Pakistan-Indija sukob

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#326 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

MehmedPasaMoric wrote:Ruzni mozda i jesu sto je vise stvar ukusa, ali glupi definitivno nisu, Indijci i Iranci su daleko najinteligentniji ljudi u toj crnoj rupi Zemlje zvanoj juzna i jugozapadna Azija, a sigurno i medju pametnijim u cijeloj Aziji pa i cijelom svijetu. Problem i jednih i drugih je sto imaju drzave sa izuzetno nazadnim rezimima koje namjerno koce napredak svojih stanovnika, ali zato cim se docepaju zapada i normalnih uslova zivota, zasijaju punim sjajem
iranci i nekako ali zar zaista mislis za indijce ovo? pogledaj malo kako zivi taj narod,mislim na sire mase na par elitnih drustava
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#327 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Sanjarko »

Ne bi ja nikog od njih podcjenjivao. Ipak oni napravise nuklearke itd. Sad puno ih ima a malo resursa itd. Pa su zbog toga sirotinja itd. Ali ih ne bi podcjenjivao. Nikog od njih iz Azije.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#328 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

Vizionar 1985 wrote:Ne bi ja nikog od njih podcjenjivao. Ipak oni napravise nuklearke itd. Sad puno ih ima a malo resursa itd. Pa su zbog toga sirotinja itd. Ali ih ne bi podcjenjivao. Nikog od njih iz Azije.
sta imas podcjenjivat ljudi ko i svugdje ,,,nismo sad hitlerovci da vjerujemo da je neko genetski inteligentniji
jedine cijenice su fizicki izgled,to se vidi.nasa vjera nije takva,ali njihova hinduizam smatra sto si vise svijetal to si bolji rang...pa odatle ljubomora na muslimane :D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#329 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by MehmedPasaMoric »

Pa zive kako zive zato sto je drzava u qrcu i sto politicarima vjerovatno odgovara da narod bude gladan i neobrazovan, slicno kao i kod nas. Ali pogledaj kako zive Indijci u Velikoj Britaniji, Americi, Australiji itd., sve vrhunski strucnjaci u svojom oblastima. Da ne govorim sad o nekim naucnicima koji su zivjeli prije 100, 200 ili 500 godina, npr. Bose bez cijih otkrica ne bi bilo mi Higgsovog bozona tzv. bozije cestice, pa sve do operacije katarakte koja je prvi put izvedena u Indiji u, molicu lijepo, 6tom stoljecu prije nove ere
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#330 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Point. »

sadie_forever wrote:
Ovako izgleda arap:


Image

a ovako tipican indijac:

Image
A jesi i našla svaka čast. Daj tipičnog Arapa, to je sve gabor do gabora, maleni, zdepasti, dlakavi, kljunasti nos.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#331 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

MehmedPasaMoric wrote:Pa zive kako zive zato sto je drzava u qrcu i sto politicarima vjerovatno odgovara da narod bude gladan i neobrazovan, slicno kao i kod nas. Ali pogledaj kako zive Indijci u Velikoj Britaniji, Americi, Australiji itd., sve vrhunski strucnjaci u svojom oblastima. Da ne govorim sad o nekim naucnicima koji su zivjeli prije 100, 200 ili 500 godina, npr. Bose bez cijih otkrica ne bi bilo mi Higgsovog bozona tzv. bozije cestice, pa sve do operacije katarakte koja je prvi put izvedena u Indiji u, molicu lijepo, 6tom stoljecu prije nove ere

Ja ali molicu lijepo bosnjaka ima kao indijaca u nekom malom selo
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#332 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

Point. wrote:
sadie_forever wrote:
Ovako izgleda arap:


Image

a ovako tipican indijac:

Image
A jesi i našla svaka čast. Daj tipičnog Arapa, to je sve gabor do gabora, maleni, zdepasti, dlakavi, kljunasti nos.
pa dobro ja pricam o arapima arapskog poluostrva to su pravi arapi
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#333 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Sanjarko »

sadie_forever wrote: sta imas podcjenjivat ljudi ko i svugdje ,,,nismo sad hitlerovci da vjerujemo da je neko genetski inteligentniji
jedine cijenice su fizicki izgled,to se vidi.nasa vjera nije takva,ali njihova hinduizam smatra sto si vise svijetal to si bolji rang...pa odatle ljubomora na muslimane :D
Ma mislio sam u odnosu na nas, ovdje. Pa jbt mi se za vratove dohvatismo, rjb smo sto sta sto smo imali i prozvodili a oni napredovase na nas dojucerasnji nivo, historijski gledano. Proizvode nuklearke, avione itd. A mi jos ganjamo prijeratni nivo.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#334 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Point. »

sadie_forever wrote:
Point. wrote:
sadie_forever wrote:
Ovako izgleda arap:


Image

a ovako tipican indijac:

Image
A jesi i našla svaka čast. Daj tipičnog Arapa, to je sve gabor do gabora, maleni, zdepasti, dlakavi, kljunasti nos.
pa dobro ja pricam o arapima arapskog poluostrva to su pravi arapi
Koji su krivi Arapi? Isti je to šlif.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#335 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

Ne bas recimo sirijci palestinci libanezi nisu arapa vidjeli.to su vecinom lokalci koji su se zbog vjere arabizirali
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#336 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Point. »

Sve su to Arapi, ne provaljuj se.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#337 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

salik79 wrote:
Ljuci wrote:
zposao wrote:
A Pakistan prosperitetna zemlja? :D
Pakistan je daleko prijatnija zemlja za zivot i oni grade svoju zemlju. Pakistan je muslimanska zemlja u kojoj ima mnogo dzamija gdje se muslimani klanjaju i mole za dobrobit i blagostanje. Ja bih rado zivio u Pakistanu i to u Islamabadu gdje je puno zelenila i ugodne klime. Rahmetli Izetbegovic je u svojoj Islamskoj Deklaraciji naveo uzor muslimana na Pakistan jer Pakistan se razvija u slobodno drustvo u kome je prijatno zivjeti.
Moze li citat za ovo?

