Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#76 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by direstraits0078 »

530i wrote:I o dostupnosti dijelova bi se dalo diskutovati. Prije 2 godine odvezem auto na redovan servis, ali nemaju filter zraka...koji pri tome se već standardno može kupiti u svim autodijelovima, nije nikakav novitet. Čekaj narednu sedmicu :roll:
I imam osjećaj da su poslabo plaćeni ti po ovlaštenim servisima, mislim na mehaničare. Zato i idu u privatnike... Da se ja pitam dobrog mehaničara bi dobro i plaćao, ali izgleda da je novac jedino mjerilo.
Zato sam i napisao ozbiljnijih.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#77 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by condy »

Posebna obuka i stručno usavršavanje kod ovlaštenih servisera je priča bez utemeljenja u praksi. Najvažnija je praksa i dobra unutrašnja organizacija.Pedantnost i predanost radu, da se posao završi uredno bez repova je najvažnije. Da bi se to tako radilo moraju se i platiti pošteno mehaničari, kao što reče @530i, a da im plate nisu nešto posebno u većini servisa ne bi oni crnčili i radili i poslije posla privatno, i šta očekivati onda od čovjeka koji radi dnevno 9 sati u servisu i još 3-4 sata privatno. Sjeban čovjek, premoren koji se ne može posvetiti poslu a kamoli nekoj obuci.
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#78 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by konektovan »

ElDzidziIbnDzo wrote:Zna li mi neko reci koliko kosta veliki servis za Citroena C5,1.6 HDI ? Dijelovi plus ruke?

I neka mi niko ne preporucuje one dole u Dobrinjskoj ulici ili koja je vec,koje su nahvalili toliko ovde na forumu,da sam se sjePao kad sam im odvukao auto.

Neka hvala,radije cu sam mjenjati,pa sta ispadne :-D

A sto se tice Sencija elektricara na Alipasinu,ters samo takav.Samo mu zbog ponasanja nikad ne bih odvukao auto. Dzevad zakon :thumbup:
400 KM u 206 servisu, za ostale ne znam.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#79 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by milojicabrzi »

Ma u suštini, sve su to ublehari...

Meni na Renault Meganu, nije do 50 000 km, znači, bio auto na 4 redovna servisa, nikada zamijenjen filter goriva.

Ja slučajno pogledam, kaže interval izmjene najduže 30 000 km. Kasnije pitam jednog majstora za razlog, znam da ovlasteni servisi vole promijeniti i zrak u autu samo da naplate, zasto niko to ne zamijeni, a cupali su filtere klime na svakih 10 000 km, kaze mi on- nezgodan filter za zamijeniti, mora se skidati desni tocak, obloga blatobrana, komplikovana zamjena pa im mrsko :D :D

Tad su mi pali u ocima sa svim pricama o originalnim dijelovima, strucnom osoblju i sl. JBT mogao sam ostati na cesti, jer je izvikanim servisima mrsko mijenjati filter i skidati tocak...
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#80 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by Pirija »

sto nema tih problema u Njemackoj a i gore radnik fuseri poslije posla jos par sati...
problem je u glavi Bosnje....
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#81 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by ElDzidziIbnDzo »

konektovan wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:Zna li mi neko reci koliko kosta veliki servis za Citroena C5,1.6 HDI ? Dijelovi plus ruke?

I neka mi niko ne preporucuje one dole u Dobrinjskoj ulici ili koja je vec,koje su nahvalili toliko ovde na forumu,da sam se sjePao kad sam im odvukao auto.

Neka hvala,radije cu sam mjenjati,pa sta ispadne :-D

A sto se tice Sencija elektricara na Alipasinu,ters samo takav.Samo mu zbog ponasanja nikad ne bih odvukao auto. Dzevad zakon :thumbup:
400 KM u 206 servisu, za ostale ne znam.
E rekoh ja njih mi ne spominji,neka hvala :-) Radije onda voziti u ovlasteni :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#82 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by Ned071 »

Dodje mi reklama na fb. Ako uradis veliki servis u unitrade na poklon 30 litara goriva... Za pasat 700 maraka
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#83 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by konektovan »

ElDzidziIbnDzo wrote:
konektovan wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:Zna li mi neko reci koliko kosta veliki servis za Citroena C5,1.6 HDI ? Dijelovi plus ruke?

