Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#276 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

_id=17316101 wrote:29/04/2021 12:47 Meni recimo u ovom trenutku nije do veze, ali ne znaci da mi nije ni do seksa, i sta sad treba da se ubijem, problem je konzervativno i zatucano drustvo kod nas, zato se muski jadni zene do 30-e jer konta makar da osiguram seks ponekad

:lol:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#277 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by MehmedPasaMoric »

moonca wrote: 29/04/2021 15:42
_id=17316101 wrote:29/04/2021 12:47 Meni recimo u ovom trenutku nije do veze, ali ne znaci da mi nije ni do seksa, i sta sad treba da se ubijem, problem je konzervativno i zatucano drustvo kod nas, zato se muski jadni zene do 30-e jer konta makar da osiguram seks ponekad

:lol:
Komentar je na istinit 100%, ja sam imao nekih 16-17 godina kad mi je kum rekao sto ces se zeniti kad sad ima sexa na svakom koraku, i dan danas mi to odzvanja u glavi kao jedan od najjednostavnijih a najtacnijih savjeta sto mi je iko dao. Muskarci nemaju apsolutno nikakav benefit od braka, prije 40-50 godina su imali ali danas ne, sve sto moze ozenjen moze i neozenjen; zivjeti sa zenom, doci kuci na domaci obrok, napredovati u karijeri, praviti djecu, sexati se, raskidati itd
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#278 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

MehmedPasaMoric wrote: 29/04/2021 16:02
moonca wrote: 29/04/2021 15:42
_id=17316101 wrote:29/04/2021 12:47 Meni recimo u ovom trenutku nije do veze, ali ne znaci da mi nije ni do seksa, i sta sad treba da se ubijem, problem je konzervativno i zatucano drustvo kod nas, zato se muski jadni zene do 30-e jer konta makar da osiguram seks ponekad

:lol:
Komentar je na istinit 100%, ja sam imao nekih 16-17 godina kad mi je kum rekao sto ces se zeniti kad sad ima sexa na svakom koraku, i dan danas mi to odzvanja u glavi kao jedan od najjednostavnijih a najtacnijih savjeta sto mi je iko dao. Muskarci nemaju apsolutno nikakav benefit od braka, prije 40-50 godina su imali ali danas ne, sve sto moze ozenjen moze i neozenjen; zivjeti sa zenom, doci kuci na domaci obrok, napredovati u karijeri, praviti djecu, sexati se, raskidati itd
Zivjeti u paru..ima prednosti, kao i mana .. naravno... jednostavno je individualno. Planovi su vishe izvodljivi u paru- vezano i za karijeru kao i imovisno stanje. Sve sto se dijeli- jeftinije je. usteda veca... ali, ima cijenu... skucava u slobodama... ne mozes raditi/ odlucivati..kao kad si sam/a.. a to je cudan osjecaj... dodje 'neko' pa ti kaze.. ne moze to tako ..a ti 30 godina znash, da moze.. :lol:
najgore sto se desava je - pritisak od roditelja/ familije/ komsiluka.... a sve u svrhu - nastavka ' loze'.. :wink:
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#279 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

Ja sam uvijek imao vise para kad sam bio solo, kad si u vezi 60% ti ode na djevojku jer djevojke danas ocekuju da im placas ruckove, vecere, pica, rijetko se koja za novcanik uhvati, dakle finansijski bolje stojim solo, imam svoj stan, auto, itd, a kad si u braku taman da si ti sve to 100% isfinansirao sam, dijelis po pola sto je besmisleno ali to je neka druga prica

Ima rijetkih izuzetaka gdje i zena hoce da ucestvuje 50% u kupovini stana i mislim da je to normalno ali po jaranima vidim da se guse u brakovima jer i stanove i auta finansiraju sami pa ko sludjeni idu na sto strana da nekako zarade da se pokriju krediti i dugovi
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#280 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by foxlife »

moonca wrote: 29/04/2021 16:16
MehmedPasaMoric wrote: 29/04/2021 16:02
moonca wrote: 29/04/2021 15:42


