ovo nam i treba Skandalozno: Hrvatski graničari otjerali bh.

Velicina
Posts: 130
Joined: 22/05/2007 12:19

#376

Post by Velicina »

Interesantno je kako ljudi ne vide svrhu u placanju poreza!

Pitam se da li se iko pita od kojih sredstava ce se izgraditi bolnica, putevi, univerziteti, skole, pa i normalne place tim ljudima koji rade za drzavu.
Ja porez u bilo kojoj drzavi rado placam jer znam da ide svima a takodje i meni.
A ne pitaju da sverc ne pravi bolnice da ako padnu bolesni ne krive sudbinu.
Kratkovidno.
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#377

Post by Bosanac30 »

Velicina wrote:Interesantno je kako ljudi ne vide svrhu u placanju poreza!

Pitam se da li se iko pita od kojih sredstava ce se izgraditi bolnica, putevi, univerziteti, skole, pa i normalne place tim ljudima koji rade za drzavu.
Ja porez u bilo kojoj drzavi rado placam jer znam da ide svima a takodje i meni.
A ne pitaju da sverc ne pravi bolnice da ako padnu bolesni ne krive sudbinu.
Kratkovidno.
Izvini ali ja ga placam sto moram ipak.
I sve dok nesto ne bude pod moranje ja necu.
Fol i jeste natjerati nekog da nesto mora.
Al nidje veze s temom
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#378

Post by basta sljezove boje »

zabrana ulaska se upisuje u pasos i ima svoje vremensko trajanje. Ukoliko ispunjavas uvjete ne moze ti granicni policajac zabraniti ulaz - jer nema te ovlasti. Moze te drzati dva sata, moze te prekopavati, moze traziti raznorazne dokumente, ali ti ne moze zabraniti ulazak uz vazece dokumente. Druga je stvar ukoliko si u policijskom ili interpolovom registru. Obzirom da u Europi vise ne postoje granice, glavna kontrola je na hrvatsko-slovenskoj i hrvatsko-bosanskoj granici. Poznato je da od Kine do Republike Srpske postoji isto tako zona slobodnog prometa, pa mozes dovesti i tigra da ne prodjes nijednu carinu :D :
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#379

Post by Ahmmed »

basta sljezove boje wrote:zabrana ulaska se upisuje u pasos i ima svoje vremensko trajanje. Ukoliko ispunjavas uvjete ne moze ti granicni policajac zabraniti ulaz - jer nema te ovlasti. Moze te drzati dva sata, moze te prekopavati, moze traziti raznorazne dokumente, ali ti ne moze zabraniti ulazak uz vazece dokumente. Druga je stvar ukoliko si u policijskom ili interpolovom registru. Obzirom da u Europi vise ne postoje granice, glavna kontrola je na hrvatsko-slovenskoj i hrvatsko-bosanskoj granici. Poznato je da od Kine do Republike Srpske postoji isto tako zona slobodnog prometa, pa mozes dovesti i tigra da ne prodjes nijednu carinu :D :

Sreća pa ima Turska....
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#380

Post by basta sljezove boje »

Ahmmed wrote:
Sreća pa ima Turska....
aha, ali zapadna i juzna :D

na sjever, na Crno more se ne ide ljetovati, ali na forumu su Rumunjska i Bugarska hit :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#381

Post by Ahmmed »

basta sljezove boje wrote:
Ahmmed wrote:
Sreća pa ima Turska....
aha, ali zapadna i juzna :D

na sjever, na Crno more se ne ide ljetovati, ali na forumu su Rumunjska i Bugarska hit :D
Ma, šta ti znaš, šta je Turska :D Živogošće je tvoje :D
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#382

