P E T I C I J A

User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1 P E T I C I J A

Post by Fair Life »

Dobih prije nekoliko dana... pa da podijelim s vama.

Thank you for signing the "Arrest Radovan Karadzic and Ratko Mladic"
petition at iPetitions.com website.
Your signature is valuable and makes a real difference. Please encourage
others to sign the petition as well. To do that, just forward the text
below to everyone who might be interested:

"Arrest Radovan Karadzic and Ratko Mladic"

http://www.ipetitions.com/petition/arre ... karadzic?e

I really think this is an important cause, and I'd like to encourage you
to add your signature, too. It's free and takes less than a minute of your
time.

Thanks!
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2

Post by pirmin »

Smijesno :oops:

Divlje svinje se ne love nikakvim peticijama.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3

Post by Fair Life »

pirmin wrote:Smijesno :oops:

Divlje svinje se ne love nikakvim peticijama.
Ako petnaest miliona ljudi potpise peticiju... ili mozda 50 miliona ?
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#4

Post by max_power »

Fair Life wrote:
pirmin wrote:Smijesno :oops:

Divlje svinje se ne love nikakvim peticijama.
Ako petnaest miliona ljudi potpise peticiju... ili mozda 50 miliona ?
ne vjerujem da bi ista promjenilo
oni su pocinili genocid i ako to nije dovoljno...
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#5

Post by trlica »

Fair Life wrote:
pirmin wrote:Smijesno :oops:

Divlje svinje se ne love nikakvim peticijama.
Ako petnaest miliona ljudi potpise peticiju... ili mozda 50 miliona ?
sumnjam da u europi zajedno sa balkanom ima pedeset miliona normalnih ljudi.
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#6

Post by Bosanac30 »

trlica wrote:
Fair Life wrote:
pirmin wrote:Smijesno :oops:

Divlje svinje se ne love nikakvim peticijama.
Ako petnaest miliona ljudi potpise peticiju... ili mozda 50 miliona ?
sumnjam da u europi zajedno sa balkanom ima pedeset miliona normalnih ljudi.
U kom kontekstu sumnjas? :D :D
I koliko ih to ima po tvom misljenju?
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#7

Post by saki »

:D Kad je moja sestra uoci rata skupljala potpise protiv rata. Nema osobe koja je prosla a da se nije potpisala. Zna se da su svi glasali za reformiste. :P
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#8 Re: P E T I C I J A

Post by finta »

Fair Life wrote:Dobih prije nekoliko dana... pa da podijelim s vama.

Thank you for signing the "Arrest Radovan Karadzic and Ratko Mladic"
petition at iPetitions.com website.
Your signature is valuable and makes a real difference. Please encourage
others to sign the petition as well. To do that, just forward the text
below to everyone who might be interested:

"Arrest Radovan Karadzic and Ratko Mladic"

http://www.ipetitions.com/petition/arre ... karadzic?e

I really think this is an important cause, and I'd like to encourage you
to add your signature, too. It's free and takes less than a minute of your
time.

Thanks!
:lol: :lol:
Edoxxx
Posts: 289
Joined: 25/06/2007 22:25

#9

Post by Edoxxx »

Koji probisvijet pokrenu ovu peticiju ... Libo Raleta i Radovana neka stvar i za balkan i za peticiju ... oni se sad negdje odmaraju i uzivaju na madagaskaru ...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#10

Post by Fair Life »

Edoxxx wrote:Koji probisvijet pokrenu ovu peticiju ... Libo Raleta i Radovana neka stvar i za balkan i za peticiju ... oni se sad negdje odmaraju i uzivaju na madagaskaru ...
Libo i tebe ista stvar kao i njih dvojicu... cini mi se.
hop-cup
Posts: 54
Joined: 24/06/2007 18:15

#11

Post by hop-cup »

cak da je postpise 300 miliona ljudi, kome predati preticiju? sudu u haagu? vladi srbije? pa nismo djeca.
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#12

Post by Papanka »

