PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#926 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by L u c i f e r »

bitanga_sa_otesa wrote:
tempuser wrote:Ja ne kontam zasto se u sve provlaci ta socijalna karta.
Zvuci grubo ali je neminovna cinjenica, nema svako jednako, nema svako za dobar auto, nema svako za ekoliski prihvatljiv energent, ali takav je nas narod, svi bi auto, svi bi u Sarajevo pa onda vozaj neodrzvane grobove, sagradi kucu be papira i bez fasade pa lozi budjavi cumur, gume i cipele! Sad ce me mnogi popljuvati, boli me dzonson za to, ali jednako kako ako nemas para da vozis, tocis i odrzavas auto kako treba onda ne treba da imas auto tako ako ti je skupo da se u Sarajevu grijes po propisu onda brate nisi ti za Sarajeva nit je Sarajevo za tebe. Sta mislite sta voze i na ta se griju siromasni po Londonu?
nece te popljuvat niko ko realno razmislja ,samo papke boli istina :kiss:
:thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#927 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by Tomahawk11 »

Nek se povlaci socijalna karta. Nek se povlaci sta hoce.
Ali, ne treba ici licemjerna prica poput ove kako se, zaboga, ova mjera restrikcije uvodi da bi se rijesio problem zagadjenja :-)
Ako su u stanju uvesti blesavu, nelogicnu i neopravdanu mjeru, sto nisu u stanju uvesti i druge mjere ogranicenja?!
Ko ce zabraniti cumur? Ko ce zabraniti krseve? Ko ce uvesti da ne moze tehnicki proci i vozdra?
Nemam za bolje - pa nista, nemam. Vozim se tramvajem, ko mi je kriv.
Nemam da se grijem kako spada, po pravilima. Ne moze nista nazor. Seli se tamo gdje moze.
Najveci problem je sto je previse onih koji zive po svom cejfu i mimo svih propisa. Dodje u zgradu i baca smece kroz prozor, odlaze otpad u haustoru, busi nedeljom u 6 ujutro i kasno navece, nema nikakvog reda, naredao drva i cumura i ozezi.
Al jok, gdje ces se buniti sto ne mozes voziti :roll:
Jeste, bas je problem u tome :-)
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#928 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by jao_situacije »

O'zone wrote:Nadam se da će te sutra biti pametni pa barem maramicu staviti preko usta. Posebno pazite na djecu :roll:
da ponovimo i ove godine jer mnogi ne znaju

najštetnija čestica je pm2.5 ona prolazi sve membrane i ulazi direkt u tkivo pluća i kancerogena je
samo gas maske pomažu da se ne udahne ta čestica

mjerni uređaji u sarajevu, slučajno ili namjerno :-? , ne pokazuju količinu tih najopasnijih čestica u zraku
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#929 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by bitanga_sa_otesa »

problem je u anexu 7...ni u cemu drugom...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#930 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by JThomas »

da l' je ovaj PM10 nešto u rodu PM72...?
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#931 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by noviclan »

Evo ga braco i sestre ko ima nepar sutra moze drajvati ex reis rekao
https://youtu.be/UikEagSw1uw

Napomena snimati videp od 09:00 lp i laku noc
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#932 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote: Najveci problem je sto je previse onih koji zive po svom cejfu i mimo svih propisa
Odnosno onaj ko im je to dozvolio.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#933 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by bdzs »

AmirBaa wrote:
noviclan wrote:Image

Image

Djesi lukicu
i ako se sutra ista situacija pokaze (a vjerujem da hoce) sta mislis da li ce iko odgovarati zbog veoma lose i glupe donesene odluke ?
Ako sutra bude ista situacija treba da odgovara onaj koji ne zabrani sav saobračaj, ne zabrani loženje, promet i prodaju uglja i dozvoli da djeca po ovom kijametu krenu u školu. Ljudi ne kontaju da je vanredna situacija i da ova količina zagađenja ubija.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#934 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by O'zone »

jao_situacije wrote:
O'zone wrote:Nadam se da će te sutra biti pametni pa barem maramicu staviti preko usta. Posebno pazite na djecu :roll:
da ponovimo i ove godine jer mnogi ne znaju

najštetnija čestica je pm2.5 ona prolazi sve membrane i ulazi direkt u tkivo pluća i kancerogena je
samo gas maske pomažu da se ne udahne ta čestica