Post by Bosanac30 »

basta sljezove boje wrote:
Ahmmed wrote:
Sreća pa ima Turska....
aha, ali zapadna i juzna :D

na sjever, na Crno more se ne ide ljetovati, ali na forumu su Rumunjska i Bugarska hit :D
Za tvoju informaciju ljepsa je sjeverna obala od zapadne i juzne ali nema izgradjenu infrastrukturu kao ova dva dijela pa je i ne forsiraju.A i na tom dijelu zive vise konzarvativni dio Turaka dok su dole sekularni Turci,kako oni to vole za sebe reci.
Ali vidjeces za koju godinu
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#383

Post by basta sljezove boje »

Ahmmed wrote: Ma, šta ti znaš, šta je Turska :D Živogošće je tvoje :D
Zivogosce - to negdje kod Makarske? :D

vidis, meni su otoci zakon, a misevi kontinentalni se drze obale. Prijateljica kaze da nece da ide sa rajom na Mallorcu jer se boji tzunamija?! :shock:

i dzaba nam prica o tome kako na Mallorci imaju visoke planine koje bi zaustavile tsunami, cura nece na otok iz principa i kraj diskusije :D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#384

Post by basta sljezove boje »

Bosanac30 wrote: Za tvoju informaciju ljepsa je sjeverna obala od zapadne i juzne ali nema izgradjenu infrastrukturu kao ova dva dijela pa je i ne forsiraju.A i na tom dijelu zive vise konzarvativni dio Turaka dok su dole sekularni Turci,kako oni to vole za sebe reci.
Ali vidjeces za koju godinu
najljepsa obala u ovom dijelu svijeta je u Albaniji, prekrasne pjescane plaze, netaknuta priroda, nesto predivno. Ali nisu bas zainteresirani za turizam i sta se moze
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#385

Post by Bosanac30 »

basta sljezove boje wrote:
Bosanac30 wrote: Za tvoju informaciju ljepsa je sjeverna obala od zapadne i juzne ali nema izgradjenu infrastrukturu kao ova dva dijela pa je i ne forsiraju.A i na tom dijelu zive vise konzarvativni dio Turaka dok su dole sekularni Turci,kako oni to vole za sebe reci.
Ali vidjeces za koju godinu
najljepsa obala u ovom dijelu svijeta je u Albaniji, prekrasne pjescane plaze, netaknuta priroda, nesto predivno. Ali nisu bas zainteresirani za turizam i sta se moze
Dogodine ce to biti hit, pa sretno. :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#386

Post by Ahmmed »

Bosanac30 wrote:
basta sljezove boje wrote:
Ahmmed wrote:
Sreća pa ima Turska....
aha, ali zapadna i juzna :D

na sjever, na Crno more se ne ide ljetovati, ali na forumu su Rumunjska i Bugarska hit :D
Za tvoju informaciju ljepsa je sjeverna obala od zapadne i juzne ali nema izgradjenu infrastrukturu kao ova dva dijela pa je i ne forsiraju.A i na tom dijelu zive vise konzarvativni dio Turaka dok su dole sekularni Turci,kako oni to vole za sebe reci.
Ali vidjeces za koju godinu
ovo što ću napisati potpuno je offtopic, ali.... :D
Ma, Kapadokija je zakon, pusti more :) ....Gradić Urgup....vrijeme stoji, sahat kula, čaj, stara džamija, prelijepo selo podno Uchisara....Kreneš niz strme uličice,a starice pod bijelim šamijama i u dimijama(malo drugačijeg kroja od bosanskog :) , iznose hladno kiselo mlijeko....

Čudne vulkanske tvorevine, u dolini Devrent.... pa Cavusin,gdje su ljudi svoja staništa namještali u vulkanskim tvorevinama....Pa, nađeš se tako ispred jedne "zgrade" u kojoj su prije više stotina godina, zajedno živjeli, muslimani i kršćani.....Iznad jednog "prozora" piše "Allah", iznad susjednog stoji križ.....I nikome ništa nije smetalo.....Stoljećima....Pa, muzej na otovrenom, Goreme. Sa ranokršćanskim bazilikama,očuvanim freskama...

