Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#251 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by ČikaJosip »

Te ljubavnice su prave cure, one vole svoje ljubavnike. Njima, kao pravim curama, je svejedno da li im ljubavnik vozi X5 ili X6.

A o tim mužijacima se i ne isplati trošiti tipkovnicu.
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#252 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by ČikaJosip »

sanabe wrote:Otkud rijec LJUBAV u rijeci LJUBAVNICA? :roll: Zanimljivo :zoka:
I jel mi se cini ili je samo u nasem jeziku tako? :)
Pa sada se skoro pa uvijek podrazumijeva pod tom riječju ona osoba sa kojom varaš, dakle ona loša.
Ali podrijetlo te riječi je sasvim drugo.
Izvorno značenje je bilo npr. : Ja sam oženjen i ljubujem sa svojom ženm, odnosno dijelim ljubav u svakom smislu, i duhovnoj i tjelesnoj.

Tako sam ja barem skontao.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#253 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by psydelija »

sanabe wrote:Otkud rijec LJUBAV u rijeci LJUBAVNICA? :roll: Zanimljivo :zoka:
I jel mi se cini ili je samo u nasem jeziku tako? :)
verovatno da je u svakom jeziku identicno...
(e) love-lover, (de) liebe-liebhaber, (bug) jlubov-ljubovnik.
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#254 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by Mannequin »

sanabe wrote:Budimo realni, masa ljubavnica postane drugom zenom, zakonitom :roll:
Ja oko sebe imam par primjera. na poslu, u komsiluku ...
U zadnje vrijeme sve cesca pojava :!:
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#255 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by hocunecu »

Mannequin wrote:
sanabe wrote:Budimo realni, masa ljubavnica postane drugom zenom, zakonitom :roll:
Ja oko sebe imam par primjera. na poslu, u komsiluku ...
U zadnje vrijeme sve cesca pojava :!:
pojava stara koliko i ljudsi rod
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#256 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by mO k3 »

Mannequin wrote:
sanabe wrote:Budimo realni, masa ljubavnica postane drugom zenom, zakonitom :roll:
Ja oko sebe imam par primjera. na poslu, u komsiluku ...
U zadnje vrijeme sve cesca pojava :!:
a dze to ?? da i ja nadjem ljubavnicu..
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#257 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by suspect_zero »

psydelija wrote:
sanabe wrote:Otkud rijec LJUBAV u rijeci LJUBAVNICA? :roll: Zanimljivo :zoka:
I jel mi se cini ili je samo u nasem jeziku tako? :)
verovatno da je u svakom jeziku identicno...
(e) love-lover, (de) liebe-liebhaber, (bug) jlubov-ljubovnik.

Pa sve smo mi onda ljubavnice :) .....u postelji sa svojim voljenim sigurno nisam domaćica, jaran ili kolegica :roll: :-? ....švalerka, ''druga'', ''ona fištrija/rospija'', rasturačica i ostali ini epiteti možda bolje opisuje takvu situaciju.
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#258 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by Mannequin »

Ženski Dr.Med wrote:
Mannequin wrote:
sanabe wrote:Budimo realni, masa ljubavnica postane drugom zenom, zakonitom :roll:
Ja oko sebe imam par primjera. na poslu, u komsiluku ...
U zadnje vrijeme sve cesca pojava :!:
a dze to ?? da i ja nadjem ljubavnicu..

Bihac vrvi od tih i takvih :roll:
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#259 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by Karabaja »

Da li je ljubavnica "djevojka za ženiti"? Zašto? Zašto ne? :D
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#260 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by suspect_zero »

Karabaja wrote:Da li je ljubavnica "djevojka za ženiti"? Zašto? Zašto ne? :D

Jes' :D samo ako je nevina :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#261 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by plain vanilla »

suspect_zero wrote:
Karabaja wrote:Da li je ljubavnica "djevojka za ženiti"? Zašto? Zašto ne? :D

Jes' :D samo ako je nevina :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#262 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by spreca »

Mannequin wrote:
Bihac vrvi od tih i takvih :roll:
Ja lani bio i nista ...ostadoh suh :lol: :lol: :lol: ....eto me opet za mjesec mozda budem bolje srece :D ....gdje se parkiraju :D
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#263 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by madner »

