Papa i homoseksualizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1 Papa i homoseksualizam

Post by sadie_forever »

Novo poglavlje, i nekako ne vidim da je top vijest kod nas medjutim na zapadu jeste-papa prihvaca homoseksualce i njihove brakove.Cemu ovo vodi? vec vidim neke katolike koje papu proglasavaju "sotonom" dok drugi ,mahom sekularisti i onako,pozdravljaju..hoce li ovo razjedinit rimokatolicku crkvu? kakav je status pape?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2 Re: Papa i homoseksualizam

Post by Tempo »

Cuj kakav je status pape... Ima radnu dozvolu u vatikanu.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#3 Re: Papa i homoseksualizam

Post by Dope_Man »

Ovaj papa (i naravno ekipa iza, jer ne vodi on sam politiku Crkve) je skontao da u 21. vijeku ne moze prezivjeti njegova organizacija bez da se odrekne jos vise srednjovjekovnih pravila i dogmi. Nije ovo ni prva, ni zadnja promjena stava Crkve, i nije je donio jedan covjek vec grupa koja je vodi, a on je samo glasnogovornik u neku ruku.

I to je sve. Crkva nastavlja da se prilagodjava da bi zadrzala vjernike ili ti ga prihod.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#4 Re: Papa i homoseksualizam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote: 22/10/2020 22:07 Cuj kakav je status pape... Ima radnu dozvolu u vatikanu.
:lol: :lol:
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#5 Re: Papa i homoseksualizam

Post by zposao »

Tempo wrote: 22/10/2020 22:07 Cuj kakav je status pape... Ima radnu dozvolu u vatikanu.
Zdravstveno preko biroa :lol:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#6 Re: Papa i homoseksualizam

Post by Tempo »

Sad hoce da se zeni za papire, al u vatkanu nema zena, pa je bio prinudjen da legalizuje istospolne brakove
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7 Re: Papa i homoseksualizam

Post by Bloo »

Uozbiljite se.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#8 Re: Papa i homoseksualizam

Post by exliberal-ex »

sadie_forever wrote: 22/10/2020 19:19 Novo poglavlje, i nekako ne vidim da je top vijest kod nas medjutim na zapadu jeste-papa prihvaca homoseksualce i njihove brakove.Cemu ovo vodi? vec vidim neke katolike koje papu proglasavaju "sotonom" dok drugi ,mahom sekularisti i onako,pozdravljaju..hoce li ovo razjedinit rimokatolicku crkvu? kakav je status pape?
Katolicka crkva se pokusava priblizit zapadnom drustvu jer je tu izgubila ogromnu masu ljudi zbog svoje dogme ali i zbog skandala koji su potresali i potresaju crkvu i njenu povezanost sa homoseksualnoscu.

Licno mislim da ce slijedeci korak za crkvu ce biti da ce dozvolit zenske svestenike a mozda i mogucnost da se svestenstvo moze zenit ( kao kod pravoslavaca, nemoze pop imat parohije ako nije ozenjen)

To je ok za Europu ali kako ce se ovo odrazit na nekim drugim predjelima, moguce je da ce doci do neke vrste pobune ali nevjerujem da ce to napravit toliku stetu koliko ovo moze priblizit na drugoj strani.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#9 Re: Papa i homoseksualizam

Post by sadie_forever »

exliberal-ex wrote: 23/10/2020 00:07
sadie_forever wrote: 22/10/2020 19:19 Novo poglavlje, i nekako ne vidim da je top vijest kod nas medjutim na zapadu jeste-papa prihvaca homoseksualce i njihove brakove.Cemu ovo vodi? vec vidim neke katolike koje papu proglasavaju "sotonom" dok drugi ,mahom sekularisti i onako,pozdravljaju..hoce li ovo razjedinit rimokatolicku crkvu? kakav je status pape?
Katolicka crkva se pokusava priblizit zapadnom drustvu jer je tu izgubila ogromnu masu ljudi zbog svoje dogme ali i zbog skandala koji su potresali i potresaju crkvu i njenu povezanost sa homoseksualnoscu.

