Papucari

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#376 Re: Papucari

Post by Euridika »

edo_79 wrote:
Euridika wrote:Addendum...

Eto, sad je mladima problem i poslušati starijeg za savjet šta i kako u domaćinstvu - neeeee, on/ona mi nameće kako ja da živim! :-)
A šta bi da morate primiti oca/majku (svekra/svekrvu, punca/punicu) kod sebe kući, da žive s vama, jer su - ne znam - stari ili bolesni?? Kako bi tad trpili govore roditelja? Nikako - nego bi bilo, hajd' se ti stari/a posipaj pepelom po glavi, spremaj se za ilovaču. :(
Ti ideš iz krajnosti u krajnost .... o ti staromodna devojčice :D

Problem nikada nije predstavljao savjet, šta, kako, u domaćinstvu, oko popravki ...pa niko se nije naučen rodio. Problem je kad se od savjeta pređe na naređivanje i davanje ultimatuma.
Primiti oca, majku, punca, punicu da žive jer su bolesni - kakvo ti je to pitanje - tu se nema šta razmišljati, roditelj je roditelj, bez obzira dali moj ili njen.
Znaš i ja sam ti po tom pitanju old school, a tvoja konstatacija da unazad 2-3 generacije mladi bračni parovi se odvajaju od roditelja. U mene starci sad 29 maja pune 40 godina braka, uzeli se i pod kiriju, otišli od roditelja i počeli život sami.
Bogami za ostale neznam, ali ja kao zapadnjak završiti neću, jer sam odgojen prema nekim starim normama i principima, koje su me dosad skupo koštale, ali od njih odustati neću pa kad bi me glave koštale. Svoje starce vidim svaki 2-3 dan, jbg moraš i njima dat malo prostora da dišu, a čujemo se kad se vidimo. Ta imam ja ba zvat mater i oca preko tel, fejs to fejs ba, uz kafu i gurabije :mrgreen:
Pitaj Sadetu bil' primila svekrvu :lol: :lol: ... a Sadetâ i Sadikâ na tovare danas. ;-)

Ti si vazda bio poguzija, ne mere baklava preko žice doći nikako. :lol:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#377 Re: Papucari

Post by edo_79 »

Euridika wrote:Pitaj Sadetu bil' primila svekrvu :lol: :lol: ... a Sadetâ i Sadikâ na tovare danas. ;-)

Ti si vazda bio poguzija, ne mere baklava preko žice doći nikako. :lol:
Nemere baklavan i gurabija preko žive nikako ... :lol: :lol: :lol:

Sadeta bi primila i dvije svekrve .... samo je bitno koliko će se ona ''financijski ugraditi'' u taj transfer :mrgreen:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#378 Re: Papucari

Post by Euridika »

Blixen wrote:upitno je sta su i za sta koriste savjeti starijih na ovom vaktu

ja mojima moram obasniti masu modernih stvari
posao npr
kakav savjet, on radio u Vranici, imao bonove za zimnicu :D :D :D
ja radio za stranu firmu, pored sefa, direktora imao i vlasnika sa zajednickim interesom (da me iscjede)
moj stari u Vranici nije imao pojma sta je pritisak

sta mi je ovo ASC, EDB, Turbo, .....
sta mi sad on ovo govori :D (izadje upozorenje low washer fluid)
da se njega pita, najbolji auto je Golf 1 iz 1982, 1.3 benzinac :mrgreen:
jebote ovaj Volvo sto si me nagovorio da kupim

i onda me on pocne savjetovati o poslu i autima :kakoste:
Ko kaže da su savjeti jednosmjerni? Naravno da ćeš ti kao mlađi savjetovati roditelje oko modernih stvari, a oni tebe oko životnih i onih standardnih kućnih. Btw, poslušaj ti ipak savjet oca i za posao, možda ti kroz neki svoj primjer da ideju kako ćeš razriješiti neki problem na svom poslu, bez obzira što je tvoja poslovna situacija danas daleko drukčija nego nekad od tvog oca. Niko ti ne kaže da savjet moraš primijeniti od riječi do riječi, nego razmisli, procijeni situaciju, pa primijeni ono što je najbolje ili odbaci ako se nikako ne uklapa u tvoju situaciju. Ha ja, prosto k'o pasulj. :-D
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4354
Joined: 09/09/2018 23:21

#379 Re: Papucari

Post by tuzlak1212 »

Euridika wrote:Addendum...

Eto, sad je mladima problem i poslušati starijeg za savjet šta i kako u domaćinstvu - neeeee, on/ona mi nameće kako ja da živim! :-)
A šta bi da morate primiti oca/majku (svekra/svekrvu, punca/punicu) kod sebe kući, da žive s vama, jer su - ne znam - stari ili bolesni?? Kako bi tad trpili govore roditelja? Nikako - nego bi bilo, hajd' se ti stari/a posipaj pepelom po glavi, spremaj se za ilovaču. :(
A sta kad se jednom ne poslusa "savjet" punice/svekrve i ona nece s tobom da prica vise?
Sve ima svoje prednosti i mane, ali ja sam za da se napravi distanca malo medju ljudima i svidja mi se promjena kulture kod nas... Previse se zabija nos u tudje zivote i svakom normalnom to smeta i remeti svakodnevnicu. Ti stariji su naucili da zive po zapovjedi dok mi mladji nismo i distancirati ta 2 svjeta je blagoslov obome..
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#380 Re: Papucari

Post by MarlboroGold »

Treba poštovati starije, saslušati ih šta imaju da kažu ili da daju savjet, a ti dalje onda kako hoćeš. Međutim, kad to savjetovanje preraste, kao što neko već reče, u neke oblike ultimatuma i imperative i slično onda je to teško smaranje. U tom slučaju njima ego ne dopušta da shvate da ih je vrijeme pregazilo i da više nije tako kako je nekad bilo, pa proradi inat i samo guraju svoje po svaku cijenu. Tad drugoj strani ne treba prešutiti, pa neka se ljuti koliko hoće.

Također, ako se neko od starijih nikad u životu nije opametio taj obično neće ni davati dobre savjete.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#381 Re: Papucari

Post by MarlboroGold »

Svekrive ispadoše najgore :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#382 Re: Papucari

Post by moonca »

Nisu one -ispale.. :-)
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#383 Re: Papucari

Post by Blixen »

ispaNu naj gore
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#384 Re: Papucari

Post by Cookie85 »

MarlboroGold wrote:Svekrive ispadoše najgore :mrgreen:
Dodje kod Muje i Fate svekrvra

Pita nju Mujo
Mujo: Kako si ? do kad ces nam ostati ?
Svekrva: dobro sam, pa eto dok vam ne dosadim
Mujo: a sto bona tako kratko :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#385 Re: Papucari

Post by moonca »

:lol:
Post Reply