Paketići i sve

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#1 Paketići i sve

Post by medvjed23 »

Prije svega, zamoliću moderaciju da obrati pažnju na ovu temu. Ne bih želio da se bitne finansijske informacije izgube u chatu.

Ideja je jednostavna i već ima određenu tradiciju među ovim forumašima (iako ne na ovom forumu):

1 – prikupiti nešto novca, kao i informacije o nekoliko finansijski ugroženih porodica sa djecom,
2 – kupiti namirnice, slatkiše koji će zatim biti spakovani u novogodišnje paketiće i dr.
3 – stvari iz stavke 2 dostaviti ljudima iz stavke 1.

Princip na kojem je utemeljena ova akcija je transparentnost. Podaci o prikupljenom novcu i kupljenim stvarima biće, kroz riječi ili kroz slike, objavljeni na ovoj temi. Pokoji izuzetak će biti napravljen glede treće gore navedene stavke. Nije ukusno slikati ljude koji primaju pomoć.

Prva faza akcije počinje sada i traje do 13. decembra. Forumašica sa nikom smajlic (novi nik stare forumašice kojoj se može vjerovati) će prikupljati, te ovdje, u granicama ukusa, objavljivati informacije o porodicama, a ja ću skupljati novac. Svako ko želi izvršiti uplatu može mi poslati privatnu poruku, ali moj fokus će biti na Sarajevu. Tu sam ja, tu je dobar dio forumaša i tu je mogućnost primopredaje novca najšira, najjednostavnija i najsigurnija.

Nakon svake uplate, na ovoj temi ću objaviti dva podatka, a to su iznos uplaćenog novca i šifra, kreirana i meni saopštena od strane uplatitelja. Zahvaljujući šifri, sastavljenoj od bilo koje kombinacije slova i/ili brojeva, uplatitelj će znati da se objavljeni podaci o uplati odnose baš na njegov novac. Neće se, primjera radi, moći desiti da tokom jednog dana primim dvije uplate istog iznosa, pa jednu objavim, a drugu strpam u svoj džep.

To je to. Inbox sam očistio. Svako ko želi uzeti učešće u akciji slobodan je kontaktirati mene ili smajlica. Takođe, jako bitan dio ove priče je forumaš ing-ecc, ali on će svoje napraviti nešto kasnije, kad bude trebalo razvoziti stvari.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2 Re: Paketići i sve

Post by MarlboroGold »

Bilo bi dobro da imate žiro račun pa da i ostali van Sarajeva učestvuju.
User avatar
smajlic
Posts: 1376
Joined: 18/11/2018 08:55
Location: paketici-i-sve-2019-t156758.html

#3 Re: Paketići i sve

Post by smajlic »

Zdravo svima. :)

Kao sto medjed rece ovo je bila redovna akcija na jednom malom forumu i uspjevali smo uz malo clanova postizati nesto veliko.
Prvo smo pravili paketice za djecu iz djecijeg doma Bjelave a onda smo se u skladu sa brojem clanova narednih godina odlucili na desetak porodica sa djecom kojima smo osim paketica podijelili i po paket osnovnih namirnica.

S obzirom da smo ove godine krenuli malo kasnije sa ovom idejom nas je prijedlog da i ove godine kao i prethodnih odaberemo nekoliko porodica kojima cemo pomoci u namirnicama i obradovati djecicu paketicima.

Podatke za te porodice cu ja naci sa Pomozi.ba ali mi i vi mozete poslati vase prijedloge ali ne ono tipa cuo/cula sam za njih nego samo ako vi licno znate da tesko zive.

Pare necemo davati na ruke vec samo pakete u vidu namirnica i paketica.

