P- Pocetnik u saobracaju-

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#151 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by testovi »

kad predas papir za vozacku pitas kad ce bit gotova meni su rekli 15dana a otiso sam 12ti dan i bilo je spremno
freakapotamus
Posts: 157
Joined: 30/03/2009 17:45

#152 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by freakapotamus »

Gdje mogu nabaviti "P" na magnetu?
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#153 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Privatna poruka »

freakapotamus wrote:Gdje mogu nabaviti "P" na magnetu?
Ja kupio u Skafi nekad svojevremeno s tim da me draga milicija jednom zajebavala zbog toga jer nisam upisao broj vozačke na to govno...ali sam vidio kod raje da im je to ko stampano na tim magnetima taj broj vozacke a to gdje treba to ne znam jer mi je proslo to P
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#154 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by testovi »

freakapotamus wrote:Gdje mogu nabaviti "P" na magnetu?
u auto skoli gdje si polozio ili idi u skenderiju u papirus nek ti naprave
freakapotamus
Posts: 157
Joined: 30/03/2009 17:45

#155 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by freakapotamus »

Hvala vam na odgovorima.
Ujutro ću skoknuti do "Papirusa", bliže mi je.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#156 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by karanana »

meni ko da se ucinilo da je ovo P ukinuto prije nekoliko mjeseci nekom odredbom. ali vidjam auta sa P pa vjerovatno nije. jucer zbog jednog propustih 2 semafora ulijevo, gasilo mu se auto kad je kreto iz prve.
sarajevomd
Posts: 706
Joined: 12/12/2010 20:42

#157 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by sarajevomd »

Ja sam to P sa uzitkom stavljao na auto iz par razloga...neki od njih su radi tolerancije (koja bi trebala da postoji) od strane drugih vozaca prilikom parkiranja, ulaska u raskrsnicu, kretanja i slicno. Ne znam, ali mi je davalo neko samopouzdanje da ce me drugi razumiti i da nece odmah trubiti i slicno.
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#158 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by testovi »

nemoj ga stavljat vani na auto
zalijepi ga iznutra na sajbu
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#159 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Mlad i Nevin »

Nemojte se za*ebavati i koristite P. Ne morate kupovati magnetni, jednostavno ga sami napravite sa flomasterima. Kada vas zaustave mirne duše ti mogu pisat kaznu 40 km. Zavisi opet na koga naletiš, neki te puste ako si ljubazan ili ako im bubneš neku priču ali ne bih rizikovao...

Tako su mene zaustavili odmah treći dan nakon što sam podigao dozvolu. Vozio sam auto od druga, nisam imao P a ni naočare koje sam obavezan nositi. Mogao mi mirne duše lupit 70 maraka ali me je pustio, ko tek počeo vozit itd..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72885
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#160 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Velkoski »

pa sto nisi stavio sociva u vozacku ? :mrgreen:


inace, ja sam cuo da ne treba P i ne nosam ga vise.. ( ne znam da li fakat ne treba ili treba, riskiram :mrgreen: )
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#161 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by daxon »

leet wrote:inace, ja sam cuo da ne treba P i ne nosam ga vise.
P je zakonska obaveza za vozače početnike, dakle, dvije godine od dana sticanja VD vozač se smatra početnik i obavezan je prilikom upravljanja MV imati istaknuto slovo P sa upisanim brojem VD.
Dio pravilnika o vozačima početnicima koji je ukinut odnosi se na upravljanje vozilom poslije 23 h, tj. vozaču početniku je dozvoljeno da sam vozi poslije 23 h.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#162 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Privatna poruka »

Pa vjerovali vi u nasu vozacku kulturu ili ne meni je P pomoglo strasno i vec sam pisao o tome na ovoj temi. Kretanje u brdu (prvi mjesec - dva mogu sigurno reci :D strah od tog kretanja) da mi nije bilo P vjerovatno bih udarao u ove iza sebe redovono :D tako da P je strasno dobra stvar i nema potrebe da vam bude ofirno da ga nosite!
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#163 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Mlad i Nevin »

Još ako voziš benzinca, kretanje uz brdo ti je nezamislivo bez ručne, u suprotnom ili će se ugasit ili spržit lamela :D
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#164 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Privatna poruka »

