Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#251 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by TMovac »

moonca wrote: 22/04/2021 16:28
TMovac wrote: 22/04/2021 10:49 Ako se potrefi ona prava i dovoljna je samo jedna. Prije nekoliko godina meni se javila na jednom drugom forumu djevojka. Tipkali par dana, razmjenili brojeve, nakon mjesec se upoznali ( nismo stigli ranije zbog daljine i obaveza ) i na kraju bili 3 godine zajedno.
. 3 godine..... hm. onda nije prava :oops:
Iako nije bila "prava", vrijedilo je. Často mi je što sam bio dio njenog života.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#252 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

TMovac wrote: 22/04/2021 17:13
moonca wrote: 22/04/2021 16:28
TMovac wrote: 22/04/2021 10:49 Ako se potrefi ona prava i dovoljna je samo jedna. Prije nekoliko godina meni se javila na jednom drugom forumu djevojka. Tipkali par dana, razmjenili brojeve, nakon mjesec se upoznali ( nismo stigli ranije zbog daljine i obaveza ) i na kraju bili 3 godine zajedno.
. 3 godine..... hm. onda nije prava :oops:
Iako nije bila "prava", vrijedilo je. Často mi je što sam bio dio njenog života.
..Ako tako osjecash.... nakon.... onda je bila 'prava'.. ali, mozemo nagadjati da nije bilo.... pravo
vrijeme :)
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#253 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by TMovac »

moonca wrote: 22/04/2021 17:48
TMovac wrote: 22/04/2021 17:13
moonca wrote: 22/04/2021 16:28
. 3 godine..... hm. onda nije prava :oops:
Iako nije bila "prava", vrijedilo je. Často mi je što sam bio dio njenog života.
..Ako tako osjecash.... nakon.... onda je bila 'prava'.. ali, mozemo nagadjati da nije bilo.... pravo
vrijeme :)
Što se nje tiče, stvarno o djevojci mogu reći samo najbolje. Sretan je onaj pored koga bude. Pa moglo bi se reći da je bilo pogrešno vrijeme. Jer mi je taj period života bio baš turbulentan. Bio sam pod velikim pritiskom. Dosta se toga izdešavalo u mome životu baš u tom periodu. Ali opet kada bih nju vidio sav teret sa mene bi spao. Odmarao me sam pogled na nju. Možda to nekome glupo zvuči, ali je zaista tako. To nikada prije nisam osjetio niti sa jednom. Imao sam nekoliko veza prije nje. Jedna je i duže trajala. Ali zaista nisam znao šta znači ljubav, dok nisam nju upoznao. Iskreno se nadam da je uspjela pronaći svoju sreću, jer to zaista zaslužuje.
Erva40
Posts: 31
Joined: 02/04/2021 09:27

#254 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Erva40 »

Auu, ja napisao ako ima neka iz SA za upoznavanje i mozda druzenje ili nesto vise nek se javi. A, vidim sad romani se pisz, bez uvrede. Slazem se, ne treba se začauriti i ne dati nikom sansu. Ljudi, vidite kako je vrjeme ludo. Zivot prodje u napetosti i nervozi itd. Zar nije ljepse i mjesec ili vise biti s nekim zadovoljan pa sta god to nekome znacilo. Devojke opustite se, pogotovu one starije od 30.Princevi ne dolaze sami, morate se i vi potruditi da ih nadjete. Zivot je kratak, bolje i 5 dana tamburanja nego neke kalkulacije itd.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#255 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sydnor »

TMovac wrote: 22/04/2021 21:12 Što se nje tiče, stvarno o djevojci mogu reći samo najbolje. Sretan je onaj pored koga bude. Pa moglo bi se reći da je bilo pogrešno vrijeme. Jer mi je taj period života bio baš turbulentan. Bio sam pod velikim pritiskom. Dosta se toga izdešavalo u mome životu baš u tom periodu. Ali opet kada bih nju vidio sav teret sa mene bi spao. Odmarao me sam pogled na nju. Možda to nekome glupo zvuči, ali je zaista tako. To nikada prije nisam osjetio niti sa jednom. Imao sam nekoliko veza prije nje. Jedna je i duže trajala. Ali zaista nisam znao šta znači ljubav, dok nisam nju upoznao. Iskreno se nadam da je uspjela pronaći svoju sreću, jer to zaista zaslužuje.
Skoro identična situacija. Samo što sam ja na kraju ostavljen i ne krivim je za to, u tom nekom trenutku zivota sam zbog nekih drugih problema totalno zanemario nju kao osobu i njene potrebe.

