Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
mistergrok
Posts: 5
Joined: 02/06/2021 22:19

#1 Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by mistergrok »

Zdravo ljudi, nakon duge borbe sa aknama, ostali su mi baš loši ožiljci koji će se teško riješiti sa nekim kremama. Tako da me zanima je li ima neko iskustva sa laserskim uklanjanjem, ili vidio sam i terapiju microneedling. Molim Vas da mi preporučite nekog dermatologa(Tuzla ili Sarajevo) i da li imaju neki tretmani na KCUSu? Hvala unaprijed.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by moonca »

mistergrok wrote: 02/06/2021 22:23 Zdravo ljudi, nakon duge borbe sa aknama, ostali su mi baš loši ožiljci koji će se teško riješiti sa nekim kremama. Tako da me zanima je li ima neko iskustva sa laserskim uklanjanjem, ili vidio sam i terapiju microneedling. Molim Vas da mi preporučite nekog dermatologa(Tuzla ili Sarajevo) i da li imaju neki tretmani na KCUSu? Hvala unaprijed.
Microneedling ti nece puno pomoci .. radije laserski ..zavisi ko sta nudi.
Farah .. klinika .. google..
mistergrok
Posts: 5
Joined: 02/06/2021 22:19

#3 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by mistergrok »

Gledao sam Farah, ali laserski mi je preskupo, 1000km za jedan tretman, sto je previše.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by moonca »

Da, i najvjerovatnije ces morat uraditi dva.... ali.. nista drugo ne popravlja oziljke..osim lasera..
User avatar
vazi
Posts: 8814
Joined: 07/04/2010 15:31

#5 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by vazi »

mistergrok wrote: 02/06/2021 22:23 Zdravo ljudi, nakon duge borbe sa aknama, ostali su mi baš loši ožiljci koji će se teško riješiti sa nekim kremama. Tako da me zanima je li ima neko iskustva sa laserskim uklanjanjem, ili vidio sam i terapiju microneedling. Molim Vas da mi preporučite nekog dermatologa(Tuzla ili Sarajevo) i da li imaju neki tretmani na KCUSu? Hvala unaprijed.
Jesi li probao mehlem ili npr kremu od bokvice ili od kore od zove ? Postoje sigurno prirodni lijekovi tj mehlemi koji pomažu kod opekotina i sl, pomažu i kod ožiljaka od akni.
Znam da u Fojnici ima neko ko ih pravi i postiže uspjeh.
mistergrok
Posts: 5
Joined: 02/06/2021 22:19

#6 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by mistergrok »

Jesi li probao mehlem ili npr kremu od bokvice ili od kore od zove ? Postoje sigurno prirodni lijekovi tj mehlemi koji pomažu kod opekotina i sl, pomažu i kod ožiljaka od akni.
Znam da u Fojnici ima neko ko ih pravi i postiže uspjeh.
Ma teško to pomaže, koristim neke kreme već oko 6 mjeseci i nema nikakvog pomaka.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#7 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by gilla »

Laser zaboravi, bacanje para. Ja sam radio i ablativne i neablativne. Ono na sto aw trebas fokusirati jesu tca cross i hemijski pilinzi, srednje jacine ili eventualno fenol piling. Ja sma sve to radio i znam sta govorim. Takodjer microneedling. Ostali zaboravi. Kakve kreme i gluposti 😆

Ne zelim reklamirati ali dermaclinica je sjajna sto se tice pilinga. Zavisi kakve oziljke imas. Za icepick tca cross je. Najbolji. Pa i za boxscar. Za rolling je najbolje uraditi neki jaci koji ce skinuti gornje sloieve koze. Moras uzeti u obzir i vrijeme oporavka.

Kupi sebi dermapen i radi sebi kuci u etapama na djelovima tretman. Ketridze mozes na netu naruciti imas i kod nasih ljudi kupiti. Efikasno sigurno.S tim da ja en radim malu dubinu nego 2.5 i pritisnem na oziljak. Nemoj se prepasti krvi to je nornalno i pozeljno. On tretira sve oziljke.

Hemijske kiselibe mozes naruciti i na skinpeelshop ali ptvo to uradi profesionalno dok steknes iskustva.

Svi ovi tretmabi rade na principu da naprave kontrolisana ostecenja koze i onda tijelo reaguje i kreira nova tkiva i kolagen. Procjereno radi.
Naoruzaj se strpljenjem i shvati da jednim tretmanom neces rijesiti sve. Znaci posvecenost daj vremena kozi da se oporavi.

Pogledaj na youtube. Tca cross itd. Takodjer pogledaj dr.David Lim bit ce ti jasnije kako sve to radi.
User avatar
vazi
Posts: 8814
Joined: 07/04/2010 15:31

#8 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by vazi »

mistergrok wrote: 03/06/2021 12:58
Jesi li probao mehlem ili npr kremu od bokvice ili od kore od zove ? Postoje sigurno prirodni lijekovi tj mehlemi koji pomažu kod opekotina i sl, pomažu i kod ožiljaka od akni.
Znam da u Fojnici ima neko ko ih pravi i postiže uspjeh.
Ma teško to pomaže, koristim neke kreme već oko 6 mjeseci i nema nikakvog pomaka.
Evo ja tebi br tel pa eto , ako se predomislis nazovi i upitaj, ako ne može žena će ti pošteno reci al ja mislim da može uspješno riješiti tvoj problem.

063167532 , firma dar prirode .
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#9 Re: Ožiljci od akni - prijedlog za dermatologa

Post by vjeshalica »

poslije duzeg vremena ako su oziljci stajali,tu nema nikakve pomoci kremama
msm da bi autor mogao nekoga strucnijeg potraziti i ne prckati na svoju ruku da ne bi jos veci problem.napravio
ovdje mu niko je moze sigurno dati savjet jer nismo strucni a ta ostecenja zahtjevaju bas bas strucno tretiranje
Post Reply