I neka mi niko ne preporucuje one dole u Dobrinjskoj ulici ili koja je vec,koje su nahvalili toliko ovde na forumu,da sam se sjePao kad sam im odvukao auto.

Neka hvala,radije cu sam mjenjati,pa sta ispadne :-D

A sto se tice Sencija elektricara na Alipasinu,ters samo takav.Samo mu zbog ponasanja nikad ne bih odvukao auto. Dzevad zakon :thumbup:
400 KM u 206 servisu, za ostale ne znam.
E rekoh ja njih mi ne spominji,neka hvala :-) Radije onda voziti u ovlasteni :D

Nisi njih ni spominjao, bar u ovom postu gore iznad. Ja sam za 10 godina, koliko odrzavam auto u 206, uradio 3 velika servisa, i sve je bilo ok, ósim zadnjeg, kad je vodena vrisnula po isteku garancije, a ako neces kod njih, a hoceš dobru i kvalitetnu uslugu, imas unitrade takodjer, blizu 206 servisa.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#84 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by condy »

Ned071 wrote:Dodje mi reklama na fb. Ako uradis veliki servis u unitrade na poklon 30 litara goriva... Za pasat 700 maraka
Ta cijena za Passata je ni tamo ni vamo :D
U pravom smislu veliki servis sa radom za passata je oko 900 KM, kad se ugrađuje sve originalno, i kad se mjenjaju i remenice spaneri....a kad idu samo orginalno remenje i vodena pumpa bez remenica spanera oko 450 KM. Treba provjerit šta ulazi u tu cijenu
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#85 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by dgL_ »

Ned071 wrote:Dodje mi reklama na fb. Ako uradis veliki servis u unitrade na poklon 30 litara goriva... Za pasat 700 maraka
Tako i Euromotorio daje mikroremen na poklon... Mada su nedavno imali akciju gratis vodena pumpa uz kupovinu komplet seta zupcastog... :)
UltraMatematicar
Posts: 108
Joined: 26/07/2012 10:43

#86 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by UltraMatematicar »

Gdje je isplatnije i provjerenije praviti Renole, kod edvina ili u ovlastenom servisu?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#87 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by kokuz_sa »

prijedlog za pokretaca teme...

da u prvi post stavi npr servise i oznake koliko je raja zadovoljna ili nije zadovoljna..ono +,-,0(neutralno)

radi lakseg pregleda ko valja a ko ne..

doduse bitangu stavi van konkurencije..on je coJk sa foruma..njemu samo dopisi sve + :D
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#88 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by ElDzidziIbnDzo »

dgL_ wrote:
Ned071 wrote:Dodje mi reklama na fb. Ako uradis veliki servis u unitrade na poklon 30 litara goriva... Za pasat 700 maraka
Tako i Euromotorio daje mikroremen na poklon... Mada su nedavno imali akciju gratis vodena pumpa uz kupovinu komplet seta zupcastog... :)
Ja juce vidjeh za onaj Euromotorio. Ima li neko iskustva sa njima ili je to sve u 5 grama?
220 maraka set za VW. Valja li to cemu?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#89 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by hladan.preminger »

Za mercedesa AutoServis Bećar Visoko. Znaju ljudi mercedese u dušu. Pošteni i korektni sto se tice cijene.
Ja sam dva puta kod njih bio i sve je bilo OK.
Emir92
Posts: 303
Joined: 13/01/2011 15:31

#90 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by Emir92 »

Iskustva sa Berlijetom(Alipasino) su kako kad. Odradjena 3 servisa kod njih i svaki put drugacije iskustvo. Prvi put su super sve odradili bez pitanja, drugi put na pitanje sta se radi na drugom servisu nisu znali odgovoriti pa sam morao ja diktirati sta ce pogledati i promjeniti (citajuci iz servisne knjige za auto). Trece iskustvo je bilo izmedju ova dva al' vise vuce negativno nego pozitivno.(opet nisu znali sta se radi na parnom servisu)

Iskustvo sa Grad Autom (Tuzla), tu sam se haos pozitivno iznenadio, ljubazni maksimalno na pitanje koje je auto i koji je servis po redu odma su rekli sta se treba raditi, sta provjeriti, cak su i zvali da pitaju neke sitnice dal da mjenjaju (pukla ona mala kukuica za jakne).
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#91 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by dgL_ »

