Paragliding: Bjelašnica 29. Oktobar 2006

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
trimi68
Posts: 1591
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#1 Paragliding: Bjelašnica 29. Oktobar 2006

Post by trimi68 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#2

Post by bezzeze »

dobra zajebava.

koliko para i gdje se moze kupiti glider, te gdje se uci vintati isti.
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#3

Post by anakadabra »

bezzeze wrote:dobra zajebava.

koliko para i gdje se moze kupiti glider, te gdje se uci vintati isti.
red riječi u rečenici ti nije baš hronološki.. :-)

Evo, ovako prvo se uči "vintat" pa se tek onda kupuje oprema u zavisnosti od toga šta ćeš odlučiti nakon obuke: jeli to sport za tebe ili nije a sve to iz razloga što je oprema po prilično skupa pa bi bilo glupo dati par hiljada EUR i shvatiti da to nije sport za tebe!

Što se tiče škole i kupovine opreme sve informacije možeš dobiti na web site-u Paragliding cluba Vertigo - Sarajevo:

http://www.vertigo-sa.com
[email protected]

Club ima i tandem paraglider (za dvoje) tako da nije potrebno niti proći obuku niti kupovati vlastitu opremu da bi ste osjetili čari letenja!!

Pozdrav
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18287
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4

Post by GandalfSivi »

Ma moze se letjeti i bez glidera. Ja sinoc probao, pravo super bilo. Jedini problem je bio sto su me poslije toga 6 sati u bolnici sili. Sav poderan, samo glavi nista, sta ti je Bosanac :)
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#5

Post by bezzeze »

anakadabra wrote: red riječi u rečenici ti nije baš hronološki.. :-)

Pozdrav

sta? jesam li to na ispitu???

odzdrav i zahvaljujem na informacijama.

dakle, volio bih prvo znati koliko je ta zeza para pa bih eventualno docnije mozda uplatio za skolu "vint" majstora. Isto bi bilo glupo utrositi vrijeme na ucenje da bi dosao do spoznaje da je glider 20 milja. Nisam ljubitelj klubova jer to vremenom postaje obaveza i ima svojih nedostaka.
pregledah sajt lijepo se prica i objasnjava, slike video, klipovi (ibro se izgleda dobro skrsio(ili nije bio na casu slijetanja ili nije shvatio stivo)) no nigdje se ne spominju cijene (link "paragliding shop" ne fercera).
postoji kontakt pa cu tamo vjerovatno poslati upit za cijenu skole.
cari letenja sam osjetio i tu nema problema.

cijenim na utrosenom vremenu.
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#6

Post by anakadabra »

sta? jesam li to na ispitu???

odzdrav i zahvaljujem na informacijama.

dakle, volio bih prvo znati koliko je ta zeza para pa bih eventualno docnije mozda uplatio za skolu "vint" majstora. Isto bi bilo glupo utrositi vrijeme na ucenje da bi dosao do spoznaje da je glider 20 milja. Nisam ljubitelj klubova jer to vremenom postaje obaveza i ima svojih nedostaka.
pregledah sajt lijepo se prica i objasnjava, slike video, klipovi (ibro se izgleda dobro skrsio(ili nije bio na casu slijetanja ili nije shvatio stivo)) no nigdje se ne spominju cijene (link "paragliding shop" ne fercera).
postoji kontakt pa cu tamo vjerovatno poslati upit za cijenu skole.
cari letenja sam osjetio i tu nema problema.

cijenim na utrosenom vremenu.[/quote]


Evo i kratkog odgovora...
škola nije skupa za onog ko ima predstavu koliko šta vrijedi, glider nije ni blizu 20 milja, jer nebi ni mi letjeli, što se ibre tiče dobro je sletio ali zahvaljujući debelom protektoru ima nekih ljudi kojima je mrsko ustati iz sjedišta pa izgleda kao da se skršio i to samo zato što mu je foto aparat visio oko vrata, para shop je trenutno u izradi ali se ipak sve informacije mogu dobiti na telefone ili mail, a što se tiče čari letenja ako nisi probao paragliding, sve drugo što jesi nemože se porediti s ovim, jer ovo je jedino FREE letenje a sve drugo je s....


