Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#376 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by KraljicaIzJajca »

crveni_makovi wrote: 20/06/2021 22:02
KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 19:36
topss wrote: 04/05/2021 19:20
Ja sam djevojku pronasao dosta rano. Znaci nisam jedan od onih tipova koji nemaju uspjeha kod zena pa ih pljuju. Samo iznosim svoja zapazanja.
Govorim o zenama koje su tu oko tridesete godine, a samuju godinama. Kod takvih se obicno radi o tome da su povrsne i preizbirljive, jer zenama pronaci muskarca zaista nije tesko. Problem je i sto kako stare ponuda muskaraca postaje sve losija i onda je tesko izaci iz takvog stanja.
Samci , žene muškarci su sami iz raznih razloga, godine su najmanji problem.
Nas hrpa u tridesetim i cetrdesetim smo sami jer nismo npr. imali samopostovanje na osnovu kojeg bi gradili bilo sta s bilo kojom drugom osobom. Svi iz ovog mog drustva smo probali i trudili se vise puta, uz razne etape rada na sebi i ulaganja ali ide tesko ili nikako. Kad odrastas u porodici u kojoj se s koljena na koljeno prenosi odgoj prepun poruge, omalovazavanja, obezvrjedjivanja jednostavno odrastes i formiras se u licnost koja sustinski sebe ne voli, ne prihvaca i ocekuje lose na koje je navikao ili navikla. Mnogima od nas, a prvoj meni i isto tako najboljoj prijateljici je bila strasna pomisao da stvaramo novu generaciju na koju cemo preslikati to prokletstvo. Uprkos velikom trudu, radu na sebi, obrazovanju, posezanjem za raznim oblicima pomoci - cim te malo vise zivot iscrpi i umori vrati se stari isti odraz u ogledalu osobe koja nije dovoljno dobra. Objektivno mozes gledati u prelijepu zenu i biti kvalitetna osoba u raznim aspektima svoje licnosti ali te odsustvo ili manjak samopostovanja uvijek potopi. I kad si u tom stanju jednostavno ti ne treba niko.
Svijesna si uzroka problema, to je olakšavajuča okolnost, jer jeste moguče eliminirati nisku razinu samopouzdanja i samopoštovanja. Moraš raditi na tome ( svi smo pod konstantnim procesom mjenjanja sebe).
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#377 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by crveni_makovi »

...
Last edited by crveni_makovi on 21/11/2022 21:20, edited 1 time in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#378 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by seoBIH »

Meni samo nije jasno ako ste zdravi, šta je problem? Dobro, traume, svi ih imamo, ali to ne moze biti izgovor. Ako su ljudi iz rata izasli psihcki osakaćeni i nakon toga zasnovali porodice, odgojili djecu po pravilima, šta je vama problem da se ostvarite u tome?

Jedini problem je izlazak iz komfor zone i strah da treba napraviti čovjeka od potomka.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#379 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by crveni_makovi »

...
Last edited by crveni_makovi on 21/11/2022 21:18, edited 1 time in total.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#380 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Project Ashe »

harry825 wrote: 29/04/2021 18:12 Ja sam uvijek imao vise para kad sam bio solo, kad si u vezi 60% ti ode na djevojku jer djevojke danas ocekuju da im placas ruckove, vecere, pica, rijetko se koja za novcanik uhvati, dakle finansijski bolje stojim solo, imam svoj stan, auto, itd, a kad si u braku taman da si ti sve to 100% isfinansirao sam, dijelis po pola sto je besmisleno ali to je neka druga prica

Ima rijetkih izuzetaka gdje i zena hoce da ucestvuje 50% u kupovini stana i mislim da je to normalno ali po jaranima vidim da se guse u brakovima jer i stanove i auta finansiraju sami pa ko sludjeni idu na sto strana da nekako zarade da se pokriju krediti i dugovi
Danas ko se oženi najebo je. :D

Govorim iz iskustva :)
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#381 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Project Ashe »