Pa, onda opet u Urgup....slažeš dojmove uz čaj i anadolske zvuke.....
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#387

Post by Svemirski_Jebach »

basta sljezove boje wrote:zabrana ulaska se upisuje u pasos i ima svoje vremensko trajanje. Ukoliko ispunjavas uvjete ne moze ti granicni policajac zabraniti ulaz - jer nema te ovlasti. Moze te drzati dva sata, moze te prekopavati, moze traziti raznorazne dokumente, ali ti ne moze zabraniti ulazak uz vazece dokumente. Druga je stvar ukoliko si u policijskom ili interpolovom registru. Obzirom da u Europi vise ne postoje granice, glavna kontrola je na hrvatsko-slovenskoj i hrvatsko-bosanskoj granici. Poznato je da od Kine do Republike Srpske postoji isto tako zona slobodnog prometa, pa mozes dovesti i tigra da ne prodjes nijednu carinu :D :
jos si fashi, fashi a jos pojma nemas...a volis se petljat u ono sto ne znas, a?

naravno da ima te ovlasti i ako zeli moze te vratiti da imas sve moguce pasose i vize i koliko god treba para.

To je ono sto ni ti ni mnogi drugi ne kontate. MOZE te vratiti bez ikakvih problema i bez ikakvih posljedica.

Jedino sto niko normalan ne vraca raju bez veze, bez razloga...ponekad se pogrijesi u procjeni, pa vrate nekog koga nisu trebali mozda ali je po njihovoj diskreciji bio opasnost (najcesce od ilegalne imigracije ali i drugih razloga). To sto se zeznuli, jebi ga desava se svaki dan.

Vi svi ocigledno zivite u nekom svijetu snova kako negdje tamo, u demokratskom svijetu nema diskrecije, svi su profesionalni, zakon te stiti i slicno...

tako ti zivis u njemackoj i mislis da te tamo zakon stiti i da policija ili bilo koji drzavni sluzbenik uvijek i na svakoj osobi provodi zakon profesionalno? Get real...

samo, neke stvari su neizbjezne jer sistem ne moze biti savrsen (jer u njemu rade ljudi) samo se mogu minimizirati opasnosti od samovolje i arbitrarnosti. Medjutim, takav nivo kontrole je, iz razumljivih razloga, najnizi u pogledu imigracije i generalno ulaska u zemlju stranim drzavljanima. A ti razumljivi razlozi su prije svega cinjenica da drzave imaju APSOLUTNO pravo da odredjuju kako ce i ko ce ulaziti u zemlju te da mehanizmi zastite prava ne djeluju na granicama, jer jos uvijek nisi pod jurisdikcijom i zastitom sudova zemlje nego u iskljucivoj zoni izvrsne vlasti.
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#388

Post by Bosanac30 »

Svemirski_Jebach wrote:
basta sljezove boje wrote:zabrana ulaska se upisuje u pasos i ima svoje vremensko trajanje. Ukoliko ispunjavas uvjete ne moze ti granicni policajac zabraniti ulaz - jer nema te ovlasti. Moze te drzati dva sata, moze te prekopavati, moze traziti raznorazne dokumente, ali ti ne moze zabraniti ulazak uz vazece dokumente. Druga je stvar ukoliko si u policijskom ili interpolovom registru. Obzirom da u Europi vise ne postoje granice, glavna kontrola je na hrvatsko-slovenskoj i hrvatsko-bosanskoj granici. Poznato je da od Kine do Republike Srpske postoji isto tako zona slobodnog prometa, pa mozes dovesti i tigra da ne prodjes nijednu carinu :D :
jos si fashi, fashi a jos pojma nemas...a volis se petljat u ono sto ne znas, a?

naravno da ima te ovlasti i ako zeli moze te vratiti da imas sve moguce pasose i vize i koliko god treba para.

To je ono sto ni ti ni mnogi drugi ne kontate. MOZE te vratiti bez ikakvih problema i bez ikakvih posljedica.