Pozdrav
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#7

Post by uozo »

bezzeze wrote:dobra zajebava.

koliko para i gdje se moze kupiti glider, te gdje se uci vintati isti.
Za pocetak ti je najbolje kupiti neko polovno jeftinije krilo koje ces koristiti na obuci koja, zavisno od tebe i onog ko te poducava moze da traje samo nekoliko sati ili dana, jer je grehota da ko ja alphu advance s.ebes na drvetu. Za pocetak ti treba samo krilo, Harness i lijep vjetar, najbolje na plazi u Ölüdenizu :-D ili na Patari :-D .
Nazesci sport na svijetu.
Image

Babadag 2002
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#8

Post by anakadabra »

B.Medjed wrote:
bezzeze wrote:dobra zajebava.

koliko para i gdje se moze kupiti glider, te gdje se uci vintati isti.
Za pocetak ti je najbolje kupiti neko polovno jeftinije krilo koje ces koristiti na obuci koja, zavisno od tebe i onog ko te poducava moze da traje samo nekoliko sati ili dana, jer je grehota da ko ja alphu advance s.ebes na drvetu. Za pocetak ti treba samo krilo, Harness i lijep vjetar, najbolje na plazi u Ölüdenizu :-D ili na Patari :-D .
Nazesci sport na svijetu.
Image

Babadag 2002
Koji se ti pa te neznam a sjebo si alfu....

Što se tiče škole, dođeš na obuku, dakle netreba ni polovno krilo (osim gojzerica)jer mi u školi imamo sve (krilo, sjedište, kacigu, rezervni padobran itd), završiš obuku i valjda ćeš do tada skontati dali je to tvoja zanimacija ili ne, pa onda malo staža, pa može babadag
Ali moje iskustvo govori da onaj ko stvrno želi da se bavi paragldidingom zna to od samog početka a svi ostali su više manje foliranti koji bi da impresioniraju ženski dio publike, znam to jer sam obučio najveći broj ljudi koji lete u Sarajevu i okolini, a vjerovatno i u BiH

i na kraju fali ti i rezerva ako želiš da budeš siguran da će tvoja paraglididng karijera potrajti....
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#9

Post by uozo »

anakadabra wrote:
B.Medjed wrote:
bezzeze wrote:dobra zajebava.

koliko para i gdje se moze kupiti glider, te gdje se uci vintati isti.
Za pocetak ti je najbolje kupiti neko polovno jeftinije krilo koje ces koristiti na obuci koja, zavisno od tebe i onog ko te poducava moze da traje samo nekoliko sati ili dana, jer je grehota da ko ja alphu advance s.ebes na drvetu. Za pocetak ti treba samo krilo, Harness i lijep vjetar, najbolje na plazi u Ölüdenizu :-D ili na Patari :-D .
Nazesci sport na svijetu.
Image

Babadag 2002
Koji se ti pa te neznam a sjebo si alfu....

Što se tiče škole, dođeš na obuku, dakle netreba ni polovno krilo (osim gojzerica)jer mi u školi imamo sve (krilo, sjedište, kacigu, rezervni padobran itd), završiš obuku i valjda ćeš do tada skontati dali je to tvoja zanimacija ili ne, pa onda malo staža, pa može babadag
Ali moje iskustvo govori da onaj ko stvrno želi da se bavi paragldidingom zna to od samog početka a svi ostali su više manje foliranti koji bi da impresioniraju ženski dio publike, znam to jer sam obučio najveći broj ljudi koji lete u Sarajevu i okolini, a vjerovatno i u BiH

i na kraju fali ti i rezerva ako želiš da budeš siguran da će tvoja paraglididng karijera potrajti....
Slabo me mozes znati! Ja sam bio u Eurogliding-u u Ölüdenizu, koji se nazalost raspao, prije par godina. :D
Tandem firma bila, samo je Alper Ay zvekn'o prije dvije godine, sa dvoje nijemaca single pa je bilo malo frke. Naravno sam na rezervu zaboravio...

