Pakistan-Indija sukob

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#351 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Point. »

sadie_forever wrote:
Point. wrote:Sve su to Arapi, ne provaljuj se.
Ti se provaljujes proucavaj malo povijest
Tvojom logikom egipatski arapi niti su arapi niti su Egipćani, jer su Kopti izvorni Egipćani. Također tvojom logikom pravi Arapi su samo iz južnog dijela Arapskog poluotoka. Baš kao i Čović danas, koji određuje ko je pravi Hrvat a ko krivi, tako i ti. Elem, danas su i marokanci, tunižani, sudanci, sirijci, libanezi, egipćani, jordanci, iračani Arapi. I tu se sva priča završava.
Last edited by Point. on 08/08/2019 23:32, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#352 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Ljuci wrote:Na google upisite na pretrazivac - Islamska Deklaracija Pakistan- i otvorit ce vam se citat o Pakistanu kao o najboljem modelu islamske drzave.
Zato sto drugi nije postojao. Posto tvoj mozak, sasvim ocito, nije u stanju procesirati moje pisanje, da ti olaksam:

Image

Iz "Islamske deklaracije". Hajde sada citiraj!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#353 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Ljuci, nemoj mi zaboraviti odgovoriti za siite i sunite! :oops:
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#354 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

salik79 wrote:Ljuci, nemoj mi zaboraviti odgovoriti za siite i sunite! :oops:
Ja ne tekfirim shiije. I oni su muslimani ali samo drugaciji nego sunniti. Ja sam sunnit i moj uzor je Saudijska Arabija koja siri Islam na selefijski nacin. Islam po hadisu je najbolji model Islama.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#355 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Ljuci wrote:
salik79 wrote:Ljuci, nemoj mi zaboraviti odgovoriti za siite i sunite! :oops:
Ja ne tekfirim shiije. I oni su muslimani ali samo drugaciji nego sunniti. Ja sam sunnit i moj uzor je Saudijska Arabija koja siri Islam na selefijski nacin. Islam po hadisu je najbolji model Islama.
Nisam te to pit'o.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#356 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

salik79 wrote:
Ljuci wrote:
salik79 wrote:Ljuci, nemoj mi zaboraviti odgovoriti za siite i sunite! :oops:
Ja ne tekfirim shiije. I oni su muslimani ali samo drugaciji nego sunniti. Ja sam sunnit i moj uzor je Saudijska Arabija koja siri Islam na selefijski nacin. Islam po hadisu je najbolji model Islama.
Nisam te to pit'o.
Rahmetli Alija je omiljen u Iranu i mislim da je odlikovan od Islamske Republike Iran. To je sigurno da Alija nije razdvajao shiije i sunnije i da je bio za panislamizam. Ipak nije samo bio omiljen u Iranu nego i u Saudijskoj Arabiji.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#357 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by cyprus »

Joj zabavne teme :-D Samo mi se teško odlučiti na šta da se usredotočim:

a) diskusiju o tome koji je najsavršeniji državni model na dunjaluku: pakistanski ili iranski :-D

b) Sadetino tumačenje etnogeneze i identiteta Arapa :idea:

c) aspiracije za prevođenje milijardu hindusa na islam :mrgreen:

Precious :)
Last edited by cyprus on 09/08/2019 00:36, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#358 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by cyprus »

Btw, evo jedan funfact... Tek nedavno sam saznao koliko je hinduizam zapravo široko i fluidno definisan, odnosno koliko ga je zapravo teško, pa i nemoguće u potpunosti definisati... Tako je npr. moguće istovremeno biti i hinduista i ateista...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#359 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Guadalajara »

Fuj...gledao sam vjeruju u neke miseve crne...i iznese im lola ciniju sa mlijekom i dole...sa misevima pije mlijeko...poganci su veliki...

Ako ista sevap ih je prevesti na islam...barem da se malo vise peru i da drze do higijene...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#360 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by cyprus »

Guadalajara wrote:Fuj...gledao sam vjeruju u neke miseve crne...i iznese im lola ciniju sa mlijekom i dole...sa misevima pije mlijeko...poganci su veliki...

