Pack: Postojanje policije RS-a ne treba da bude problem

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
ineleZub

#1 Pack: Postojanje policije RS-a ne treba da bude problem

Post by ineleZub » 02/04/2007 22:35

Pack: Postojanje policije RS-a ne treba da bude problem
Šefica delegacije Evropskog parlamenta za saradnju sa zemljama jugoistočne Evrope Doris Pack istakla je večeras u Banjoj Luci da "ako je sve u reformi policije u BiH ispunjeno, te ukoliko je jedino preostalo pitanje da li tu postoji policija RS-a, onda po njoj to nije problem, jer bi policija RS-a bila pod jedinstvenim krovom bosanaske države".

Ona je naglasila da je činjenica da RS postoji i da je u Dejtonskom sporazumu i da ne bi trebalo da se napada njeno postojanje.

Izrazila je i nadu da se pitanje reforme policije u BiH može riješiti na svi budu zadovoljni.

"Ideja reforma policije je bila da se ona depolitizira i da se izbjegne moguća korupcija", naglasila je ona i dodala da ne zna zašto to nije bilo moguće u okviru ovoga što je do sada dogovarano.

Pak je, nakon razgovora sa premijerom RS-a Miloradom Dodikom, istakla je da je tačno da ne postoji jedan univerzalni model policije u Evropi, navodeći da jedan model u Francuskoj, drugi u Njemačkoj i svaka zemlja ima svoj model.

Nakon uskršnjih praznika, najavila je, razgovarat će sa Renom i Kristijanom Švarc-Šilingom kako bi se vidjelo da je postojanje policije RS-a jedina prepreka i kako da se ide dalje u toj reformi.

Regnum_Bosnae

Post by Regnum_Bosnae » 02/04/2007 22:42

Ovo sam napisao na jednoj od drugih temi pa evo sada ponovo,kopiram:

E, pa stvarno sta ova Doris izjavi kao da je malo dijete pa ide na foru "mir mir mir niko nije kriv, ava ava ava niko nije krava". Cuj pomirenja sa pociniocima GENOCIDA kakva nebuloza. Najmanje je sto se mora dobiti je izvinjenje od strane pocinioca i vracanje tzv. rs koji je de facto njihov plijen dobijen na najgroznijem mogucem nacinu. Posto se to nece desiti treba dati kompetentnim ljudima odrijesene ruke da nadju nacin kako se presuda iz medjunarodnog suda "pravde" moze na najbolji nacin iskoristiti u pravu korist.
Isto citam sta "high" representative schilling rece da nije sve i jedan policajac sudjelovao u genocidu. Mora de je stvarno bio "high" kad je ovo rekao.Pa stvarno ljudi dali je bas sve i jedan Gestapo sudjelovao u progonu jevreja, ali vise gestapa nema, dok mi jos uvijek moramo gledati iste face u istim uniformama kako se sepure po nasoj zemlji koju mrze i nemogu je smisliti. I da se mi sa takvim pomirujemo....

Hantraga

Post by Hantraga » 02/04/2007 22:48

Jebe se njoj, nije nju istjerala ta ista institucija...

Kao sto je ukinuta Vojska RS, tako treba da se ukine i policija RS...

Sve ono sto ce sjecati zrtve na genocid koji je potvrdjen od strane Medjunarodnog suda treba da se ukine...

Znateli zasto je njima toliko u znacaju da ostane to ime policija RS...

Iz razloga da mene i sve koji su protjerani odvrati od povratka...

Jel kakvu bi strukturu imala ta RS da se svi prognani vrate odakle ih je njihova policija i vojska protjerala...

ineleZub

Post by ineleZub » 02/04/2007 22:53

Moja masta,moze svasta :-D Izgleda da su konacno proradili oni lobiji.
Nego sto bi nas dragi mile reko``Dajte ljudi da vec jednom pocnemo da pricamo na realnim osnovama``,

Hantraga

Post by Hantraga » 02/04/2007 22:57

ineleZub wrote:Moja masta,moze svasta :-D Izgleda da su konacno proradili oni lobiji.
Nego sto bi nas dragi mile reko``Dajte ljudi da vec jednom pocnemo da pricamo na realnim osnovama``,
:lol: :lol: :lol:

