ovo nam i treba Skandalozno: Hrvatski graničari otjerali bh.

Post Reply
Shamrock
Posts: 380
Joined: 31/10/2006 12:13

#26

Post by Shamrock »

neznam sta serete, ako se granicaru neko nesvidi nemora te pustiti, u svaku zemlju moras ponjeti odredjenu sumu za svaki dan boravka ako nemas novaca nemora te pustiti...ko zna sta su ova trojica radila sad su nasla srat...s tolikom lovom se sigurno nisu otisli okupat... :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#27

Post by tempora »

Shamrock wrote:neznam sta serete, ako se granicaru neko nesvidi nemora te pustiti, u svaku zemlju moras ponjeti odredjenu sumu za svaki dan boravka ako nemas novaca nemora te pustiti...ko zna sta su ova trojica radila sad su nasla srat...s tolikom lovom se sigurno nisu otisli okupat... :D
Na kojoj to granici ? :?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#28

Post by JohnnyS »

Ma haj, a kako stotine tisuća Bosanaca i Hercegovaca svih (u biti dominantno 2 nacionalnosti - ovi treći valjda idu u Crnu Goru :D ) nacionalnosti dolaze svako ljeto na more i nitko ih ne vraća. Iz Mostara svako jutro idu autobusi za Makarsku rivijeru po cijeni od 10 km povratna karta gdje cijele familije idu na jednodnevne izlete. Moš mislit što ih netko pita nose li sa sobom po 150 eura. (Taj zakon doduše postoji, ali na svoje oči sam vidio samo da ih primjenjuju na one sa SiCG pasošima :D). I sad, tu neke priče o netolerantnosti, ja svako ljeto (ako riješim godinu u 6. ili 7. mjesecu) konobarim i Bosanci su mi medju najdražim gostima (uz Irce sam vrh) i ako netko bude imao kakvu neugodnost u Dubrovniku vis a vis toga što je iz Bosne i Hercegovine nek mi ostavi poruku, dat ću mu broj mobitela da me pljune. Ma haj'te molim vas (copyright by Ivica Račan)...
Shamrock
Posts: 380
Joined: 31/10/2006 12:13

#29

Post by Shamrock »

tempora wrote:
Na kojoj to granici ? :?


sta na kojoj granici, kazem u svaku zemlju u kojoj mislis boravit moras imat lovu...talijan te sigurno nebi pustio bez 200€ po danu..tako se osigura da ces barem pola toga potrositi..

i naravno da se moze desiti da ti niko netrazi lovu..ali ako te se oce rijesiti onda sigurno da.. neznam sta tu nije jasno... :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#30

Post by amrino »

JohnnyS wrote:Ma haj, a kako stotine tisuća Bosanaca i Hercegovaca svih (u biti dominantno 2 nacionalnosti - ovi treći valjda idu u Crnu Goru :D ) nacionalnosti dolaze svako ljeto na more i nitko ih ne vraća. Iz Mostara svako jutro idu autobusi za Makarsku rivijeru po cijeni od 10 km povratna karta gdje cijele familije idu na jednodnevne izlete. Moš mislit što ih netko pita nose li sa sobom po 150 eura. (Taj zakon doduše postoji, ali na svoje oči sam vidio samo da ih primjenjuju na one sa SiCG pasošima :D). I sad, tu neke priče o netolerantnosti, ja svako ljeto (ako riješim godinu u 6. ili 7. mjesecu) konobarim i Bosanci su mi medju najdražim gostima (uz Irce sam vrh) i ako netko bude imao kakvu neugodnost u Dubrovniku vis a vis toga što je iz Bosne i Hercegovine nek mi ostavi poruku, dat ću mu broj mobitela da me pljune. Ma haj'te molim vas (copyright by Ivica Račan)...
Dubrovnik je nesto sasvim drugo...
Makarska rivijera isto tako...
prije dvije godine sam bila u Vodicama- i desilo mi se dosta neprijatnosti...a nisam sklona pretjerivanju- ali kada obidjes sve i jednu mjenjacnicu u gradu...i da ti se svi odvale smijat u facu kad spomenes KM valutu...ili kad ti konobar kaze kako oni nemaju kaFu neko samo kaVu- e onda te nesto opali po usima i skontas- HALO! Ja ovdje trosim SVOJE pare! I posaljes ih u deset PM...A sto se Dubrovnika tice...kad sebi budem mogla priustiti ljetovanje u Dubrovniku- skoknut cu lagano i do Bahama...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#31