:D sjetih se onih peticija za mir sto smo sakupljali '92...ciko ciko mozete li namse potpisati u svesku..znate...peticija za mir...ev..iako je tema "ozbiljna"...meni osmjeh ne silazi sa lica hehehehe....cuj peticija za hvatanje ratnih zlocinaca....heeeeeehehehehhe :D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#13

Post by finta »

Naravno da je smijesno .Za jednu takvu peticiju uopce nije problem skupiti milijardu potpisa .Samo kazes nekom covjeku na ulici Pariza ili Londona o cemu se radi i on ce to potpisati .Potpisati ce i crnci iz Alabame i Louisiane mada nikad nisu ni culi za tu dvojicu ali im reci da su ratni zlocinci i oni ce potpisati .I sta ces sa tom peticijom .Odnijeti je Kostunici ili Dodiku koji ionako treba da ih uhvate .Ili stranim trupama koji ionako imaju taj zadatak i tu obavezu ....sa ili bez peticije .Dakle sa peticijom mozes obrisati tur.Ako neko ima ko ne bi potpisao tu peticiju to sam ja .Meni kao covjeku na prvom mjestu i kao bosanskom muslimanu na drugom mjestu uopce vise nije stalo da vidim ta dva vukodlaka u lisicama.Toliko sam puta preveran i slagan i iznevjeren i toliko puta sam osjetio ironiju i zajebanciju kako medjunarodnih cimbenika tako pogotovo kod politickih i policijskih struktura rs i Republike Srbije da bi ja cini mi bio "jako tuzan" kada bi vidio tu dvojicu u Hagu.To mi vec odavno ne znaci nista .Vise bi volio vidjeti u Hagu one koji su u svojoj labaratoriji prozveli dva Frankestajna .Npr .Ljilju Avramov i jos stotine drugih .Vise bi volio vidjeti Momu Kapora u Hagu i Dragosa Kalajica ........
LjepoticaiZvjer
Posts: 190
Joined: 23/02/2007 05:52

#14

Post by LjepoticaiZvjer »

mislim da peticija nema sta da radi sa ratnim zlocinima, ako je neko pocinio zlocine onda je zlocinac sa i bez peticije, i kao takav treba da ide na sudjenje. pa ne bira se miss popularnosti pa da se potpisuju peticije.
bedifferent12
Posts: 99
Joined: 18/02/2007 12:11

#15

Post by bedifferent12 »

Papanka wrote::D sjetih se onih peticija za mir sto smo sakupljali '92...ciko ciko mozete li namse potpisati u svesku..znate...peticija za mir...ev..iako je tema "ozbiljna"...meni osmjeh ne silazi sa lica hehehehe....cuj peticija za hvatanje ratnih zlocinaca....heeeeeehehehehhe :D
jooooj.... ja bila zaboravila za ove peticije... :) kod mene svi iz haustora potpisali... meSCini i onaj cetnicina sto je stanovao iznad mene... hahhaha...

mislim da sam izgubila onaj djeciji entuzijazam i naivnost da bih ganjala bilo kakve peticije vise... :sad:
Edoxxx
Posts: 289
Joined: 25/06/2007 22:25

#16

Post by Edoxxx »

Fair Life wrote:
Edoxxx wrote:Koji probisvijet pokrenu ovu peticiju ... Libo Raleta i Radovana neka stvar i za balkan i za peticiju ... oni se sad negdje odmaraju i uzivaju na madagaskaru ...
Libo i tebe ista stvar kao i njih dvojicu... cini mi se.
Nije meni svejedno ... Normalno da ih trebaju hapsiti ... al ocito medjunarodna zajednica nece da ih uhapsi ... ne radi se o tome da ne znaju gdje se oni skrivaju ... jednostavno nije im u interesu da ih uhapse ... A iskreno ... Karadzic i Mladic su sad vec neke cicice i sigurno i ne lice na slike dostupne javnosti ... I da ih uhapse desice se ista stvar sa SLobom ... ili samoubistvoili neka bolest i smrt ...
Almir Arnaut-Belli
Posts: 271
Joined: 25/04/2007 21:00
Location: Republika BiH

#17

Post by Almir Arnaut-Belli »

