Pa daj razmisli!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
fokus
Posts: 17
Joined: 04/10/2003 00:00

#1 Pa daj razmisli!

Post by fokus »

88. Ti vidiš planine i misliš da su nepomične, a one promiču kao što promiču oblaci - to je Allahovo djelo koji je sve savršeno stvorio; On, doista, zna ono što radite.


E sad molim sve koji ne misle da je Kur'an Božija knjiga, upućena ljudima kao znak Njegove neizmjerne milosti i dobrote, da mi odgovore na pitanje:

Koje je značenje ovog ajeta, ove uzvišene rečenice objavljene prije više od 1400 godina?
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#2

Post by Zox »

Ovaj... ja stvarno nemam pojma, ali fascinirala me cinjenica, cim sam procitao ajet, da ISTU stvar navodi i predavanje jednog zen-ucitelja otprilike iz istog doba :?
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3

Post by manijak1 »

:x Ne znam.Sem one kad neće Muhamed brijegu :D hoće Brijeg Muhamedu.
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#4

Post by ake »

gledam ja sam ovu emisiju http://www.cbc.ca/passionateeyesunday/f ... 91003.html
i tu se kaze, bog je namjerno napravio da svi ne budu muslimani,
jer ne bi imao ko da ide u pakao :-? :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#5

Post by manijak1 »

Haj nek' samo oni idu u raj.
Mada Ake :D pazite na tom putu :D da se ne zajebete :D
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#6

Post by ake »

treci put vec ponavljaju ovu emisiju :shock:
vjerovatno da ukazu narodu ko samo ide u raj :D

ima tu i drugih interesantnih stvari, npr dolazi neki profesor da predaje nesto u zenskoj skoli,
i ispred katedre se stavi carsfav, da ih profa ne divi, ubilo se za prepisivanje :D
janus
Posts: 95
Joined: 14/04/2004 20:57

#7 Re: Pa daj razmisli!

Post by janus »

fokus wrote:88. Ti vidiš planine i misliš da su nepomične, a one promiču kao što promiču oblaci - to je Allahovo djelo koji je sve savršeno stvorio; On, doista, zna ono što radite.


E sad molim sve koji ne misle da je Kur'an Božija knjiga, upućena ljudima kao znak Njegove neizmjerne milosti i dobrote, da mi odgovore na pitanje:

Koje je značenje ovog ajeta, ove uzvišene rečenice objavljene prije više od 1400 godina?
jeftina metafora o prolaznosti zive materije

nego

gdje u promicanju nestade par milioncheta zivota na planeti i zashto to ni u jednoj knjizi nije spomenuto?
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#8

Post by manijak1 »

:D Pa eto imate priliku :D za prepisivanje ali onda je pitanje :D gdje ćete jer ko laže :D vara :D vako nako :D da ne pođe za mudžahidićima ? :D :D
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#9 pa daj razmisli!

Post by Sinapsa »

Gospodine "focus", stvarno sam se ukakio kad sam ovaj citat procitao. Toliko mi se koza najezila. Pa ti si stvarno svemocan. Sve sam shvatio i ovo je neoboriv dokaz bozije egzistencije(ne odgovaram na temu). Ali ja ipak mislim da vise treba jaja ili jajnika da si ateista iz ubjedjenja nego vjernik ili mozda pseudo-vjernik iz potrebe, ubjedjenja, sopstvene koristi ili pak zajebancije. Mislim da su ljudi, koji iz ubijedjenja ne vjeruju u OVE bogove "intelektualniji". Pa naravno i sebe u tu vrstu ubrojavam i time ti dajem mogucnost za kontranapad!!!
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#10 Re: pa daj razmisli!

Post by Kwaheri »

[quote="Sinapsa"]
"Ali ja ipak mislim da vise treba jaja ili jajnika da si ateista iz ubjedjenja nego vjernik ili mozda pseudo-vjernik iz potrebe, ubjedjenja, sopstvene koristi ili pak zajebancije."

... vishe jaja ili jajnika, a manje pameti, svakako.. jer treba biti stvarno uporan, pa ubiti u sebi svaki onaj drhtaj dushe, kada ona ima potrebu i želju za ljubavlju Onoga koji ju je stvorio.. (ubijedena sam da se toga sjecas, deshavalo se...)

"Mislim da su ljudi, koji iz ubijedjenja ne vjeruju u OVE bogove "intelektualniji"."

Mogu li dobiti pojašnjenje za ovo "intelektualniji"?

Pa naravno i sebe u tu vrstu ubrojavam i time ti dajem mogucnost za kontranapad!!!
- ovo se doduse ne odnosi na mene...nadam se da ne zamjeris zbog "upada"..
Musafir
Posts: 102
Joined: 01/04/2004 04:02

#11

Post by Musafir »

Sura 27

An-Naml -- Mravi



87. A na Dan kad se u rog puhne pa se smrtno istrave i oni na nebesima i oni na Zemlji, izuzev onih koje Allah poštedi, svi će Mu ponizno doći.

88. Ti vidiš planine i misliš da su nepomične, a one promiču kao što promiču oblaci - to je Allahovo djelo koji je sve savršeno stvorio; On, doista, zna ono što radite.

89. Ko učini dobro djelo, dobiće veliku nagradu za njega i biće straha na Sudnjem danu pošteđen;

90. a oni koji budu zlo činili, u vatru će naglavačke biti gurnuti. "Zar se već kažnjavate za ono što ste radili?"

91. Ja sam primio zapovijest da se klanjam jedino Gospodaru ovoga grada,* koji je On učinio svetim - a Njemu sve pripada - i naređeno mi je da budem poslušan

92. i da Kur’an kazujem; onaj ko bude išao Pravim putem, na Pravome putu je za svoje dobro; a onome ko je u zabludi; ti reci: "Ja samo opominjem."

93. I reci: "Hvala Allahu, On će vam znamenja Svoja pokazati, pa ćete ih vi poznati!" A Gospodar tvoj motri na ono što radite.
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#12

Post by ake »

ima tu jos, okupe se lole, uzmu nozeve i raskrvare se po glavi, onako kroz kosu, evo i slike
Image
poslije tako krvavi korziraju, a trebe smeke sa strane i to nisu pokrivene,
okolo rostilj radi itd nesto ko teferic :D
da ne zaboravim, sjeku se i cak i predskolska djeca, neka bjeze, a neka se ne mrdnu,
steta sto sam sam gledo :(
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#13

Post by manijak1 »

Sada znam :D zašto ste tako žedni :D na forumu.Barem.
janus
Posts: 95
Joined: 14/04/2004 20:57

#14

Post by janus »

@zena

ovako zvuchi ebu lejs kao ateista

:wink:
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#15

Post by ake »

bilo je tu jos svega za komentarisanje :-?
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#16

Post by Kwaheri »

janus wrote:@zena

ovako zvuchi ebu lejs kao ateista

:wink:
(grohot) :lol:
Post Reply