ovo nam i treba Skandalozno: Hrvatski graničari otjerali bh.

Post Reply
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#451

Post by pitt »

sta predlazes stevo :D:D cime da ih prasimo? :D:D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#452

Post by sulesavic »

Jeko, ba, vajo?
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#453

Post by basta sljezove boje »

Tau Gama wrote:Samo da navedem primjer i nasih iskompleksiranih imigracijskih radnika na Sarajevo aerodromu, malo off topic ali sluzi temi.
Prije tri godine dolazim ja i dajem doticnoj namrgodjenoj gospodjici - vjerujte faca milion puta namrstenija negoli bilo kog slovenackog granicara - moj dijasporski pasos..Gleda ona mene, pa pasos, pa mene pa pasos, lista,pregleda, pa kaze:
- A koje vam je djevojacko prezime?
Ja zbunjena, rekoh: Pa to je, u pasosu..
Ona: E pa ovaj vam pasos onda ne vrijedi
Ja jos zbunjenije: Pa nisam udata, kako ne vrijedi?
Sad ona zbunjena : Aha, onda je u redu..
Baca pasos nazad...
WTF???!!!
ja imam dva pasosa i vise ne znam koji gdje vrijedi. Elem na Barajasu na pasoskoj kontroli kaze mi zena "Vi ne mozete u avion s ovim pasosem". Ja samo u tasnu uzmem drugi i kazem "A jel' moze s ovim?". I zena me odmah pusti :-D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#454

Post by pitt »

neka ba jos malo....d.a vidimo sta je mali jos na tompsonovu koncertu naucio :D:D sad ce recitacija ko da gledam :D:D
ohz
Posts: 30
Joined: 11/07/2007 12:45

#455

Post by ohz »

bosmen wrote:
ohz wrote:
Ahmmed wrote: Hej.....Kada je počela agresija na Hrvatsku, BiH je još bila u sastavu Jugoslavije...Referendum o nezavisnosti održan je tek 1 marta 1992....Prema tome, BiH, kao nezavisna država, nije imala nikakvu nečasnu ulogu u Hrvatskoj, za razliku od uloge Hrvatske u BiH....

Au,je.ote.
Kako bi to na sudu bilo.
Dođe Mata sucu i kaže: Gospon Sudac. Došo je Aca Beli iz Prnjavora, montirao top i srušio mi kuću u Sikirevcima.


Onda dođe Mujaga iz Uskoplja i kaže: MOlim sudac, došao Štef iz Varaždina i razvalio mi kuću u Sulajgić sokaku.

I sudac presudi: Aca Beli nije kriv i ne mora platiti odštetu što je srušio kuću Mati jerbo Hrvatska nije bila priznata ali je zato Štef iz Varaždina kriv i mora platiti odštetu.

Zanimljiva neka logika.
Posebno kada bi mi se objasnilo po čijem je nalogu JNA iz BIH kad je kretala
na Hrvatsku to učinila?
Predsjedništvo SFRJ i Skupština SFRJ odavno više nije postojalo
Ti il si budala il se pravis budala.
Izvinjavam se na konstataciji.
Taj Stef je bio pripadnik vojske Hrvatske
A taj iz Prnjavora nije bio pripadnik vojske BiH
A sto se tice naredbe po cijoj je JNA dosla u Htvatsku budi siguran da nije po naredbi Alije Izetbegovica
Ja znam da nisam budala.
Pravda je da taj što je rušio tu kuću u sikirevcima plati Mati odštetu(kao i što štef iz varaždina treba mujagi platiti što je rušio u uskoplju).

Oće li se on zvati pripadnik JNA ili pripadnik vojske BIH ili MArsovac je Mati manje bitno.
U pitanju je odšteta i ojri.

A sad ovo o građanima BiH koji su tada živjlei u BIH i rušili po Hrvatskoj dandanas žive u BiH ali BIH s njima nema ništa.

Pa recimo i Štef iz Varaždina nema ništa sa Hrvatskom.
Došao je dobrovoljno, borio se i otišao.
Šta Hrvatska ima s njim?
Zbilja ne vidim
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#456

Post by pitt »

ma ti nisi ni prvi ni drugi....momak ti si....... :D:D:D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#457

Post by basta sljezove boje »

ne mozes reci da je BiH ucestvovala u agresiji na Hrvatsku. Paramilitarne formacije nisu bile nikada pod kontrolom BiH, a ni JNA. Ahmmed jos vecu glupost pise kako su Kljuic i Boras kontrolirali kretanje JNA. :shock:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#458

Post by sulesavic »

basta sljezove boje wrote:ne mozes reci da je BiH ucestvovala u agresiji na Hrvatsku. Paramilitarne formacije nisu bile nikada pod kontrolom BiH, a ni JNA. Ahmmed jos vecu glupost pise kako su Kljuic i Boras kontrolirali kretanje JNA. :shock:
Nije Ahmmed to rekao, ne izvræi navod. Mada ovom mislim da ne treba govoriti ni¹ta metaforièki.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#459