Cime se mame? :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#264 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by spreca »

suspect_zero wrote:
Karabaja wrote:Da li je ljubavnica "djevojka za ženiti"? Zašto? Zašto ne? :D

Jes' :D samo ako je nevina :D
A sta bi radio Karabeg? :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#265 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by madner »

spreca wrote:
Mannequin wrote:
Bihac vrvi od tih i takvih :roll:
Ja lani bio i nista ...ostadoh suh :lol: :lol: :lol: ....eto me opet za mjesec mozda budem bolje srece :D ....gdje se parkiraju :D
Ako si osto suh, da nisi pogresno skreno. Ja vala nisam cuo da se to nekome desilo u Bihacu.
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#266 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by žuti »

Kristijana wrote:
Raščupana wrote:
ladyblue18 wrote:Meni je ponizavanje.
Ici toliko nisko i biti sa ozenjenim muskarcem koji vejrovatno ima i djecu, je meni bas dno dna.
Bez obzira da li je taj brak sve osim skladan ili bi musko samo nesto sa strane. Bracna zajednice je nesto sto bi se trebalo postovati, ali nazalost daleko je od toga.
Doduse nije to ni ponizavanje, nego ne znam ni ja tacno kako bih nazvala.

I naravno da su htjele, rekoh ja gore, ne mozes nikoga prisiliti na to.
Uvijek uzmi u obzir da i udane žene varaju.....
Svakom se može desiti..... Pa i tebi, jednog dana.... :)
Niko ni po čemu nije bolji od nekog drugog....
Ne bih baš rekla da se to svakome može desiti... Ko ne želi biti ljubavnicom, neće ni biti pa makar da joj Kluni nudi ljubavnikovanje ( osim u slučaju da se oženjeni pretvarao da je samac, da dotična ljubavnica nije znala da je lik oženjen ). Za mene oženjeni muškarci nisu uopšte muškarci, ne gledam ih tako, oni su tuđi, i iako ne možemo posjedovati nekoga treba se pitati želimo li mi da nama neka koza to radi ( otima muža ili momka ). Ako je htio da šara nije se trebao ni ženit. A za cure je to stvar racionalne odluke - kažeš sebi kad ti je 17, 18: ''Nikad neću biti nečija ljubavnica'' i držiš se toga ubuduće. I kad sretneš oženjenog koji ''zrači'' pomisliš samo ''Blago njegovoj ženi'' i zauzmeš distancu, odmah u startu.

I ja mislim da je ponižavanje u pitanju, te ljubavnice ne cijene i ne vole sebe, zato to i rade, a cilj im je i poniziti zakonitu suprugu jer mnoge takve žene ne bi ni pogledale istog lika da je samac. Neodoljivost oženjenih za takve žene je upravo u takmičenju sa drugom ženom. Biti ljubavnica zbog koje on laže, mulja, krije svojoj ženi i okolini za nju je neopisiv izvor moći i samopouzdanja. Osjeća se poželjno, ''boljom'' od zakonite i uvjerava sebe da bi ona bila ta zakonita da on, na nesreću, nije sreo tu žensku prije nje pa se oženio ( on njoj obično i ispriča da ga je supruga uhvatila na trudnoću, da je zapuštena, da je zvocalo i sl. repertoar ). Tada ljubavnica zapne pa se svojski trudi da je uvijek dotjerana, mirisna, spremna za seks, sve ono što supruga nije. Debelo koristi činjenicu da je ona nova i interesantna, zabranjeno voće, a supruga je dosadila i bogu i švaleru, s njom je godinama i trpi je samo zbog djece. Takve situacije su uzbuđujuće i napaljive za oboje ljubavnika, on ima kolotečinu u braku, a ona momke samce koji su joj dosadni jer ih lako osvoji. Jedino se u preljubu postigne taj nivo uzbuđenja. Lov, i nikada ulovljena lovina do kraja. Isto se vidi i u običnim vezama ''jedan na jedan'' kad je jedna strana hladna, a druga luda od ljubavi. Kad oboje imaju isti interes, tada je dosadno. Svakako, to je tako samo sa plitkim ljudima. Ko zna voljeti zna i održavati zaljubljenost na duge staze, to i nije tako teško, ponekad je dovoljno samo - htjeti. Većina ljudi neće da se potrudi ni oko čega u svojim vezama, pogrešno misle da ako nije savršeno ili savršeno uzbudljivo onda to nije prava stvar. Lakše je zvjerati po mladim curama okolo i dokazivati se sebi i jaranima kao faker, nego pogledati tu ženu koja ti kuha i pere tvoje smrdljive čarape i odgaja ti djecu i ponovo pronaći u njoj ženu svog života. Lako je sebe staviti na prvo mjesto i pojednostavljivati složene odnose ( žena se dere na mene - mrzi me, ljubavnica me čeka u tangi - ona me cijeni ) a teško je potruditi se oko nekoga zaista ( ovo se odnosi i na single ljude, mnogi se raziđu nakon sitnih prepirki, traže savršenog partnera a sami su upitne kvalitete isl.)