Jedino sto niko normalan ne vraca raju bez veze, bez razloga...ponekad se pogrijesi u procjeni, pa vrate nekog koga nisu trebali mozda ali je po njihovoj diskreciji bio opasnost (najcesce od ilegalne imigracije ali i drugih razloga). To sto se zeznuli, jebi ga desava se svaki dan.

Vi svi ocigledno zivite u nekom svijetu snova kako negdje tamo, u demokratskom svijetu nema diskrecije, svi su profesionalni, zakon te stiti i slicno...

tako ti zivis u njemackoj i mislis da te tamo zakon stiti i da policija ili bilo koji drzavni sluzbenik uvijek i na svakoj osobi provodi zakon profesionalno? Get real...

samo, neke stvari su neizbjezne jer sistem ne moze biti savrsen (jer u njemu rade ljudi) samo se mogu minimizirati opasnosti od samovolje i arbitrarnosti. Medjutim, takav nivo kontrole je, iz razumljivih razloga, najnizi u pogledu imigracije i generalno ulaska u zemlju stranim drzavljanima. A ti razumljivi razlozi su prije svega cinjenica da drzave imaju APSOLUTNO pravo da odredjuju kako ce i ko ce ulaziti u zemlju te da mehanizmi zastite prava ne djeluju na granicama, jer jos uvijek nisi pod jurisdikcijom i zastitom sudova zemlje nego u iskljucivoj zoni izvrsne vlasti.
:thumbup: :bih:
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#389

Post by Bosanac30 »

Ahmmed wrote:
Bosanac30 wrote:
basta sljezove boje wrote: aha, ali zapadna i juzna :D

na sjever, na Crno more se ne ide ljetovati, ali na forumu su Rumunjska i Bugarska hit :D
Za tvoju informaciju ljepsa je sjeverna obala od zapadne i juzne ali nema izgradjenu infrastrukturu kao ova dva dijela pa je i ne forsiraju.A i na tom dijelu zive vise konzarvativni dio Turaka dok su dole sekularni Turci,kako oni to vole za sebe reci.
Ali vidjeces za koju godinu
ovo što ću napisati potpuno je offtopic, ali.... :D
Ma, Kapadokija je zakon, pusti more :) ....Gradić Urgup....vrijeme stoji, sahat kula, čaj, stara džamija, prelijepo selo podno Uchisara....Kreneš niz strme uličice,a starice pod bijelim šamijama i u dimijama(malo drugačijeg kroja od bosanskog :) , iznose hladno kiselo mlijeko....

Čudne vulkanske tvorevine, u dolini Devrent.... pa Cavusin,gdje su ljudi svoja staništa namještali u vulkanskim tvorevinama....Pa, nađeš se tako ispred jedne "zgrade" u kojoj su prije više stotina godina, zajedno živjeli, muslimani i kršćani.....Iznad jednog "prozora" piše "Allah", iznad susjednog stoji križ.....I nikome ništa nije smetalo.....Stoljećima....Pa, muzej na otovrenom, Goreme. Sa ranokršćanskim bazilikama,očuvanim freskama...

Pa, onda opet u Urgup....slažeš dojmove uz čaj i anadolske zvuke.....
http://youtube.com/watch?v=6aum33LEDw8& ... ed&search=
:faraon1:
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#390

Post by HiBreeD »

Strani turisti po danu potroše jedva 50 eura


Prigovarajući na lošu ponudu i sadržaje, na kulturu i zabavu stranci prosječno potroše tek tri eura na dan, dok većinu novca ostavljaju u restoranima i kafićima


Posljednje istraživanje Instituta za turizam Tomas tranzit objavljeno ovih dana pokazalo je da strani turisti na putu prema jadranskim odredištima po osobi potroše samo 20 eura, od toga 62 posto na gorivo i cestarinu. Istraživanje je pokazalo i poražavajući rezultat: usputnu turističku atrakciju posjeti tek pet posto gostiju.

