Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by Bakir1 »

Ih koliko je nekima trebalo da otkriju bitangu :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66022
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Samo bitanga :thumbup:

P.S. Bitango de smekni ovu Betu:

http://www.olx.ba/artikal/21673627/lancia-beta/
smekno sam je ...ćuning klasicni,,,treba je pregledati uzivo...
Ona crvena sto si mi slikao u Gradisci, frajer trazi 13 milki. Jebo li ga onaj volan fuserski :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#28 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote:
Ona crvena sto si mi slikao u Gradisci, frajer trazi 13 milki. Jebo li ga onaj volan fuserski :-)
mezar klasicni :-) moze on trazit i 13 milki eura,al moze pomilkit znas sta :lol: :lol: :lol:
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#29 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by LeKo »

bitanga_sa_otesa wrote:
LeKo wrote:
Ja ću se pridružiti salvi pohvala Bitangi, kod njega je servis onakav kakav po meni treba biti, garaža uredna, termin po dogovoru, stručnost u radu, samo mu još fali laptop :D da nam može lampice gasiti :lol: . I da, zamalo da zaboravim, trebao bi zavoliti rad na A klasi, pun ih grad 8-)
hvala,hvala i ostalima,sto se tice A klase moze ulje ,diskovi i plocice,ostalo hvala ali ne hvala :D a imam laptop ba :)
:thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#30 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by HAVANA »

Zna bitanga i stolicu za kompjuter napraviti od sjedista iz citroena c5.Sve se vrtim vako... :stolica: :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#31 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

HAVANA wrote:Zna bitanga i stolicu za kompjuter napraviti od sjedista iz citroena c5.Sve se vrtim vako... :stolica: :D
javi kad bude kakva opasna situacija na poslu,da ti ispalim airbag na daljinski :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66022
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Sta je ovo pola foruma kod Bitange na servisu. Vidim ja kad udjem njegove musterije znaju svasta o meni :run: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#33 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by HAVANA »

Jebo mater mogli smo ga slozit za stoju,koji ce mi racq u stolici. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#34 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote:Sta je ovo pola foruma kod Bitange na servisu. Vidim ja kad udjem njegove musterije znaju svasta o meni :run: :lol:
znaju o tebi sve sa foruma,citaju ljudi sve podforume ,ja nemam bas vremena za to :lol:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#35 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by zrakomlat »

konektovan wrote:Nemam nikakva pozitivna iskustva, kako sa ovlastenim, tako i neovlastenim. :D

I ja bih pohvalio bitangu, i ako nikad nisam bio kod njega, al' zna cojek, vidi se po vasoj prici. :mrgreen: :mrgreen: :thumbup: :evil:

Sad ce me mahalas505, pohvaliti za ovaj post?! :mrgreen:
:lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#36 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by tempuser »

Bitangu necu da hvalim, obicni cevapojed sa Otesa :lol:
Ja godinama, pa sad vec i decenijama, odrzavam kod Zvonke Tomicica, odnedavno je posao preuzeo sin. Zvonko, majstor starog kova i obraza, naravno kao i kod svakog i njima se dese fule...
Neke stvari su mi uspjeli rjesiti tek u ovlastenim servisima, zadnji slucaj safe mode na Insigniji u Berlijeti. Licno iskustvo 2 x u Satety caru, prevaranti i fuseri, prvi put me mjesec zavlacio da je narucio dio, drugi put "zamjenjen" vod na letvi volana zakrpio rasjecenim gumenim crijevom i 2 selne..
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#37 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by semirsar »

tempuser wrote:Bitangu necu da hvalim, obicni cevapojed sa Otesa :lol:
Ja godinama, pa sad vec i decenijama, odrzavam kod Zvonke Tomicica, odnedavno je posao preuzeo sin. Zvonko, majstor starog kova i obraza, naravno kao i kod svakog i njima se dese fule...
Je l' i Skodilaka radi, kak' se nosi sa 140 konja, pitam jer imam istog?
Il' ipak da se pruzim do Otesa :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#38 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by tempuser »

semirsar wrote:
tempuser wrote:Bitangu necu da hvalim, obicni cevapojed sa Otesa :lol:
Ja godinama, pa sad vec i decenijama, odrzavam kod Zvonke Tomicica, odnedavno je posao preuzeo sin. Zvonko, majstor starog kova i obraza, naravno kao i kod svakog i njima se dese fule...
Je l' i Skodilaka radi, kak' se nosi sa 140 konja, pitam jer imam istog?
Il' ipak da se pruzim do Otesa :mrgreen:
Ja za bitangu imam druge zadatke iz oblasti limarije i oldtimera... :lol:
Pravo da ti kazem, nije bilo potrebe, Skodilak zasad samo redovno odrzavanje, ulje i filteri, potrosni materijal. Bilo je par intervencija u garanciji, kulanci i jesenas EGR, sve radio u ovlastenim. Neki dan akcija u Triabu ulje i svi filteri 140 KM.
Nije to neka svemirska tehnologija da bitanga ne bi znao da rjesi...
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#39 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by semirsar »

