"OVDJE VIŠE NIKADA NEĆE BITI RATA!"- general Sifet

Post Reply

U ovoj lijepoj i sretnoj zemlji...

A) Rata više nikad neće biti
17
20%
B) Zaratiće se dosta brzo
15
18%
C) Zaratiće se kad-tad, za 40-50 godina
44
53%
D) Ja odmastio pušku...
7
8%
 
Total votes: 83

User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#126

Post by Real Khan »

Jimmy_The_Saint wrote:Ti Khane, bogme, odmastio, dakle? :D

Štujem ljude s borbenim iskustvom i otvorenim stavom.

Tukneš mi na Podrinje, ha ptico? :)
Ne bih baš rekao da tuknem :D , a blage veze nemam sa Podrinjem. Iz Sarajeva sam, ali donekle si u pravu - zamalo da izginem ispod Treske, tamo prema Podrinju
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#127

Post by Sogan »

mirness wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:Naravno da nije sinonim. Ja sam onaj slash / shvatio kao ILI. Maybe I cut some slacks to the guy.

U svakom slučaju, već sam im'o ovdje kreševo s nekim nadobudnikom koji me uvjerav'o da "postoje samo Bosanci katoličke, pravoslavne i islamske vjeroispovjesti", pa rek'o da odmah udarim tač... :D

Idemo dalje... Naravno da je važno, no velim ti u ovom kontekstu stvarno me baš briga glasaju li Jevreji, Kinezi, dijasporci ili bilo ko: pitanje je otvoreno pitanje za svakog ko ovdje misli boraviti duže od heftu dana.

Fino je da se ipak razumijemo :D
i dobro ti je rekao

Jimmy_The_Saint wrote:A puca li se u Njemačkoj, moj skendo fini? :lol:
pucala se u bosni valjda se puca i u njemackoj
Mirnes, a sta da radimo sa Bosancima koji sebe vide kao Bosnjaci, Srbi, Hrvati, Jevreji, Romi...? Cemu iskljucivost u ime integracije?
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#128

Post by mirness »

vidim i ja sebe kao predsjednika drzave al kakve fajde od toga. u bosni zive BOSANCI katolici, pravoslavci, muslimani, romi, jevreji ...
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#129

Post by Jimmy_The_Saint »

Treskavica...

Đokin Toranj, jel'?

R.E.S.P.E.C.T.

I još nisi ni Podrinje. Svaka čast, buraz. Ne bih dalje elaborir'o.
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#130

Post by Sogan »

mirness wrote:vidim i ja sebe kao predsjednika drzave al kakve fajde od toga. u bosni zive BOSANCI katolici, pravoslavci, muslimani, romi, jevreji ...
Ako nista, bar imas pravo kanditature...
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#131

Post by mirness »

iamju i onii pravo da zamisljau da su to sto nisu :P
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#132

Post by Jimmy_The_Saint »

Bosanci romske vjeroispovjesti, a?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#133

Post by mirness »

Jimmy_The_Saint wrote:Bosanci romske vjeroispovjesti, a?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ne nego BOSANAC ROM
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#134

Post by Sogan »

mirness wrote:iamju i onii pravo da zamisljau da su to sto nisu :P
Ma bitno je da od svih kolektiva koje si naveo Romi ekskluzivno imaju pravo na etnicku pripadnost, ostalima je dosta i nacionalna sa nijansom konfesije... :D
Cigosi su i de facto najugrozeniji, valjda otud ta tvoja tolerantnost :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#135

Post by Jimmy_The_Saint »

A ako postane ambasador u Šveckoj, bit će BOSANAC CD ROM.

:lol:

A Hercegovci?

BOSANAC SA NEŠTO VIŠE SUNČANIH DANA I MANJE VEGETACIJE?
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#136

Post by mirness »

odosmo s teme, a sve dok bude onih koji budu se izjasnjavali da su srbi i hrvati a jedu bosanskohercegovacki hljeb i disu bosanskohercegovacki zrak bice rata
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#137

Post by Fratris »

Dobar je ovaj mirness. Trebamo mi zakone uvest ko Grci. Nema kod Grka u drzavi nikakvih manjina, samo Grci.

Al imaju zato u Grckoj razne vrste Grka. Imas recimo na sjeverozapadu Grke koji govore Albanski. Na sjeveru Grke koji govore "Slavenski" i Cincarski. Onda recimo na sjeveroistoku imas Grke islamske vjere koji govore Turski.