PO MENI TREBA HAPSITI I ONE KOJI SU DOPUSTILI DA SE OVA DVA KRVOLOKA I MONSTRUMA 12 GODINA NALAZE NA SLOBODI.
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#18

Post by aNTropocentrio »

Meni ova peticija traži da uplatim 2-x $? WTF?!?!
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#19

Post by kub lajkan »

Papanka wrote::D sjetih se onih peticija za mir sto smo sakupljali '92...ciko ciko mozete li namse potpisati u svesku..znate...peticija za mir...ev..iako je tema "ozbiljna"...meni osmjeh ne silazi sa lica hehehehe....cuj peticija za hvatanje ratnih zlocinaca....heeeeeehehehehhe :D
A mene ova tvoja spika podsjeti tamo negdje na godine 89-92...

Jedan moj haver, veliki zaljubljenik HDZ-a koji se tek pojavio (momak je sasvim OK, i dan-danas mi je pravi prijatelj), objasnjavao mi tada zasto Nijaza Durakovica skupa sa njegovim partijskim drugovima treba mijenjati:

"Cuj ti njegovog programa. On se zalaze za jedinstvenu BiH. Pa kakva mu je to prica??? Pa jedinstvena BiH je nesto najnormalnije, nesto oko cega se nema sta pricati. To je nesto sto se podrazumijeva. Covjece, daj neke svjeze ideje..."

Vrijeme je pokazalo da je ta prica koja je zvucala suhoparna, ustvari bila temelj svega...
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#20

Post by Dado dijasporitus »

Almir Arnaut-Belli wrote:PO MENI TREBA HAPSITI I ONE KOJI SU DOPUSTILI DA SE OVA DVA KRVOLOKA I MONSTRUMA 12 GODINA NALAZE NA SLOBODI.
ja bih potpisao takvu peticiju :D

Nego mene pravo cudi da jos niko nije skocio na $5 miliona sto nudi CIA da se ova dvojica ulove. Kontam da investiras milion ili 2 na par dobrih hitmen-a, nekoliko profesionalnih vojnika, nabavis dobro oruzje i u lov.

Izrealci su naciste ganjali 50 godina i to tajnom sluzbom koja oficijelno nije ni postojala. Svabe su samo nestajale preko noci.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#21

Post by zavrzlama »

Razlozi ne hapsenja dvojca R&R su politicke prirode.....obadvojica su na dohvat ruke i Srbijanskoj DB i Americkoj CIA....problem lezi u tome sto tu dvojicu zlocinaca podrzava najmanje 50% srba u Srbiji i 80% srba u BIH...oni su problem a ne ova dvojica..ceka se da sazrije svijest i istina kod obicnog srbina da su ova dvojica prvenstveno zlo za srpski narod pa tek onda zlo za nevine zrtve...kako znamo da velikosrpstvo nije pokret ili stranka nego bolesna ideologija...ovaj ce dvojac najvjerovatnije ubiti isti oni koji ih svo ovo vrijeme podrzavaju ,nebi li ih pretvorili u mucenike,heroje i svece srpskog naroda....

Peticija je ipak korisna..jer sutnja o zlocinima i zlocincima samo pomaze iste i sakriva razmjere njihovih zlocina.....
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#22

Post by Fair Life »

zavrzlama wrote:Razlozi ne hapsenja dvojca R&R su politicke
prirode.....obadvojica su na dohvat ruke i Srbijanskoj DB i Americkoj
CIA....problem lezi u tome sto tu dvojicu zlocinaca podrzava najmanje 50%
srba u Srbiji i 80% srba u BIH...oni su problem a ne ova dvojica.
...
Peticija je ipak korisna..jer sutnja o zlocinima i zlocincima samo pomaze
iste i sakriva razmjere njihovih zlocina.....
Slazem se apsolutno s tobom da "oni su problem a ne ova dvojica."

Ali... ova dvojica su, vjerujem, barem djelimicno rjesenje tog problema.
Njihovim hapsenjem bi se mnogi ostrasceni ohladili... i vjerujem da bi se
iznad navedeni procenat smanjio. Ove stvari se rjesavaju mic po mic ili
nikako... A "nikako" znamo sta nam je donijelo... sa ozbiljnim naznakama
da cemo to "nikako" ostaviti u amanet nasim nadolazecim pokoljenjima.