:lol:
Komentar je na istinit 100%, ja sam imao nekih 16-17 godina kad mi je kum rekao sto ces se zeniti kad sad ima sexa na svakom koraku, i dan danas mi to odzvanja u glavi kao jedan od najjednostavnijih a najtacnijih savjeta sto mi je iko dao. Muskarci nemaju apsolutno nikakav benefit od braka, prije 40-50 godina su imali ali danas ne, sve sto moze ozenjen moze i neozenjen; zivjeti sa zenom, doci kuci na domaci obrok, napredovati u karijeri, praviti djecu, sexati se, raskidati itd
Zivjeti u paru..ima prednosti, kao i mana .. naravno... jednostavno je individualno. Planovi su vishe izvodljivi u paru- vezano i za karijeru kao i imovisno stanje. Sve sto se dijeli- jeftinije je. usteda veca... ali, ima cijenu... skucava u slobodama... ne mozes raditi/ odlucivati..kao kad si sam/a.. a to je cudan osjecaj... dodje 'neko' pa ti kaze.. ne moze to tako ..a ti 30 godina znash, da moze.. :lol:
najgore sto se desava je - pritisak od roditelja/ familije/ komsiluka.... a sve u svrhu - nastavka ' loze'.. :wink:
Ko god me pita kad ces se zeniti ja ga pitam kad ces ti umrijeti
Posebno kad su stariji u pitanju i niko me vise ne pita niti stvara taj neki pritisak
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#281 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

:-D
.Da, nije fer... ali, je neko nesudjeno pravilo, da muskarac placa troskove izlaska/ druzenja. No, ako veza potraje..i ako djevojka ne ucestvuje.. :-) onda potegni testove, da vidish s kim imash posla.

U vecini brakova... parovi ne odvajaju licne prihode...tako da ucesce zene i nije bitno.. i ako je stan na dva imena... ili auto.. sve je zajednicko i bude ok, ako ne dodje do razlaza. :-)
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#282 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by alexz »

harry825 wrote: 29/04/2021 12:47
alexz wrote: 29/04/2021 00:12
harry825 wrote: 28/04/2021 20:11
Generalno danas mladjima nije lako, haj zenske se nekako i snadju, vec ce im se neko javit kakve god da su, ali ako si musko, moras balansirat izmedju posla, izlazaka, javljanja djevojkama koje su uvijek iz nekog nepoznatog razloga nafurane tako da izgubis i volju za bilo kakvom vezom
Hej, uvijek je svoja muka najgora. :-D

Nije problem u tome da ti se kao djevojci momci ne javljaju, problem je pronaći onoga koji želi vezu a ne prolaznu avanturu.
:sad: :D
A vidi nesto nije uvijek svakom do veze, jedino si kod nas neki manijak i psihopata ako zelis samo povremena druzenja i avanture a ne vezu, zivio sam u Holandiji i tamo je sasvim ok da prvo padne seks pa se onda gleda da li tu moze biti eventualno kakva veza, a kod nas prvo moras uci u vezu i biti godinu dana zajedno da bi doslo do seksa ko da je ne znam ti sta u pitanju

Meni recimo u ovom trenutku nije do veze, ali ne znaci da mi nije ni do seksa, i sta sad treba da se ubijem, problem je konzervativno i zatucano drustvo kod nas, zato se muski jadni zene do 30-e jer konta makar da osiguram seks ponekad
Okej je željeti samo seks ali nije okej svaki način na koji se dolazi do toga. Djevojke se generalno lakše vežu i potom češće žele vezu nego muškarci, ali to nije razlog da je zavlačiš sa svojim stvarnim namjerama dok ne dođe do seksa i onda je šutneš.
Naravno, glupo je i od djevojke da očekuje kako će nekoga na seks upecati da bude sa njom u vezi ali njena glupost po meni nije opravdanje da je iskoristiš na takav način.

Baš, jadni muškarci što se ožene da "makar ponekad osiguraju seks"..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#283 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

Nije mali broj - musraraca da su upecani.. na sex... tj ' ne planiranom trudnocom'.
Nisu 100% . iskoristeni, jer se nisu zastitili.. uzeli su rizik...ali, ih ta situacija, trzne.. osvijesti i ipak -zasnuju familiju s istom.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#284 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

alexz wrote: 30/04/2021 00:16
harry825 wrote: 29/04/2021 12:47 A vidi nesto nije uvijek svakom do veze, jedino si kod nas neki manijak i psihopata ako zelis samo povremena druzenja i avanture a ne vezu, zivio sam u Holandiji i tamo je sasvim ok da prvo padne seks pa se onda gleda da li tu moze biti eventualno kakva veza, a kod nas prvo moras uci u vezu i biti godinu dana zajedno da bi doslo do seksa ko da je ne znam ti sta u pitanju