Koliko zapravo troše stranci na odmoru u Hrvatskoj? Uvriježeno je mišljenje da su Talijani odlični gosti i da mnogo troše, za razliku od, recimo, štedljivijih i proračunatijih Nijemaca ili još »zakopčanijih« Čeha ili Nizozemaca. No je li zaista tako?
Hvaljen je i domaći gost koji ne štedi ako se dobro provodi, koji će dobro pojesti i popiti. Direktori agencija tvrde da se Hrvat teško odlučuje za putovanje, ali kada se napokon pokrene, onda je sjajan turist.
Spomenuti institut za turizam svojedobno je proveo anketu na 4476 gostiju u sedam primorskih županija, u 88 turističkih mjesta, koja je pokazala da stranci iz 12 emitivnih zemalja prosječno po danu troše 48,91 euro. Struktura te potrošnje, na žalost, ne ide nam u prilog. Na smještaj se troši prosječnih 17,64 eura, hranu 15,29 i piće 5,23. Na kupnju samo 3,33 eura, sport i izlete 4,24, a kulturu i zabavu 2,58 eura. Osnovne usluge progutaju golem postotak potrošnje.

Kada su ih pitali što Hrvatskoj nedostaje u odnosu na konkurentske destinacije, stranci su odgovarali: loši su vam sadržaji boravka, zabava, sport, mogućnosti rekreacije i kupnje, imate loše prezentiranu kulturnu baštinu. Može se zaključiti da bi gosti trošili više, ali nemaju na što, odnosno ne nudi im se dovoljno izazovnih prilika da otvore novčanike.
Ne troše, naravno, svi jednako. Kada je u hotelu, gost će po danu potrošiti 80,17 eura, u privatnom smještaju 44,90, a u kampu oko 34 eura. U to su uračunati i smještaj i hrana te sva ostala potrošnja.

Najviše troše nautičari, u prosjeku 71,56 eura. Ako su na unajmljenom plovilu, potrošnja se penje na respektabilnih 139,48 eura dnevno, dok će se na vlastitu plovilu zadovoljiti s 55,43 eura. I kod nautičara je struktura potrošnje relativno nezadovoljavajuća. Nešto manje od 13 eura potrošit će u ugostiteljskim objektima, na kupnju daljnjih 9,67 eura, dok će za kulturu i zabavu potrošiti mizernih 3,14 eura.

Gosti s kruzera posebna su priča. Amerikanci se redovito žale da u Dubrovniku novac nemaju na što potrošiti. Ponuda suvenira je, tvrde, vrlo loša. Statistika otkriva da prosječna dnevna potrošnja putnika s kruzera iznosi 39 eura, uglavnom na hranu i piće. Najviše ostave u Zadru, 82 eura, najmanje u Korčuli - 32.

Iako Dubrovčani žele reducirati broj kruzera koji im pristaju uza zidine, lani je na našem dijelu obale registrirano 1200 ticanja brodova, dok se za ovu se sezonu predviđa njih 1700.

Davor Verković


da malo obnovim temu :-) :-)

susjedi su nam u deficitu :-) 8)
belay_djecko
Posts: 90
Joined: 31/07/2006 07:46

#391

Post by belay_djecko »

Nakon prošle godine i iskustva sa graničarima... nikad više u Hrvatsku!
Samo što ne kaže... "Balijo, ajd kući"
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#392

Post by Blueboy- »

Malo pretjerujete sa ovom temom, to je normalna granicna politika, mozda se potrefi ponekad dzubre na granici koje se ponese nekorektno i vrati ljude sa granice bez pravog razloga, ali to nije svakodnevni slucaj. U ostalom granicna politika postoji i u samoj bosni i hercegovini, po danu zakonm moras pokazat 150 km, sto je fakt vise nego u hrvatskoj, a standard nizi. Moramo svatit da ce hrvatska granica za kratko vrjeme postat ulaz u EU, i onda ce biti jos teze izlazit na jadran ili bilo gdje drugo. Fustracije ovakog tipa trebamo uputiti na racun nasi lidera, koji nas tapkaju u mjestu, tako da se zemlja ne razvija, reforme mrtve.
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#393

