ovo nam i treba Skandalozno: Hrvatski graničari otjerali bh.

Post Reply
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#101

Post by Svemirski_Jebach »

odgovor na pitanje za tvoju nacionalnost bi me kostao bana sigurno pa cu presutjeti...

a jel to markan ne valja sto mu je pogresno ime? :roll: :roll:

a eto, ja imam "podobno" ime...pa mi se opet svidja hrvatska i jako mi je draga zemlja i ne vracaju me sa granice i nemam puno para...sta sad?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#102

Post by seln »

Svemirski_Jebach wrote:a jel to markan ne valja sto mu je pogresno ime? :roll: :roll:

a eto, ja imam "podobno" ime...pa mi se opet svidja hrvatska i jako mi je draga zemlja i ne vracaju me sa granice i nemam puno para...sta sad?
Ne, markan mi je malo suhveli jer opravdava maticu u onim stvarima koje se ne mogu opravdati. Znam da su slovenski granicari nevidjena stoka, ali u Sloveniju kao turisti dolaze samo budale.
I meni je Hrvatska draga...zajednicka istorija, jezik, nostalgija, kako hoces....ali mi ni najmanje nije drago ponasanje granicara koji lijece komplekse na meni, da bi me u sljedecem trenutku pitali imam li slucajno paklo cigara, cokoladu ili sok kao nagradu za njihov trud.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#103

Post by Prpa.ba »

Ne vidim sto se vrijedjas svemirski, lakse je preci svaku granicu sa srbskim i hrvatskim pasosem nego sa bosanskim.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#104

Post by seln »

Marco-x wrote:
seln wrote:
Izvini, evo moram i tebe pitati ono...rubrika "Nacionalnost".
Hrvat.
Ja bih se zakleo da si Bosnjak.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#105

Post by chuchumbamayumbe »

seln wrote:
chuchumbamayumbe wrote: A plus sto i nemam love za "super povoljne aranzmane tipa 699km za 7 dana, od toga je 5 efektivnih dana, ostalo dolazak i odlazak".
Pokusaj u hrvatskoj naci ovaj aranzman, pa mi javi cijenu. A dolazak i odlazak traje po dva sata - avionom. Koliko traje putovanje za schoene Kroatien?
Jeste, avionom...
Krenes danas u 2200 avionom i to ti racunaju kao prvi dan.
Posljednjeg dana ti je let u 0700 ujutro, u Sarajevu si oko 0900 i to ti se racuna kao posljednji dan.
Mislim, ovo sam bukvalno napisao, ali je takav princip.
U Hrvatsku idem u privatni smjestaj, dijete, zena i ja, apartman je 30E sada, 40-50 u sezoni. Ponesem vecinu klope (kao pravi Bosanac) i to je to. Nama je kao porodici preskupo izdvojiti 2000 km za odmor od 7-10 dana negdje vani. Za te pare u Hrvatskoj mogu ostati 15 dana ko pravi hadžuka.
Plus, nema svrhe porediti ljepotu Jadrana i hrvatske obale i ostrva spram ostatka ovih trenutnih top destinacija. Mozda jedino Grcka dolazi u obzir. A Egipat je nesto sasvim drugo, van konkurencije.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#106

Post by seln »

chuchumbamayumbe wrote:
seln wrote:
chuchumbamayumbe wrote: A plus sto i nemam love za "super povoljne aranzmane tipa 699km za 7 dana, od toga je 5 efektivnih dana, ostalo dolazak i odlazak".
Pokusaj u hrvatskoj naci ovaj aranzman, pa mi javi cijenu. A dolazak i odlazak traje po dva sata - avionom. Koliko traje putovanje za schoene Kroatien?
Jeste, avionom...
Krenes danas u 2200 avionom i to ti racunaju kao prvi dan.
Posljednjeg dana ti je let u 0700 ujutro, u Sarajevu si oko 0900 i to ti se racuna kao posljednji dan.
Mislim, ovo sam bukvalno napisao, ali je takav princip.
U Hrvatsku idem u privatni smjestaj, dijete, zena i ja, apartman je 30E sada, 40-50 u sezoni. Ponesem vecinu klope (kao pravi Bosanac) i to je to. Nama je kao porodici preskupo izdvojiti 2000 km za odmor od 7-10 dana negdje vani. Za te pare u Hrvatskoj mogu ostati 15 dana ko pravi hadžuka.
Plus, nema svrhe porediti ljepotu Jadrana i hrvatske obale i ostrva spram ostatka ovih trenutnih top destinacija. Mozda jedino Grcka dolazi u obzir. A Egipat je nesto sasvim drugo, van konkurencije.
Ne pada mi na pamet da te razuvjeravam. Ako ti mislis tako, onda neka bude tako.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#107

Post by seln »

Marco-x wrote:
seln wrote:
Marco-x wrote: Hrvat.
Ja bih se zakleo da si Bosnjak.
Zaključak.
Poraditi na sebi...
Evo radim...idem da izvadim krstenicu i domovnicu.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#108

Post by ibro dirka »

Marco-x wrote:
seln wrote:
Marco-x wrote: Hrvat.
Ja bih se zakleo da si Bosnjak.
Kojim pitanjem si odgovorio na sadržaj moga posta, smiješno... :D Mogao si nešto izvući iz posta, da oboriš neku tezu, ali hebi ga, ne da se to :D :D
Podcjenjivanja u HR ima, ali kakvu su tek Česi prošli kalvariju po tom pitanju devedesetih, pa evo ih sada poželjni gosti.
Zaključak.
Poraditi na sebi...
Naravno, ne bi li nam se neki polupismeni ppk smilovao. :lol: Nevjerovatno, kakve gluposti mozes procitati na ovom forumu, fakat...

Markane, ipak nismo svi kompleksasi.

Btw, tebi je cudno sto te kao Hrvata taj papak ne sikanira? I iz toga zakljucujes ovo gore?
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#109

Post by harka »

sad ste me uplasili
ja nosim samo bankovne kartice
hoce li me vratiti :D
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#110

Post by mala-i »

možda ćete me sad razapeti, ali ja svoje odlaske u zagreb i odlaske do makarske rivijere doživljavam kao odlaske u dvije različite države :oops:
nekako mi sve drugačije. većina radnika u uslužnim djelatnostima u Dalmaciji nije ljubazna ni prema kome. iznajmljivači soba su prilično bahati. doduše, budući da sam živjela na moru, priznajem da u ovome ima i malo mojih predrasuda, jer sam upoznala način na koji većina primoraca razmišlja kada su u pitanju turisti.

što se tiče slovenaca, najčešće se poteže argument: oni su uvijek bili takvi. Znam da se oni moji purgeri žale na tretman na slo. granici i onda se začude kad im ja prepričam da su mi dečka vratili. također, do zagreba i od zagreba putujem dvije godine i mogu samo pohvaliti naše carinike na prelazu gradiška jer su izuzetno kulturni, prijatni i s poštovanjem se obraćaju putnicima i kao takvi su deset koplja iznad svojih hrvatskih kolega s istog graničnog prelaza, koji su oličenje bahatosti, arogantnosti. Ne može me mašiti makar jedan put mjesečno skidanja s busa, rovljenja po našim torbama, a najopasnije što je nađeno za dvije godine koliko se ja vozikam tamo-amo je polovina pečene kokoške iznad važećih propisa unošenja hrane. koju je carinik htio naplatiti 300 kuna.
nikad ni :Izvinite na neprijatnosti, sretan put, eto držali smo vas sat vremena...nije rijetko bilo da ljudi koji su bili u tranzitu zakasne na bus ili voz u zagrebu zbog kompletnog pretresa busa. I ljudi iz zagreba ne mogu vjerovati da se to dešava...
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#111

Post by Pooll »

seln wrote:Bas nesto gledam turisticke ponude: Turska, 7 dana, all inclusive, 4 zvjezdice, let tamo i nazad....600 Euro. Pa se pitam...ko je ovdje lud? Mi koji placamo 50 Eura za sobicu u Dalmaciji ili Turci koji nude ovako jeftino?

Gdje to 50 e?
Moze se naci i jeftinije...
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#112

Post by ibro dirka »

Marco-x wrote:
ibro dirka wrote: Naravno, ne bi li nam se neki polupismeni ppk smilovao. :lol: Nevjerovatno, kakve gluposti mozes procitati na ovom forumu, fakat...

Markane, ipak nismo svi kompleksasi.

Btw, tebi je cudno sto te kao Hrvata taj papak ne sikanira? I iz toga zakljucujes ovo gore?
Ja zaključujem da će pojedinačnih ispada uvijek biti. I bit će ubuduće. I bit će iz BiH, što su uradili ono u Splitu, i graničnih policajaca svakakvih u Hrvatskoj i provokacija od domicilnog stanovništva itd. itd...
Recimo na temi o splitskom događaju, ja nisam ni posta napisao, jer mislim da po pojedincima - budalama, ne treba donositi nikakve generalne zaključke.
Smeta me, što pojedinci jedva dočekaju neki ovakav događaj, da izraze sve svoje negativističko prema nekoj državi.
Po meni je bitniji generalni stav hrvatske države da BH građani sa osobnim mogu ulaziti u Hrvatsku. To je zakon i to je dobro i dobar znak prema BIH. Kad se to ukine, ja ću biti isto žestoki kritičar hrvatske politike prema BiH. Jer ja druge osobne nemam osim CIPS-ove, iako imam recimo mogućnost uzeti i hrvatsku, a ne namjeravam je uzeti.
Ocito se ne radi o pojedinacnom ispadu, vec je doticnim tako zapalo po raznoraznim pravilnicima. Sa jedne strane imas dogovor o prelasku s licnom, a sa druge ogranicenja koja ovakvi papci mogu implementirati kako i nad kime im padne napamet. I u tome se ogleda, htjela to hrvatska drzava ili ne, njen generalni stav.

Osim toga, da se ne radi o pojedinacnom ispadu vec pravilu mogu i sam posvjedociti. Uostalom, pogledaj i sta drugi (mala-i i ostali) navode.
Upish
Posts: 85
Joined: 13/08/2004 18:44

#113

Post by Upish »

basta sljezove boje wrote:isli raditi sanu i valu, kao da hrvatska policija nema kriminalisticki registar. I neka ne pustaju kriminalce u Hrvatsku
nemoj izvlaciti svoje glupe zakljucke bez ikakve osnove.

i meni se ovo desilo prije. nakon pola sata povuci-potegni i 50 kuna za kafu, smilovase se da me puste.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#114

Post by ibro dirka »

btw, pretproslog ljeta sam svojim ocima vidio da su skinuli dvojicu momaka iz zenice sa busa u doljanima jer nisu imali dovoljno kesa, a momci krenuli (sto se i po kartama moglo vidjeti) u neum!
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#115

Post by ibro dirka »

Ako i mi budemo imali hiljadu kilometara obale a usred je ljetne sezone, nadam se da cemo se prema tim Albancima ponasati pristojno.

Btw, nije ipak Hrvatska toliko ispred nas da nas milijoni tamo hrle trbuhom za kruhom. Ovo mozda ipak vazi za vas Hercegovce, ali vas ionako pustaju bez problema :D
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#116

Post by Fleischfresser »

Marco-x wrote: Ja ne znam je li pola od ovih, što pišu po forumu ikad i do Slovenije došla, pa da vide šta tek rade slovenski granični policajci?
Granični policajac ima pravo ponašati se u skladu sa zakonom i zašto ne bi promatrali to sa stajališta, svaki put kad nam ne prebere cijelo auto ili ne traži 150 Eura po osobi, nam je učinio uslugu i možemo se smatrati privilegirani.
Ja svake godine idem preko Slovenske granice, i svake godine te maximalno ispitaju prije nego stote puste dalje. Al to je apsolutno drugacije u odnosu sta radi Hrvati.
Slovenci su u EU i kad udjes u njihovu zemlju mozes dalje po cijeloj Europi, i njihovi granicari me svaki put iznerviraju njihovim ''detaljnim ispitivanjem i pretrazivanjem'' al ako je sve u redu 100% ce te pustiti preko granice. I to je razlika izmedju Slovenaca i Hrvata, jer Slovenci hoce da bude sve cisto pri prelasku njihove granice a Hrvati pri prelasku njihove granice se izivljavaju!! I ko to porice ja mu tvrdim da laze!
Kod nekih Hrvatskih granicara, po meni oni su manjina, se moze jasno vidjeti izraz mrznje prema nama na licu i pravo im je krivo sto te moraju pustiti u Hrvatsku.
I kako nema ni blizu ovoliko zalbi na Srpske granicare kad se ide u Srbiju, cisto sumnjam da nas oni vise ''vole'' od Hrvata!