Meni recimo u ovom trenutku nije do veze, ali ne znaci da mi nije ni do seksa, i sta sad treba da se ubijem, problem je konzervativno i zatucano drustvo kod nas, zato se muski jadni zene do 30-e jer konta makar da osiguram seks ponekad
Okej je željeti samo seks ali nije okej svaki način na koji se dolazi do toga. Djevojke se generalno lakše vežu i potom češće žele vezu nego muškarci, ali to nije razlog da je zavlačiš sa svojim stvarnim namjerama dok ne dođe do seksa i onda je šutneš.
Naravno, glupo je i od djevojke da očekuje kako će nekoga na seks upecati da bude sa njom u vezi ali njena glupost po meni nije opravdanje da je iskoristiš na takav način.

Baš, jadni muškarci što se ožene da "makar ponekad osiguraju seks"..
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:55, edited 1 time in total.
User avatar
nepass1
Posts: 9509
Joined: 06/07/2017 07:35

#285 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by nepass1 »

harry825 wrote: 29/04/2021 18:12 Ja sam uvijek imao vise para kad sam bio solo, kad si u vezi 60% ti ode na djevojku jer djevojke danas ocekuju da im placas ruckove, vecere, pica, rijetko se koja za novcanik uhvati, dakle finansijski bolje stojim solo, imam svoj stan, auto, itd, a kad si u braku taman da si ti sve to 100% isfinansirao sam, dijelis po pola sto je besmisleno ali to je neka druga prica

Ima rijetkih izuzetaka gdje i zena hoce da ucestvuje 50% u kupovini stana i mislim da je to normalno ali po jaranima vidim da se guse u brakovima jer i stanove i auta finansiraju sami pa ko sludjeni idu na sto strana da nekako zarade da se pokriju krediti i dugovi
Ma sve ti je to kako se postavis. Haj ja sam malo stariji, nisam hodao sa djevojkama 1990 i mladje. Ali nikad nije bilo da samo ja placam. Ja sam kupio stan, na meni je kredit. Zena kupila auto. Plata kad bude ostavi sebi za posla i potrepstina ostalo meni prebaci. Ja ekonomisem, sipam gorivo, placam tetu sto cuva djete, kupujem namirnice. Odredim mozemo li se pocastiti ili ce biti riza i bataci da se jede. Ja sam i takav tip da moram ja to sve sam jer "najbolje znam". Tako mi je i sa rajom oduvjek bilo ako se slavi ng ili se skupimo za 1.maj ja idem u nabavku jer ja znam sta sve treba uzeti. Tako funkcioniram.
I vise para imam kako nasvje dvoje. Jer dok sam bio solo a solo sam zivio od 18te godine jebi ga koliko sam po kafanama ostavio nedo Bog na papir staviti.
Ako su neke vece investicije tu se vec porazgovara, necu otici kupiti tv od 2k bez njenog znanja.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#286 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sydnor »

Nepko, zar si već oženjen? Neki dan kako si napisao onaj post ja mislio ti tek počeo nešto mutit, a ti već riješio stvari. Svaka čast, da vam je sretno. :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9509
Joined: 06/07/2017 07:35

#287 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by nepass1 »

Izmutio sam ja davno :lol:
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#288 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by alexz »

harry825 wrote: 30/04/2021 01:13

Vidi nesto tu imas dvije opcije, da joj odmah kazes da si samo za seks, ili da se pravis da ti je stalo samo da bi dosao do seksa

Prvu opciju najvise volim, direktno i iskreno ali to prolazi vani a kod nas ce se svaka zgroziti na to sto si rekao ko da si joj majku opsovao, jer vidi ti sta on meni kaze on bi samo seks, svinja ovakav onakav tako da ako hoces nesto da postignes onda ti jedino ostaje druga opcija, dolazimo do zakljucka da zene ne vole da im se iskreno kaze nego bolje igraj po njenim pravilima da bi dosao do cilja, to zna biti mucno al jbg to je jedini nacin, opet ponavljam ovo je ako nisi tip za vezu ali si ipak za neki kontakt sa zenskim spolom

