OZ - serija o zatvorskom zivotu u SAD

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
frupi
Posts: 35
Joined: 08/05/2004 02:41

#1 OZ - serija o zatvorskom zivotu u SAD

Post by frupi »

Vecina programa FTV-a je cisto sranje, ali se ova serija izdvaja svojim kvalitetom, jer realno govori o stvarnosti americkih zatvora.
Treba je pogledati svako ko zeli u SAD, da malo vidi i drugu stranu medalje.

Dno zivota, eto, ubistva, silovanja muskaraca, marisanje, korumpirana zatvorska vlast, droge, mafijaske grupe po nacionalnosti i vjeri, Latinosi, Nacisti, obicni crnci, Crni Muslimani, Bijeli Krscani, sveprisutna sicilijanska mafija, Irci, motoristi, Rusi, intrige izmedju zatvorenika, cuvari manijaci.

Neka narod vidi stvarnost. HBO-u svaka cast na seriji, postavila je nove granice kvaliteta u svakom smislu, glumci prva klasa, zapleti realni, ocigledno pisani od nekog ko poznaje situaciju u zatvorima.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#2

Post by Pooll »

Pratim seriju, uh bas je zajebana... :D
frupi
Posts: 35
Joined: 08/05/2004 02:41

#3

Post by frupi »

Da dodam: emituje se petkom iza 23.00 na FTV-u.
Isplati se prekinuti i izlazak da se pogleda !
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by Pooll »

nekad ide i kasnije... kao sinoc recimo... ;)
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Babsy »

Nije losa serija,... elem moj mladji buraz to prati, pa tako i ja s njim... Koma je,...

On mi nesto rece, kao da je to serija koja je snimana valjda nekim novim tipom kamera,... pa da je to prva na kojima su isprobane.... e sad ne znam da li su to njegove nebuloze ili neka istina, ali ajde, de,... :)
igla
Posts: 217
Joined: 19/05/2003 00:00
Location: sarajevo

#6

Post by igla »

interesantan pogled na stvarnost americkog drustva
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7

Post by DaysleepeR »

Moguce je da je snimana DV camerama, sto je nova praksa generalno u snimanju filmova i serija.
George Lucas je snimio komplet Episode 2 sa digitalnom kamerom i tako smanjio troskove snimanja za 70%.
Logicno je da takva tehnologija dozivljava svoju siru primjenu.

Sto se tice OZ-a, ja ne propustam nijednu epizodu.
Nasilje je ono sto gledatelj prvo primjeti, ali je puno bolji odnos izmedju raznih rasa i klanova i zapanjujuca sposobnost likova koji je pripadaju nijednoj jacoj grupi da svojom inteligencijom navode druge da igraju kako njima odgovara.
Sto se tice realnosti, mislim da je Oz ipak donekle i ublazio stvari koje se desavaju po americkim zatvorima.
Serija ocjena 10.
Maverick_
Posts: 172
Joined: 13/03/2004 00:00

#8

Post by Maverick_ »

Oz je legendaran :) ...gledao sam cjelu seriju i postace kult. Ovdje(swe) je isla svako vece,tako da sam zurio iz grada nekad kuci samo da stignem pogledati :) .
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#9

Post by Babsy »

Kad gledas OZ, on je naspram naseg Zenickog zatvora hotel sa 5 zvjezdica :D :D :D
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#10

Post by 7th_Heaven »

u Oz je prste umjesala Marry Harron, zena koja je rezirala American Psycho...svakako ima analogije :-D ...

slucajno sam citala to, American Psycho volim, Oz nazalost nemam priliku gledat'...
NOIRE
Posts: 5
Joined: 23/10/2002 00:00

#11

Post by NOIRE »

vrlo vrlo vrlo interesantno i jako jako jako dobro.
Post Reply