Post by amrino »

Shamrock wrote:
tempora wrote:
Na kojoj to granici ? :?


sta na kojoj granici, kazem u svaku zemlju u kojoj mislis boravit moras imat lovu...talijan te sigurno nebi pustio bez 200€ po danu..tako se osigura da ces barem pola toga potrositi..

i naravno da se moze desiti da ti niko netrazi lovu..ali ako te se oce rijesiti onda sigurno da.. neznam sta tu nije jasno... :D


razlika je u tome sto talijani ne zive od nas...a hrvati su nam prve komsije- koje ne bi ni imale turizam da im mi ne idemo na more...Cak su i hrvati- kontinentalci odustali od ljetovanja u svojoj zemlji koliko su podivljali s cijenama- a mi jadni siromasi koji se svake prilike zalimo kako nemamo para trcimo tamo gdje ce te uvijek tretirati kao nizerazrednog turistu...i kad te nogom nabije s granice ti ces brze- bolje otici na drugi granicni prelaz....
Ko zeli takav tretman- bujrum. Ja za svoje teskom mukom zaradjene pare hocu da se odmorim i fizicki i psihicki i da dobijem tretman kakav bi svaki turista trebao da ima...
pofalicki
Posts: 66
Joined: 03/03/2007 04:46

#32

Post by pofalicki »

in33sa wrote:U ljetnjim mjesecima u Hrvatsku iz BiH svakog dana udje hiljade turista, i sad granicari nasli bas ovu trojicu (koji su, kako sami kazu a ja im nista ne vjerujem, puni novaca) vratiti nazad iz cista mira.

Ma daj ljudi, gdje vam je mozak.

Dajem glavu da ce se na kraju ispostaviti da su ih pronasli u kompjuteru, ili da su praznih djepova krenuli u Hrvatsku.
I ova pravila o posjedovanju odredjene svote novca bez koje ne mozes uci u Hrvatsku nije izmislila Hrvatska vec su to zakoni Europske unije kojima se Hrvatska mora prilagodjavati ako zeli postati clan EU, i isti zakon je u Hrvatskoj na snazi od 2004. godine.

Nasa posla.
Kakve veze ima Hrvatska sa EU, ne pricaj gluposti...koliko hercegovackih hrvata boravi na moru, nisam nikad cuo da se to njima desilo...nije bitno gdje putujes, u EU ili bilo gdje, ako ulazis kao turista moras imati odredjenu sumu novca da bi mogao sam financirati svoj boravak, izuzetak je ako ides nekome u goste koji ti garantuje tvoj boravak...
Garibaldi
Posts: 102
Joined: 01/03/2007 21:40
Location: Bec, Austrija

#33

Post by Garibaldi »

JohnnyS wrote:Ma haj, a kako stotine tisuća Bosanaca i Hercegovaca svih (u biti dominantno 2 nacionalnosti - ovi treći valjda idu u Crnu Goru :D ) nacionalnosti dolaze svako ljeto na more i nitko ih ne vraća. Iz Mostara svako jutro idu autobusi za Makarsku rivijeru po cijeni od 10 km povratna karta gdje cijele familije idu na jednodnevne izlete. Moš mislit što ih netko pita nose li sa sobom po 150 eura. (Taj zakon doduše postoji, ali na svoje oči sam vidio samo da ih primjenjuju na one sa SiCG pasošima :D). I sad, tu neke priče o netolerantnosti, ja svako ljeto (ako riješim godinu u 6. ili 7. mjesecu) konobarim i Bosanci su mi medju najdražim gostima (uz Irce sam vrh) i ako netko bude imao kakvu neugodnost u Dubrovniku vis a vis toga što je iz Bosne i Hercegovine nek mi ostavi poruku, dat ću mu broj mobitela da me pljune. Ma haj'te molim vas (copyright by Ivica Račan)...
Rodijace,