Zene ovo iz nekog razloga ne shvataju ali ima muskih koji fakat ne zele vezu i fascinantno mi je kako ovdje nikad nisam naisao na djevojku sa kojom sam usao u pricu a da vrlo brzo nije spomenula vezu i slicno, dok ces vani vise djevojaka naci za avanturu 10 puta nego za vezu, valjda religija igra ulogu, sta ce komsije reci i te gluposti
Ne znam, meni su baš kul muškarci koji otvoreno kažu šta žele, šta god to bilo. Nekako su mi privlačniji, valjda ima nešto u tome što se ne boje biti što jesu i dati mogućnost drugoj strani da ga odbije ako ne želi isto.
Osim ako imaš mnogo loše samopouzdanje, onda je "dolazak do cilja" opravdanje za svako sredstvo. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#289 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

Nemaju izobra.. odbiju ih djevojke ..a njihovo(mushko) objasnjenje za odbijenaje (princa) ..
valjda religija igra ulogu, sta ce komsije reci i te gluposti
.

Image
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#290 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by topss »

alexz wrote: 29/04/2021 00:12
harry825 wrote: 28/04/2021 20:11
Generalno danas mladjima nije lako, haj zenske se nekako i snadju, vec ce im se neko javit kakve god da su, ali ako si musko, moras balansirat izmedju posla, izlazaka, javljanja djevojkama koje su uvijek iz nekog nepoznatog razloga nafurane tako da izgubis i volju za bilo kakvom vezom
Hej, uvijek je svoja muka najgora. :-D

Nije problem u tome da ti se kao djevojci momci ne javljaju, problem je pronaći onoga koji želi vezu a ne prolaznu avanturu.
:sad: :D
Problem djevojaka je sto im ti koji bi vezu u pravilu nisu interesantni. Zanimljivi im oni ljepotani ili babini sinovi koji imaju ogroman izbor, pa onda logicno da im se ne veze.
Svaka cura moze naci momka za vezu bez problema, jer muskarci ne traze mnogo. Njima nije bitno zanimanje i finansijsko stanje zena, a i sto se tice izgleda nisu nesto izbirljivi.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#291 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by topss »

harry825 wrote: 29/04/2021 12:53
MarlboroGold wrote: 29/04/2021 12:41 Upravo je face to face i dalje najbolji način da upoznaš potencijalnu partnerku ili partnera, a opravdanja poput takvih ne treba tražiti. Sve je više pogotovo omladine koja to ne konta i koja ne može nikog pronaći, pa mnoge ubijaju frustracije bez obzira što je tehnologija omogućila da se iz 1-2 clicka možeš povezati sa tamo nekom xyz osobom. Konkretno za nas mi smo ti koji prilazimo u preko 90% slučajeva i njena pažnja je isključivo na tebi kad je face to face (ukoliko ne dobiješ odmah korpu), a dalje je samo i isključivo do tebe da se pokažeš u odgovarajućem svjetlu. Ako su kafići, klubovi, kafane i slično problem, šta je sa hobijima, sportovima itd.? Jbt pa možeš upoznati potencijalnu partnerku u prolazu na ulici, na stanici, na semaforu... naravno ne trebaš biti debil i navaljivati da se upoznate ako kaže ne ili ako je nezainteresovana.

Ti kad se nekoj javiš online budi siguran da uglavnom pored tebe ima više njih koji joj se javljaju, a da te samo može furati sa seen-ovima i toplo-hladno pristupom da sebi diže ego dok je guzi neko drugi. Uostalom kad se dodaju razni filteri i fake prezentacije što ne bude ni nalik u reali to poprimi sasvim drugu dimenziju.
Sve je to tacno, javis joj se ti i 20 drugih likova, ali mislim da upoznavanje na ulici cesto moze biti cudno i mislim da djevojke to bas i ne preferiraju, pitaj ih da li vole da im neko pridje na ulici 90% ce ti reci da vise vole na instagram jer sto kazes to je prostor za isfuravanja, a kad pridjes na ulici automatski postajes neki cudak i uhoda, barem mislim da je kod vecine tako
Ako si prosjecan muskarac neces imati uspjeha ni random prilascima ni online. Najbolja opcija ti je preko prijatelja ili posla. Dakle da imas vec neki kontakt sa zenom.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#292 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sydnor »

A šta ako apsolutno nemaš prilike ni upoznat nekog preko prijatelja, rodbine, posla, kolega, boga, allaha?