Usput, kako komentarises da je "otac" pakistanske nacije bio sija? :D
Cekam odgovor... :komi:
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#338 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

Indijci nimalo nisu ruzni. Jeste li gledali sapunicu Mala Nevjesta? Tu su svi zgodni i pametni. Zato Islam mora pobjediti u Indiji za dobro svih.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#339 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

Sta znam ko je otac pakistanske nacije. Glavno je da su u Pakistanu vecina sunniti i da njeguju islamski model drzave.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#340 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

Ljuci wrote:Indijci nimalo nisu ruzni. Jeste li gledali sapunicu Mala Nevjesta? Tu su svi zgodni i pametni. Zato Islam mora pobjediti u Indiji za dobro svih.
Pola glumaca muslimani :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#341 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by sadie_forever »

Point. wrote:Sve su to Arapi, ne provaljuj se.
Ti se provaljujes proucavaj malo povijest
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#342 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Ljuci wrote:Sta znam ko je otac pakistanske nacije. Glavno je da su u Pakistanu vecina sunniti i da njeguju islamski model drzave.
Kako znas da su vecinom suniti?! Bubas kao i obicno, ili?

Nebitno, vise me interesuje citat iz "Islamske deklaracije"!? :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#343 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Sanjarko »

salik79 wrote:
Ljuci wrote:Sta znam ko je otac pakistanske nacije. Glavno je da su u Pakistanu vecina sunniti i da njeguju islamski model drzave.
Kako znas da su vecinom suniti?! Bubas kao i obicno, ili?

Nebitno, vise me interesuje citat iz "Islamske deklaracije"!? :thumbup:
Cekaj dok je pronadze. :mrgreen:
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#344 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

salik79 wrote:
Ljuci wrote:Sta znam ko je otac pakistanske nacije. Glavno je da su u Pakistanu vecina sunniti i da njeguju islamski model drzave.
Kako znas da su vecinom suniti?! Bubas kao i obicno, ili?

Nebitno, vise me interesuje citat iz "Islamske deklaracije"!? :thumbup:
Znam da su u Pakistanu vecina sunniti jer to pise na wikipediji.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#345 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Ljuci wrote:
salik79 wrote:
Ljuci wrote:Sta znam ko je otac pakistanske nacije. Glavno je da su u Pakistanu vecina sunniti i da njeguju islamski model drzave.
Kako znas da su vecinom suniti?! Bubas kao i obicno, ili?

Nebitno, vise me interesuje citat iz "Islamske deklaracije"!? :thumbup:
Znam da su u Pakistanu vecina sunniti jer to pise na wikipediji.
A, koliko je vehabija (iako vehabije ne bih trebao ubrajati u sunite, posto ih je ulema al-Azhara "izopcila")?

A citat?! :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#346 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Sanjarko »

Ljuci wrote:
salik79 wrote:
Ljuci wrote:Sta znam ko je otac pakistanske nacije. Glavno je da su u Pakistanu vecina sunniti i da njeguju islamski model drzave.
Kako znas da su vecinom suniti?! Bubas kao i obicno, ili?

Nebitno, vise me interesuje citat iz "Islamske deklaracije"!? :thumbup:
Znam da su u Pakistanu vecina sunniti jer to pise na wikipediji.
Ej moj. Na Wikipedi-ji svasta pise a dosta toga je laz, poluistina, dezinformacija i slicno. Ne sve naravno. Ali dosta toga, da.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#347 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

Citao sam davno islamsku deklaraciju znam da je tamo pisalo o razvoju Pakistana kao uzoru svim muslimanima. Vise nemam tu knjigu tako da ti ne mogu dati citat.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#348 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Declaration

Pronasao sam na wikipediji pasus gdje autor Islamske Deklaracije istice Pakistan kao model islamske drzave. Pakistan je po misljenju rahmetli Alije najolji uzor i model islamske drzave.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#349 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by salik79 »

Ljuci wrote:Citao sam davno islamsku deklaraciju znam da je tamo pisalo o razvoju Pakistana kao uzoru svim muslimanima. Vise nemam tu knjigu tako da ti ne mogu dati citat.
Kada je "Islamska deklaracija pisana", Pakistan je bio zvanicno jedina Islamska republika. U Iranu je tada bio veliki ahbab tvojih Sauda, sah Reza Pahlavi, kojemu je danasnji kralj Salman, tokom posjeta, plesao u njegovu cast.

Dobro, ne mozes citirati nesto sto si tvrdio, a da li se sjecas, da li su u "Islamskoj deklaraciji" ijednom spomenuti suniti i siiti, sto ti neprestano potenciras?!
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#350 Re: Pakistan-Indija sukob

Post by Ljuci »

Na google upisite na pretrazivac - Islamska Deklaracija Pakistan- i otvorit ce vam se citat o Pakistanu kao o najboljem modelu islamske drzave.
Post Reply