mjerni uređaji u sarajevu, slučajno ili namjerno :-? , ne pokazuju količinu tih najopasnijih čestica u zraku
Na žalost da. Međutim da bi spriječili barem one krupnije čestice treba staviti bilo što na usta. Ja još uvijek imam maski od prošle godine pa ću ih koristiti dok ova odluka ne donese rezultate.....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#935 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by JThomas »

tj. do promjene vremena :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#936 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
Tomahawk11 wrote: Najveci problem je sto je previse onih koji zive po svom cejfu i mimo svih propisa
Odnosno onaj ko im je to dozvolio.
Dozvolio im je taj isti sistem.
Kae....cu' ja da placam odrzavanje stubista....smece....
Da su nam bogdo samo auta problem.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#937 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by tempuser »

jao_situacije wrote:
tempuser wrote:Ja ne kontam zasto se u sve provlaci ta socijalna karta.
Zvuci grubo ali je neminovna cinjenica, nema svako jednako, nema svako za dobar auto, nema svako za ekoliski prihvatljiv energent, ali takav je nas narod, svi bi auto, svi bi u Sarajevo pa onda vozaj neodrzvane grobove, sagradi kucu be papira i bez fasade pa lozi budjavi cumur, gume i cipele! Sad ce me mnogi popljuvati, boli me dzonson za to, ali jednako kako ako nemas para da vozis, tocis i odrzavas auto kako treba onda ne treba da imas auto tako ako ti je skupo da se u Sarajevu grijes po propisu onda brate nisi ti za Sarajeva nit je Sarajevo za tebe. Sta mislite sta voze i na ta se griju siromasni po Londonu?
ni ne žive u londonu
žive 100 km van londona i putuju 2 sata vozom do londona da odu na posao i onda opet isto kad se vraćaju kući
Pa to je poenta. Ja razumijem da Sarajevo kao centar nudi vise mogucnosti, ali cijena tih mogucnosti je veca cijena zivota. Upravo zato sto je skup zivot u velikom centru ljudi vani prave kompromise rada u velikom centru i zivota va njega, ali ne i kod nas. Nasem narodu je daj svega nemilice, nema veze sto je nerealno i van nasih mogucnosti.
Sjecam se bune kad su ukinuli povlastice na uvo auta. Sta ce da uvoze oni koji nemaju? Ako nemaju da plate carinu i porez nece da uvoze. Sjecam se bude kad su odredili 7 god starosti i opet sta ce uvsti oni koji nemaju. Ako ne mogu kupiti mladje od 7 god nece nista uvesti. Ista stvar sa homologacijom. Ni ovo nije nista drugacije, cime ce se grijati u Sarajevu ovi sto ne mogu da priuste propisana goriva? Nek se griju tamo gdje mogu.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#938 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by L u c i f e r »

Đe ima uzeti kvalitetnih maski
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#939 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by felichi »

20 godina poslije rata sarajevu fali cetvrtina stanovnistva, ima redovne redukcije vode, strasno zagadjenje, voznja par/nepar, unisten javni saobracaj, katastrofalne saobracajnice. i mi i dalje cutimo i gutamo govna iz vrela bosne sto nam ih je elita sa bjelasnice sarkasticno spustila. nevjerovatno...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#940 PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by JanuaryJones »

jao_situacije wrote:
O'zone wrote:Nadam se da će te sutra biti pametni pa barem maramicu staviti preko usta. Posebno pazite na djecu :roll:
da ponovimo i ove godine jer mnogi ne znaju

najštetnija čestica je pm2.5 ona prolazi sve membrane i ulazi direkt u tkivo pluća i kancerogena je
samo gas maske pomažu da se ne udahne ta čestica

mjerni uređaji u sarajevu, slučajno ili namjerno :-? , ne pokazuju količinu tih najopasnijih čestica u zraku
Razmišljam da nabavim ovakve maske http://respro.com/store/product/city-mask ali izgleda da nemaju dječije veličine.
The Techno[emoji769] filter has sub-micron filtration capability. What this means is that it is able to trap particles less than one micron in size which is more than capable of the removal of 2.5 micron particulate material (PM).
Typically particulate pollution in the cities appears to be in the 2.5 micron size range and above. Particles smaller than this are known as respirable dusts, which can lodge deep within the lungs and air sacs. This is the more dangerous type of particle pollution as chemicals from vehicle exhaust gases combustion known to be toxic, are carried by means of the respirable particles. Hence the need for a Hepa-type[emoji769] submicron particle filter.
Last edited by JanuaryJones on 25/12/2016 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#941 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by jao_situacije »