Sto se tice ziro racuna prije smo to radili preko dajdze kurty-ja ali mislim da ni on vise nije aktivan forumas.
Ja imam racun na koji mi trenutno nista ne dolazi ali strah me na sta ce to liciti ako se bude tako uplacivalo, hocu li moci upratiti ko mi uplacuje i koliko? Ako neko ima iskustva sa tim neka mi objasni. Inace se medjed i ja bojimo tudjih para pa hocemo da to bude sto transparentnije. :)
Prije smo imali i uplate iz inostranstva koje su isle preko westerna i preko njega nam je dosta lakse sve pa eto, bujrum i tako.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4 Re: Paketići i sve

Post by Not My Idea »

Staro društvo :kiss: :sax:
Javite kako da uplatim. Ko je smajlic? Ako je A,javi da ti posaljem preko M
User avatar
smajlic
Posts: 1376
Joined: 18/11/2018 08:55
Location: paketici-i-sve-2019-t156758.html

#5 Re: Paketići i sve

Post by smajlic »

Not My Idea wrote:Staro društvo :kiss: :sax:
Javite kako da uplatim. Ko je smajlic? Ako je A,javi da ti posaljem preko M
nImiii :kiss: jeste A :D valjda ta na koju mislis :lol: javi samo kad posaljes :kiss:
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#6 Re: Paketići i sve

Post by medvjed23 »

MarlboroGold wrote:Bilo bi dobro da imate žiro račun pa da i ostali van Sarajeva učestvuju.
što se tiče domaćih uplata, ponudiću ja podatke svog računa, ali ne javno, nego putem pp-a..

što se tiče inostranstva, jedina opcija koja mi pada na pamet je western union.. dakle, tu smo prilično limitirani, al to je ok, jer akcija i nije zamišljena tako da bude velikog obima..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7 Re: Paketići i sve

Post by Bloo »

Šibni mi onda podatke svog računa medo štedo
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#8 Re: Paketići i sve

Post by MarlboroGold »

medvjed23 wrote:
MarlboroGold wrote:Bilo bi dobro da imate žiro račun pa da i ostali van Sarajeva učestvuju.
što se tiče domaćih uplata, ponudiću ja podatke svog računa, ali ne javno, nego putem pp-a..

što se tiče inostranstva, jedina opcija koja mi pada na pamet je western union.. dakle, tu smo prilično limitirani, al to je ok, jer akcija i nije zamišljena tako da bude velikog obima..
Pošalji mi na pp.

Poz
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9 Re: Paketići i sve

Post by SaraFina »

medvjed23 wrote:
MarlboroGold wrote:Bilo bi dobro da imate žiro račun pa da i ostali van Sarajeva učestvuju.
što se tiče domaćih uplata, ponudiću ja podatke svog računa, ali ne javno, nego putem pp-a..

što se tiče inostranstva, jedina opcija koja mi pada na pamet je western union.. dakle, tu smo prilično limitirani, al to je ok, jer akcija i nije zamišljena tako da bude velikog obima..

I ja sam za. Kad budeš "obradjivao dio iz dijaspore", dogovarao i davao upute... sjeti me se medo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#10 Re: Paketići i sve

Post by HAVANA »

medvjed23 wrote:
MarlboroGold wrote:Bilo bi dobro da imate žiro račun pa da i ostali van Sarajeva učestvuju.
što se tiče domaćih uplata, ponudiću ja podatke svog računa, ali ne javno, nego putem pp-a..

što se tiče inostranstva, jedina opcija koja mi pada na pamet je western union.. dakle, tu smo prilično limitirani, al to je ok, jer akcija i nije zamišljena tako da bude velikog obima..
Izace ti na nos medo,vjeruj mi. :roll: A ja,ja sam tu sta god treba...
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#11 Re: Paketići i sve

Post by JoeyTribbiani »

Super ideja. Sretno u realizaciji :thumbup: :)
Od mene prijedlog da pokretač sa foruma stupi u kontakt sa HOS Ruku na srce koji svake godine obraduju sve više mališana. Donacije stižu sa svih strana i po želji se kroz post na facebook stranici zahvale onome ko je učestvovao. U ovom slučaju zahvalnica bi išla forumašima sa Klix-a. Čisto ukoliko želite ovako. Znam ekipu, super su ljudi, mladi i odavno aktivni u ovome.