Naravno, ima tu i žena koje se iskreno zaljube u te švalere, ali opet ostaje činjenica da nisu sa oženjenim ni trebale počinjati vezu. Postoje i neke ljubavnice kojima u nekom periodu života odgovara seks bez obaveza a oženjeni se čine kao najbolje rješenje ( iako ima ohoho singl likova koji bi vezu bez obaveza i mole se da sretnu takvu curu :lol: ). Tu je i podskupina sponzoruša. Znala sam jednu što joj je ''dragi'' namjestio stan i sve joj plaćao, bukvalno je izdržavao, ona je dakle bila kurtizana. Ima podvrsta ljubavnica ( s obzirom na motive zašto ulaze u takve odnose ) ali ipak mislim da je najjača i najčešća ona vrsta o kojoj sam pisala gore - žene koje uživaju u toj nekoj ''moći'' koju im daje status ljubavnice. :twisted:

Što se tiče takvih muškaraca, rekla bih da oni iskorištavaju činjenicu da su muškarci u muškome svijetu i zato varaju - jer mogu. Žene su puno toga preuzele na sebe pa ponekad nemaju ni vremena da varaju, ali on uvijek nađe vremena za kafanu, izlaske s rajom i jasno, druge žene. Tu je i stari balkanski običaj da se žena koja vara smatra kurvom, a muško koje vara vara jer ga supruga ne cijeni dovoljno, zapustila se ( da, i u 40-im treba izgledati kao top model ) i previše mu zvoca. :shock: Najgore je što će i mnoge žene potrčati da napadnu suprugu da je krivica na njoj, valjda misleći da su one same savršene i da njih njihov muž ne bi nikad prevario - i opet - takmičenje, ja sam bolja od kone koju muž vara, mršavija, imam bolju frizuru itd. a ne kontaju da je svijet pun mršavijih i nafriziranijih ( i mlađih ) od njih u svakom slučaju, tu jednostavno you can't win, svi starimo, i mlađe koje imaju manje obaveza oko posla i djece i kuće ( i cijeli dan za mršanje i lickanje ) vrebaju sa svih strana da se na našem mužu igraju igru moći. Lijek je da muškarci općenito počnu više cijeniti ( svoje ) žene, da prihvate ravnopravnost kako spada, bez ostatka, da se počnu zaljubljivati i u pamet, dobrotu, ne samo u sise i nafrakanost i jasno, da prvo porade na braku ako nisu sretni.
inače ne čitam duge postove, al ovo je :thumbup:

iako sam muško :D svaka čast
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#267 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by spreca »

madner wrote:
spreca wrote:
Mannequin wrote:
Bihac vrvi od tih i takvih :roll:
Ja lani bio i nista ...ostadoh suh :lol: :lol: :lol: ....eto me opet za mjesec mozda budem bolje srece :D ....gdje se parkiraju :D
Ako si osto suh, da nisi pogresno skreno. Ja vala nisam cuo da se to nekome desilo u Bihacu.
Izgleda da me je navigator odveo u praznu ulicu :lol: :lol: :lol: :lol:
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#268 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by showman »