Svi nešto kao teoriziramo, treba vako treba nako, treba boga jebat jer koliko god se pojedini ljudi trudili i koliko god bili kvalitetni iz nekog razloga će ostati samci jer se tako poklopilo i možeš se na glavu nasadit pokušavajyći ali džaba.

A samo i kad se najmanje nadaš se neće dogodit.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#293 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by hamos »

Sydnor wrote: 01/05/2021 08:30 A šta ako apsolutno nemaš prilike ni upoznat nekog preko prijatelja, rodbine, posla, kolega, boga, allaha?

Svi nešto kao teoriziramo, treba vako treba nako, treba boga jebat jer koliko god se pojedini ljudi trudili i koliko god bili kvalitetni iz nekog razloga će ostati samci jer se tako poklopilo i možeš se na glavu nasadit pokušavajyći ali džaba.

A samo i kad se najmanje nadaš se neće dogodit.
mozda zene odbija taj tvoj nacin govora,opsova lik boga iz cista mira :lol:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#294 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sydnor »

Ma ne 'sujem inače ali odmah sam se na sabahu nešto baš iznerviro :-D
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#295 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by topss »

Sydnor wrote: 01/05/2021 08:30 A šta ako apsolutno nemaš prilike ni upoznat nekog preko prijatelja, rodbine, posla, kolega, boga, allaha?

Svi nešto kao teoriziramo, treba vako treba nako, treba boga jebat jer koliko god se pojedini ljudi trudili i koliko god bili kvalitetni iz nekog razloga će ostati samci jer se tako poklopilo i možeš se na glavu nasadit pokušavajyći ali džaba.

A samo i kad se najmanje nadaš se neće dogodit.
Ne znam sta bih ti rekao. Trebalo bi da ima nekih slobodnih djevojaka oko tebe. Mozes se i vratiti onim sto su isle sa tobom u skolu ili fakultet. Nisu sigurno sve zauzete. :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#296 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sydnor »

Ma i ako jesu ne žele mene :mrgreen:
MA NE ZNAM VIŠE POLUDIO SAM UBILA ME SAMOĆA
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#297 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by graue_maus »

upozna li se ko preko par.ba...
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#298 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

topss wrote: 01/05/2021 06:22
alexz wrote: 29/04/2021 00:12 Hej, uvijek je svoja muka najgora. :-D

Nije problem u tome da ti se kao djevojci momci ne javljaju, problem je pronaći onoga koji želi vezu a ne prolaznu avanturu.
:sad: :D
Problem djevojaka je sto im ti koji bi vezu u pravilu nisu interesantni. Zanimljivi im oni ljepotani ili babini sinovi koji imaju ogroman izbor, pa onda logicno da im se ne veze.
Svaka cura moze naci momka za vezu bez problema, jer muskarci ne traze mnogo. Njima nije bitno zanimanje i finansijsko stanje zena, a i sto se tice izgleda nisu nesto izbirljivi.
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:54, edited 1 time in total.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#299 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

moonca wrote: 01/05/2021 02:28 Nemaju izobra.. odbiju ih djevojke ..a njihovo(mushko) objasnjenje za odbijenaje (princa) ..
valjda religija igra ulogu, sta ce komsije reci i te gluposti
.

Image
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:53, edited 1 time in total.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#300 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

topss wrote: 01/05/2021 06:28
harry825 wrote: 29/04/2021 12:53 Sve je to tacno, javis joj se ti i 20 drugih likova, ali mislim da upoznavanje na ulici cesto moze biti cudno i mislim da djevojke to bas i ne preferiraju, pitaj ih da li vole da im neko pridje na ulici 90% ce ti reci da vise vole na instagram jer sto kazes to je prostor za isfuravanja, a kad pridjes na ulici automatski postajes neki cudak i uhoda, barem mislim da je kod vecine tako
Ako si prosjecan muskarac neces imati uspjeha ni random prilascima ni online. Najbolja opcija ti je preko prijatelja ili posla. Dakle da imas vec neki kontakt sa zenom.
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:52, edited 1 time in total.
Post Reply