Bez hapsenja ove dvojice nismo ni blizu rjesenja problema kojeg si naveo.

I... nacionalizam se ne lijeci odozdo,vec odozgo.

Riba od glave smrdi...
Last edited by Fair Life on 16/07/2007 22:10, edited 1 time in total.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#23

Post by basta sljezove boje »

Otišao Mladić na plastičnu operaciju. Posle oporavka ode na pijacu kod neke babe i kaže: - Dva kilograma paradajza.
Baba mu da i kaže: - Izvoli Ratko.
Mladić se uplaši, ode ponovo kod hirurga i operiše se. Ode potom na pijacu kod te iste babe i opet kupi 2 kg. paradajza.
Baba opet: - Izvoli Ratko.
Posle 6-te plastične operacije, ode on opet na pijacu, a baba opet: - Izvoli Ratko.
Mladić: - Pa dobro, kao si me prepoznala?
Baba: - Ćuti Ratko, to sam ja, Radovan!
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#24

Post by zavrzlama »

Fair Life wrote:
zavrzlama wrote:Razlozi ne hapsenja dvojca R&R su politicke prirode.....obadvojica su na dohvat ruke i Srbijanskoj DB i Americkoj CIA....problem lezi u tome sto tu dvojicu zlocinaca podrzava najmanje 50% srba u Srbiji i 80% srba u BIH...oni su problem a ne ova dvojica.
...
Peticija je ipak korisna..jer sutnja o zlocinima i zlocincima samo pomaze iste i sakriva razmjere njihovih zlocina.....
Slazem se apsolutno s tobom da "oni su problem a ne ova dvojica."

Ali... ova dvojica su, vjerujem, barem djelimicno rjesenje tog problema.
Njihovim hapsenjem bi se mnogi ostrasceni ohladili... i vjerujem da bi se
iznad navedeni procenat smanjio. Ove stvari se rjesavaju mic po mic ili
nikako... A "nikako" znamo sta nam je donijelo... sa ozbiljnim naznakama da cemo to "nikako" ostaviti u amanet nasim nadolazecim pokoljenjima.

Bez hapsenja ove dvojice nismo ni blizu rjesenja problema kojeg si naveo.

I... nacionalizam se ne lijeci odozdo,vec odozgo.

Riba od glave smrdi...
nisam ja rekao da ih ne treba hapsiti i da to nije vazno...ja hocu reci da se srpski narod moralno i psiholoski nije pripremio za taj cin....jer rezultati ucinka zlocinackog dvojca je vise nego jak kapital velikosrpskim sljedbenicima u BIH i Srbiji da opravdaju njihove zlocine sopstvenom narodu.....da se danas rs prostire na 25% teritorije BIH ..R&R bi davno bili ili ubijeni od sunarodnika ili bi ih predali MZ...ovako kapital (etnicki ociscenih pola BIH) jos uvijek je na cijeni kod onih srba koji se dvoume dali su za ili protiv R&R.....
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#25

Post by zavrzlama »

basta sljezove boje wrote:Otišao Mladić na plastičnu operaciju. Posle oporavka ode na pijacu kod neke babe i kaže: - Dva kilograma paradajza.
Baba mu da i kaže: - Izvoli Ratko.
Mladić se uplaši, ode ponovo kod hirurga i operiše se. Ode potom na pijacu kod te iste babe i opet kupi 2 kg. paradajza.
Baba opet: - Izvoli Ratko.
Posle 6-te plastične operacije, ode on opet na pijacu, a baba opet: - Izvoli Ratko.
Mladić: - Pa dobro, kao si me prepoznala?
Baba: - Ćuti Ratko, to sam ja, Radovan!
Basta imaj malo obzira na zrtve ovih koje spominjes..mislim da spominjanje ovih zlocinaca nije bas umjesno....bar ne na ozbiljnim temama.....
Post Reply