Post by Blueboy- »

Fakat je 150 Km vece od 100 Eura?
Meni je licno granicar trazio za sedmicu ana da imam minimum 250 eura, tako da sam racuno po toj cifri. Samo neznam zasto u bosnu trazi 150 po danu a prosjecna plata jedva 300 km..
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#394

Post by luciferino »

Blueboy- wrote:
Fakat je 150 Km vece od 100 Eura?
Meni je licno granicar trazio za sedmicu ana da imam minimum 250 eura, tako da sam racuno po toj cifri. Samo neznam zasto u bosnu trazi 150 po danu a prosjecna plata jedva 300 km..
Mislim da to nema nikakve veze sa prosječnom platom domaćeg stanovništva. Valjda onaj koji ulazi u državu treba dokazati da ima neki oblik sredstava za izdržavanje (da plati smještaj, hranu) ili da pokaže rezervaciju hotela, itd. da sada ne ulazimo u detalje.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#395

Post by zena21 »

ja svake godine idem po nekoliko puta na more :D

ove godine sam bila vec 4 puta i ni jednom me niko nije peglao... u vecini slucajeva mi cak ne gledaju ni pasos, nego me samo puste da prodjem :P

zadnji put kad sam isla, prije nekoliko dana, ciko provjerio pasose i rekao - hvala lijepo, cuvajte se :D

nikad me niko nije pitao koliko novca imam niti koliko planiram ostati i potrositi... isto tako, u Hrvatskoj nikad nisam dozivjela bilo kakvu neugodnost od vlasnika apartmana niti bilo koga drugog :D

al to je valjda zato sto sam ja fina prema svakome, pa tako i oni prema meni :P
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#396

Post by Blueboy- »

ja svake godine idem po nekoliko puta na more

ove godine sam bila vec 4 puta i ni jednom me niko nije peglao... u vecini slucajeva mi cak ne gledaju ni pasos, nego me samo puste da prodjem

zadnji put kad sam isla, prije nekoliko dana, ciko provjerio pasose i rekao - hvala lijepo, cuvajte se

nikad me niko nije pitao koliko novca imam niti koliko planiram ostati i potrositi... isto tako, u Hrvatskoj nikad nisam dozivjela bilo kakvu neugodnost od vlasnika apartmana niti bilo koga drugog

al to je valjda zato sto sam ja fina prema svakome, pa tako i oni prema meni
Ma ljudi rade svoj poso, nevidim problem oko toga. Sam zivim vani i nemam vala nikakve zalbe na granicare, kako u hrvatskoj tako i bosanske, u zadnje vrjeme su sve vise profesionalni.
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#397

Post by Kyuss »

Blueboy- wrote:
ja svake godine idem po nekoliko puta na more

ove godine sam bila vec 4 puta i ni jednom me niko nije peglao... u vecini slucajeva mi cak ne gledaju ni pasos, nego me samo puste da prodjem

zadnji put kad sam isla, prije nekoliko dana, ciko provjerio pasose i rekao - hvala lijepo, cuvajte se

nikad me niko nije pitao koliko novca imam niti koliko planiram ostati i potrositi... isto tako, u Hrvatskoj nikad nisam dozivjela bilo kakvu neugodnost od vlasnika apartmana niti bilo koga drugog

al to je valjda zato sto sam ja fina prema svakome, pa tako i oni prema meni
Ma ljudi rade svoj poso, nevidim problem oko toga. Sam zivim vani i nemam vala nikakve zalbe na granicare, kako u hrvatskoj tako i bosanske, u zadnje vrjeme su sve vise profesionalni.
imam osjecaj da dosta raje ovdje bas zeli neki ''incident'' sa hr policijom, pa da onda druge nafukaju da ljetuju u turskoj, maroku, cak se i albanija spominjala negdje ranije... a normalni ljudi i dalje normalno prolaze granice, i normalno odlaze na more..
bonislav
Posts: 167
Joined: 11/06/2007 11:19