ElDzidziIbnDzo wrote:
dgL_ wrote:
Ned071 wrote:Dodje mi reklama na fb. Ako uradis veliki servis u unitrade na poklon 30 litara goriva... Za pasat 700 maraka
Tako i Euromotorio daje mikroremen na poklon... Mada su nedavno imali akciju gratis vodena pumpa uz kupovinu komplet seta zupcastog... :)
Ja juce vidjeh za onaj Euromotorio. Ima li neko iskustva sa njima ili je to sve u 5 grama?
220 maraka set za VW. Valja li to cemu?
Stari uzeo za passata 5+ 260 KM sa svime ukljucujuci i mikroremen.. Meni za ubizu 1.4 16v trazi 260 takodje sa svim (iako je 290 set ali kao eto popust neki jer smo obojica uzeli kod njega) On uzeo continentalov ( cijena na pakovanju 330) a meni nudi Innin set, mikroremen gates... A pumpa comline... On je uzeo ja se omisljam mada cu i ja vjerovatno uzet..
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#92 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by direstraits0078 »

kokuz_sa wrote:prijedlog za pokretaca teme...

da u prvi post stavi npr servise i oznake koliko je raja zadovoljna ili nije zadovoljna..ono +,-,0(neutralno)

radi lakseg pregleda ko valja a ko ne..

doduse bitangu stavi van konkurencije..on je coJk sa foruma..njemu samo dopisi sve + :D
Dobra ideja, ti sakupi sve na jedan spisak, pa ću ja postaviti u prvi post. :thumbup:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#93 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by mahalas505 »

direstraits0078 wrote:
kokuz_sa wrote:prijedlog za pokretaca teme...

da u prvi post stavi npr servise i oznake koliko je raja zadovoljna ili nije zadovoljna..ono +,-,0(neutralno)

radi lakseg pregleda ko valja a ko ne..

doduse bitangu stavi van konkurencije..on je coJk sa foruma..njemu samo dopisi sve + :D
Dobra ideja, ti sakupi sve na jedan spisak, pa ću ja postaviti u prvi post. :thumbup:
Klasisni outsourcing :) .
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#94 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by direstraits0078 »

mahalas505 wrote:
direstraits0078 wrote:
kokuz_sa wrote:prijedlog za pokretaca teme...

da u prvi post stavi npr servise i oznake koliko je raja zadovoljna ili nije zadovoljna..ono +,-,0(neutralno)

radi lakseg pregleda ko valja a ko ne..

doduse bitangu stavi van konkurencije..on je coJk sa foruma..njemu samo dopisi sve + :D
Dobra ideja, ti sakupi sve na jedan spisak, pa ću ja postaviti u prvi post. :thumbup:
Klasisni outsourcing :) .
Sto si tako ljubomoran na ljude s dobrim idejama? :D

Sakupi ti, i ja okacim u prvi post. Moze? :kiss:

P.S. Sa outsourcingom nema veze. :D
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#95 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by mahalas505 »

direstraits0078 wrote: Sto si tako ljubomoran na ljude s dobrim idejama? :D

Sakupi ti, i ja okacim u prvi post. Moze? :kiss:

P.S. Sa outsourcingom nema veze. :D
Ma jasta sam ljubomoran, nego tebi mrsko to praviti :D .
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#96 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by kokuz_sa »

on bi hljeba bez motike :fazlija:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#97 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by direstraits0078 »

mahalas505 wrote:
direstraits0078 wrote: Sto si tako ljubomoran na ljude s dobrim idejama? :D

Sakupi ti, i ja okacim u prvi post. Moze? :kiss:

P.S. Sa outsourcingom nema veze. :D
Ma jasta sam ljubomoran, nego tebi mrsko to praviti :D .
Jok vala. Nego nemam kad. Ali kad bi ti to odradio, to bi ti bio plus, pa mozda i popust kod nekih mehanicara. :oops:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#98 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by mahalas505 »

direstraits0078 wrote:Jok vala. Nego nemam kad. Ali kad bi ti to odradio, to bi ti bio plus, pa mozda i popust kod nekih mehanicara. :oops:
Nema potrebe za popustom, bitno je da mehanicar hoce uraditi svoj posao kako treba i u dogovoreno vrijeme. A sto se tice ove ideje sto se spominje, ti ce rece da je dobra, tako da bi bilo i red da je i realizujes, ha ja. Svako moze reci nema se vremena, pusti se suplje.
Post Reply