklamira Neno Murić.. :lol:
Da bogdom ti imas pa da korisno nam sta kazes. Inace o ovom se rasprava vodi i u Hr koja je u evropskoj uniji ali i tamo im tusnu jeftiniju verziju za balkansko trziste. Proguglaj malo o tome.
Je li i milka original kod nas? :D
Naravno da je original...
Zna se gdje se proizvodi, ko je uvozi,.....to je više prežvakana priča....
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#19 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by Entropio »

Da ti jaro nisi popushio koronu pa ne osjecas miris? Tebi onda nije original ni da ti ga iz fabrike donesu.
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#20 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by Garak »

Jarane nema to veze sa parfemom koliko sa tvojom kožom. Ne osjeti se svaki miris isto na svačijoj koži, to zavisi od nekoliko faktora. Nanesi parfem nakon kupanja, kada ti je koža hidratizirana, nanesi i kremu na područje vrata, i onda stavi parfem pa ćeš vidjeti koliko ti traje.

Ne kažem da kod nas nema fejkova, samo što to kako ti opisuješ meni djeluje da je stvar u tvojoj koži, odnosno njenoj suhoći.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#21 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by Manual »

Samo dezodorans FA
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#22 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by gdesi bre »

Sumnjam da nisu orginal,mozda im je samo rok prepravljen :razz:
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#23 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by nivla »

kupovao na piku od ovih renomiranih prodavaca i svaki put bilo original, nekih parfema nije bilo uopste dobavljivih na evropskom trzistu
uz thieri mugler (zenski)dosao jedinstveni code koji je verifikovan na oficijelnoj stranici, placen 150km 100ml kod preprodavaca iz bijeljine, u plazi 50ml 190km

dobio na poklon paco rabanne kupljen kod nas u cm-u na akciji i parfem traje vise od 24h s tim da je diskretan u smislu da ne gusim ljude oko sebe, ali parfem je trajan i mijenja mirisnu notu(kako bi i trebalo) u toku dana
licno mi se najvise svidja bulgari kojeg nema odavno kupiti kod nas i kao i obicno nisam primjetio da nije original jer sam isti imao priliku kupiti i na zapadu

eh jedino ima ona da se ja svaki dan istusiram/okupam pa to sve drugacije djeluje

isto tako znam da roll on mogu koristiti samo jedan proizvod a da se ne usmrdim, sve druge varijante istog proizvodjaca i drugih proizvodjaca jednostavno se usmrde, tako da ima dosta i do toga odgovara li ti neki miris
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#24 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by PerfekcionistaTZ »

Garak wrote: 02/04/2021 18:40 Jarane nema to veze sa parfemom koliko sa tvojom kožom. Ne osjeti se svaki miris isto na svačijoj koži, to zavisi od nekoliko faktora. Nanesi parfem nakon kupanja, kada ti je koža hidratizirana, nanesi i kremu na područje vrata, i onda stavi parfem pa ćeš vidjeti koliko ti traje.

Ne kažem da kod nas nema fejkova, samo što to kako ti opisuješ meni djeluje da je stvar u tvojoj koži, odnosno njenoj suhoći.
Druze sve ja to znam. Nikad i ne idem van ne istusiran. Sad ti kazem, imao sam parfema koji su trajali na meni ali nisu kupljeni kod nas. Eto ako mislis da je do mene uzmi neki parfem nanesi i iskreno mi kazi nakon 3h kad prodjes kraj nekog hoce li taj neko osjetiti
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#25 Re: Parfemi kod nas nisu original

Post by komercionala »

Ako ne osjetis parfwm idi testiraj se ... moguce je covid infekcija
Post Reply