Evo već godina i nekoliko mjeseci kako nismo zajedno, našla je drugog i stvarno je srećna, kao nikad prije. Ja nikako ne mogu prebolit, zaboravit, raspadam se, kad čujem za nju ili njih sve mi se u stomaku prevrne.

Da živim još 500 godina neću naći osobu kao nju.

Jedva čekam da sve ovo prođe, ovaj život i ova patnja. Jbm ti emotivnog insana, budala obična.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#256 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

:-?
A, jeste ' emotovni' .. kako to zene svirepo kaznjavaju... :zoka:

Vjerujem da ste iskreni. ali poruke.. kao sto vi pishete / pateticne.... neka je sretan/ a.. drago mi je - od srca joj/ njemu zelim sve najljepste itd.... nije mi normalna reakcija .
... ostavljeni ste... mozda ste ' spaseni' itd.. ne krivite sebe...
User avatar
nepass1
Posts: 9511
Joined: 06/07/2017 07:35

#257 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by nepass1 »

moonca wrote: 24/04/2021 16:50 :-?
A, jeste ' emotovni' .. kako to zene svirepo kaznjavaju... :zoka:

Vjerujem da ste iskreni. ali poruke.. kao sto vi pishete / pateticne.... neka je sretan/ a.. drago mi je - od srca joj/ njemu zelim sve najljepste itd.... nije mi normalna reakcija .
... ostavljeni ste... mozda ste ' spaseni' itd.. ne krivite sebe...
Pa bas ti svakom loncu moras bitti poklopac. A raxumijes se ko mara u kriv qrac. Pusti ljude da se ispusu anonimno. Mozda u RL nemaju kome se izjadati.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#258 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

nepass1 wrote: 25/04/2021 00:31
moonca wrote: 24/04/2021 16:50 :-?
A, jeste ' emotovni' .. kako to zene svirepo kaznjavaju... :zoka:

Vjerujem da ste iskreni. ali poruke.. kao sto vi pishete / pateticne.... neka je sretan/ a.. drago mi je - od srca joj/ njemu zelim sve najljepste itd.... nije mi normalna reakcija .
... ostavljeni ste... mozda ste ' spaseni' itd.. ne krivite sebe...
Pa bas ti svakom loncu moras bitti poklopac. A raxumijes se ko mara u kriv qrac. Pusti ljude da se ispusu anonimno. Mozda u RL nemaju kome se izjadati.
Pojma nemam ko ja ta Mara.... ali, sto se tiche 'ispuhivanja' ..evo pustit cu tebe... :zoka:
Jeli ti srce na mjestu.. :oops:
User avatar
nepass1
Posts: 9511
Joined: 06/07/2017 07:35

#259 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by nepass1 »

Dosadna si ko vaska, na svakoj temi dajes suvisne komentare. Petljas se gdje treba i gdje ne treba. Pravi si nolajfer. Malo udji u dubine svoje sive mase i pokusaj analizirati sebe umjesto svaki jebeni tudji post na ovom forumu :thumbup:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#260 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by soha96 »

70 hiljada postova za 4 godine wtf :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#261 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

nepass1 wrote: 25/04/2021 06:16 Dosadna si ko vaska, na svakoj temi dajes suvisne komentare. Petljas se gdje treba i gdje ne treba. Pravi si nolajfer. Malo udji u dubine svoje sive mase i pokusaj analizirati sebe umjesto svaki jebeni tudji post na ovom forumu :thumbup:
.. ImageImage
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#262 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by ho oponopono »