Post by basta sljezove boje »

sulesavic wrote:
basta sljezove boje wrote:ne mozes reci da je BiH ucestvovala u agresiji na Hrvatsku. Paramilitarne formacije nisu bile nikada pod kontrolom BiH, a ni JNA. Ahmmed jos vecu glupost pise kako su Kljuic i Boras kontrolirali kretanje JNA. :shock:
Nije Ahmmed to rekao, ne izvrći navod. Mada ovom mislim da ne treba govoriti ništa metaforički.
sad vidim :D

ohz se sigurno ne sjeca sela Ravno na teritoriji BiH koje napadnuto od strane JNA prilikom borbi oko Dubrovnika ...
ohz
Posts: 30
Joined: 11/07/2007 12:45

#460

Post by ohz »

sulesavic wrote:
Nije Ahmmed to rekao, ne izvrći navod. Mada ovom mislim da ne treba govoriti ništa metaforički.

Da budemo nemetaforički.

Kako si ti mislio dokazati da je JNA rušila u Hrvatskoj legalno a u BiH ilegalno.

Kad se kaže JNA je djelovala na području međunarodno priznate države BIH, Slobo slegne ramenima i kaže:'Što se to mene tiče,nije JNA srpska vojska, slijednik JNA je VRS a ono što je ostalo od JNA se pretvorilo u VJ.

I tako JNA nije bila agresor u BIH.
Međunarodni sud rekao tako.

Opet ponavljam,kada šaka ruskih pijanaca ide u bih ne možemo reći da je rusija agresor na bih ali kada 30 000 bih građana u uniformi jna ide topovima gađati Dubrovnik,CAvtat,Novu gradišku, Pakrac, Lipik, Novsku to je po meni zločin. ZValo se agresija ili ne
ohz
Posts: 30
Joined: 11/07/2007 12:45

#461

Post by ohz »

InfraRedRidinghood wrote:
ohz wrote:

Opet ponavljam,kada šaka ruskih pijanaca ide u bih ne možemo reći da je rusija agresor na bih ali kada 30 000 bih građana u uniformi jna ide topovima gađati Dubrovnik,CAvtat,Novu gradišku, Pakrac, Lipik, Novsku to je po meni zločin. ZValo se agresija ili ne
NE TVRDI NIKO DA TO NIJE BILA AGRESIJA, već da to ne možeš natovariti Bosni i Hercegovini na dušu i krivičnu odgovornost :shock: :shock: :shock:

Ajde,ispričavam se . Nije to bila agresija. To je bilo jedno ljetovanje,potrefilo hladno ljeto,a ne vruće ko sada , pa se išlo malo na logorovanje, malo se palile logorske vatre, malo se išlo u izviđžače i tako.
Jedno nezaboravno druženje
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#462

Post by nerko13 »

recite mu da su ti gradovi koje on navodu u RS-u, mozda jadan nije skontao!!! bice mu lakse......... koja nebuloza..ovakvo sto prvi put cujem....

recite mu da u bih postoje 3 naroda, od kojih se jedan pocetkom 92.godine okrenuo protiv svoje drzave, pridruzio se jedinicama JNA i krenuo na hrvatsku.. recite mu da su 92. godine dva ostala naroda bosne i hrecegovine skupa krenula u odbranu domovine, recite mu da je uskoro naslijedio kaos jer je skupina ljudi jednog od ta dva preostala naroda ubila svog tadasnjeg vojskovodju cuvenog B.K. pa je 93. nastala borba za hrvatsku banovinu u bosni i hercegovini, suverenoj drzavi.. recite mu da su te dvije strane raotvale skoro godinu dana i da se taj san o banovini nije ostvario iako se jedan od ta dva naroda pridruzio u borbama onoj provj strani koja je ratovala vec u hrvatskoj...

recite mu da mi ga moze laganini......

recite mu da je hrvatski problem to sto sada u zagrebu ima vise hercegovaca nego samih zagrepcana...politika banovine krenula u smijeru gizice... recite mu i to da taj jedan narod, sada trazi ponovo banovinu!!! recite mu da bi mozda moglo biti belaja po tom pitanju i da bi u zagrebu moglo biti jos vise hercegovaca, jer su bas ti hercegovci, koji pripadaju skupini onog naroda sto je trazio banovinu u suvernoj BiH, na pravom putu da sve pripadnike tog naroda SJEBU i UNISTE u cijeloj BiH.....

slobodno mu to recite!!!!! ja necu, mene stid... :D :D :D
Last edited by nerko13 on 23/07/2007 19:51, edited 1 time in total.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#463

Post by basta sljezove boje »

ohz wrote: Da budemo nemetaforički.

Kako si ti mislio dokazati da je JNA rušila u Hrvatskoj legalno a u BiH ilegalno.

Kad se kaže JNA je djelovala na području međunarodno priznate države BIH, Slobo slegne ramenima i kaže:'Što se to mene tiče,nije JNA srpska vojska, slijednik JNA je VRS a ono što je ostalo od JNA se pretvorilo u VJ.

I tako JNA nije bila agresor u BIH.
Međunarodni sud rekao tako.