#398

Post by bonislav »

hajvan76 wrote:
Blueboy- wrote:
ja svake godine idem po nekoliko puta na more

ove godine sam bila vec 4 puta i ni jednom me niko nije peglao... u vecini slucajeva mi cak ne gledaju ni pasos, nego me samo puste da prodjem

zadnji put kad sam isla, prije nekoliko dana, ciko provjerio pasose i rekao - hvala lijepo, cuvajte se

nikad me niko nije pitao koliko novca imam niti koliko planiram ostati i potrositi... isto tako, u Hrvatskoj nikad nisam dozivjela bilo kakvu neugodnost od vlasnika apartmana niti bilo koga drugog

al to je valjda zato sto sam ja fina prema svakome, pa tako i oni prema meni
Ma ljudi rade svoj poso, nevidim problem oko toga. Sam zivim vani i nemam vala nikakve zalbe na granicare, kako u hrvatskoj tako i bosanske, u zadnje vrjeme su sve vise profesionalni.
imam osjecaj da dosta raje ovdje bas zeli neki ''incident'' sa hr policijom, pa da onda druge nafukaju da ljetuju u turskoj, maroku, cak se i albanija spominjala negdje ranije... a normalni ljudi i dalje normalno prolaze granice, i normalno odlaze na more..

Ma to su budalaštine.
Bosanac i Slovenac će uvijek najviše ići u Hrvatsku na more.

Zašto?

Daleko im je najbliže. U Hrvatsku mogu doći sa svojim autom,i tako su mnogo "slobodniji";mogu zapaliti iz jednog mjesta u drugo,pa u treće,mogu otići doma kada im se sprdne pa se vratiti za 2 dana,pa opet doma pa opet natrag u drugo mjesto...

Šta bi možda neki Bošnjo išo u Maroko,Španiju,Tursku sa svojim autom? :lol:
Mož si mislit. Tamo odlazi samo u aranžmanu i puno je zavisniji o tome aranžmanu-ide se tu i tu tad i tad,polazak je tada i tad i td.
sanda29
Posts: 77
Joined: 18/07/2005 13:30
Location: Sarajevo

#399

Post by sanda29 »

zena21 wrote:ja svake godine idem po nekoliko puta na more :D

ove godine sam bila vec 4 puta i ni jednom me niko nije peglao... u vecini slucajeva mi cak ne gledaju ni pasos, nego me samo puste da prodjem :P

zadnji put kad sam isla, prije nekoliko dana, ciko provjerio pasose i rekao - hvala lijepo, cuvajte se :D

nikad me niko nije pitao koliko novca imam niti koliko planiram ostati i potrositi... isto tako, u Hrvatskoj nikad nisam dozivjela bilo kakvu neugodnost od vlasnika apartmana niti bilo koga drugog :D

al to je valjda zato sto sam ja fina prema svakome, pa tako i oni prema meni :P
a sto 'cuvajte se'? od cega?
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#400

Post by zena21 »

sanda29 wrote:
zena21 wrote:ja svake godine idem po nekoliko puta na more :D

ove godine sam bila vec 4 puta i ni jednom me niko nije peglao... u vecini slucajeva mi cak ne gledaju ni pasos, nego me samo puste da prodjem :P

zadnji put kad sam isla, prije nekoliko dana, ciko provjerio pasose i rekao - hvala lijepo, cuvajte se :D

nikad me niko nije pitao koliko novca imam niti koliko planiram ostati i potrositi... isto tako, u Hrvatskoj nikad nisam dozivjela bilo kakvu neugodnost od vlasnika apartmana niti bilo koga drugog :D

al to je valjda zato sto sam ja fina prema svakome, pa tako i oni prema meni :P
a sto 'cuvajte se'? od cega?
to je ono kao - sretan put :D

znas kad nekom kazes - take care :-)
Post Reply