Djele dva debila bombone...
I sad ovaj prvi djeli:
"jedna teb, jedna men, jedna teb, jedna men, jedna men, jedna men"
KAd ce ovaj drugi:
"..stani, stani a dje teb"

ineleZub

Post by ineleZub » 02/04/2007 23:05

Hantraga,reko bi ti nesto al bojim se da ce me banovati :-D

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 02/04/2007 23:09

ineleZub wrote:Hantraga,reko bi ti nesto al bojim se da ce me banovati :-D
reko bi mu ono za sto se na banjaluckom forumu ne dobija ban...jelde??? :lol:

ps.puno si meksi ovde nego tamo

Regnum_Bosnae

Post by Regnum_Bosnae » 02/04/2007 23:11

Fazon je u tome sto nikad niko iz tzv. rs nije osudio te iste principe na kojem je ona gradjena. Zar je stvarno trebala presuda iz MSP da bi neko iz tzv. rs osudio GENOCID i to opet u smislu "bilo je sa sviju strana". Koliko ja znam crkve su netaknute u Sarajevu unatoc svemu dok se zna sta se desilo sa katolickim i muslimanskim vjerskim objektima "na drugoj strani" . Dakle oni nemaju tih argumenata sa kojim se mogu braniti i opravdavati opstanak te iste tzv rs.
Koliko sam citao razumio sam da se kao Dodik tokom rata digao nesto protiv Karadzica i njihovog vodstva. Ali on kao da nece da shvati da on sada brani to isto sto su mu oni GENOCIDOM "stvorili".
Pa gdje je humanizam i savjest ljudima otisla to me interesuje.....

ineleZub

Post by ineleZub » 02/04/2007 23:15

Pogresno si skonto,reko bi mu nesto za sto vjerovatno ne bi dobio ban da nisam srbin iz banjaluke.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/04/2007 23:21

ineleZub wrote:Pogresno si skonto,reko bi mu nesto za sto vjerovatno ne bi dobio ban da nisam srbin iz banjaluke.
Ako je to nesto u skladu sa pravilima foruma bujrum. A to sto si Srbin iz Banjaluke nema ama bas nikakve veze.

Regnum_Bosnae

Post by Regnum_Bosnae » 02/04/2007 23:36

jeza u ledja wrote::-)

Da li vi citate sta je izjavljeno ili ne?

Doris Pack, Oli Ren, Shwarz-Schilling, svi su izjavili da ako je NAZIV 'policija RS' jedini problem da se preko njega moze preci.

Fino pise:
"Ideja reforma policije je bila da se ona depolitizira i da se izbjegne moguća korupcija"

i
"ako je sve u reformi policije u BiH ispunjeno, te ukoliko je jedino preostalo pitanje da li tu postoji policija RS-a, onda po njoj to nije problem, jer bi policija RS-a bila pod jedinstvenim krovom bosanaske države".

Dakle razlog zbog kojeg se uopste razgovaralo o reformi policije je ovo iznad, a NE sam naziv 'policija RS', koja bi nakon ovakvih reformi bila zasebna 'policija' samo u svom nazivu, isto kao sto je RS 'republika'. Ali ne, Silajdzic je obecao vama ukidanje i policije i entiteta, i on ne prihvata ovakav dogovor i ZBOG NJEGA mi ne mozemo potpisati sporazum o stabilizaciji sa EU. Obecao vam je pravdu na ICJ, spominjao lobije kurce palce, obecao ukidanje RS, izdvajanje Srebrenice, ukidanje policije RS, ma svasta nesto....Od toga nema nista, jer NIKOME u MZ nije vazna forma vec sustina unutrasnjeg uredjenja BiH. Eto to vam govore Pack i ostali. I dok udarate glavom od zid mi EU necemo ni primirisati.