Par linkova za samu humanitarnu organizaciju i ovaj projekat:

1. http://www.rukunasrce.ba/akcije/nijedno ... tica-2018/

2. https://bs-ba.facebook.com/HOSRukuNaSrce

3. https://www.klix.ba/vijesti/bih/udruzen ... /181102033

Kako je to bilo prošle godine? 1750 paketića za malu raju

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /171224050
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#12 Re: Paketići i sve

Post by Zoya »

I'm in (ali ne prije 12-og Decembra) . Nadam se da nije prekasno?
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#13 Re: Paketići i sve

Post by medvjed23 »

đoi, hvala na dobronamjernim savjetima i zanimljivim linkovima.. ekipa, izgleda, radi sjajan posao, ali i smajlic i ja smatramo da je najbolje da ova akcija bude i ostane u forumskim okvirima..

neki od gornjih postova, moguće, ostavljaju prostora za konfuziju, pa ću ponoviti kako stoje stvari kad je u pitanju skupljanje novca:

za skupljanje novca zadužena je moja malenkost.. svako ko želi izvršiti uplatu, slobodan mi je poslati privatnu poruku sa svrhom dogovora o detaljima uplate.. za moj, pomalo seljački pojam, najsigurniji i najbolji način predaje novca je iz ruke u ruku, bez banke, bez provizije, bez komplikacija.. međutim, ako mogućnost takve predaje novca ne postoji, u obzir dolaze i druge opcije, uključujući i (domaću) uplatu na moj bankovni račun..

inače, interes je za sada solidan.. u kontaktu sam sa nekoliko forumaša i mislim da će prva uplata leći u subotu..
Last edited by medvjed23 on 21/11/2018 23:47, edited 1 time in total.
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#14 Re: Paketići i sve

Post by video »

Tu sam.
Pratim.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#15 Re: Paketići i sve

Post by medvjed23 »

Zoya wrote:I'm in (ali ne prije 12-og Decembra) . Nadam se da nije prekasno?
12. nije.. poslije 12. bi već moglo biti problematično..
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#16 Re: Paketići i sve

Post by Zoya »

medvjed23 wrote:
Zoya wrote:I'm in (ali ne prije 12-og Decembra) . Nadam se da nije prekasno?
12. nije.. poslije 12. bi već moglo biti problematično..
A zbog čega ste tako vezani za taj trinaesti? Ja mogu stići do banke 12-og ali tek iza posla (čitaj 17.00), prije toga na žalost ne mogu.
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#17 Re: Paketići i sve

Post by video »

Ne bi trebao biti ovako kratak rok.
Svim treba dati vremena.
Bar je prije bilo dovojlno

Btw, gdje je onaj silni ljepsi spol :?
Last edited by video on 21/11/2018 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#18 Re: Paketići i sve

Post by medvjed23 »

Zoya wrote:
medvjed23 wrote:
Zoya wrote:I'm in (ali ne prije 12-og Decembra) . Nadam se da nije prekasno?
12. nije.. poslije 12. bi već moglo biti problematično..
A zbog čega ste tako vezani za taj trinaesti? Ja mogu stići do banke 12-og ali tek iza posla (čitaj 17.00), prije toga na žalost ne mogu.
pa kad smo izračunali koliko nam vremena treba za kupovinu, pakovanje i dostavu stvari, skontali smo da faza prikupljanja novca treba trajati do 13..

al hajde, rano nam je da se sad sekiramo.. :D vidjećemo za dvadesetak dana možeš li se ti uklopiti u ono što smo zamislili i, ako ne možeš, da li mi možemo malo pomjeriti rok ili sl.. o tom potom..
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#19 Re: Paketići i sve

Post by Zoya »

Pusti mene, ja sam nebitna u svemu ovome samo su mi bezvezni ti rokovi. Ima onda do nove godine i Božića još bruku dana.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#20 Re: Paketići i sve

Post by medvjed23 »

video wrote:Ne bi trebao biti ovako kratak rok.
Svim treba dati vremena.
Bar je prije bilo dovojlno