Sydnor wrote: 01/05/2021 11:30 Ma i ako jesu ne žele mene :mrgreen:
MA NE ZNAM VIŠE POLUDIO SAM UBILA ME SAMOĆA
Znaš kako je meni lijepo samom, znači milina, sad kontam što sam se ikako ženio jbt. :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#382 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by seoBIH »

crveni_makovi wrote: 21/06/2021 09:49 Imam nisko samopostovanje, ljudi su me gazili, iskoristavali finansijski jer sam se ja trudila uklopiti i biti prihvacena po svaku cijenu. Jednostavno ono cemu si naucen ili nisi naucen u porodici preslikavas u svom ponasanju i odnosima s drugim ljudima.
Razumijem, mnogi od nas su imali trnovit put. Ipak, zašto ne mozes pokazati da moze bolje od onoga što si ti prošla? Je li stvarno ne vjeruješ da možeš ispraviti nepravdu koju si ti imala i odgojiti i pružiti nešto drugačij život, pa da i ta osoba naslijedi od tebe takav odnos?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#383 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by crveni_makovi »

...
Last edited by crveni_makovi on 21/11/2022 21:17, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#384 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by KraljicaIzJajca »

crveni_makovi wrote: 21/06/2021 09:49
seoBIH wrote: 21/06/2021 09:11 Meni samo nije jasno ako ste zdravi, šta je problem? Dobro, traume, svi ih imamo, ali to ne moze biti izgovor. Ako su ljudi iz rata izasli psihcki osakaćeni i nakon toga zasnovali porodice, odgojili djecu po pravilima, šta je vama problem da se ostvarite u tome?

Jedini problem je izlazak iz komfor zone i strah da treba napraviti čovjeka od potomka.
To sto ti vidis kao djecu odgojenu po pravilima smo i mi. Vjeruj mi ja u svom okruzenju vazim za izuzetno odgojenu, kulturnu i na razne nacine kvalitetnu osobu pa se ipak ne znam ponasati u vezama i odnosima. Imam nisko samopostovanje, ljudi su me gazili, iskoristavali finansijski jer sam se ja trudila uklopiti i biti prihvacena po svaku cijenu. Jednostavno ono cemu si naucen ili nisi naucen u porodici preslikavas u svom ponasanju i odnosima s drugim ljudima.
Moglo se bezbroj puta udati, zasnovati porodicu koju ce voditi i oblikovati osoba sa niskim samopostovanjem i meni je to nepodnosljiva ideja.
Ovo moraš promjeniti kod sebe.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#385 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Nierika »

Crveni_makovi, šta sve podrazumijevaš pod radom na sebi?
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#386 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sarah24 »

Mislim da rijetko ko moze sa shvati ono o cemu crveno_makovi prica! Zato sto:

Djelovanje covjeka u bilo kojoj situaciji je pretezno svedeno na automatske misli koje se prve pojavljuju i pri tome su okidaci za emocije koje ih prate!
To je i nekako jasno i vecina ljudi moze raditi na tome da mjenja ili jedno ili drugo.
Medjutim, problem je sto su pokretaci misli i emocija u osnovi nasa uvjerenja koja gradimo tokom zivota (onim sto vidimo, cujemo, dozivimo, kako se drugi prema nama odnose i sl) i koja su pretezno tako zamotana da ih bez rada na sebi ili uz strucnu pomoc obican covjek ne moze sam odmotati.
Npr.Osoba moze biti uvjerenja da je niko ne moze voljeti (ovo je nesvjesno ok, - Zbog x razloga tokom odrastanja) u odrasloj dobi radi sve da odbije ljude oko sebe i time pospjesuje to uvjerenje jer trazi nesto npr nedostizno od nekog, kad taj ne ispuni dolazi do konflikta, udaljavaju se ljudi od te osobe i ta osoba kaze bio sam u pravu.
To je zacarani krug.
Postoji i drugi duboki problem o kojem crveni_makovi prica a to je dugovanja naredne generacije onoj prosloj, medjutim mi to radimo na terapiji sa klijentima mjesecima jer vjerujte uopste nije evidentno a kamoli lahko za preraditi.

