"Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#1776 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by fia »

Ahmmed wrote: 02/03/2016 23:49 Ja bih samo da toplo pozdravim gospođu Fiju i njenu raju :D :run:
a gdje me pozdravlja baš na ovoj temi, sumnjam da baš tu ima "moju raju" :P ... svakako pozdrav i tebi :) (malo kasnim, no šta već :lol: )
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#1777 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by basar »

Sve se po plodu poznaje.
Zar ne vidiš kako Allah navodi primjer – lijepa riječ kao lijepo drvo: korijen mu je čvrsto u zemlji, a grane prema nebu;
ono plod svoj daje u svako doba koje Gospodar njegov odredi – a Allah ljudima navodi primjere da bi pouku primili.

Ono gdje ste spominjali šejha Šahabadija r.a. ili Imama r.a.; očigledno je da su to ljudi koji su se konektovali đe treba. Ma kako se oni zvali/izjašnjavali.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1778 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sadie_forever »

salik79 wrote: 28/09/2016 09:36 Iranci su, uglavnom, neoptereceni tim svrstavanjima u kojekakve torove, u kojima bi dokazivanje pripadnosti svom toru bilo zasnivano na ismijavanju i vrijedjanju drugog/drugacijeg tora. Ljudi se bave naukom i prosperitetom i unapredjenjem vlastite nacije, a ne
sektaskom politikom, koju im predbacuju upravo oni kojima je to polazna agenda svakog nastupa. Koliko su (i koliko su bili) neoptereceni time dokazuju i rijeci sejjida prof.dr. Dzalala Mirakaia, koji je ove godine u Gazi Husref-begovoj biblioteci odrzao predavanje, povodom 27. godisnjice preseljenja na Ahiret Imama Homeinija k.s., a u kojem je istakao da je Imam k.s. bio veliki sufija ibn Arabijevske teozofske skole, ciji ucitelj/sejh je bio cuveni sufijski velikan ajetullah Muhammed Ali Shahabadi k.s., te da su ga Iranci kao takvoga prihvatili i zavolili.

Pa prisjetimo se da je Imam, u pismu upucenom tadasnjem predsjedniku SSSR-a, Gorbacovu, u kojem ga je upoznao sa predstojecim raspadom drustvenog sistema koji je tada vladao, ujedno ga upozorivsi na duhovni i eticki haos i kolaps ukoliko izostane istinska vjera u Boga. Tim povodom je pozvao Gorbacova da posalje sovjetske ucenjake u Kom, gdje bi izucavali sufijska djela al-Farabija, ibn Sine, Suhraverdija, Mulla Sadra i Ibn Arebija. Saroliko drustvo islamskih ucenjaka, od kojih se jedino sa sigurnoscu za Mulla Sadra moze tvrditi da je pripadao sijskom mezhebu. Svi ostali (sa mogucom iznimkom ibn Sinae) su pripadali sunitskom mezhebu. Toliko o mezhebskoj "opterecenosti" najveceg, uvjetno receno, sijskog alima 20. stoljeca. Svako kome je on bio autoritet po defaultu ne moze slijediti "engleske sije" u njihovom ucenju...
s tobom se nebi slozili hazarci izbjeglice sijje u Iranu koje moraju da putuju ka Evropi radi iranskog fasizma,imas ih po Bosni, pitaj ih
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1779 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by salik79 »

sadie_forever wrote: 19/09/2020 14:35
salik79 wrote: 28/09/2016 09:36 Iranci su, uglavnom, neoptereceni tim svrstavanjima u kojekakve torove, u kojima bi dokazivanje pripadnosti svom toru bilo zasnivano na ismijavanju i vrijedjanju drugog/drugacijeg tora. Ljudi se bave naukom i prosperitetom i unapredjenjem vlastite nacije, a ne
sektaskom politikom, koju im predbacuju upravo oni kojima je to polazna agenda svakog nastupa. Koliko su (i koliko su bili) neoptereceni time dokazuju i rijeci sejjida prof.dr. Dzalala Mirakaia, koji je ove godine u Gazi Husref-begovoj biblioteci odrzao predavanje, povodom 27. godisnjice preseljenja na Ahiret Imama Homeinija k.s., a u kojem je istakao da je Imam k.s. bio veliki sufija ibn Arabijevske teozofske skole, ciji ucitelj/sejh je bio cuveni sufijski velikan ajetullah Muhammed Ali Shahabadi k.s., te da su ga Iranci kao takvoga prihvatili i zavolili.

Pa prisjetimo se da je Imam, u pismu upucenom tadasnjem predsjedniku SSSR-a, Gorbacovu, u kojem ga je upoznao sa predstojecim raspadom drustvenog sistema koji je tada vladao, ujedno ga upozorivsi na duhovni i eticki haos i kolaps ukoliko izostane istinska vjera u Boga. Tim povodom je pozvao Gorbacova da posalje sovjetske ucenjake u Kom, gdje bi izucavali sufijska djela al-Farabija, ibn Sine, Suhraverdija, Mulla Sadra i Ibn Arebija. Saroliko drustvo islamskih ucenjaka, od kojih se jedino sa sigurnoscu za Mulla Sadra moze tvrditi da je pripadao sijskom mezhebu. Svi ostali (sa mogucom iznimkom ibn Sinae) su pripadali sunitskom mezhebu. Toliko o mezhebskoj "opterecenosti" najveceg, uvjetno receno, sijskog alima 20. stoljeca. Svako kome je on bio autoritet po defaultu ne moze slijediti "engleske sije" u njihovom ucenju...
s tobom se nebi slozili hazarci izbjeglice sijje u Iranu koje moraju da putuju ka Evropi radi iranskog fasizma,imas ih po Bosni, pitaj ih
Pitao ih. Slazu se sa mnom 100%.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1780 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sadie_forever »

salik79 wrote: 19/09/2020 14:41
sadie_forever wrote: 19/09/2020 14:35
salik79 wrote: 28/09/2016 09:36 Iranci su, uglavnom, neoptereceni tim svrstavanjima u kojekakve torove, u kojima bi dokazivanje pripadnosti svom toru bilo zasnivano na ismijavanju i vrijedjanju drugog/drugacijeg tora. Ljudi se bave naukom i prosperitetom i unapredjenjem vlastite nacije, a ne
sektaskom politikom, koju im predbacuju upravo oni kojima je to polazna agenda svakog nastupa. Koliko su (i koliko su bili) neoptereceni time dokazuju i rijeci sejjida prof.dr. Dzalala Mirakaia, koji je ove godine u Gazi Husref-begovoj biblioteci odrzao predavanje, povodom 27. godisnjice preseljenja na Ahiret Imama Homeinija k.s., a u kojem je istakao da je Imam k.s. bio veliki sufija ibn Arabijevske teozofske skole, ciji ucitelj/sejh je bio cuveni sufijski velikan ajetullah Muhammed Ali Shahabadi k.s., te da su ga Iranci kao takvoga prihvatili i zavolili.

Pa prisjetimo se da je Imam, u pismu upucenom tadasnjem predsjedniku SSSR-a, Gorbacovu, u kojem ga je upoznao sa predstojecim raspadom drustvenog sistema koji je tada vladao, ujedno ga upozorivsi na duhovni i eticki haos i kolaps ukoliko izostane istinska vjera u Boga. Tim povodom je pozvao Gorbacova da posalje sovjetske ucenjake u Kom, gdje bi izucavali sufijska djela al-Farabija, ibn Sine, Suhraverdija, Mulla Sadra i Ibn Arebija. Saroliko drustvo islamskih ucenjaka, od kojih se jedino sa sigurnoscu za Mulla Sadra moze tvrditi da je pripadao sijskom mezhebu. Svi ostali (sa mogucom iznimkom ibn Sinae) su pripadali sunitskom mezhebu. Toliko o mezhebskoj "opterecenosti" najveceg, uvjetno receno, sijskog alima 20. stoljeca. Svako kome je on bio autoritet po defaultu ne moze slijediti "engleske sije" u njihovom ucenju...
s tobom se nebi slozili hazarci izbjeglice sijje u Iranu koje moraju da putuju ka Evropi radi iranskog fasizma,imas ih po Bosni, pitaj ih
Pitao ih. Slazu se sa mnom 100%.
zasto onda bjeze iz Irana? i ja sam s njima pricala, i kazu fasizam medju irancima je toliko jak da evropski desnicari su mala maca..cak te u taksi nece da prime ako si hazara
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1781 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by salik79 »

sadie_forever wrote: 19/09/2020 14:53
salik79 wrote: 19/09/2020 14:41
sadie_forever wrote: 19/09/2020 14:35

s tobom se nebi slozili hazarci izbjeglice sijje u Iranu koje moraju da putuju ka Evropi radi iranskog fasizma,imas ih po Bosni, pitaj ih
Pitao ih. Slazu se sa mnom 100%.
zasto onda bjeze iz Irana? i ja sam s njima pricala, i kazu fasizam medju irancima je toliko jak da evropski desnicari su mala maca..cak te u taksi nece da prime ako si hazara
Iste stvari slusam od nasih ljudi za Njemacku i Njemce. Da nisam zivio jos bih im i povjerovao.

Nemaju sta bjezati - nije im to domovina. Zemlja pod nevidjenim sankcijama u historiji covjecanstva, a nije njihova domovina. Jos, k tome, ako su lijeni i neradnici, misle da ce im tamo gdje idu, na socijali, biti bolje.
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#1782 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by basar »

Oni su poput migranata koje i mi viđamo ovdje po Bosni. Stim da je njima Iran dao mogućnost školovanja i napretka unutar sistema- naravno da nemaju potpuno iste privilegije kao iranski državljani.

Nije ni Iran džennet, ali gdje smo mi tu i ostale zemlje? Kako je istim tim migrantima u Iranu a kako u Bosni npr? Tamo se odškolovali i svašta nešto. Iranskim državljanima nije dobra situacija a kamol i izbjeglicama.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1783 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sadie_forever »

basar wrote: 21/09/2020 14:55 Oni su poput migranata koje i mi viđamo ovdje po Bosni. Stim da je njima Iran dao mogućnost školovanja i napretka unutar sistema- naravno da nemaju potpuno iste privilegije kao iranski državljani.

Nije ni Iran džennet, ali gdje smo mi tu i ostale zemlje? Kako je istim tim migrantima u Iranu a kako u Bosni npr? Tamo se odškolovali i svašta nešto. Iranskim državljanima nije dobra situacija a kamol i izbjeglicama.
najbolja prava im je dao zapad,zapad je za mene vise islam nego bilo koja islamska zemlja..ne samo prema njima vec i ostalim muslimanima
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#1784 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by mishic »

Ne razumijem koji je cilj i svrha dolaska na ovu temu foruma onima koji LAŽU? Konkretno šta je cilj forumaša " zagortenej " i kako ga nije stid da otvoreno LAŽE?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1785 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by aldinjo »

mishic wrote: 27/09/2020 04:31 Ne razumijem koji je cilj i svrha dolaska na ovu temu foruma onima koji LAŽU? Konkretno šta je cilj forumaša " zagortenej " i kako ga nije stid da otvoreno LAŽE?
A šta možeš islamomrzaca i šiija očekivati nego da lažu? Takvi stid u putu nisu "sreli".
jakub10
Posts: 13
Joined: 12/12/2019 11:07

#1786 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by jakub10 »

Ibrahim a.s nije trebao dozvolu nevernika kralja nimroda za kucni dzemat, u uvjetima skrenutosti svijeta kao u Doba nuha a.s, a muhamed a.s se takodje odvojio od svijeta u cistocu bezgresnosti, islam nakon poslanika je skrenuo, muslimani umesto da su jednaki formirala se hijerarhija od imama nadalje sto je oblik popovanja svestenstva, leviti nisu iznad izraelaca samo imaju sluzbu,...lot a.s I njeova obitelj behu jedini pravi u gradu sodomi, vlast dzemata cine stanovnici okolnih kuca a ne od kralja uspostavljena vlast (austrijski car je oformio izbih nakon raspada turskog carstva) koja jos ne cini po zakonu bozijem, a ko laze nije u veri u dinu, musa a.s je bio lud pred faraonom, i poslanik pise u kuranu i isa I nuh, vera je vera Ludaka za gresni skrenuti svet, zato kad sam video sta se radi bio sam primoran izaci i is crkve i is dzamije kako se ne bih sukobljavao s onima koji lazno sluze bogu za platu, vernici su ostali bez hramova, mesta zajednistva, zauzeli su ih oni Koji rade za platu za zemaljske silnike, vjernicima na zemlji je ostao samo Jedini Bog.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1787 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Sociolog »

Sta kaze Pezic?
Ne gledajte kjafirsku nevjernicku, sitsku Al Jazeeru, koja optuzuje Saudijce, istinske vjernike da su pocinili zlocine :shock: :-) 8) :lol: :lol:
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1788 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Sociolog »

Jel ovaj Pezic podigao 5kg u zivotu,jel ikad ista fizicki radio i prehranio mnogobrojnu celjad?

Ne mogu rende kora, sve bih ja ova Udruzenja ekononski procesljao, da vidim odakle kapa novac.

Pametujes ljudima, asvake sedmice klipovi s drugih lokacija i izletisa.

Cuj haram je govoriti o virusu.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#1789 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Osim_13 »

Šta kae, diagnoza :lol:
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1790 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Sociolog »

Pisah, i bijah ja upravu ovdje prije 2 godine kad sam pisao, pa mi Bloo zakljucala temu,

https://crna-hronika.info/zestok-sukob- ... ica/231490
Post Reply