Evo spustio sam se preko vikenda u Bosnu, pa otvorih ovaj forum i nadjoh ovu interesantnu temu. Ovo za Dubrovnik, odmah da ti kazem porijeklom sam Konavljanin, i prije godinu dana mi se desilo veliko ponizenje na Ivanici. Dosao sam iz Beca, i krenuo sam sa osobnim automobilom na more, svi papiri uredni, u autu sva moguca dodatna oprema, prtljag laptop i kofer. Isao sam putem Sarajevo-Mostar-Stolac-Trebinje, i dosao sam na Ivanicu, prvu su mi rekli da cekam 10 minuta, kada je to proslo, onda su mi uzeli dokumente (napominjem dao sam im bosansku osobnu kartu i austrijsku vozacku dozvolu). Pitali su me neke glupa pitanja, zasto idem, zbog cega sam tu, onda su mi trazili da vide pare, imao sam preko 500€, i oko 300 kuna, onda sam im dao adresu stana u Dubrovniku, nakon toga su mi otvorili prtljag, pregledali stvari, i na kraju su me vratili zato sto mi zadnja registracijska tablica nije bila orginalna (priznajem, to jeste prestup, ali sam sa njom u zadnje 3 godine jedno 20-30 puta presao HR granicu, i niko mi ni rijec nije rekao). Medjutim, okrenuo sam kola i vratio sam se na Doljane, i tu me nisu ni pogledali, kao ni na 2 granicna prelaza u Neumu.
Iskreno, zaista ne znam zasto su mi ovo uradili, mislim da je zato sto imam neutralno ime (koriste ga i Hrvati i Srbi), volio bih da grijesim, ali cisto sumljam...

Ali za Dubrovnik si upravu, ako je neko normalan i fin, nista mu se nece desiti, proslo ljeto sam vidio par BG tablica, i koliko znam nije bilo incidenata.

Hajde uzdravlje!
Garibaldi
Posts: 102
Joined: 01/03/2007 21:40
Location: Bec, Austrija

#34

Post by Garibaldi »

basta sljezove boje wrote:vozite za Tursku ... tamo vam je i mjesto
Draga drmaju kompleksi jel'de?

Da si ikada bila u Izmiru, Antaliyi, Efesu, Miletu itd. Ovakve gluposti ne bih pricala, prvu imaju ponudu najmanje tisucu puta bolju od Hrvatske, imaju cjelovite gradjevine civilizacije od preko 3000 godina (dobro priznajem, nije civilizacija turska, nego starogrcka). Da ne kazem, sto su ljudi finiji jedno 5 puta nego u Hrvatskoj (da napomenem, ovdje Istrijane ne stavljam, oni su divni ljudi).
Postaviti cu slike, tih starogrckih gradova na forum, pa da vidis i ti nesto, ovako ti ostaje samo vlastita zatucanost, pomijesana sa nacionalistickom indoktrinacijom i lokal patriotizmom.
Samo da napomenem, ja sam Dalmatinac, ali me je bruka ove danasnje silne bagre u Dalmaciji, nemam druge rijeci do - stoka.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35

Post by seln »

Bas nesto gledam turisticke ponude: Turska, 7 dana, all inclusive, 4 zvjezdice, let tamo i nazad....600 Euro. Pa se pitam...ko je ovdje lud? Mi koji placamo 50 Eura za sobicu u Dalmaciji ili Turci koji nude ovako jeftino?
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#36

Post by in33sa »

amrino wrote: razlika je u tome sto talijani ne zive od nas...a hrvati su nam prve komsije- koje ne bi ni imale turizam da im mi ne idemo na more...
Ne pricaj gluposti, BH turisti u Hrvatskoj predstavljaju samo kap u moru. Hrvatska je glavna destinacija Slovencima, Cesima, Poljacima, Madjarima, i jedna od glavnih destinacija Austrijancima ili Nijemcima.

Vezano za Poljake, koji u Hrvatsku dolaze u ogromnom broju, svaki od njih bi rado dosao i u Medjugorje koje im se i nalazi na putu (i usput bi ostavili dosta mnovaca u BiH) medjutim bajno MVP BiH uopste i nema ambasadu u Poljskoj, tako da Poljaci ne mogu dobiti vizu osim ako nece potegnuti do Berlina i nase najblize ambasade. Sto je naravno nonsens.

Fakat na ovom forumu svako pise ono sto mu na pamet padne, koliko god to bilo neistinito i glupavo.

Cuj Hrvatska nebi imala turizam da Bosanci ne dolaze na more.

I dobro vam je djevojka rekla, kome se ne svidja u Hrvatskoj, bujrum brate imas izbor na Mediteranu. Pa kome Turska, kome Tunis a kome Grcka potaman.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#37

Post by seln »

in33sa wrote:
amrino wrote: razlika je u tome sto talijani ne zive od nas...a hrvati su nam prve komsije- koje ne bi ni imale turizam da im mi ne idemo na more...
Ne pricaj gluposti, BH turisti u Hrvatskoj predstavljaju samo kap u moru. Hrvatska je glavna destinacija Slovencima, Cesima, Poljacima, Madjarima, i jedna od glavnih destinacija Austrijancima ili Nijemcima.

Vezano za Poljake, koji u Hrvatsku dolaze u ogromnom broju, svaki od njih bi rado dosao i u Medjugorje koje im se i nalazi na putu (i usput bi ostavili dosta mnovaca u BiH) medjutim bajno MVP BiH uopste i nema ambasadu u Poljskoj, tako da Poljaci ne mogu dobiti vizu osim ako nece potegnuti do Berlina i nase najblize ambasade. Sto je naravno nonsens.

Fakat na ovom forumu svako pise ono sto mu na pamet padne, koliko god to bilo neistinito i glupavo.

Cuj Hrvatska nebi imala turizam da Bosanci ne dolaze na more.

I dobro vam je djevojka rekla, kome se ne svidja u Hrvatskoj, bujrum brate imas izbor na Mediteranu. Pa kome Turska, kome Tunis a kome Grcka potaman.
Izvini, ovo stvarno nikad nepitam...ali sta pise kod tebe u rubrici "Nacionalnost"?
Shamrock
Posts: 380
Joined: 31/10/2006 12:13

#38

Post by Shamrock »

amrino wrote:razlika je u tome sto talijani ne zive od nas...a hrvati su nam prve komsije- koje ne bi ni imale turizam da im mi ne idemo na more...Cak su i hrvati- kontinentalci odustali od ljetovanja u svojoj zemlji koliko su podivljali s cijenama- a mi jadni siromasi koji se svake prilike zalimo kako nemamo para trcimo tamo gdje ce te uvijek tretirati kao nizerazrednog turistu...i kad te nogom nabije s granice ti ces brze- bolje otici na drugi granicni prelaz....
Ko zeli takav tretman- bujrum. Ja za svoje teskom mukom zaradjene pare hocu da se odmorim i fizicki i psihicki i da dobijem tretman kakav bi svaki turista trebao da ima...
ma da da nema bosanaca koji ostave 7 milijardi godisnje propao bi im turizam odnosno nebi ga ni imali :lol: :lol:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#39

Post by amrino »

in33sa wrote:
amrino wrote: razlika je u tome sto talijani ne zive od nas...a hrvati su nam prve komsije- koje ne bi ni imale turizam da im mi ne idemo na more...
Ne pricaj gluposti, BH turisti u Hrvatskoj predstavljaju samo kap u moru. Hrvatska je glavna destinacija Slovencima, Cesima, Poljacima, Madjarima, i jedna od glavnih destinacija Austrijancima ili Nijemcima.

Vezano za Poljake, koji u Hrvatsku dolaze u ogromnom broju, svaki od njih bi rado dosao i u Medjugorje koje im se i nalazi na putu (i usput bi ostavili dosta mnovaca u BiH) medjutim bajno MVP BiH uopste i nema ambasadu u Poljskoj, tako da Poljaci ne mogu dobiti vizu osim ako nece potegnuti do Berlina i nase najblize ambasade. Sto je naravno nonsens.

Fakat na ovom forumu svako pise ono sto mu na pamet padne, koliko god to bilo neistinito i glupavo.

Cuj Hrvatska nebi imala turizam da Bosanci ne dolaze na more.