:shock: :lol:
Sad nista, ali kad bude bilo vise vremena, opet na Babadag...
Juce je inace zavrsen festival Air Games tamo.
Cudi me da niko od vas nije is'o...
Ako budete htjeli iduce godine javite, da vam sredim smjestaj da vas Kadir iz Cloud 9 ne dere dzaba...
Pozzz....
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#10 Re: Paragliding: Bjelašnica 29. Oktobar 2006

Post by mamica papucarka »

trimi68 wrote:Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
moja 2,5 godisnja kcerkica to zove "pelena koja leti" :lol:
To mi je zelja jos iz djevojackih dana, ali mi preopasno izgleda.
Jel se moze nariktat visina na kojoj mozemo letjeti, ili se to vine u visine bez nase kontrole:D
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#11

Post by anakadabra »

Bili smo u oludenizu 2002 godine, Kadrija dobro znam jer je bio naš gost na jelu i spavanju prije dvije godine zajedno s Alijem, ove godine niko nije išao jer se odustalo od zajdničke organizacije, ali iduće ćemo se svakako potruditi....

Ako još uvije letiš javi se...Ja tandemiram ovdje, moram priznati jako slabo s obzirom koliki je grad...

što se tiče pelena koje lete naravno da se može nariktat visina,
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#12

Post by mamica papucarka »

znaci, ja bih mogla letjet 10-15 m iznad zemlje :D
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#13

Post by uozo »

anakadabra wrote:Bili smo u oludenizu 2002 godine, Kadrija dobro znam jer je bio naš gost na jelu i spavanju prije dvije godine zajedno s Alijem, ove godine niko nije išao jer se odustalo od zajdničke organizacije, ali iduće ćemo se svakako potruditi....

Ako još uvije letiš javi se...Ja tandemiram ovdje, moram priznati jako slabo s obzirom koliki je grad...

što se tiče pelena koje lete naravno da se može nariktat visina,
Ja sam 2002 bio negdje do polovice septembra pa se zato nismo ni upoznali. Cuj Kadri bio u Sa :shock: :lol:
Sto se tice tandema, to je za prodati jedna od najtezih stvari. I ja kad sam prvi prod'o za 60 funti, znas da toliko kosta tandem sa prevozom i sumom na Babadagu, skonto sam da sve u zivotu mogu da prodam. Znao sam dnevno i dvadeset komada tusnut. Mislim da sam jos rekoreder po broju prodanih tandema...
:D
Naravno je teze u gradu koji nema konstantnu fluktaciju stanovnistva. A i nema Glidera koji se spustaju po citav dan, i koje ljudi primjecuju. Uvijek je isto. Ljudi se na pocetku plase ali ih sa vremenom zainteresuje pa lete.
Ne znam koliko je kod tebe tandem ali samo da kazem da sam ga ja naplacivao 60 funti.
:shock:
180 maraka jelde?
Peporuka svima koji imaju mogucnosti da probaju!!! Jedna od najboljih stvari na svijetu!!!

:D
ndzlatar
Posts: 82
Joined: 09/11/2004 14:16

#14

Post by ndzlatar »

Ljudi Bjelasnica je izuzetno opasna, a ovi ljudi koji lete ne poznaju metereologiju i Bjelasnicu i koliko je to opasno.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#15

Post by mamica papucarka »

ndzlatar wrote:Ljudi Bjelasnica je izuzetno opasna, a ovi ljudi koji lete ne poznaju metereologiju i Bjelasnicu i koliko je to opasno.
ja sam bas na Bjelasnici na skijaskoj stazi gledala ove pocetnike kako uzlijecu. Nije mi izgledalo posebno strasno :D
ndzlatar
Posts: 82
Joined: 09/11/2004 14:16