Ako ista sevap ih je prevesti na islam...barem da se malo vise peru i da drze do higijene...
Pa ne vjeruju svi u isto... Vrlo je moguće da nađeš dva hinduista i skontaš da se njihova vjerovanja i načini praktikovanja vjere u putu nisu sreli...
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#361 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by animals »

Ma ljudi vjeruju u gluposti najvise..
to im je u genima..
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#362 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Guadalajara »

cyprus wrote:
Guadalajara wrote:Fuj...gledao sam vjeruju u neke miseve crne...i iznese im lola ciniju sa mlijekom i dole...sa misevima pije mlijeko...poganci su veliki...

Ako ista sevap ih je prevesti na islam...barem da se malo vise peru i da drze do higijene...
Pa ne vjeruju svi u isto... Vrlo je moguće da nađeš dva hinduista i skontaš da se njihova vjerovanja i načini praktikovanja vjere u putu nisu sreli...
Mislim da ima najvise onih sto u krave vjeruju. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#363 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by cyprus »

Al hajd da se malo klonimo rasizma i etnocentrizma... Mene više interesuje zbog čega je došlo do ovog novijeg prilično intenzivnog rasta hindu nacionalizma, koji je prvenstveno neprijateljski nastrojen prema muslimanima... Modi je na posljednjim izborima doslovno pomeo... Pogotovo u glavnom populacijskom jezgru Indije, tj. na potezu Maharaštra - Gudžarat - Radžastan - Utar Pradeš...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#364 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

cyprus wrote:Al hajd da se malo klonimo rasizma i etnocentrizma... Mene više interesuje zbog čega je došlo do ovog novijeg prilično intenzivnog rasta hindu nacionalizma, koji je prvenstveno neprijateljski nastrojen prema muslimanima... Modi je na posljednjim izborima doslovno pomeo... Pogotovo u glavnom populacijskom jezgru Indije, tj. na potezu Maharaštra - Gudžarat - Radžastan - Utar Pradeš...
Vec sam postavljao, ali izgleda da si bas to previdio:
salik79 wrote:Israel is playing a big role in India’s escalating conflict with Pakistan
https://www.independent.co.uk/voices/is ... 00076.html
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#365 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Bodkin »

“Naucnici zakljucili da Saturnovi prstenovi nestaju brze nego sto se mislilo. Prognoza promasena za nekih 200 miliona godina”.

Salik na forumu “da vam objasnim kako izrael radi na nestanku Saturnovih prstenova”
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#366 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Bodkin wrote:“Naucnici zakljucili da Saturnovi prstenovi nestaju brze nego sto se mislilo. Prognoza promasena za nekih 200 miliona godina”.

Salik na forumu “da vam objasnim kako izrael radi na nestanku Saturnovih prstenova”
Salik nije Robert Fisk, molit cu lijepo :oops:

Ako ne znas ko je on, slobodno googlaj. Ako ne znas engleski, probaj s google translate. Iako, mislim da o Robertu Fisku, imas pregrst informacija i na jezicima naseg govornog podrucja.
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#367 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Bodkin »

salik79 wrote:
Bodkin wrote:“Naucnici zakljucili da Saturnovi prstenovi nestaju brze nego sto se mislilo. Prognoza promasena za nekih 200 miliona godina”.

Salik na forumu “da vam objasnim kako izrael radi na nestanku Saturnovih prstenova”
Salik nije Robert Fisk, molit cu lijepo :oops:

Ako ne znas ko je on, slobodno googlaj. Ako ne znas engleski, probaj s google translate. Iako, mislim da o Robertu Fisku, imas pregrst informacija i na jezicima naseg govornog podrucja.
Engleski? Googlanje? Ne znam ti ja sta je to
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#368 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Bodkin wrote:
salik79 wrote:
Bodkin wrote:“Naucnici zakljucili da Saturnovi prstenovi nestaju brze nego sto se mislilo. Prognoza promasena za nekih 200 miliona godina”.