Btw, gdje je onaj silni ljepsi pol :?
ma mislim da ima dovoljno vremena, posebno zato što nam nije cilj da akcija bude ogromnog obima

a ljepši spol se poudo :sad:
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#21 Re: Paketići i sve

Post by video »

medvjed23 wrote:
video wrote:Ne bi trebao biti ovako kratak rok.
Svim treba dati vremena.
Bar je prije bilo dovojlno

Btw, gdje je onaj silni ljepsi pol :?
ma mislim da ima dovoljno vremena, posebno zato što nam nije cilj da akcija bude ogromnog obima

a ljepši spol se poudo :sad:
Pa ako su se poudale, nisu nestale.
Pa nije to nikakva prepreka(nije ni onda bila) da se ucestvuje u ovoj akciji.
User avatar
smajlic
Posts: 1376
Joined: 18/11/2018 08:55
Location: paketici-i-sve-2019-t156758.html

#22 Re: Paketići i sve

Post by smajlic »

video, druze stari :kiss:

kasno smo se sjetili akcije, iskreno da nije medjed predlozio ne bi nista ni pocinjali

ove rokove smo postavili cisto zato jer nas je troje bilo na kafi a i pretprosle godine smo samo nas troje isli u kupovinu i razvozili
ja npr. necu od 23. biti u BiH a medjed i ingecc ne mogu sami to zavrsiti

super bi bilo kad bi bilo jos ljudi koji mogu npr. oko nove godine kupovati, pakovati i razvoziti
eto, javite se
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#23 Re: Paketići i sve

Post by medvjed23 »

video wrote:
medvjed23 wrote:
video wrote:Ne bi trebao biti ovako kratak rok.
Svim treba dati vremena.
Bar je prije bilo dovojlno

Btw, gdje je onaj silni ljepsi pol :?
ma mislim da ima dovoljno vremena, posebno zato što nam nije cilj da akcija bude ogromnog obima

a ljepši spol se poudo :sad:
Pa ako su se poudale, nisu nestale.
Pa nije to nikakva prepreka(nije ni onda bila) da se ucestvuje u ovoj akciji.
ma tu su ba žene.. prate i šalju poruke :D
Zoya wrote:Pusti mene, ja sam nebitna u svemu ovome samo su mi bezvezni ti rokovi. Ima onda do nove godine i Božića još bruku dana.
imaš mail koji ću ti ovdje sažeti: nema razloga za nervozu, ni najmanje :kiss:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#24 Re: Paketići i sve

Post by Boemica »

smajlic wrote:video, druze stari :kiss:

kasno smo se sjetili akcije, iskreno da nije medjed predlozio ne bi nista ni pocinjali

ove rokove smo postavili cisto zato jer nas je troje bilo na kafi a i pretprosle godine smo samo nas troje isli u kupovinu i razvozili
ja npr. necu od 23. biti u BiH a medjed i ingecc ne mogu sami to zavrsiti

super bi bilo kad bi bilo jos ljudi koji mogu npr. oko nove godine kupovati, pakovati i razvoziti
eto, javite se
Ja ne mogu razvoziti :D
Što se ostalog tiče, može.
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#25 Re: Paketići i sve

Post by video »

smajlic wrote:video, druze stari :kiss:

kasno smo se sjetili akcije, iskreno da nije medjed predlozio ne bi nista ni pocinjali

ove rokove smo postavili cisto zato jer nas je troje bilo na kafi a i pretprosle godine smo samo nas troje isli u kupovinu i razvozili
ja npr. necu od 23. biti u BiH a medjed i ingecc ne mogu sami to zavrsiti

super bi bilo kad bi bilo jos ljudi koji mogu npr. oko nove godine kupovati, pakovati i razvoziti
eto, javite se
Ma ja sam tu, kao i uvijek, mogu sto sta pomoci!
Nekad se i po Bingu kupovalo.....
Javi se na pp ako treba sta jos sem love :kiss:
Post Reply