Ne bih baš rekla da se to svakome može desiti... Ko ne želi biti ljubavnicom, neće ni biti pa makar da joj Kluni nudi ljubavnikovanje ( osim u slučaju da se oženjeni pretvarao da je samac, da dotična ljubavnica nije znala da je lik oženjen ). Za mene oženjeni muškarci nisu uopšte muškarci, ne gledam ih tako, oni su tuđi, i iako ne možemo posjedovati nekoga treba se pitati želimo li mi da nama neka koza to radi ( otima muža ili momka ). Ako je htio da šara nije se trebao ni ženit. A za cure je to stvar racionalne odluke - kažeš sebi kad ti je 17, 18: ''Nikad neću biti nečija ljubavnica'' i držiš se toga ubuduće. I kad sretneš oženjenog koji ''zrači'' pomisliš samo ''Blago njegovoj ženi'' i zauzmeš distancu, odmah u startu.

I ja mislim da je ponižavanje u pitanju, te ljubavnice ne cijene i ne vole sebe, zato to i rade, a cilj im je i poniziti zakonitu suprugu jer mnoge takve žene ne bi ni pogledale istog lika da je samac. Neodoljivost oženjenih za takve žene je upravo u takmičenju sa drugom ženom. Biti ljubavnica zbog koje on laže, mulja, krije svojoj ženi i okolini za nju je neopisiv izvor moći i samopouzdanja. Osjeća se poželjno, ''boljom'' od zakonite i uvjerava sebe da bi ona bila ta zakonita da on, na nesreću, nije sreo tu žensku prije nje pa se oženio ( on njoj obično i ispriča da ga je supruga uhvatila na trudnoću, da je zapuštena, da je zvocalo i sl. repertoar ). Tada ljubavnica zapne pa se svojski trudi da je uvijek dotjerana, mirisna, spremna za seks, sve ono što supruga nije. Debelo koristi činjenicu da je ona nova i interesantna, zabranjeno voće, a supruga je dosadila i bogu i švaleru, s njom je godinama i trpi je samo zbog djece. Takve situacije su uzbuđujuće i napaljive za oboje ljubavnika, on ima kolotečinu u braku, a ona momke samce koji su joj dosadni jer ih lako osvoji. Jedino se u preljubu postigne taj nivo uzbuđenja. Lov, i nikada ulovljena lovina do kraja. Isto se vidi i u običnim vezama ''jedan na jedan'' kad je jedna strana hladna, a druga luda od ljubavi. Kad oboje imaju isti interes, tada je dosadno. Svakako, to je tako samo sa plitkim ljudima. Ko zna voljeti zna i održavati zaljubljenost na duge staze, to i nije tako teško, ponekad je dovoljno samo - htjeti. Većina ljudi neće da se potrudi ni oko čega u svojim vezama, pogrešno misle da ako nije savršeno ili savršeno uzbudljivo onda to nije prava stvar. Lakše je zvjerati po mladim curama okolo i dokazivati se sebi i jaranima kao faker, nego pogledati tu ženu koja ti kuha i pere tvoje smrdljive čarape i odgaja ti djecu i ponovo pronaći u njoj ženu svog života. Lako je sebe staviti na prvo mjesto i pojednostavljivati složene odnose ( žena se dere na mene - mrzi me, ljubavnica me čeka u tangi - ona me cijeni ) a teško je potruditi se oko nekoga zaista ( ovo se odnosi i na single ljude, mnogi se raziđu nakon sitnih prepirki, traže savršenog partnera a sami su upitne kvalitete isl.)

Naravno, ima tu i žena koje se iskreno zaljube u te švalere, ali opet ostaje činjenica da nisu sa oženjenim ni trebale počinjati vezu. Postoje i neke ljubavnice kojima u nekom periodu života odgovara seks bez obaveza a oženjeni se čine kao najbolje rješenje ( iako ima ohoho singl likova koji bi vezu bez obaveza i mole se da sretnu takvu curu :lol: ). Tu je i podskupina sponzoruša. Znala sam jednu što joj je ''dragi'' namjestio stan i sve joj plaćao, bukvalno je izdržavao, ona je dakle bila kurtizana. Ima podvrsta ljubavnica ( s obzirom na motive zašto ulaze u takve odnose ) ali ipak mislim da je najjača i najčešća ona vrsta o kojoj sam pisala gore - žene koje uživaju u toj nekoj ''moći'' koju im daje status ljubavnice. :twisted:

Što se tiče takvih muškaraca, rekla bih da oni iskorištavaju činjenicu da su muškarci u muškome svijetu i zato varaju - jer mogu. Žene su puno toga preuzele na sebe pa ponekad nemaju ni vremena da varaju, ali on uvijek nađe vremena za kafanu, izlaske s rajom i jasno, druge žene. Tu je i stari balkanski običaj da se žena koja vara smatra kurvom, a muško koje vara vara jer ga supruga ne cijeni dovoljno, zapustila se ( da, i u 40-im treba izgledati kao top model ) i previše mu zvoca. :shock: Najgore je što će i mnoge žene potrčati da napadnu suprugu da je krivica na njoj, valjda misleći da su one same savršene i da njih njihov muž ne bi nikad prevario - i opet - takmičenje, ja sam bolja od kone koju muž vara, mršavija, imam bolju frizuru itd. a ne kontaju da je svijet pun mršavijih i nafriziranijih ( i mlađih ) od njih u svakom slučaju, tu jednostavno you can't win, svi starimo, i mlađe koje imaju manje obaveza oko posla i djece i kuće ( i cijeli dan za mršanje i lickanje ) vrebaju sa svih strana da se na našem mužu igraju igru moći. Lijek je da muškarci općenito počnu više cijeniti ( svoje ) žene, da prihvate ravnopravnost kako spada, bez ostatka, da se počnu zaljubljivati i u pamet, dobrotu, ne samo u sise i nafrakanost i jasno, da prvo porade na braku ako nisu sretni.[/quote]

Kristijana, ja mislim da si ti (bila) nečija ljubavnica čim se toliko buniš :dance: :thumbup:
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#269 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by malaplavooka »

Boom71 wrote::-D
Nisam iscitao cijelu temu,al' volim da palamudim...Izvinjajem se :-D .

Mislim da postoji dvije vrste Ljubavnica.
Jedne su iskljucivo zbog materijalne koristi,a druge...

Ove prve se mogu nazvati kako hocete,ali ove druge Ljubavnice,one koje se zadese na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme i zablese se u pogresnog iliti ozenjenog,e te mogu biti sve samo ne kurave ili nesto slicno.

Svakome se moze desiti da se zaljubi fatalno,ali svakome,pa etikete "nemoralna","laka" i sl. nemaju bas smisla.
Tesko je kalkulisati sa emocijama...Budimo realni ;-) .

8-)

PS: Ljubavnica je za mene institucija,samo ja jos nisam usao u nju 8-) .

Za ove druge iz tvog posta imam poslovicu: LJUBAV? KO ĆE JOJ POKAZATI PUT, KO ZNA KUDA ONA IDE?
Alisa u zemlji čuda
Posts: 79
Joined: 12/02/2008 21:31
Location: Zemlja čuda

#271 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by Alisa u zemlji čuda »

showman wrote:Ne bih baš rekla da se to svakome može desiti... Ko ne želi biti ljubavnicom, neće ni biti pa makar da joj Kluni nudi ljubavnikovanje ( osim u slučaju da se oženjeni pretvarao da je samac, da dotična ljubavnica nije znala da je lik oženjen ). Za mene oženjeni muškarci nisu uopšte muškarci, ne gledam ih tako, oni su tuđi, i iako ne možemo posjedovati nekoga treba se pitati želimo li mi da nama neka koza to radi ( otima muža ili momka ). Ako je htio da šara nije se trebao ni ženit. A za cure je to stvar racionalne odluke - kažeš sebi kad ti je 17, 18: ''Nikad neću biti nečija ljubavnica'' i držiš se toga ubuduće. I kad sretneš oženjenog koji ''zrači'' pomisliš samo ''Blago njegovoj ženi'' i zauzmeš distancu, odmah u startu.