Erva40 wrote: 24/04/2021 00:27 Auu, ja napisao ako ima neka iz SA za upoznavanje i mozda druzenje ili nesto vise nek se javi. A, vidim sad romani se pisz, bez uvrede. Slazem se, ne treba se začauriti i ne dati nikom sansu. Ljudi, vidite kako je vrjeme ludo. Zivot prodje u napetosti i nervozi itd. Zar nije ljepse i mjesec ili vise biti s nekim zadovoljan pa sta god to nekome znacilo. Devojke opustite se, pogotovu one starije od 30.Princevi ne dolaze sami, morate se i vi potruditi da ih nadjete. Zivot je kratak, bolje i 5 dana tamburanja nego neke kalkulacije itd.
...nemaju kad od maženja mačkice...:pusi2: ...dođi kiti, kiti...:pusi2:



...ti neki kratkog fitilja haman...daj sad i odmah život prođe, a ja te dozivam da dođeš...hoće kurac, samo što ti se u krilo sjatila nije...pripremi svoju pistu...istresi svoju bijesnu glistu...prvo riješi ex crpilište...pa na igralište u lovište... :pusi2:


...treba je dohvatit nekima treba i hoklica, bome turena je povisoko (prijašnji konzument oćejfio nove su dole sada njemu bliže, mada ponekad kad mu naumpadne ili su druge u mašini na pranju, može i ova stara dobro svrsi poslužit, odveć oprobana...blazirana, ali dovoljna za angažmana ...) gornja ona polica skroz u lijevom ćošku...:pusi2:... uhvatio se mem, malo je okrnjenja, ali još ništa ne curi...umijeće konzumiranja daj bravuri...:pusi2:


...znaj da za dohvat iste i ona ne pomaže puno, od težine personaže zna se polomit nožica, a tebi ne gine uganuće...i ništa ti onda ne svuče...:pusi2:
Image
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#263 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by sha_ba »

:lol: :lol:
Najjača :thumbup: :izet: :mrgreen:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#264 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by ho oponopono »

MarlboroGold wrote: 21/04/2021 14:48 Sve se promijenilo na ovom forumu... nove generacije forumasa i forumasica, mijenjaju se i stavovi starih... samo je android moonca ostala ista. I onaj njen potrcko guadalajara.
nepass1 wrote: 25/04/2021 06:16 Dosadna si ko vaska, na svakoj temi dajes suvisne komentare. Petljas se gdje treba i gdje ne treba. Pravi si nolajfer. Malo udji u dubine svoje sive mase i pokusaj analizirati sebe umjesto svaki jebeni tudji post na ovom forumu :thumbup:
...ma jebala vas moonca više da vas jebala...ništa bolja ili gora u postovima žena nije od bilo koga od nas ovdje... @moonca draga šta im to (ne)radiš...:pusi2:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#265 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

ho oponopono wrote: 25/04/2021 16:09 @moonca draga šta im to (ne)radiš..
.. :zoka: Image.. meni su bash dragi.... :stidljiva1:
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#266 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by TMovac »

moonca wrote: 24/04/2021 16:50 :-?
A, jeste ' emotovni' .. kako to zene svirepo kaznjavaju... :zoka:

Vjerujem da ste iskreni. ali poruke.. kao sto vi pishete / pateticne.... neka je sretan/ a.. drago mi je - od srca joj/ njemu zelim sve najljepste itd.... nije mi normalna reakcija .
... ostavljeni ste... mozda ste ' spaseni' itd.. ne krivite sebe...
Ja samo cijenim sve ono što mi je pružila u te 3 godine. Ne znam šta bi po tebi bila normalna reakcija? Da sasipam i drvlje i kamenje na nju, samo zato jer je bivša?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#267 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

TMovac wrote: 26/04/2021 10:31
moonca wrote: 24/04/2021 16:50 :-?
A, jeste ' emotovni' .. kako to zene svirepo kaznjavaju... :zoka:

Vjerujem da ste iskreni. ali poruke.. kao sto vi pishete / pateticne.... neka je sretan/ a.. drago mi je - od srca joj/ njemu zelim sve najljepste itd.... nije mi normalna reakcija .
... ostavljeni ste... mozda ste ' spaseni' itd.. ne krivite sebe...
Ja samo cijenim sve ono što mi je pružila u te 3 godine. Ne znam šta bi po tebi bila normalna reakcija? Da sasipam i drvlje i kamenje na nju, samo zato jer je bivša?
Kad procitam normalnu reakciju(licni dojam) i ako odaje realnost-- potvrdim.
Moj osvrt je bio, na osnovu iskaza vishe lica/ muskaraca i zena...
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#268 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by jay_air »

tukizahou wrote: 06/03/2021 11:44 jel to fakat trazite online partnere? :lol:

bog vam pomogo(ako moze mada sumnjam) :D
definitivno najgluplji komentar na kojeg danas naletih na klixu, a konkurencija je zestoka
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#269 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by MarlboroGold »

ho oponopono wrote: 25/04/2021 16:09
MarlboroGold wrote: 21/04/2021 14:48 Sve se promijenilo na ovom forumu... nove generacije forumasa i forumasica, mijenjaju se i stavovi starih... samo je android moonca ostala ista. I onaj njen potrcko guadalajara.
nepass1 wrote: 25/04/2021 06:16 Dosadna si ko vaska, na svakoj temi dajes suvisne komentare. Petljas se gdje treba i gdje ne treba. Pravi si nolajfer. Malo udji u dubine svoje sive mase i pokusaj analizirati sebe umjesto svaki jebeni tudji post na ovom forumu :thumbup:
...ma jebala vas moonca više da vas jebala...ništa bolja ili gora u postovima žena nije od bilo koga od nas ovdje... @moonca draga šta im to (ne)radiš...:pusi2:
Image

:kiss:
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#270 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:57, edited 1 time in total.
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#271 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by alexz »

harry825 wrote: 28/04/2021 20:11
Generalno danas mladjima nije lako, haj zenske se nekako i snadju, vec ce im se neko javit kakve god da su, ali ako si musko, moras balansirat izmedju posla, izlazaka, javljanja djevojkama koje su uvijek iz nekog nepoznatog razloga nafurane tako da izgubis i volju za bilo kakvom vezom
Hej, uvijek je svoja muka najgora. :-D

Nije problem u tome da ti se kao djevojci momci ne javljaju, problem je pronaći onoga koji želi vezu a ne prolaznu avanturu.
:sad: :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#272 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by MarlboroGold »

harry825 wrote: 28/04/2021 20:11 Kao prvo, sta nije uredu s vama koji se bojite biti sami u 30-im, ko da vam je 80 pa vas strah ostati sami kuci da vas infarkt ne opali valjda sta li, samo kod nas ljude fata panika kad nemaju nikog u 30 i nekoj

Druga stvar, cini mi se da je online upoznavanje vec odavno jedini nacin upoznavanja kod nas jer realno gdje upoznati nekog ovako vani slucajno, pogotovo posljednjih godinu i po dana, i ne vazi to samo za 30 i 40+ nego i za 20+, izlazio sam i ja po kaficima i klubovima i sve to, ali nista od tog, nit tu mozes s nekim popricati niti nekog upoznati, obicno je glasna muzika, milion ljudi, uvijek sam se pitao ko se tu i kako upozna kad je cesto tehnicki nemoguce

Generalno danas mladjima nije lako, haj zenske se nekako i snadju, vec ce im se neko javit kakve god da su, ali ako si musko, moras balansirat izmedju posla, izlazaka, javljanja djevojkama koje su uvijek iz nekog nepoznatog razloga nafurane tako da izgubis i volju za bilo kakvom vezom
Upravo je face to face i dalje najbolji način da upoznaš potencijalnu partnerku ili partnera, a opravdanja poput takvih ne treba tražiti. Sve je više pogotovo omladine koja to ne konta i koja ne može nikog pronaći, pa mnoge ubijaju frustracije bez obzira što je tehnologija omogućila da se iz 1-2 clicka možeš povezati sa tamo nekom xyz osobom. Konkretno za nas mi smo ti koji prilazimo u preko 90% slučajeva i njena pažnja je isključivo na tebi kad je face to face (ukoliko ne dobiješ odmah korpu), a dalje je samo i isključivo do tebe da se pokažeš u odgovarajućem svjetlu. Ako su kafići, klubovi, kafane i slično problem, šta je sa hobijima, sportovima itd.? Jbt pa možeš upoznati potencijalnu partnerku u prolazu na ulici, na stanici, na semaforu... naravno ne trebaš biti debil i navaljivati da se upoznate ako kaže ne ili ako je nezainteresovana.