tempuser wrote:
jao_situacije wrote:
tempuser wrote:Ja ne kontam zasto se u sve provlaci ta socijalna karta.
Zvuci grubo ali je neminovna cinjenica, nema svako jednako, nema svako za dobar auto, nema svako za ekoliski prihvatljiv energent, ali takav je nas narod, svi bi auto, svi bi u Sarajevo pa onda vozaj neodrzvane grobove, sagradi kucu be papira i bez fasade pa lozi budjavi cumur, gume i cipele! Sad ce me mnogi popljuvati, boli me dzonson za to, ali jednako kako ako nemas para da vozis, tocis i odrzavas auto kako treba onda ne treba da imas auto tako ako ti je skupo da se u Sarajevu grijes po propisu onda brate nisi ti za Sarajeva nit je Sarajevo za tebe. Sta mislite sta voze i na ta se griju siromasni po Londonu?
ni ne žive u londonu
žive 100 km van londona i putuju 2 sata vozom do londona da odu na posao i onda opet isto kad se vraćaju kući
Pa to je poenta. Ja razumijem da Sarajevo kao centar nudi vise mogucnosti, ali cijena tih mogucnosti je veca cijena zivota. Upravo zato sto je skup zivot u velikom centru ljudi vani prave kompromise rada u velikom centru i zivota va njega, ali ne i kod nas. Nasem narodu je daj svega nemilice, nema veze sto je nerealno i van nasih mogucnosti.
Sjecam se bune kad su ukinuli povlastice na uvo auta. Sta ce da uvoze oni koji nemaju? Ako nemaju da plate carinu i porez nece da uvoze. Sjecam se bude kad su odredili 7 god starosti i opet sta ce uvsti oni koji nemaju. Ako ne mogu kupiti mladje od 7 god nece nista uvesti. Ista stvar sa homologacijom. Ni ovo nije nista drugacije, cime ce se grijati u Sarajevu ovi sto ne mogu da priuste propisana goriva? Nek se griju tamo gdje mogu.
a gdje su tek oni što kaže ko mi šta može, neću plaćati ništa
osim struje i telefona ništa ne plati
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#942 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by bersK »

Pa i ta murija sto bude sutra zaustavljala, jel fakat mislite da ce svima redoma cijepat kazne od milju maraka?
Pa kakva je do sada praksa sa murijom i cvajom bila, takva ce biti i sada? Poznati bosanski merhamet. Garantujem vam da taj koji zapise kaznu od milju maraka, navukao je na sebe neprijatelja u narodu i u tom covjeku kojeg zapise i da li ce taj covjek sljedeci put stati policiji? Hoce kurcu mome stati. Ici ce srednjom trakom sa prstom u supku i rukom na prozoru. Od ove price o kaznjavanju nema nista. Cvaja radi posao, sta vam je? Tolika borba da se iskorijeni da policajci primaju mito i da se isti daje i sad ce odjednom da oni budu strogi i da treniraju strogocu nad narodom i da traze da se ruka na volanu drzi i tako neke stvari sto rade vrli zapadnjaci. Pa nemojte nasmijavat sve nas okolo. Ova odluka je promasen slucaj u svakom pogledu. Nit ce ijedan policajac stisnut muda pa napisat kaznu od milju maraka, nit ce se uklanjat vozila sa cesta. Ovo prvo ako se desi, pucat ce se tuzbe naroda k'o sto je Marjanovic rekao.

Procitah jedan komentar na fb koji kaze "da nam vlast kaze da moramo svakih mjesec dana da uplatimo 100KM, mi bi te pare uplacivali bez pogovora, nema veze jel zaposlen il nezaposlen". U ovoj recenici je covjek objasnio svo postojanje bosnjastva na podrucju od 51.129km2. Podanicki, pickast narod, bez muda i sa velikom dozom nepotrebne savjesti. Moze nas jebavat ko hoce i kad hoce, muda nemamo da se suprotstavimo. Takav nam grah pao, a tako nas i SDA programira.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#943 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by Matzan »

I ćevabdžinice koriste ugalj.
Treba HIN zabraniti i preorjentisati se na burek.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#944 Re: RE: Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by Logovan »

felichi wrote:20 godina poslije rata sarajevu fali cetvrtina stanovnistva, ima redovne redukcije vode, strasno zagadjenje, voznja par/nepar, unisten javni saobracaj, katastrofalne saobracajnice. i mi i dalje cutimo i gutamo govna iz vrela bosne sto nam ih je elita sa bjelasnice sarkasticno spustila. nevjerovatno...
Navikli smo da nas guze.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#945 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by jao_situacije »