#16

Post by ndzlatar »

Kolko je eno Ceha izginulo na Biokovu, a sa Bjelasnicom je slicna situacija, s tim da je Bjelasnica jos divljija.
nemam_ime
Posts: 3
Joined: 14/09/2005 12:29

#17

Post by nemam_ime »

ndzlatar wrote:Ljudi Bjelasnica je izuzetno opasna, a ovi ljudi koji lete ne poznaju metereologiju i Bjelasnicu i koliko je to opasno.
Last edited by nemam_ime on 14/09/2011 17:01, edited 1 time in total.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#18

Post by Prince »

S obzirom da se bojim visine, a mnogo bih volio ovo isprobati, može li mi netko reći koliko košta iznajmljivanje opreme, da probam nekoliko puta, pa ako preživim, možda i nastavim.
Da li inače postoje iznajmljivači opreme, ili je jedina opcija kupovina ?

Mnogo mi se ovo dopada :)
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by Prince »

moja 2,5 godisnja kcerkica to zove "pelena koja leti" Laughing
To mi je zelja jos iz djevojackih dana, ali mi preopasno izgleda.
Jel se moze nariktat visina na kojoj mozemo letjeti, ili se to vine u visine bez nase kontrole:D
Ne mogu vjerovati da neko citira 20 fotografija... AAAAAAAAAAA...
User avatar
trimi68
Posts: 1591
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#20

Post by trimi68 »

čita li IKO post po post na ovom forumu
Prince wrote:S obzirom da se bojim visine, a mnogo bih volio ovo isprobati, može li mi netko reći koliko košta iznajmljivanje opreme, da probam nekoliko puta, pa ako preživim, možda i nastavim.
Da li inače postoje iznajmljivači opreme, ili je jedina opcija kupovina ?

Mnogo mi se ovo dopada :)
anakadabra wrote:
bezzeze wrote:dobra zajebava.

koliko para i gdje se moze kupiti glider, te gdje se uci vintati isti.
red riječi u rečenici ti nije baš hronološki.. :-)

Evo, ovako prvo se uči "vintat" pa se tek onda kupuje oprema u zavisnosti od toga šta ćeš odlučiti nakon obuke: jeli to sport za tebe ili nije a sve to iz razloga što je oprema po prilično skupa pa bi bilo glupo dati par hiljada EUR i shvatiti da to nije sport za tebe!

Što se tiče škole i kupovine opreme sve informacije možeš dobiti na web site-u Paragliding cluba Vertigo - Sarajevo:

http://www.vertigo-sa.com
[email protected]

Club ima i tandem paraglider (za dvoje) tako da nije potrebno niti proći obuku niti kupovati vlastitu opremu da bi ste osjetili čari letenja!!

Pozdrav
User avatar
trimi68
Posts: 1591
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#21 Re: Paragliding: Bjelašnica 29. Oktobar 2006

Post by trimi68 »

znam kako ti je prinče zato sam i bio ironičan ( i popravio sam se)
Last edited by trimi68 on 31/10/2006 18:08, edited 1 time in total.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#22

Post by Prince »

Ma ja imam brzu konekciju, meni je isto :), ali to se u suštini ne radi.

Hvala za info, nisam vidio na vrijeme :) 8-)
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#23

Post by King Kikapu »

ndzlatar wrote:Ljudi Bjelasnica je izuzetno opasna, a ovi ljudi koji lete ne poznaju metereologiju i Bjelasnicu i koliko je to opasno.
a sta bubnu i ostade ziv.
aeroklub-bih
Posts: 22
Joined: 18/02/2006 16:41
Location: Sarajevo

#24 PARAGLIDING

Post by aeroklub-bih »

Ko se oprema za paraglajding trebat ce mu i GPS. Jedan takav GARMIN-ov 12 imam viska pa koga zanima...
Post Reply