Mlad i Nevin wrote:Još ako voziš benzinca, kretanje uz brdo ti je nezamislivo bez ručne, u suprotnom ili će se ugasit ili spržit lamela :D
Ista nam je tuga bila :D :thumbup:
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#165 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by vanda »

Mlad i Nevin wrote:Još ako voziš benzinca, kretanje uz brdo ti je nezamislivo bez ručne, u suprotnom ili će se ugasit ili spržit lamela :D
Ma nidje veze. Nikad taj problem nisam imao..
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#166 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Mlad i Nevin »

Ma da, rodio si se naučen.....
ferrari woman
Posts: 36
Joined: 12/08/2011 01:25

#167 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by ferrari woman »

atko wrote:tak sam ja bio u situaciji da imam 26 godin i vozacku manje od dvije godine i oko 70 000 km pod tockovima (bez ijednog incidenta ili placene kazne :D ) i ne smijem ovo ono ... a djevojka mi u mene imala 24 godine i 8 godina vozacku i 0 kilometara iskustva ... i ja nikud bez nje nocu ne smjedoh mrdnuti :D

A ja djevojke, sa 16 imala vozacku,ma svaka joj cast.. hahaha.. preracunao si se malo :lol: :lol: :lol: :lol:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#168 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Mlad i Nevin »

ferrari woman wrote:
atko wrote:tak sam ja bio u situaciji da imam 26 godin i vozacku manje od dvije godine i oko 70 000 km pod tockovima (bez ijednog incidenta ili placene kazne :D ) i ne smijem ovo ono ... a djevojka mi u mene imala 24 godine i 8 godina vozacku i 0 kilometara iskustva ... i ja nikud bez nje nocu ne smjedoh mrdnuti :D

A ja djevojke, sa 16 imala vozacku,ma svaka joj cast.. hahaha.. preracunao si se malo :lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi to možda Taxista pa nabi toliku kilometražu? :D

Jest da je taj rok od 2 godine relativan i nerealan za sve ali Bože moj, nema u autu tahograf traka pa da bilježi koliko si prešao kilometara i kako si vozio itd..ne mogu znati koliko si odvezao za te dvije godine.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#169 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by art vandeley »

Koliko ozbiljno policajci peglaju na granici ukoliko se nema punomoc za voznju tudjeg auta?
Jel uobicajeno i cesto da se trazi pri prelasku u drugu drzavu :?:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#170 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by respo »

ne peglaju uopste
vrate te odakle si dosao
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#171 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by vnm »

zavisi kakve si srece. moj prijatelj godinama ide sa autom registrovanim na firmu, nikakve punomoci ni naloga, cak ni BIH naljepnicu nema. nafakas teski.
nedzadrk
Posts: 177
Joined: 26/04/2011 09:06

#172 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by nedzadrk »

Ma prosetaj ti do BIHAMKA za svaki slucaj..sve zavisi kakvi se oni probude taj dan
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#173 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by vanda »

Mlad i Nevin wrote:Ma da, rodio si se naučen.....
Vau. Samo govorim da mi nema razlike izmedju toga.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#174 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by Privatna poruka »

vanda wrote:
Mlad i Nevin wrote:Ma da, rodio si se naučen.....
Vau. Samo govorim da mi nema razlike izmedju toga.
Ma mlad je i agresivan :D ali...

ti govoris da nema razlike u tvom slucaju, u mom je bilo (nakon polaganja na dizelu) brdo mi je fkt bilo problem na benzincu, a bilo je eto i kod @mlad i nevin...tako da i njegova reakcija ali prije toga i tvoje od "nidje veze" su pretjerane iz razloga sto se u biti govorilo o tome da P moze pomoci.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#175 Re: P- Pocetnik u saobracaju-

Post by art vandeley »

vnm wrote:zavisi kakve si srece. moj prijatelj godinama ide sa autom registrovanim na firmu, nikakve punomoci ni naloga, cak ni BIH naljepnicu nema. nafakas teski.
Bilo je srece, nikakvu punomoc niko nije spominj˙o :D , samo uobicajeno zeleni karton,saobracajna...
+ prilicno detaljno pretresanje :wink:
Post Reply