Jednostavno tako je i ne vidim zasto ovdje neki to non-stop poricu, imam osjecaj kao da se osjecaju ugrozeno time sto se ovdje iznose istinite stvari o pojedinim majmunima na Hrvatskoj granici.
hvo
Posts: 6
Joined: 22/06/2007 15:56

#117 ajde

Post by hvo »

:D a sto si ti mislio , mozda neki iz zenice imaju i aferime prema hrvatima , zato langsam,i ja imam pik na par siptara iz SA , pa dobro nek razmisle kad krenu putem lijepe nase
hvo
Posts: 6
Joined: 22/06/2007 15:56

#118 ajde

Post by hvo »

:D a sto si ti mislio , mozda neki iz zenice imaju i aferime prema hrvatima , zato langsam,i ja imam pik na par siptara iz SA , pa dobro nek razmisle kad krenu putem lijepe nase
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#119 Re: ajde

Post by ibro dirka »

hvo wrote::D a sto si ti mislio , mozda neki iz zenice imaju i aferime prema hrvatima , zato langsam,i ja imam pik na par siptara iz SA , pa dobro nek razmisle kad krenu putem lijepe nase
Siguran sam da "langsam" (volim ove izvorno hrvatske rijeci i pojmove) sjedis pored puta, iscekujuci ih. A sto ih langsam ne potrazis po Sarajevu kad si toliko mocan?
musketir
Posts: 69
Joined: 27/06/2007 17:02

#120

Post by musketir »

smirite se,sve ce biti u redu kad izadjemo na nase historijske granice iz hiljadui cetiristotine i neke godine.onda ce mo mi njih pitati koliko nose kuna u dzepu,premda mi nosimo devize i opet nisu zadovoljni.
http://www.zemljabosna.com/1400.html
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#121

Post by zzzzz »

Svemirski_Jebach wrote:odgovor na pitanje za tvoju nacionalnost bi me kostao bana sigurno pa cu presutjeti...

a jel to markan ne valja sto mu je pogresno ime? :roll: :roll:

a eto, ja imam "podobno" ime...pa mi se opet svidja hrvatska i jako mi je draga zemlja i ne vracaju me sa granice i nemam puno para...sta sad?
Dobro, za tebe svi znamo da si poltron :D kao sto ibro dirka rece. Nije samo na ovoj temi, meni tako djelujes onako generalno. Bez uvrede...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18327
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#122

Post by GandalfSivi »

musketir wrote:smirite se,sve ce biti u redu kad izadjemo na nase historijske granice iz hiljadui cetiristotine i neke godine.onda ce mo mi njih pitati koliko nose kuna u dzepu,premda mi nosimo devize i opet nisu zadovoljni.
http://www.zemljabosna.com/1400.html
Nedamo Bihac...
stardust3003
Posts: 109
Joined: 20/02/2005 13:38

#123

Post by stardust3003 »

Mene su jednom sa Ivanice vratili "naši" jer sam vozio tatino auto a nisam imao medjunarodnu punomoć i nakon manjeg "incidenta" na rampi okrenem za stolac i predjem 3 granice bez ikakvih problema...da budem iskren pri ulascima u Hrvatsku nikad nisam imao ni najmanji problem...a o "gostoljubivosti" domaćina na hrv. primorju bi se dalo pričati... :x
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#124

Post by Fair Life »

Razgovarao sam sa desetinama osoba koje su putovale u Evropu iz
Australije. Nezaobilazna im je bila posjeta Jadranu. Odusevljeni su... i
kazu... opet idemo. Hrvatska kao destinacija za godisnje odmore, medeni
mjesec i slicno visoko kotira kod Australaca. U svakoj se turistickoj agenciji
ovdje o turizmu u Hrvatskoj mogu naci naramci kojekavih prospekata... i
o hrvatskom turizmu se prica u superlativu.

http://www.flightcentre.com.au/destinations/

http://www.flightcentre.com.au/destinat ... roatia-773

http://www.discovercroatia.com.au/

http://www.crotravel.com.au/

http://www.getprice.com.au/Holiday_Deal ... t1_Croatia

http://www.holidayshoppe.co.nz/finetrav ... ountry=149

_________

http://www.seecroatia.net/photos

http://www.intrepidtravel.com/destinati ... gleAdWords
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#125

Post by helo »

basta sljezove boje wrote:
Ticall wrote::D :D :D meni se ovo vec desilo 2 puta doduse zadnji put prije jedno 2 godine samo se okrenuo otisao na drugi granicni prelaz i vozdra
vozite za Tursku ... tamo vam je i mjesto
@basta sljezove boje
Volio bi da znam odakle si ti, da ti kažem da su Turci 500 godina živjeli na ovom prostoru to ti je možda 6 tvojih života, i za 6 tvoji života su se Turske krvi sa krvi tvojih predaka izmješale najmanje 4 puta, zato ne blabetaj gluposti kada si 70 posto Turcin!
Post Reply