tempuser wrote:
semirsar wrote:
tempuser wrote:Bitangu necu da hvalim, obicni cevapojed sa Otesa :lol:
Ja godinama, pa sad vec i decenijama, odrzavam kod Zvonke Tomicica, odnedavno je posao preuzeo sin. Zvonko, majstor starog kova i obraza, naravno kao i kod svakog i njima se dese fule...
Je l' i Skodilaka radi, kak' se nosi sa 140 konja, pitam jer imam istog?
Il' ipak da se pruzim do Otesa :mrgreen:
Ja za bitangu imam druge zadatke iz oblasti limarije i oldtimera... :lol:
Pravo da ti kazem, nije bilo potrebe, Skodilak zasad samo redovno odrzavanje, ulje i filteri, potrosni materijal. Bilo je par intervencija u garanciji, kulanci i jesenas EGR, sve radio u ovlastenim. Neki dan akcija u Triabu ulje i svi filteri 140 KM,
Upravo mi se neki dan upali service now na BC, uvidom u servisnu i onu karticu ispod haube skontah da je vrijeme ulje mjenjat', zato i pitam, a tu akciju u Triabu ne upratih. Kakvi su oni u odnosu na ASA aVto?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#40 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by tempuser »

semirsar wrote: Upravo mi se neki dan upali service now na BC, uvidom u servisnu i onu karticu ispod haube skontah da je vrijeme ulje mjenjat', zato i pitam, a tu akciju u Triabu ne upratih. Kakvi su oni u odnosu na ASA aVto?
Akcija je bila na starija od 4 god i zavrsena je i trenutno sele servis, ni oni ne znaju kad ce otvoriti u novom salonu, mada ce raditi u Toyotinoj garazi sto treba. Sto se ostalog tice, cijene dijelova i vrijeme nabave isto kao u Porscheu, jedino mislim da Porsche ima vise dijelova na stanju. Mada sam se neki dan razocarao da nijedan ovlasteni (niti zamjenski), ukljucujuci i sam Porsche, nemaju nosac betlice (rika brisaca) za Octaviu a5, a jedva nadjose zmigavac u retrovizoru, Nekad su se te stvari kupovale u PSS-u k'o hljeb i mlijeko, nisi razmisljao hoces li naci ili neces... Sto se majstora tice, sve je to li-la, ljudi se mijenjaju u oba servisa. Mizdraka (ex ASA i Autoagent) vise nema, sa dvojicom koja su ostala ima ok iskustva, doduse bilo je samo redovno odrzavanje i mijenjanje dijelova koje je ocitala diganostika (nije bilo dzaba zamjenjenih dijeova zasad), Nermin serv, savjetnik je dosao iz Quattra je ok lik, nije neki ukoceni formalista, sto obeca to i naruci i dogovorenom roku...
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#41 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by ja1977 »

Ovlasteni:

Porsche - cini mi se da su malo popravili marketing. Naruc se preko telefona ili e-maila, zakasez termin, cak dodje i SMS dan ranije :-D

Ali, cini mi se da oni prilaze problem sa najjednostavnije strane. Nevalja to, zamjeni.
Na 105.000 km su rekli ne valjaju diskovi treba ih zamjeniti. Ja otisao kod Skore da zamjenim, kazu ljudi, diskovi su OK, zamjneni samo plocice.
Na 120.000 km u Porsche-u ne spominju te diskove. :-)

Vozio auto na proljetnji servis VW - kazu nevaljaju diskovi, ima lufta u letvi volana.

Odem kod drugih ljudi, kazu nema lufta u letvi volana itd.. Jednostavno, niti smrde, niti mirisu, nemam bas nekog povjerenja u njih.

Ja sam nekako zavrsio sa autom u BOSCH servisu Jasmimm, iza bivseg OMV-a u Brijescu. Svaka preporuka :izet:

Sve po dogovoru, pokazu sta su uradili, kazu sta nevalja, sta je hitno, sta ne...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#42 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by tempuser »

Automehanicar je ko i ginekolog, kad je sve bez problme i kad nema prevelikih komplikacija svaki je dobar.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#43 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by direstraits0078 »

tempuser wrote:Automehanicar je ko i ginekolog, kad je sve bez problme i kad nema prevelikih komplikacija svaki je dobar.
Ne bih se složio. Samo par primjera da navedem iz skorijeg vremena.

