"Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1701 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

Smrcak15 wrote:
sahara1428 wrote:
Smrcak15 wrote:
u cemu je problem ako odrzi predavanje na temu o saudijskoj arabiji, vjeruj mi to je prvi put da vidim neko predavanje o saudiji od nekog selefije
prije nego budeš PR vehabijama nije naodmet da naučiš više o onima koje braniš
znam ja dobro o njima, nebranim ja vehabije nego islam.
Islam se treba braniti od vehabija najpre.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1702 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

Smrcak15 wrote:
mlataras gluposti, druzi se malo sa tim ljudima, pa ces vidjeti da ih neinteresuje ni avdulvehab ni saudija, pripisujes nesto ljudima sto im je zadnja rupa na sviralu.
Je l' to tako sve vas Svedjane uce kulturi? :D

Ne pada mi na pamet da se druzim s tim likovima, mada imam jednog ratnog sto je dosao tobe.
I sta cu se druziti s ucenicima kad sam bio u sredistu znanja i gdje su vam sejhovi i vidio tu ljepotu od drzave i drustva, a napose zajednicu vjernika i milosrdja. :oops:
Last edited by Gojeni H on 02/04/2016 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1703 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

zagortenej wrote: Ta praksa je počela već nakon smrti Poslanika a.s., ljudi koji su odbili plaćati zekat novoizabranom halifi Ebu Bekru (vjerovatno jer im je bilo cudno da je on novi halifa), proglasavani su za otpadnike od islama, pa su i ubijani. Ukupno je bilo 11 vojnih pohoda protiv tih "otpadnika".
Pogrešno se predstavlja da su se oni pobunili zato jer je Poslanik a.s.preselio, već su se pobunili protiv novog halife, kojeg su smatrali nedostojnim.
Na osnovu kojih izvora donosis ovakav zakljucak?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1704 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by arzuhal »

Gojeni H wrote:
zagortenej wrote: Ta praksa je počela već nakon smrti Poslanika a.s., ljudi koji su odbili plaćati zekat novoizabranom halifi Ebu Bekru (vjerovatno jer im je bilo cudno da je on novi halifa), proglasavani su za otpadnike od islama, pa su i ubijani. Ukupno je bilo 11 vojnih pohoda protiv tih "otpadnika".
Pogrešno se predstavlja da su se oni pobunili zato jer je Poslanik a.s.preselio, već su se pobunili protiv novog halife, kojeg su smatrali nedostojnim.
Na osnovu kojih izvora donosis ovakav zakljucak?
Zašto ga opet napadaš ad hominem?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1705 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

arzuhal wrote:
Gojeni H wrote:
zagortenej wrote: Ta praksa je počela već nakon smrti Poslanika a.s., ljudi koji su odbili plaćati zekat novoizabranom halifi Ebu Bekru (vjerovatno jer im je bilo cudno da je on novi halifa), proglasavani su za otpadnike od islama, pa su i ubijani. Ukupno je bilo 11 vojnih pohoda protiv tih "otpadnika".
Pogrešno se predstavlja da su se oni pobunili zato jer je Poslanik a.s.preselio, već su se pobunili protiv novog halife, kojeg su smatrali nedostojnim.
Na osnovu kojih izvora donosis ovakav zakljucak?
Zašto ga opet napadaš ad hominem?
:lol: :thumbup:
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1706 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

Gojeni H wrote:
arzuhal wrote:
Gojeni H wrote: Na osnovu kojih izvora donosis ovakav zakljucak?
Zašto ga opet napadaš ad hominem?
:lol: :thumbup:
bil ti odgovor? :wink:
inače, u Kur'anu, jedna od osobina i mušrika i licemjera je da se izruguju, pa se vas dvojica dogovorite koji je u kojoj skupini
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1707 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

zagortenej wrote: bil ti odgovor? :wink:
inače, u Kur'anu, jedna od osobina i mušrika i licemjera je da se izruguju, pa se vas dvojica dogovorite koji je u kojoj skupini
:lol: :lol: :lol:
Blah, blah ... Uostalom ti si stava da Kur'an ima barem 500 ajeta koji se mogu izbaciti. Dogovori se sa sobom koji ti od ajeta odgovaraju.

Pitanje je bilo ozbiljno. Prilicno mi je jasno da si kukavica bez stava i obraza. Taj dio mi je jasan.
Ali, kao neko ko navodno dovodi u pitanje SVE hadise, ocekivao sam da kazes na koje izvore se oslanjas prilikom donosenja odluka o dogadjajima iz rane faze islama.