I ja mislim da je ponižavanje u pitanju, te ljubavnice ne cijene i ne vole sebe, zato to i rade, a cilj im je i poniziti zakonitu suprugu jer mnoge takve žene ne bi ni pogledale istog lika da je samac. Neodoljivost oženjenih za takve žene je upravo u takmičenju sa drugom ženom. Biti ljubavnica zbog koje on laže, mulja, krije svojoj ženi i okolini za nju je neopisiv izvor moći i samopouzdanja. Osjeća se poželjno, ''boljom'' od zakonite i uvjerava sebe da bi ona bila ta zakonita da on, na nesreću, nije sreo tu žensku prije nje pa se oženio ( on njoj obično i ispriča da ga je supruga uhvatila na trudnoću, da je zapuštena, da je zvocalo i sl. repertoar ). Tada ljubavnica zapne pa se svojski trudi da je uvijek dotjerana, mirisna, spremna za seks, sve ono što supruga nije. Debelo koristi činjenicu da je ona nova i interesantna, zabranjeno voće, a supruga je dosadila i bogu i švaleru, s njom je godinama i trpi je samo zbog djece. Takve situacije su uzbuđujuće i napaljive za oboje ljubavnika, on ima kolotečinu u braku, a ona momke samce koji su joj dosadni jer ih lako osvoji. Jedino se u preljubu postigne taj nivo uzbuđenja. Lov, i nikada ulovljena lovina do kraja. Isto se vidi i u običnim vezama ''jedan na jedan'' kad je jedna strana hladna, a druga luda od ljubavi. Kad oboje imaju isti interes, tada je dosadno. Svakako, to je tako samo sa plitkim ljudima. Ko zna voljeti zna i održavati zaljubljenost na duge staze, to i nije tako teško, ponekad je dovoljno samo - htjeti. Većina ljudi neće da se potrudi ni oko čega u svojim vezama, pogrešno misle da ako nije savršeno ili savršeno uzbudljivo onda to nije prava stvar. Lakše je zvjerati po mladim curama okolo i dokazivati se sebi i jaranima kao faker, nego pogledati tu ženu koja ti kuha i pere tvoje smrdljive čarape i odgaja ti djecu i ponovo pronaći u njoj ženu svog života. Lako je sebe staviti na prvo mjesto i pojednostavljivati složene odnose ( žena se dere na mene - mrzi me, ljubavnica me čeka u tangi - ona me cijeni ) a teško je potruditi se oko nekoga zaista ( ovo se odnosi i na single ljude, mnogi se raziđu nakon sitnih prepirki, traže savršenog partnera a sami su upitne kvalitete isl.)

Naravno, ima tu i žena koje se iskreno zaljube u te švalere, ali opet ostaje činjenica da nisu sa oženjenim ni trebale počinjati vezu. Postoje i neke ljubavnice kojima u nekom periodu života odgovara seks bez obaveza a oženjeni se čine kao najbolje rješenje ( iako ima ohoho singl likova koji bi vezu bez obaveza i mole se da sretnu takvu curu :lol: ). Tu je i podskupina sponzoruša. Znala sam jednu što joj je ''dragi'' namjestio stan i sve joj plaćao, bukvalno je izdržavao, ona je dakle bila kurtizana. Ima podvrsta ljubavnica ( s obzirom na motive zašto ulaze u takve odnose ) ali ipak mislim da je najjača i najčešća ona vrsta o kojoj sam pisala gore - žene koje uživaju u toj nekoj ''moći'' koju im daje status ljubavnice. :twisted:

Što se tiče takvih muškaraca, rekla bih da oni iskorištavaju činjenicu da su muškarci u muškome svijetu i zato varaju - jer mogu. Žene su puno toga preuzele na sebe pa ponekad nemaju ni vremena da varaju, ali on uvijek nađe vremena za kafanu, izlaske s rajom i jasno, druge žene. Tu je i stari balkanski običaj da se žena koja vara smatra kurvom, a muško koje vara vara jer ga supruga ne cijeni dovoljno, zapustila se ( da, i u 40-im treba izgledati kao top model ) i previše mu zvoca. :shock: Najgore je što će i mnoge žene potrčati da napadnu suprugu da je krivica na njoj, valjda misleći da su one same savršene i da njih njihov muž ne bi nikad prevario - i opet - takmičenje, ja sam bolja od kone koju muž vara, mršavija, imam bolju frizuru itd. a ne kontaju da je svijet pun mršavijih i nafriziranijih ( i mlađih ) od njih u svakom slučaju, tu jednostavno you can't win, svi starimo, i mlađe koje imaju manje obaveza oko posla i djece i kuće ( i cijeli dan za mršanje i lickanje ) vrebaju sa svih strana da se na našem mužu igraju igru moći. Lijek je da muškarci općenito počnu više cijeniti ( svoje ) žene, da prihvate ravnopravnost kako spada, bez ostatka, da se počnu zaljubljivati i u pamet, dobrotu, ne samo u sise i nafrakanost i jasno, da prvo porade na braku ako nisu sretni.