Salik na forumu “da vam objasnim kako izrael radi na nestanku Saturnovih prstenova”
Salik nije Robert Fisk, molit cu lijepo :oops:

Ako ne znas ko je on, slobodno googlaj. Ako ne znas engleski, probaj s google translate. Iako, mislim da o Robertu Fisku, imas pregrst informacija i na jezicima naseg govornog podrucja.
Engleski? Googlanje? Ne znam ti ja sta je to
Ali zato, bez razmisljanja, ili ne daj Boze citanja, znas mene prozvati.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#369 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by BHCluster »

cyprus wrote:Al hajd da se malo klonimo rasizma i etnocentrizma... Mene više interesuje zbog čega je došlo do ovog novijeg prilično intenzivnog rasta hindu nacionalizma, koji je prvenstveno neprijateljski nastrojen prema muslimanima... Modi je na posljednjim izborima doslovno pomeo... Pogotovo u glavnom populacijskom jezgru Indije, tj. na potezu Maharaštra - Gudžarat - Radžastan - Utar Pradeš...
Nacionalizam. Zvuci poznato.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#370 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Bodkin, nemoj se puno zamarati, Robert Fisk je iranski placenik, ili sija.
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#371 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Bodkin »

salik79 wrote:
Bodkin wrote: Engleski? Googlanje? Ne znam ti ja sta je to
Ali zato, bez razmisljanja, ili ne daj Boze citanja, znas mene prozvati.
Samo na osnovu tvojih postova. Jutros mi se mlijeko pokvarilo. Ti izbacis neki clanak kako je izrael kriv
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#372 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Bodkin wrote:
salik79 wrote:
Bodkin wrote: Engleski? Googlanje? Ne znam ti ja sta je to
Ali zato, bez razmisljanja, ili ne daj Boze citanja, znas mene prozvati.
Samo na osnovu tvojih postova. Jutros mi se mlijeko pokvarilo. Ti izbacis neki clanak kako je izrael kriv
Image
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#373 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

Pakistan ce sve uciniti da se oslobodi Kashmir i da hindusi prestanu maltretirati muslimane. Indija moze da prijeti sa bilo kojim oruzjem ali cinjenica je da su Pakistan i Indija naoruzane nuklearnom bombom i da posljedice mogu biti katastrofalne.
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#374 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by zrakomlat »

salik79 wrote:
Ljuci wrote:Na google upisite na pretrazivac - Islamska Deklaracija Pakistan- i otvorit ce vam se citat o Pakistanu kao o najboljem modelu islamske drzave.
Zato sto drugi nije postojao. Posto tvoj mozak, sasvim ocito, nije u stanju procesirati moje pisanje, da ti olaksam:

Image

Iz "Islamske deklaracije". Hajde sada citiraj!
Nevezano za temu, Pakistan, Iran, sunije ili šije, ova tačka 2., dio, primjer gdje govori o pitanjima obrazovanja i prosvjete te beskonačnih rasprava o načinu kažnjavanja lopova je vala dobra pravo. Ovo je danas više nego ikada promjenjivo za opisati situaciju u muslimanskom svijetu i uopšte kod većine muslimana i onih koji se tako osjećaju, bez obzirom gdje žive.
Raspreda se o glupostima i stvarima nebitnim za napredak, dok druge zemlje i narodi grabe naprijed i prestizu muslimane a startna pozicija im je bila dosta lošija.
Ono, tipa, smije li žena sama autom do Zenice iz Sarajeva ili je to samo do Visokog, pošto se mjera uzima u odnosu na vrijeme prvih muslimana, kad se ta daljina mogla preći na kamili prije nego padne mrak i tad postaje lahka meta raznih drumskih i pustinjskih razbojnika.
Gleda se da se zadovolje neke prilično nebitne stvari, npr smije li se u žene vidjeti ruka do lakta ili mora nositi rukavice, smije li se vidjet kosa i koliko, treba li mevlude zabraniti, smije li se popiti kafa u objektu gdje poslužuju alkohol ili čestitati praznik nemuslimanima, a obrazovanje, nauka, itd su novotarija. Doduše, pozitivnih primjera ima, po par država ali malo je sve to.
Baš taj Pakistan sigurno da ima kvalitetnih stručnjaka, nauka im nije stran pojam ali isto tako je normala dobrom dijelu stanovništva da se curi saspe kiselina u oči jer je odbila đuvegiju od 60 godina.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#375 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

To u vezi Pakistana je dezinformacija. Slucajevi napada kiselinom su zabiljezeni u Indiji a u Pakistanu toga nema. Pakistan je islamska republika i gradjani imaju slobodu da praktikuju Islam i da se mole Allahu.
Post Reply