Zamjena ulja i filtera ulja dogovorena, urađeno to što je trebalo, ali fali vijak na plastičnoj zaštiti motora, i još kao šlag na tortu, zaljeven motorni prostor naftom, valjda vole hurmašice i tulumbe, zaljevene kolače. I još izjavi vrli majstor da to oni tako svima rade. I smrdi dizel u kabini, ali kloc to ne kuži.

Od rutinske operacije, majstor napravi sran*e.

Drugi slučaj, zamijenjen cilindar na pedali kvačila, nije odzračeno, nije isprobano, ne radi tempomat. Opet rutinski posao, ali urađen traljavo i aljkavo.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#44 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by tempuser »

direstraits0078 wrote:
tempuser wrote:Automehanicar je ko i ginekolog, kad je sve bez problme i kad nema prevelikih komplikacija svaki je dobar.
Ne bih se složio. Samo par primjera da navedem iz skorijeg vremena.

Zamjena ulja i filtera ulja dogovorena, urađeno to što je trebalo, ali fali vijak na plastičnoj zaštiti motora, i još kao šlag na tortu, zaljeven motorni prostor naftom, valjda vole hurmašice i tulumbe, zaljevene kolače. I još izjavi vrli majstor da to oni tako svima rade. I smrdi dizel u kabini, ali kloc to ne kuži.

Od rutinske operacije, majstor napravi sran*e.

Drugi slučaj, zamijenjen cilindar na pedali kvačila, nije odzračeno, nije isprobano, ne radi tempomat. Opet rutinski posao, ali urađen traljavo i aljkavo.
Nisi me shvatio, da za tebe nije bilo problema ti bi ih preporucio bez obzira sto so onome prije i poslije tebe zalili motor naftom, pogubili sarafe itd...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#45 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by Ned071 »

bitanga_sa_otesa wrote: :D a imam laptop ba :)
Aha. ZX Spectrum. Nije htio Commodore. Konto to neko Opelovo smece... :mrgreen:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#46 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by mahalas505 »

konektovan wrote:Nemam nikakva pozitivna iskustva, kako sa ovlastenim, tako i neovlastenim. :D

I ja bih pohvalio bitangu, i ako nikad nisam bio kod njega, al' zna cojek, vidi se po vasoj prici. :mrgreen: :mrgreen: :thumbup: :evil:

Sad ce me mahalas505, pohvaliti za ovaj post?! :mrgreen:
Vidis ovako fino skupljas poene, i jos koji put i to ce biti ok. Onda prvi put kad odes, promjenis diskove i pakne, da se probije led, nemoj odma neki tamo lijevi kvar.
Bakir1 wrote:Ih koliko je nekima trebalo da otkriju bitangu :mrgreen:
Ma nije bilo potrebe prije, auto bilo novo, sad kako stari, bice izgleda vise potrebe :D .
_BataZiv_0809 wrote:Ona crvena sto si mi slikao u Gradisci, frajer trazi 13 milki. Jebo li ga onaj volan fuserski :-)
Nije valjda isao u posjetu kod onog poznatog tjunera iz B.Gradiske :D ?
Last edited by mahalas505 on 09/05/2016 19:14, edited 1 time in total.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#47 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by sparky »

Prvi put sam bitangu vidio nekad 2003-4 nemam pojma, malo poslije toga mi je mjenjao set kvacila i od tad mislim da niko nije pipnuo moja auta osim njega do neki dan. Kratka dijagnosticka intervencija.
Ja sam donekle kriv sto je zamrzio a klasu, samo donekle.
Kad mu je čekić u ruci znaš da nije sigurno biti u blizini.
Od ostalih majstora nemam pojma :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#48 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

Ned071 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote: :D a imam laptop ba :)
Aha. ZX Spectrum. Nije htio Commodore. Konto to neko Opelovo smece... :mrgreen:
amiga 500 :-D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#49 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by Ned071 »

:lol: :lol: :lol:
harla_kurla
Posts: 101
Joined: 02/07/2010 14:51

#50 Re: Ovlašteni i neovlašteni servisi - iskustva

Post by harla_kurla »

Samo da se pridruzim pohvalama bitange, vrlo korektan i sto je najbitnije raja.

S ovlastenim, Neuron izbjegavati, klasicni ublehasi...Kmag isto, ljudi nisu u stanju ulje zamjeniti( nasuli skoro litar vise). Kod Billy-a zadovoljan, ali nista komplikovano nisam radio....ulje,filteri itd.
Post Reply