I dobro vam je djevojka rekla, kome se ne svidja u Hrvatskoj, bujrum brate imas izbor na Mediteranu. Pa kome Turska, kome Tunis a kome Grcka potaman.
Ovo naravno nikad necemo moci provjeriti jer ce nase glupe bosnje uvijek ici na Jadran...
Ja NE- definitivno!

i za ovo boldirano- naravno- necu valjda pisati nesto sto mi NE padne na pamet)
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#40

Post by Fleischfresser »

Sta vam je ljudi sto se raspravljate sa ovim sto uvijek brane Hrvate sta god da se desi? Da ja vama nesto kazem o tim Hrvatima. Ko je cinio vecinu turista u HR prije 3-4 godine? Bosanci i Hercegovci!
Tacno tad su ljudi iz neke Spanske agencije, koja pravi turisticke vodice za strane zemlje, dosli u jednu Hrvatsku agenciju, gdje radi najbolji prijatelj mog oca iz studentskih dana.
I ti Spanci zamolili su ih da im daju popis turista koji dolaze u HR, da bi oni mogli sastaviti taj turisticki vodic. I nakon su ovi iz Hrvatske agencije sastvili taj pospis turista itd. on je vracen do ovog prijatelja od mog oca da on to pregleda i da zavrsi taj posao sa Spancima.
Medjutim kad je on uzeo taj spisak na njemu su bili svi moguci i nemoguci turisti osim Bosanaca i Hercegovaca!!!! Al posto ovaj covjek nije bio takvo govno kao ovi sto su ga sastavljali naredio im je da ga isprave i kao broj jedan turiste stave Bosanci i Hercegovce.
I zar mislite da se ovakvih slucajeva nije desilo na stotine, samo sto se ne sazna sve? Normalno da jest.
Vi kad shvatite par stvari o Hrvatima necete se cuditi kad se ovakve stvari, kao ovoj trojici vracenim, dese niti se te se pitati da li je to tako bilo.

Kakvo pokvareno govno moras biti i bolestan um moras imati da broj 1 turiste izostavis iz popisa cisto iz svima nama dobro poznatih razloga.
Ja sam ubijedjen da ovo Srbi u Srbiji ne bi uradili da ih je neko pitao da sastave popis turista a da smo mi isto tako najbrojniji turisti!!!!
Pa se vi sad nastavite cuditi dobronamjernim Hrvatima i kako li se ovo pobogu moglo samo desiti.

A ova ili ovaj ''in33sa'' za tebe je svaki komentar stvarno suvisan. Ti da Hrvatski granicari ubiju nekoga iz BiH rekao/la ma sigurno mu je pistolj ispao i slucajno upucao tog nekoga. Nemoj bogati odgovarati sa tobom dok tako razmisljas nemam sta raspravljati.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#41

Post by cyprus »

Pa ne znam čemu rasprava. Hrvatska ima takvu ponudu kakvu ima i takav tretman prema turistima kakav ima. Kome se ovo dvoje ne sviđa, nek ne ide tamo i problem rješen. A sad rasprava jel treba ić tamo, ne treba li, je po meni glupa (slično ko i bojkot Nove TV). Ko hoće da ih bojkotuje, bujrum, ko neće, ne mora.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#42

Post by ibro dirka »

nekoliko puta sam vidio na doljanima kako maltretiraju ljude bez veze, skidaju ih itd, tako da me ovo uopse ne cudi.

medju hrvatskim granicarima (koje izgleda uglavnom cine kompleksasi) ima vise stoke nego i kod nasih, koji su se morali malo uljuditi.
Last edited by ibro dirka on 30/06/2007 12:23, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#43

Post by seln »

Shamrock wrote:
amrino wrote:razlika je u tome sto talijani ne zive od nas...a hrvati su nam prve komsije- koje ne bi ni imale turizam da im mi ne idemo na more...Cak su i hrvati- kontinentalci odustali od ljetovanja u svojoj zemlji koliko su podivljali s cijenama- a mi jadni siromasi koji se svake prilike zalimo kako nemamo para trcimo tamo gdje ce te uvijek tretirati kao nizerazrednog turistu...i kad te nogom nabije s granice ti ces brze- bolje otici na drugi granicni prelaz....
Ko zeli takav tretman- bujrum. Ja za svoje teskom mukom zaradjene pare hocu da se odmorim i fizicki i psihicki i da dobijem tretman kakav bi svaki turista trebao da ima...
ma da da nema bosanaca koji ostave 7 milijardi godisnje propao bi im turizam odnosno nebi ga ni imali :lol: :lol:
Apsolutno je nevazno koliko turista dodje (a vjerujem da vecina iz BiH ljetuje u Hrvatskoj) i koliko potrose....ne zelim da mi o prelasku granice odlucuje neko ko je ustao na lijevu nogu.
Ili mozda mislis da omladina iz EU koja dodje sa ruksakom na ledjima ima 150 Eura po danu?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#44