Licno mislim da ce slijedeci korak za crkvu ce biti da ce dozvolit zenske svestenike a mozda i mogucnost da se svestenstvo moze zenit ( kao kod pravoslavaca, nemoze pop imat parohije ako nije ozenjen)

To je ok za Europu ali kako ce se ovo odrazit na nekim drugim predjelima, moguce je da ce doci do neke vrste pobune ali nevjerujem da ce to napravit toliku stetu koliko ovo moze priblizit na drugoj strani.
Mislim da potcjenjujes konzervativne snage zapada,itekako postoje! I, kome se papa pokusava dodvoriti? onima koji su se crkve odrekli radi milion drugih stvari,,kojima homosexualizam nije ni medju top 10.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10 Re: Papa i homoseksualizam

Post by exliberal-ex »

sadie_forever wrote: 23/10/2020 01:08
exliberal-ex wrote: 23/10/2020 00:07
sadie_forever wrote: 22/10/2020 19:19 Novo poglavlje, i nekako ne vidim da je top vijest kod nas medjutim na zapadu jeste-papa prihvaca homoseksualce i njihove brakove.Cemu ovo vodi? vec vidim neke katolike koje papu proglasavaju "sotonom" dok drugi ,mahom sekularisti i onako,pozdravljaju..hoce li ovo razjedinit rimokatolicku crkvu? kakav je status pape?
Katolicka crkva se pokusava priblizit zapadnom drustvu jer je tu izgubila ogromnu masu ljudi zbog svoje dogme ali i zbog skandala koji su potresali i potresaju crkvu i njenu povezanost sa homoseksualnoscu.

Licno mislim da ce slijedeci korak za crkvu ce biti da ce dozvolit zenske svestenike a mozda i mogucnost da se svestenstvo moze zenit ( kao kod pravoslavaca, nemoze pop imat parohije ako nije ozenjen)

To je ok za Europu ali kako ce se ovo odrazit na nekim drugim predjelima, moguce je da ce doci do neke vrste pobune ali nevjerujem da ce to napravit toliku stetu koliko ovo moze priblizit na drugoj strani.
Mislim da potcjenjujes konzervativne snage zapada,itekako postoje! I, kome se papa pokusava dodvoriti? onima koji su se crkve odrekli radi milion drugih stvari,,kojima homosexualizam nije ni medju top 10.
Nepotcjenjujem ja konzervativce uopste, ja mislim da konzervativcima odgovara ovakav zaklon Vatikana jer ce im isto tako omogucit da predstave kao naprednija stranka ne kao neki koji zele da se vrate "dobra stara vremena".
To neznaci da ce se njihova konzervativnost povuci i da ce postati demokrate sa druge strane konzervativna evropa neznaci automatski jaca konzervativa crkva.
Evropa je manje vise zavrsila sa uplitanjem crkve u politiku ( osim Poljske koja je postala problematicna za EU), ovo sto sad crkva hoce da uradi je vise pokusaj da se crkva prikloni i uskladi zakonima o ljudskim pravima koja su neprikosnovena u EU.
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#11 Re: Papa i homoseksualizam

Post by broj dva »

sadie_forever wrote: 23/10/2020 01:08
exliberal-ex wrote: 23/10/2020 00:07
sadie_forever wrote: 22/10/2020 19:19 Novo poglavlje, i nekako ne vidim da je top vijest kod nas medjutim na zapadu jeste-papa prihvaca homoseksualce i njihove brakove.Cemu ovo vodi? vec vidim neke katolike koje papu proglasavaju "sotonom" dok drugi ,mahom sekularisti i onako,pozdravljaju..hoce li ovo razjedinit rimokatolicku crkvu? kakav je status pape?
Katolicka crkva se pokusava priblizit zapadnom drustvu jer je tu izgubila ogromnu masu ljudi zbog svoje dogme ali i zbog skandala koji su potresali i potresaju crkvu i njenu povezanost sa homoseksualnoscu.

Licno mislim da ce slijedeci korak za crkvu ce biti da ce dozvolit zenske svestenike a mozda i mogucnost da se svestenstvo moze zenit ( kao kod pravoslavaca, nemoze pop imat parohije ako nije ozenjen)

To je ok za Europu ali kako ce se ovo odrazit na nekim drugim predjelima, moguce je da ce doci do neke vrste pobune ali nevjerujem da ce to napravit toliku stetu koliko ovo moze priblizit na drugoj strani.
Mislim da potcjenjujes konzervativne snage zapada,itekako postoje! I, kome se papa pokusava dodvoriti? onima koji su se crkve odrekli radi milion drugih stvari,,kojima homosexualizam nije ni medju top 10.

A mozda se ne pokusava dodvoriti nikome ? Mozda smatra da su i homoseksualci bozja djeca zasluzna ljubavi ? Mozda se ne radi o politici i parama nego o etici i vjerovanju ?? Just a theory...
Post Reply