Savrsena analiza. Potpisujem od prvog do zadnjeg slova.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#272 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by madner »

Ne kontam zasto bi to trebali shvatiti kada ovako mozemo povaliti mladju i bolju a vi se zbog toga vise utegnete i takmicite da pokazete da niste jos za odpisat. Ne vidim negativnu stranu.
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#273 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by sarajlija_ba »

Ja na ovoj temi navijam za oženjene :D

Da dam i ja svoje mišljenje usput.
Pogledajte naše udate žene sa 35-40 a pogledajte one slobodne od 25 pa uporedite.
Žene kad se udaju uglavnom se opuste što znači da se udebljaju ali nije toliko problem u tome koliko u činjenici da misle da su sve završile u životu. Ubiju strast kroz neko vrijeme.
Većina je takva i to ogromna većina pa primite pouku i nemojte samo muževe okrivljavati.
A muškarci...k'o muškarci...vazda da im je :D
User avatar
mire - ložač
Posts: 290
Joined: 14/02/2008 10:51
Location: kota 850 (vuko*ebina)

#274 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by mire - ložač »

MaNeTo wrote:
sarajlija_ba wrote:Ja na ovoj temi navijam za oženjene :D

Da dam i ja svoje mišljenje usput.
Pogledajte naše udate žene sa 35-40 a pogledajte one slobodne od 25 pa uporedite.
Žene kad se udaju uglavnom se opuste što znači da se udebljaju ali nije toliko problem u tome koliko u činjenici da misle da su sve završile u životu. Ubiju strast kroz neko vrijeme.
Većina je takva i to ogromna većina pa primite pouku i nemojte samo muževe okrivljavati.
A muškarci...k'o muškarci...vazda da im je :D
Eh sad ---- Kontam da sam muško ... (koliko se sjećam od zadnjeg pišanja)
Ovaj dio u kome kažeš da sa 35-40 je debela i zapuštena, naravno jer nema vremena od djece i svih drugih obaveza...

A dragi naš SARAJLIJA BA da ti reknem : HAJ SE TI PORODI 2-3 PUTA i poslije vidi kako izgledaš, a niko ti na svijetu ne može život ispuniti kao tvoja ŽENA ( more ga i zajebat naravno ...) i djeca.

A to što su oni bili stidljivi bubuljičavi mlakonje pa nisu bili zagondzije i skakali na sve što hoda u štiklama prije prodice to nije opravdanje...Ja prob'o kad je trebalo i vidio da znam... 8-)
Ja za sebe odgovorno mogu reći da nisam ( moglo MILION puta ) u toj kategoriji.

I na kraju neću da radim svojoj saputnici ono što neću da ona radi meni (mada to i ne bi radila meni nego sebi)...
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#275 Re: Ozenjeni muskarci i mlade ljubavnice

Post by sarajlija_ba »

Dion wrote:Objasnite mi pojam "ljubavnica"? (Moramo malo to definisati........sponzorusa....nova ljubav....nova djevojka -tajna veza itd)
Ljubavnica ili ljubavnik...ona/on želi želi sex bez obaveza.
U ovom slučaju bi to bilo da ona želi iskustvo (da neko ne mrljavi po njoj u krevetu nego da zna šta radi) a on mlado meso (a i da prebrodi krizu srednjih godina) i na tome bi se otprilike završilo...ukoliko se neko ne zaljubi k'o mladi vepar/veprica i ne iskomplikuje sve.
Locked