Sve ovo sam napisala da bih rekla svaka cast crveni_makovi jer Boga mi je tesko skontati neke stvari, da li si sama ili uz neciju pomoc sve shvatila ne znam ali svaka cast uglavnom! :thumbup:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#387 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by deogest »

Project Ashe wrote: 21/06/2021 09:51
harry825 wrote: 29/04/2021 18:12 Ja sam uvijek imao vise para kad sam bio solo, kad si u vezi 60% ti ode na djevojku jer djevojke danas ocekuju da im placas ruckove, vecere, pica, rijetko se koja za novcanik uhvati, dakle finansijski bolje stojim solo, imam svoj stan, auto, itd, a kad si u braku taman da si ti sve to 100% isfinansirao sam, dijelis po pola sto je besmisleno ali to je neka druga prica

Ima rijetkih izuzetaka gdje i zena hoce da ucestvuje 50% u kupovini stana i mislim da je to normalno ali po jaranima vidim da se guse u brakovima jer i stanove i auta finansiraju sami pa ko sludjeni idu na sto strana da nekako zarade da se pokriju krediti i dugovi
Danas ko se oženi najebo je. :D

Govorim iz iskustva :)
Pa to je kad nadjes rospiju koja po vazdan turpija nokte i dangubi, dok ti ubijas tabane. Tad te najcesce i prevare. Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#388 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

:roll:
Ako si takvu izabrao, proveo neko vrijeme s njom, putovao... takve pojedinosti si mogao i tada primjetiti i ne ici u brak, ako ti to smeta....no, u praksi, vecina zena se'opusti' ne radi to , nazalost
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#389 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by topss »

deogest wrote: 22/06/2021 15:22
Project Ashe wrote: 21/06/2021 09:51
harry825 wrote: 29/04/2021 18:12 Ja sam uvijek imao vise para kad sam bio solo, kad si u vezi 60% ti ode na djevojku jer djevojke danas ocekuju da im placas ruckove, vecere, pica, rijetko se koja za novcanik uhvati, dakle finansijski bolje stojim solo, imam svoj stan, auto, itd, a kad si u braku taman da si ti sve to 100% isfinansirao sam, dijelis po pola sto je besmisleno ali to je neka druga prica

Ima rijetkih izuzetaka gdje i zena hoce da ucestvuje 50% u kupovini stana i mislim da je to normalno ali po jaranima vidim da se guse u brakovima jer i stanove i auta finansiraju sami pa ko sludjeni idu na sto strana da nekako zarade da se pokriju krediti i dugovi
Danas ko se oženi najebo je. :D

Govorim iz iskustva :)
Pa to je kad nadjes rospiju koja po vazdan turpija nokte i dangubi, dok ti ubijas tabane. Tad te najcesce i prevare. Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
Djevojke sa stabilnim poslom opet ocekuju muskarca koji zaradjuje vise od njih. I opet ocekuju izlaske, putovanja, poklone...
U pravilu sto je zena sama poslovno uspjesnija vise ocekuje od muskarca. :D
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#390 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Project Ashe »

deogest wrote: 22/06/2021 15:22
Project Ashe wrote: 21/06/2021 09:51
harry825 wrote: 29/04/2021 18:12 Ja sam uvijek imao vise para kad sam bio solo, kad si u vezi 60% ti ode na djevojku jer djevojke danas ocekuju da im placas ruckove, vecere, pica, rijetko se koja za novcanik uhvati, dakle finansijski bolje stojim solo, imam svoj stan, auto, itd, a kad si u braku taman da si ti sve to 100% isfinansirao sam, dijelis po pola sto je besmisleno ali to je neka druga prica

Ima rijetkih izuzetaka gdje i zena hoce da ucestvuje 50% u kupovini stana i mislim da je to normalno ali po jaranima vidim da se guse u brakovima jer i stanove i auta finansiraju sami pa ko sludjeni idu na sto strana da nekako zarade da se pokriju krediti i dugovi
Danas ko se oženi najebo je. :D

Govorim iz iskustva :)
Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
Baš takvu sam i našo, ispostavilo se da i u 30'toj godinni pati od kompleksa koje je sebi nabila u osnovnoj i srednjoj školi. :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#391 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Rockefeller »

:lol:

Kakvi?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#392 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by deogest »

Rockefeller wrote: 23/06/2021 07:48 :lol:

Kakvi?
Koliko sam ja skonto, one samo ponude mindju i nista vise. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#393 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