JanuaryJones wrote:
jao_situacije wrote:
O'zone wrote:Nadam se da će te sutra biti pametni pa barem maramicu staviti preko usta. Posebno pazite na djecu :roll:
da ponovimo i ove godine jer mnogi ne znaju

najštetnija čestica je pm2.5 ona prolazi sve membrane i ulazi direkt u tkivo pluća i kancerogena je
samo gas maske pomažu da se ne udahne ta čestica

mjerni uređaji u sarajevu, slučajno ili namjerno :-? , ne pokazuju količinu tih najopasnijih čestica u zraku
Razmišljam da nabavim ovakve maske http://respro.com/store/product/city-mask ali izgleda da nemaju dječije veličine.
treba onaj aktivirani ugalj da ima kao filter i da se može promijeniti filter, takve maske imaju efekta ove ostale su samo mazanje očiju
da se razumijemo nisam ekspert, ali sam slušao par puta pulmologe i one iz eko udruženja i to su rekli
aktivirani ugalj (valjda se tako zove), i da se filter može mijenjati nakon nekog vremena
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#946 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by avetinja »

Problem je divlja gradnja. Gledam, svako brdo puno kuća, a sigurno tu ne bi smjeli dobiti dozvolu da grade. Kad ti brđani nalože kaljače i ćumur, mi se podavismo. Problem je što se grad pretjerano izgradio. Nigdje zelenila, visoke zgrade, nema protoka zraka. Problem su auta koja ne bi smjela biti u upotrebi, ali hajde ti zabrani nekome da vozi auto staro 30 godina kad masa njih ima kazne preko 10 000 KM i uredno voze i registruju auta. Ovaj problem treba polahko rješavati. Nije to nešto što se može riješiti za kratko vrijeme. Ali ova odluka par-nepar je debilna. Šta će ljudi koji nisu iz kantona, šta će turisti i dijaspora koji dolaze u grad, šta će neko ako mu porodici zaslabi? Uz sve to, gradski prijevoz je jedna od najbjednjih u Evropi, ako ne i najbjedniji. Skupljamo đubre ostalih zemnalja i to računama kao veliku pomoć i rješenje problema.
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#947 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by noviclan »

noviclan wrote:Evo ga braco i sestre ko ima nepar sutra moze drajvati ex reis rekao
https://youtu.be/UikEagSw1uw

Napomena snimati videp od 09:00 lp i laku noc

Image

A tako znaci misu mwkinjasu kod selexa stanujes
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#948 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by Heller »

avetinja wrote:Problem je divlja gradnja. Gledam, svako brdo puno kuća, a sigurno tu ne bi smjeli dobiti dozvolu da grade. Kad ti brđani nalože kaljače i ćumur, mi se podavismo. Problem je što se grad pretjerano izgradio. Nigdje zelenila, visoke zgrade, nema protoka zraka. Problem su auta koja ne bi smjela biti u upotrebi, ali hajde ti zabrani nekome da vozi auto staro 30 godina kad masa njih ima kazne preko 10 000 KM i uredno voze i registruju auta. Ovaj problem treba polahko rješavati. Nije to nešto što se može riješiti za kratko vrijeme. Ali ova odluka par-nepar je debilna. Šta će ljudi koji nisu iz kantona, šta će turisti i dijaspora koji dolaze u grad, šta će neko ako mu porodici zaslabi? Uz sve to, gradski prijevoz je jedna od najbjednjih u Evropi, ako ne i najbjedniji. Skupljamo đubre ostalih zemnalja i to računama kao veliku pomoć i rješenje problema.
Primjetio sam po brdima nema drenaznih kanala skoro nikako kad je kisa voda se sliva niz ulicu, al ajde od Sirokace do Vijecnice u dvije kise :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#949 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by bitanga_sa_otesa »

avetinja wrote: Nije to nešto što se može riješiti za kratko vrijeme.
moze se to sve rijesiti za 7 dana da se hoce.....
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#950 Re: PAR - NEPAR U KS,blago nama ko nam upravlja zivotima

Post by belfy »

nije mi jasno sto se svi zale na sumpor, kada u SO2 ima duplo vise kisika od sumpora... :D
Post Reply