Post by seln »

cyprus wrote:Pa ne znam čemu rasprava. Hrvatska ima takvu ponudu kakvu ima i takav tretman prema turistima kakav ima. Kome se ovo dvoje ne sviđa, nek ne ide tamo i problem rješen. A sad rasprava jel treba ić tamo, ne treba li, je po meni glupa (slično ko i bojkot Nove TV). Ko hoće da ih bojkotuje, bujrum, ko neće, ne mora.
Naravno...samo nemojte o problemima. Ako postoji problem, ignorisi ga i idi drugdje.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#45

Post by amrino »

I kad su hrvati u Hrvatskoj- imali vjezbu- antiteroristicku- terorista koji se opasao eksplozivom i oteo autobus-"slucajno" se zvao MUJO :oops: :oops: :oops:
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#46

Post by elixiaboy »

cyprus wrote:Pa ne znam čemu rasprava. Hrvatska ima takvu ponudu kakvu ima i takav tretman prema turistima kakav ima. Kome se ovo dvoje ne sviđa, nek ne ide tamo i problem rješen. A sad rasprava jel treba ić tamo, ne treba li, je po meni glupa (slično ko i bojkot Nove TV). Ko hoće da ih bojkotuje, bujrum, ko neće, ne mora.
:thumbup:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#47

Post by JohnnyS »

amrino wrote:I kad su hrvati u Hrvatskoj- imali vjezbu- antiteroristicku- terorista koji se opasao eksplozivom i oteo autobus-"slucajno" se zvao MUJO :oops: :oops: :oops:
De bona, amrino, ako ćemo tako off topic, mogu i ja postaviti npr. ovakav link
http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/ar ... a,80363.jl


@Garibaldi Ivanica je takav granični prijelaz, s tim da je sada med i mlijeko kakva je bila freško nakon otvaranja, siceve su vadili iz auta... Jebiga, ne može se valjda još očekivat ponašanje ko da se ništa nije dogodilo, a da je krenulo otamo. Ne opravdavam, samo objašnjavam
Garibaldi
Posts: 102
Joined: 01/03/2007 21:40
Location: Bec, Austrija

#48

Post by Garibaldi »

amrino wrote:I kad su hrvati u Hrvatskoj- imali vjezbu- antiteroristicku- terorista koji se opasao eksplozivom i oteo autobus-"slucajno" se zvao MUJO :oops: :oops: :oops:
Nije, nego ZIJO. :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#49

Post by in33sa »

Kompleksi su jebena stvar.

Ova tema vise ne zasluzuje paznju.
Shamrock
Posts: 380
Joined: 31/10/2006 12:13

#50

Post by Shamrock »

seln wrote:Apsolutno je nevazno koliko turista dodje (a vjerujem da vecina iz BiH ljetuje u Hrvatskoj) i koliko potrose....ne zelim da mi o prelasku granice odlucuje neko ko je ustao na lijevu nogu.
Ili mozda mislis da omladina iz EU koja dodje sa ruksakom na ledjima ima 150 Eura po danu?
Apsolutno je vazno koliko turista dolazi i koliko ih ostavi najvise love.

A to sto je granicar ustao na lijevu vidjao sam na svim granicama, samo primjer na njemackoj granici kad su dvojicu momaka skinuli do gaca da bi ih na kraju pustili.
Ako se granicaru nesvidja kako izgledas ili mu se nesvidja kako se zoves on ti uvijek moze naci neku caku da te vrati.

Na kraju krajeva na balkanu su svi nacionalisti zar ne? ;)
seln wrote:Izvini, ovo stvarno nikad nepitam...ali sta pise kod tebe u rubrici "Nacionalnost"?
Post Reply