:lol:
a, vi ko muFe.. :oops:
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#394 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by noviclan »

topss wrote: 22/06/2021 17:24
deogest wrote: 22/06/2021 15:22

Pa to je kad nadjes rospiju koja po vazdan turpija nokte i dangubi, dok ti ubijas tabane. Tad te najcesce i prevare. Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
Djevojke sa stabilnim poslom opet ocekuju muskarca koji zaradjuje vise od njih. I opet ocekuju izlaske, putovanja, poklone...
U pravilu sto je zena sama poslovno uspjesnija vise ocekuje od muskarca. :D
Jbg onda joj pokloniti sto duuze
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#395 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

deogest wrote: 22/06/2021 15:22
Project Ashe wrote: 21/06/2021 09:51
Danas ko se oženi najebo je. :D

Govorim iz iskustva :)
Pa to je kad nadjes rospiju koja po vazdan turpija nokte i dangubi, dok ti ubijas tabane. Tad te najcesce i prevare. Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:33, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#396 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

:dada: .. nema sta- istopolni. jedina opcija.. :oops:
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#397 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Ariel »

harry825 wrote: 05/07/2021 12:28
deogest wrote: 22/06/2021 15:22

Pa to je kad nadjes rospiju koja po vazdan turpija nokte i dangubi, dok ti ubijas tabane. Tad te najcesce i prevare. Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
Od tih sto zaradjuju same opet nemas nista jer one svoje pare ostavljaju na stranu a ti i dalje pokrivas sve troskove, izlaske i ostalo, dobro one to skontaju ne brini

Takve traze i dosta vise od muskarca nego one koje ne zaradjuju uopste a opet od njih nemas nista nego samo jos veci teret
Znaci kako god okrenes mi cure ne valjamo nikako, ni kad smo samostalne ni kad smo ovisne o nekome..
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#398 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Ariel »

topss wrote: 22/06/2021 17:24
deogest wrote: 22/06/2021 15:22

Pa to je kad nadjes rospiju koja po vazdan turpija nokte i dangubi, dok ti ubijas tabane. Tad te najcesce i prevare. Da nadjes normalnu djevojku sa stabilnim poslom, bilo bi drugacije.
Djevojke sa stabilnim poslom opet ocekuju muskarca koji zaradjuje vise od njih. I opet ocekuju izlaske, putovanja, poklone...
U pravilu sto je zena sama poslovno uspjesnija vise ocekuje od muskarca. :D
To je meni nekako normalno, ali naravno nije svako isti. Ja ocekujem nekoga da zaradjuje ili kao ja ili vise, ili eventualno malo manje od mene ali sad nekoga sa drasticnom razlikom u plati mislim u minus, ne bih iskreno..
Mada opet nikad se ne zna 🤷‍♀️
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#399 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by topss »

Ariel wrote: 05/07/2021 17:20
topss wrote: 22/06/2021 17:24

Djevojke sa stabilnim poslom opet ocekuju muskarca koji zaradjuje vise od njih. I opet ocekuju izlaske, putovanja, poklone...
U pravilu sto je zena sama poslovno uspjesnija vise ocekuje od muskarca. :D
To je meni nekako normalno, ali naravno nije svako isti. Ja ocekujem nekoga da zaradjuje ili kao ja ili vise, ili eventualno malo manje od mene ali sad nekoga sa drasticnom razlikom u plati mislim u minus, ne bih iskreno..
Mada opet nikad se ne zna 🤷‍♀️
Postoji razlika. Muskarci nemaju problem da budu sa zenom koja zaradjuje mnogo manje, dok zene razmisljaju tako kao ti. I pored sve borbe za jednakost nikada necemo biti isti.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#400 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

Ariel wrote: 05/07/2021 17:17
harry825 wrote: 05/07/2021 12:28

Od tih sto zaradjuju same opet nemas nista jer one svoje pare ostavljaju na stranu a ti i dalje pokrivas sve troskove, izlaske i ostalo, dobro one to skontaju ne brini

Takve traze i dosta vise od muskarca nego one koje ne zaradjuju uopste a opet od njih nemas nista nego samo jos veci teret
Znaci kako god okrenes mi cure ne valjamo nikako, ni kad smo samostalne ni kad smo ovisne o nekome..
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 17:42, edited 1 time in total.
Post Reply