Opet ponavljam,kada šaka ruskih pijanaca ide u bih ne možemo reći da je rusija agresor na bih ali kada 30 000 bih građana u uniformi jna ide topovima gađati Dubrovnik,CAvtat,Novu gradišku, Pakrac, Lipik, Novsku to je po meni zločin. ZValo se agresija ili ne
1991 nije postojalo bh. vec jedino jugoslavensko drzavljanstvo. Cak je i general Kukanjac 1992 bio stanovnik BiH, opcine Novo Sarajevo. Nije BiH mogla kontrolirati ko od njenih drzavljana ide u Legiju stranaca, Arkanovce, ...
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#464

Post by rajvosa^ »

Jebo te od granicara do agresije. Ja sam sad skroz zbunjen...Ko je koga napao -vi ste nas, nije nego vi nas. :D Granicari svih zemalja ujedinite se. :-)
ohz
Posts: 30
Joined: 11/07/2007 12:45

#465

Post by ohz »

rajvosa^ wrote:Jebo te od granicara do agresije. Ja sam sad skroz zbunjen...Ko je koga napao -vi ste nas, nije nego vi nas. :D Granicari svih zemalja ujedinite se. :-)


Pa baš usko povezano.
Pojam graničara i pojam agresije.

Samo sam bacio par natuknica o tome čemu netrepeljivost Hrvata prema Bosancima(i Hercegovcima).
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#466

Post by nerko13 »

ohz wrote:
rajvosa^ wrote:Jebo te od granicara do agresije. Ja sam sad skroz zbunjen...Ko je koga napao -vi ste nas, nije nego vi nas. :D Granicari svih zemalja ujedinite se. :-)


Pa baš usko povezano.
Pojam graničara i pojam agresije.

Samo sam bacio par natuknica o tome čemu netrepeljivost Hrvata prema Bosancima(i Hercegovcima).
AAAA tako reci.... (HERCEGOVCIMA) u tome je stos!!!!! :D
Velicina
Posts: 130
Joined: 22/05/2007 12:19

#467

Post by Velicina »

ohz wrote:
rajvosa^ wrote:Jebo te od granicara do agresije. Ja sam sad skroz zbunjen...Ko je koga napao -vi ste nas, nije nego vi nas. :D Granicari svih zemalja ujedinite se. :-)


Pa baš usko povezano.
Pojam graničara i pojam agresije.

Samo sam bacio par natuknica o tome čemu netrepeljivost Hrvata prema Bosancima(i Hercegovcima).
I to su natuknice, bas tako.
Sta se desilo sa slavnim Franjom i sastanke sa Slobom? Tad se bio zaboravio Dubrovnik? A u Sarajevu su ljudi slali pomoc i plakali pored TV-a za Dubrovnikom...

Interesuje me jedna stvar ohz:Je li ti bogati imas prijateljia druge nacionalnosti osim svoje?
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#468

Post by Leonid Breznjev »

zoom66 wrote:
bosmen wrote:Ja mislim da ti on nikad nece odgovorit na to pitanje :D :D :D
Mislim da je s drustvom u Banovicima :D
dapach, nadasve izvrsno mislite gospodine....:D:D:D
izgibose i krivi i duzni na Death Camp of Tolerance polju...
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#469

Post by rajvosa^ »

Arslan wrote:
zoom66 wrote:
bosmen wrote:Ja mislim da ti on nikad nece odgovorit na to pitanje :D :D :D
Mislim da je s drustvom u Banovicima :D
dapach, nadasve izvrsno mislite gospodine....:D:D:D
izgibose i krivi i duzni na Death Camp of Tolerance polju...
Ma garant su bili zavaljeni :-)
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#470

Post by Leonid Breznjev »

:lol: :lol: :lol: mislis da su nabasali na nagaznu..
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#471

Post by Leonid Breznjev »

zoom66 wrote:
Arslan wrote::lol: :lol: :lol: mislis da su nabasali na nagaznu..
neko mi vikno ''jozo daj vode'' i ja po inerciji raspalio...:(... zao mi sad chovjeka, mozda je bio dobar drug i komunista...:(:(:(

:lol: :lol: :lol:

nekadasnji osvajac titule sampiona drzave nam onodasnje iz kategorije TITOVIM STAZAMA REVOLUCIJE..
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#472

Post by sulesavic »

zoom66 wrote:
Arslan wrote::lol: :lol: :lol: mislis da su nabasali na nagaznu..
neko mi vikno ''jozo daj vode'' i ja po inerciji raspalio...:(... zao mi sad chovjeka, mozda je bio dobar drug i komunista...:(:(:(

Dobar film, serija, ¹ta li bija¹e...

A ka'æe nam se vratit' ©ime?
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#473

Post by Leonid Breznjev »

sulesavic wrote:
zoom66 wrote:
Arslan wrote::lol: :lol: :lol: mislis da su nabasali na nagaznu..
neko mi vikno ''jozo daj vode'' i ja po inerciji raspalio...:(... zao mi sad chovjeka, mozda je bio dobar drug i komunista...:(:(:(

Dobar film, serija, šta li bijaše...

A ka'će nam se vratit' Šime?

kad opet bude "Karlo je mozda gladan" :D :D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#474

Post by Nancy Drew »

...
Post Reply