Ti kad se nekoj javiš online budi siguran da uglavnom pored tebe ima više njih koji joj se javljaju, a da te samo može furati sa seen-ovima i toplo-hladno pristupom da sebi diže ego dok je guzi neko drugi. Uostalom kad se dodaju razni filteri i fake prezentacije što ne bude ni nalik u reali to poprimi sasvim drugu dimenziju.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#273 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

alexz wrote: 29/04/2021 00:12
harry825 wrote: 28/04/2021 20:11
Generalno danas mladjima nije lako, haj zenske se nekako i snadju, vec ce im se neko javit kakve god da su, ali ako si musko, moras balansirat izmedju posla, izlazaka, javljanja djevojkama koje su uvijek iz nekog nepoznatog razloga nafurane tako da izgubis i volju za bilo kakvom vezom
Hej, uvijek je svoja muka najgora. :-D

Nije problem u tome da ti se kao djevojci momci ne javljaju, problem je pronaći onoga koji želi vezu a ne prolaznu avanturu.
:sad: :D
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:56, edited 1 time in total.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#274 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by harry825 »

MarlboroGold wrote: 29/04/2021 12:41
harry825 wrote: 28/04/2021 20:11 Kao prvo, sta nije uredu s vama koji se bojite biti sami u 30-im, ko da vam je 80 pa vas strah ostati sami kuci da vas infarkt ne opali valjda sta li, samo kod nas ljude fata panika kad nemaju nikog u 30 i nekoj

Druga stvar, cini mi se da je online upoznavanje vec odavno jedini nacin upoznavanja kod nas jer realno gdje upoznati nekog ovako vani slucajno, pogotovo posljednjih godinu i po dana, i ne vazi to samo za 30 i 40+ nego i za 20+, izlazio sam i ja po kaficima i klubovima i sve to, ali nista od tog, nit tu mozes s nekim popricati niti nekog upoznati, obicno je glasna muzika, milion ljudi, uvijek sam se pitao ko se tu i kako upozna kad je cesto tehnicki nemoguce

Generalno danas mladjima nije lako, haj zenske se nekako i snadju, vec ce im se neko javit kakve god da su, ali ako si musko, moras balansirat izmedju posla, izlazaka, javljanja djevojkama koje su uvijek iz nekog nepoznatog razloga nafurane tako da izgubis i volju za bilo kakvom vezom
Upravo je face to face i dalje najbolji način da upoznaš potencijalnu partnerku ili partnera, a opravdanja poput takvih ne treba tražiti. Sve je više pogotovo omladine koja to ne konta i koja ne može nikog pronaći, pa mnoge ubijaju frustracije bez obzira što je tehnologija omogućila da se iz 1-2 clicka možeš povezati sa tamo nekom xyz osobom. Konkretno za nas mi smo ti koji prilazimo u preko 90% slučajeva i njena pažnja je isključivo na tebi kad je face to face (ukoliko ne dobiješ odmah korpu), a dalje je samo i isključivo do tebe da se pokažeš u odgovarajućem svjetlu. Ako su kafići, klubovi, kafane i slično problem, šta je sa hobijima, sportovima itd.? Jbt pa možeš upoznati potencijalnu partnerku u prolazu na ulici, na stanici, na semaforu... naravno ne trebaš biti debil i navaljivati da se upoznate ako kaže ne ili ako je nezainteresovana.

Ti kad se nekoj javiš online budi siguran da uglavnom pored tebe ima više njih koji joj se javljaju, a da te samo može furati sa seen-ovima i toplo-hladno pristupom da sebi diže ego dok je guzi neko drugi. Uostalom kad se dodaju razni filteri i fake prezentacije što ne bude ni nalik u reali to poprimi sasvim drugu dimenziju.
...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 02:56, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#275 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by MarlboroGold »

Ma samo ti prilazi uživo, jer se to više cijeni. Ali budi normalan i kulturan, a kantu ako do nje dođe (uglavnom hoće dolaziti) primi kao muško bez vrijeđanja i ideš dalje.

Pusti ti te feminističke ublehe.
Post Reply