:-x
Interesuje me dali nam je u interesu da ulazimo u EU po bilo koju cijenu. Ne tece tamo med i mlijeko. Ta ista Evropa koja je 1992 stajala sa strane i zazmirivala na sve sto se ovdje desava, konc. logori, etnicko ciscenje i tako dalje ima obraz na sada nasem narodu daje neke ultimatume ako zelimo da prostite na izrazu "udjemo u njih". Kao da ce nam tada svi problemi biti rijeseni. I kad udjemo posmatrace nas kroz druge naocale.
Smatram da nam prvo treba jedinstvo,sloga, zelja da pomazemo jedni drugima, kako bi prvo stali na noge. Moramo prvo sami sebi pomagati..

njonjica

Post by njonjica » 02/04/2007 23:40

Regnum_Bosnae wrote: Moramo prvo sami sebi pomagati..
Potpuno se slazem...dakle, upomoc, ne znam sta da obucem sutra na posao.
Imam jedan zeleni kostim, a imam i jednu haljinu sa plavom podlogom i zutim detaljima...inace sam ofarbala kosu u bordo crveno, ostalo mi sa ONE teme :lol: :lol:

Regnum_Bosnae

Post by Regnum_Bosnae » 02/04/2007 23:46

njonjica wrote:
Imam jedan zeleni kostim, a imam i jednu haljinu sa plavom podlogom i zutim detaljima...inace sam ofarbala kosu u bordo crveno, ostalo mi sa ONE teme :lol: :lol:
Sve zavisi od vremena :D

Post by Salko sto je u vodu skako » 02/04/2007 23:48

Regnum_Bosnae wrote:
njonjica wrote:
s obzirom da je reforma policije jos u toku...oblaci se po starom dok ne daljneg... :P

njonjica

Post by njonjica » 02/04/2007 23:49

Regnum_Bosnae wrote:
njonjica wrote:
Pa rekli su da ce biti suncano sutra.
Dakle, ti predlazes....?? :oops:

njonjica

Post by njonjica » 02/04/2007 23:51

Salko sto je u vodu skako wrote:
Regnum_Bosnae wrote:
njonjica wrote: Potpuno se slazem...dakle, upomoc, ne znam sta da obucem sutra na posao.
s obzirom da je reforma policije jos u toku...oblaci se po starom dok ne daljneg... :P
Sta mislis koja je draza pokretacu teme? :D

Regnum_Bosnae

Post by Regnum_Bosnae » 02/04/2007 23:53

njonjica wrote:
Regnum_Bosnae wrote:
njonjica wrote: Potpuno se slazem...dakle, upomoc, ne znam sta da obucem sutra na posao.
Da obuces ono u cemu si najkomotnija...

njonjica

Post by njonjica » 02/04/2007 23:57

Regnum_Bosnae wrote:
njonjica wrote:
Regnum_Bosnae wrote: Sve zavisi od vremena :D
Da obuces ono u cemu si najkomotnija...
Zeleno.......... Image

ineleZub

Post by ineleZub » 03/04/2007 00:01

Moze i ta plava,al samo ako su ti zuti detalji u obliku ljiljana :-D

njonjica

Post by njonjica » 03/04/2007 00:05

ineleZub wrote:Moze i ta plava,al samo ako su ti zuti detalji u obliku ljiljana :-D
Heheheh, kako ti znas........lilium bosniacum, najljepsi cvijet!

Image

A vidi trave sto se zeleeeeniiiiiii :D
Last edited by njonjica on 03/04/2007 00:05, edited 1 time in total.

Post by Salko sto je u vodu skako » 03/04/2007 00:05

ineleZub wrote:Moze i ta plava,al samo ako su ti zuti detalji u obliku ljiljana :-D
moj predlog je grb francuskog grada liona...jel se slazes??? 8-)

Image

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/04/2007 00:08

To treba zachatat? :D

njonjica

Post by njonjica » 03/04/2007 00:11

_BosanaC wrote:To treba zachatat? :D
Ma jok...samo ne znam sta cu obuci sutra na posao..eto...dvoumim se... :lol: :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/04/2007 00:11

Ako ja smijem nesto predloziti :oops: s obzirom da ne znam gdje @njonjo radi :oops: i koja je smjena :oops: :D ako moze ona do... do... do ispod... e TA :D

njonjica

Post by njonjica » 03/04/2007 00:12

_BosanaC wrote:Ako ja smijem nesto predloziti :oops: s obzirom da ne znam gdje @njonjo radi :oops: i koja je smjena :oops: :D ako moze ona do... do... do ispod... e TA :D
Nalet te bilo :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply