Pa dobro...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#1 Pa dobro...

Post by Bumbar »

Nije moguce da se nista ali bas nista kod kuce ne desava ili da nikoga ne zanima da se krajisnici malo ispricaju....uhhuh... :x


hajmo...tko je gdje u sarajevu i hocemo li jednom organizirati kakvu kafu :D :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#2 Re: Pa dobro...

Post by zlata »

Bumbar wrote:Nije moguce da se nista ali bas nista kod kuce ne desava ili da nikoga ne zanima da se krajisnici malo ispricaju....uhhuh... :x


hajmo...tko je gdje u sarajevu i hocemo li jednom organizirati kakvu kafu :D :D
Moras sacekati....jos misec dana....pa cemo kaHvu peci. Obavezno pozvati Harrys-a....da donese malko Svica cokolade...a ja cu najbolji arapski rahatluk (onaj sto izgleda k'o sudzuk)....pa fino divan'ti...PS...Moja kaHva...samo s'gustim kajmakom! :-)

Jos kad bi nam neko spremio...punjene breskve...sampitu...sogolj! :-)
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#3

Post by eHost »

a da mi to kahvendisanje :D organiziramo u Bihacu ?? ipak kafica u basti paviljona je 100 puta bolja od neke tamo negdje daleko od Bihaca ;)

ako mislite dolaziti u Bihac - javite se i sve cemo organizirati !

Pozdrav
E:S
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#4

Post by Bumbar »

eHost wrote:a da mi to kahvendisanje :D organiziramo u Bihacu ?? ipak kafica u basti paviljona je 100 puta bolja od neke tamo negdje daleko od Bihaca ;)

ako mislite dolaziti u Bihac - javite se i sve cemo organizirati !

Pozdrav
E:S
eHost
Eh i ja bih najradije...ali toliko je posla da sam kuci od praznika do praznika...nisam sigurna kad cu godisnji dobiti...i etc...

Pa bolje onda u sarajevu inace cemo se okupljati za godinu dana...

Ah...da mi je kafa dje kraj une :roll:
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#5 Re: Pa dobro...

Post by Bumbar »

zlata wrote: Moras sacekati....jos misec dana....pa cemo kaHvu peci. Obavezno pozvati Harrys-a....da donese malko Svica cokolade...a ja cu najbolji arapski rahatluk (onaj sto izgleda k'o sudzuk)....pa fino divan'ti...PS...Moja kaHva...samo s'gustim kajmakom! :-)

Jos kad bi nam neko spremio...punjene breskve...sampitu...sogolj! :-)
hajde kaHvu u sarajevu govore...mi smo jos na kafa...barem koliko ja znam... je li harry s naseg kraja?? ili da ga prisvojimo zbog cokolada hahah (jos duse prodane hahah)...

Nego moram ti reci zlato...ja nisam bas cula da se u nasim selima nesto ikavica toliko prica...

Eeeee otkad nisam kajmak u kafi pila hahaha...odlicno...sad cu ja ovo da isprintam samo da znas!! pa ti samo reci da je neces praviti haha...

Kako idu punjene breskve?? :)
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#6

Post by zlata »

Bome....dok sam ja bila klinka....bilo je kahva. Kad sam kren'la u skolu...onda se islo na kafenisanje. Ja sa starim strinama....jos pijem "kahvu". Moja obavezno....s'puno kajmaka....i varenike! :D

Sto se tice Harrysa...."Cheese & Chocolate" Meistera....nego sta...neg'ga uzvoj'ti! Samo ispeci....kaHvu....i jos nabavi finu zemicku....on'ce sve ostalo....a najvaznije....sir i cokolade!
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#7

Post by Bumbar »

zlata wrote:Bome....dok sam ja bila klinka....bilo je kahva. Kad sam kren'la u skolu...onda se islo na kafenisanje. Ja sa starim strinama....jos pijem "kahvu". Moja obavezno....s'puno kajmaka....i varenike! :D

Sto se tice Harrysa...."Cheese & Chocolate" Meistera....nego sta...neg'ga uzvoj'ti! Samo ispeci....kaHvu....i jos nabavi finu zemicku....on'ce sve ostalo....a najvaznije....sir i cokolade!
eh...i na nasem kraju ljudi znaju razlicito pricati...

Uuuu to zvuci finoooo...cheese and chocolate...
:D
marka_piva
Posts: 12
Joined: 26/11/2004 15:26

#8 Re: Pa dobro...

Post by marka_piva »

Bumbar wrote:
zlata wrote: Moras sacekati....jos misec dana....pa cemo kaHvu peci. Obavezno pozvati Harrys-a....da donese malko Svica cokolade...a ja cu najbolji arapski rahatluk (onaj sto izgleda k'o sudzuk)....pa fino divan'ti...PS...Moja kaHva...samo s'gustim kajmakom! :-)

Jos kad bi nam neko spremio...punjene breskve...sampitu...sogolj! :-)
hajde kaHvu u sarajevu govore...mi smo jos na kafa...barem koliko ja znam... je li harry s naseg kraja?? ili da ga prisvojimo zbog cokolada hahah (jos duse prodane hahah)...

Nego moram ti reci zlato...ja nisam bas cula da se u nasim selima nesto ikavica toliko prica...

Eeeee otkad nisam kajmak u kafi pila hahaha...odlicno...sad cu ja ovo da isprintam samo da znas!! pa ti samo reci da je neces praviti haha...

Kako idu punjene breskve?? :)
Bogami ti izgleda nisi bas viDJo krajiskih sela. Ja jos niDJe u Bosni nisam cuo da se kaze: mliko (mlijeko ili domace kiselo mlijeko-jogurt), dite (dijete), pisak (pijesak), ji! (jedi!), doji! (pojedi sve!)i da ne nabrajam, osim kod nas...
Stariji mi pricaju da kroz Bihac prije 30- 40 godina nisi mogao proci a da ne cujes ikavicu, koja se sad zadrzala u samo prigradskim naseljima, i kod starijih ljudi u gradu...

Sjeti se samo sevdalinke

...
Lipa cvica, lipa cvica, naokolo Bisca,
Lipa cvica, lipa cvica, a nidje mladica,
A nidje mladica.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#9 Re: Pa dobro...

Post by Bumbar »

marka_piva wrote: Bogami ti izgleda nisi bas viDJo krajiskih sela. Ja jos niDJe u Bosni nisam cuo da se kaze: mliko (mlijeko ili domace kiselo mlijeko-jogurt), dite (dijete), pisak (pijesak), ji! (jedi!), doji! (pojedi sve!)i da ne nabrajam, osim kod nas...
Stariji mi pricaju da kroz Bihac prije 30- 40 godina nisi mogao proci a da ne cujes ikavicu, koja se sad zadrzala u samo prigradskim naseljima, i kod starijih ljudi u gradu...

Sjeti se samo sevdalinke

...
Lipa cvica, lipa cvica, naokolo Bisca,
Lipa cvica, lipa cvica, a nidje mladica,
A nidje mladica.
ja cu cura pod jedan :D

Ja svoje vidjenje baziram na tome kako su moje majke rahmetli pricale...a jedna je iz Stijene a druga iz Polja (cazinskog)...sta znaci da jesam vidjela krajisih sela i cak i zivjela u njima...
pa sam zato rekla da nisam bas sigurna da je to nase...I stand corrected.
Post Reply