Dakle, pitanje i dalje stoji.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1708 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

Gojeni H wrote:
zagortenej wrote: bil ti odgovor? :wink:
inače, u Kur'anu, jedna od osobina i mušrika i licemjera je da se izruguju, pa se vas dvojica dogovorite koji je u kojoj skupini
:lol: :lol: :lol:
Blah, blah ... Uostalom ti si stava da Kur'an ima barem 500 ajeta koji se mogu izbaciti. Dogovori se sa sobom koji ti od ajeta odgovaraju.

Pitanje je bilo ozbiljno. Prilicno mi je jasno da si kukavica bez stava i obraza. Taj dio mi je jasan.
Ali, kao neko ko navodno dovodi u pitanje SVE hadise, ocekivao sam da kazes na koje izvore se oslanjas prilikom donosenja odluka o dogadjajima iz rane faze islama.

Dakle, pitanje i dalje stoji.
Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1709 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

Towelie wrote:
Smrcak15 wrote:
sahara1428 wrote:
prije nego budeš PR vehabijama nije naodmet da naučiš više o onima koje braniš
znam ja dobro o njima, nebranim ja vehabije nego islam.
Islam se treba braniti od vehabija najpre.
Islam se treba braniti od muslimana najprije
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1710 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

Towelie wrote: Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
prenosi MEMRI TV od neke druge TV, od ŽIVIH ljudi, muslimana, i sve se može provjeriti da li su to rekli. a ti vjerujes u 5 000 hadisa koje prenosi Ebu Hurejra od Poslanika a.s., za 2 god. koliko se navodno druzio s njim. i to sve prije 1400 god.
ali dobro, ti slijepo slijedis sve, pa ti je to razumljivo i logicno.
kad nekad progledas, mozda ce ti biti jasno :wink:
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1711 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

Gojeni H wrote:
zagortenej wrote: bil ti odgovor? :wink:
inače, u Kur'anu, jedna od osobina i mušrika i licemjera je da se izruguju, pa se vas dvojica dogovorite koji je u kojoj skupini
:lol: :lol: :lol:
Blah, blah ... Uostalom ti si stava da Kur'an ima barem 500 ajeta koji se mogu izbaciti. Dogovori se sa sobom koji ti od ajeta odgovaraju.

Pitanje je bilo ozbiljno. Prilicno mi je jasno da si kukavica bez stava i obraza. Taj dio mi je jasan.
Ali, kao neko ko navodno dovodi u pitanje SVE hadise, ocekivao sam da kazes na koje izvore se oslanjas prilikom donosenja odluka o dogadjajima iz rane faze islama.

Dakle, pitanje i dalje stoji.
ozbiljno? znas sta, ne mogu ja nikad dosegnuti te deredže na kojim ste ti i arzo, sta cu kad ste vi najbolji :-D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1712 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

zagortenej wrote:
Towelie wrote: Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
prenosi MEMRI TV od neke druge TV, od ŽIVIH ljudi, muslimana, i sve se može provjeriti da li su to rekli. a ti vjerujes u 5 000 hadisa koje prenosi Ebu Hurejra od Poslanika a.s., za 2 god. koliko se navodno druzio s njim. i to sve prije 1400 god.
ali dobro, ti slijepo slijedis sve, pa ti je to razumljivo i logicno.
kad nekad progledas, mozda ce ti biti jasno :wink:
Meni je zaista jasno da tebi nije problem da slazes (kao sto si sad ucinio u vezi mog verovanja), ali je li te barem malo strah od Boga zbog svega toga? I ne radi se samo o meni, vec o brojnim drugim forumasima sa kojima je isto bilo.
Ima li u toj tvojoj veri koncept zabrane lazi uopste? :D
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1713 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

Towelie wrote:
zagortenej wrote:
Towelie wrote: Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
prenosi MEMRI TV od neke druge TV, od ŽIVIH ljudi, muslimana, i sve se može provjeriti da li su to rekli. a ti vjerujes u 5 000 hadisa koje prenosi Ebu Hurejra od Poslanika a.s., za 2 god. koliko se navodno druzio s njim. i to sve prije 1400 god.
ali dobro, ti slijepo slijedis sve, pa ti je to razumljivo i logicno.
kad nekad progledas, mozda ce ti biti jasno :wink:
Meni je zaista jasno da tebi nije problem da slazes (kao sto si sad ucinio u vezi mog verovanja), ali je li te barem malo strah od Boga zbog svega toga? I ne radi se samo o meni, vec o brojnim drugim forumasima sa kojima je isto bilo.
Ima li u toj tvojoj veri koncept zabrane lazi uopste? :D
opet smo se poceli samarati :D
ti ne radis to isto meni, i ostala arzina ekipa? samo zato jer ne pisem ono sto vam godi i ono sto niste navikli da slusate, sto ne godi vasim nefsovima?
dok si bio vehabija, isto ovako si branio svoje stavove pa si poslije skontao da nisi bio u pravu. jesi li sad u istoj situaciji? ili si sad na pravoj akidi?
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1714 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

opet smo se poceli samarati :D
ti ne radis to isto meni, i ostala arzina ekipa? samo zato jer ne pisem ono sto vam godi i ono sto niste navikli da slusate, sto ne godi vasim nefsovima?
dok si bio vehabija, isto ovako si branio svoje stavove pa si poslije skontao da nisi bio u pravu. jesi li sad u istoj situaciji? ili si sad na pravoj akidi?
Ja tebe nigde nisam uvredio "ad hominem", kako ti to volis da kazes. Ako jesam, nadji post. Uospte nije problem sto ti imas drugacije misljenje od mojeg, pa i drugacije misljenje od svih ostalih, problem je sto si u prethodnom postu LAGAO u vezi mojih uverenja.
Posto ti to nije prvi put, zanima me onda je li u tom tvom svetonazoru laz dozvoljena? :P Nista vise, nista manje.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1715 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

Towelie wrote:
opet smo se poceli samarati :D
ti ne radis to isto meni, i ostala arzina ekipa? samo zato jer ne pisem ono sto vam godi i ono sto niste navikli da slusate, sto ne godi vasim nefsovima?
dok si bio vehabija, isto ovako si branio svoje stavove pa si poslije skontao da nisi bio u pravu. jesi li sad u istoj situaciji? ili si sad na pravoj akidi?
Ja tebe nigde nisam uvredio "ad hominem", kako ti to volis da kazes. Ako jesam, nadji post. Uospte nije problem sto ti imas drugacije misljenje od mojeg, pa i drugacije misljenje od svih ostalih, problem je sto si u prethodnom postu LAGAO u vezi mojih uverenja.
Posto ti to nije prvi put, zanima me onda je li u tom tvom svetonazoru laz dozvoljena? :P Nista vise, nista manje.
Kažem ti, opet smo se počeli samarati
Towelie wrote:
Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1716 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

Kažem ti, opet smo se počeli samarati
Ti si rekao:
a ti vjerujes u 5 000 hadisa koje prenosi Ebu Hurejra od Poslanika a.s., za 2 god. koliko se navodno druzio s njim. i to sve prije 1400 god.
sto je LAZ, jer sam i na temi vec napisao vise puta da ne uzimam sve hadise kao istinite, nego samo one u skladu sa Kur'anom. Laz broj 1.

Takodje si rekao u istom citatu:
ali dobro, ti slijepo slijedis sve, pa ti je to razumljivo i logicno.
Jos jedna LAZ. Da "slijepo slijedim sve", ne bih "skontao" da nisam u pravu dok sam bio vehabija, kako si i sam napisao u svome citatu
dok si bio vehabija, isto ovako si branio svoje stavove pa si poslije skontao da nisi bio u pravu.
Laz broj 2.

Dakle, mi imamo situaciju u kojoj si ti u samo jednom upisu izneo dve ocigledne lazi protiv mene. Mozda je u tvom svetonazoru laz dozvoljena pa ti ovakav pristup ne smeta, ali znaj da je u mom svetonazoru laz HARAM i da sam odgovaran da ti na iste lazi odgovorim argumentovano. Kao sto sam i ucinio.

A ako je tebi "samaranje" to sto neko ne dozvoljava da se protiv njega laze, neka bude.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1717 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by arzuhal »

Ko ste vi da tražite izvore i argumente na kojima @nefs_iz_močvare temelji svoje stavove i zaključke!? Vi koji nekritički i slijepo slijedite zapise mrtvih ljudi i bespogovorno prihvatate autoritete da to pitate jednu takvu osobu slobodnog duha, britke kritičke misli, široka uma, jasnog izraza i razigrane lepršave mašte?

Pa NE TREBAJU @nefsu_iz_močvare_mračne_šume nikakvi izvori i argumenti kada ih on nalazi u sebi samom, u svoj razigranoj duši, u svojoj prebogatoj mašti, šta će mu kada on dokaze pronalazi u svemirskim prostranstvima a i u sebi samom, zar ne vidite!?

Oni našli tražit izvore i argumente, molim te lijepo!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1718 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by arzuhal »

Towelie wrote: Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
To ona privatna tv stanica u Americi koju je osnovao visokorangirani oficir izraelske obavještajne službe kako bi se na njoj, između ostalog, razjašnjavala slika o pravom islamu?

Hmm..zanimljivo... :mrgreen:
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1719 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

arzuhal wrote:Ko ste vi da tražite izvore i argumente na kojima @nefs_iz_močvare temelji svoje stavove i zaključke!? Vi koji nekritički i slijepo slijedite zapise mrtvih ljudi i bespogovorno prihvatate autoritete da to pitate jednu takvu osobu slobodnog duha, britke kritičke misli, široka uma, jasnog izraza i razigrane lepršave mašte?

Pa NE TREBAJU @nefsu_iz_močvare_mračne_šume nikakvi izvori i argumenti kada ih on nalazi u sebi samom, u svoj razigranoj duši, u svojoj prebogatoj mašti, šta će mu kada on dokaze pronalazi u svemirskim prostranstvima a i u sebi samom, zar ne vidite!?

Oni našli tražit izvore i argumente, molim te lijepo!
@EGOhale, čime hraniš taj svoj ego? Plavim kovertama? :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1720 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

zagortenej wrote:
Gojeni H wrote:
zagortenej wrote: bil ti odgovor? :wink:
inače, u Kur'anu, jedna od osobina i mušrika i licemjera je da se izruguju, pa se vas dvojica dogovorite koji je u kojoj skupini
:lol: :lol: :lol:
Blah, blah ... Uostalom ti si stava da Kur'an ima barem 500 ajeta koji se mogu izbaciti. Dogovori se sa sobom koji ti od ajeta odgovaraju.

Pitanje je bilo ozbiljno. Prilicno mi je jasno da si kukavica bez stava i obraza. Taj dio mi je jasan.
Ali, kao neko ko navodno dovodi u pitanje SVE hadise, ocekivao sam da kazes na koje izvore se oslanjas prilikom donosenja odluka o dogadjajima iz rane faze islama.

Dakle, pitanje i dalje stoji.
ozbiljno? znas sta, ne mogu ja nikad dosegnuti te deredže na kojim ste ti i arzo, sta cu kad ste vi najbolji :-D
Znaci opet nista?

Za arzu ne znam, ali ja sam skroman. :oops: Meni nivo nepismenog Ebu Zera sasvim dovoljan :D , a ti i jaran ti Diwan se mozete uzdisati na te nake visine. Meni to previse hipi, a i ne korisitim droge. ;-)
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1721 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

arzuhal wrote:
Towelie wrote: Oslanja se na vrelo istine, MEMRI TV. :D
To ona privatna tv stanica u Americi koju je osnovao visokorangirani oficir izraelske obavještajne službe kako bi se na njoj, između ostalog, razjašnjavala slika o pravom islamu?

Hmm..zanimljivo... :mrgreen:
a preteča mu Ebu Hurejre, islamizirani Zidov, koji prenosi najviše hadisa od Poslanika a.s, oko 5000 hiljada, a navodno se družio s njim zadnje 2-3 god.
:bih:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1722 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

zagortenej wrote: ... a preteča mu Ebu Hurejre, islamizirani Zidov, koji prenosi najviše hadisa od Poslanika a.s, oko 5000 hiljada, a navodno se družio s njim zadnje 2-3 god.
:bih:
Iz kojih izvora ti ovo da je bio Zidov, i kakvi su ti ovo rasisticki ispadi? Zar je Allah nekome zabranio spoznaju?
Opet gubis kontrolu.

Nego, pusti ti Ebu Hurejru, ima li kakvih tvojih stavova, razmisljanja, nesto ... ? Posebno, ima li sta od tebe na temu? :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1723 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by arzuhal »

Jao koji odvratni antisemitizam kod @zagora, molim moderaciju da odreaguje na ovo.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1724 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

arzuhal wrote:Jao koji odvratni antisemitizam kod @zagora, molim moderaciju da odreaguje na ovo.
Reče čovjek koji brani Huseina Đozu, bivšeg SS oficira i deklarisanog fašistu :lol:
Vidim, počeli smo se i šamarati :lol: :lol: :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1725 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by arzuhal »

Javio mi se na pp neki @zagorov jaran, paradžematlija, i veli mi dobronamjerno da se ne zezam previše sa @kasperom jer on ima, kako reče, neke nevjreovatne parapsihološke sposobnosti kao što je čitanje misli i slično. Kune se frajer očinjim vidom da je @zagor pred svjedocima, u njihovom džematu, uloživši nadljudske napore uspio pročitati vlastite misli. Dvaput.
Post Reply