Fin koncept, dok covjek ne posumnja da nije mozda malo logicnije da su Grci kojima je maternji jezik "Slavenski" mozda ustvari Bugari i Makedonci. Ili recimo ljudi da su ljudi koji slijede Islam i govore kuci Turski mozda Turci.

A bas me zanima da je neko prije 150 godina pitao nekog pra-pra-djeda od mirnessa da li se osjeca pripadnikom iste nacije kao i pra-pra-djedi Zeljka Komsica i Mile Dodika, sta bi on to rekao.
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#138

Post by mirness »

to ti ja neznam bio sam tad vrlo mali :P
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#139

Post by Fratris »

mirness wrote:to ti ja neznam bio sam tad vrlo mali :P
Rodjen sam ko vrlo mlad. :P
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#140

Post by Nosferatu »

Ne mogu da vjerujem da 80% ljudi misli, nada i vjeruje da ce biti opet rata.

Izgleda da je mir postao novi rat. Previse kompliciran, pa se zeli svesti sve na osnovne clanove.

Nista mi nismo naucili.
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#141

Post by SherlockHolmes »

Po cemu zakljucujes da 80% naroda i nada i vjeruje da ce biti rata? Npr, ja sam 91 bio 100% ubijedjen da ce biti rata, a opet se sve nadao da sam u krivu.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#142

Post by Nosferatu »

SherlockHolmes wrote:Po cemu zakljucujes da 80% naroda i nada i vjeruje da ce biti rata? Npr, ja sam 91 bio 100% ubijedjen da ce biti rata, a opet se sve nadao da sam u krivu.
Prema ovoj anketi.

Nada bi bila mozda previse jaka rijec.

Al' vjeruje se generalno da ce biti nekog novog rata. I to narucito kao - kad stranci odu tj. kad OHR se povuce....
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#143

Post by Arslan_ »

ko se zadnji spremio-magarac bio :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#144

Post by Nosferatu »

Arslan_ wrote:ko se zadnji spremio-magarac bio :D
Ja sam sebi reko - il' HOS il' nes nikako.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#145

Post by Arslan_ »

Nosferatu wrote:
Arslan_ wrote:ko se zadnji spremio-magarac bio :D
Ja sam sebi reko - il' HOS il' nes nikako.
Znaci biramo izmedju

Image

i

Image


Tesko se odluciti :? :D
zavrzlama
Posts: 10299
Joined: 15/01/2006 18:35

#146

Post by zavrzlama »

Svijet zna mentalitet nasih naroda u BIH...gdje u slucaju da neko bude totalni pobjednik rata je u prevodu da jednog naroda nebi fizicki bilo u BIH..primjer srba u Hrvatskoj..inat i mentalitet je takav prije ce pristati na totalno iseljavanje nego priznavanje poraza i da zive pod vlascu pobjednicke strane...zato je Dejton i zaustavljanje rata u BIH ipak od koristi svima u BIH..iz tog razloga je tesko moguce da svijet podrzi novi rat u BIH..ako ga i odobre znaci ce nestanak jednog od naroda u BIH...znaju to mnogi zato se i suzdrzaju.....pred nama je dugo razdoblje vracanja BIH na onaklvu BIH kakva je vijekovima bila..puna pjesme,rostiljanja,komsijske ljubavi,postovanja drugog i drugacijeg itd..
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#147

Post by Arslan_ »

zavrzlama wrote:Svijet zna mentalitet nasih naroda u BIH...gdje u slucaju da neko bude totalni pobjednik rata je u prevodu da jednog naroda nebi fizicki bilo u BIH..primjer srba u Hrvatskoj..inat i mentalitet je takav prije ce pristati na totalno iseljavanje nego priznavanje poraza i da zive pod vlascu pobjednicke strane...zato je Dejton i zaustavljanje rata u BIH ipak od koristi svima u BIH..iz tog razloga je tesko moguce da svijet podrzi novi rat u BIH..ako ga i odobre znaci ce nestanak jednog od naroda u BIH...znaju to mnogi zato se i suzdrzaju.....pred nama je dugo razdoblje vracanja BIH na onaklvu BIH kakva je vijekovima bila..puna pjesme,rostiljanja,komsijske ljubavi,postovanja drugog i drugacijeg itd..

takvog happyenda nema ni u sapunicama :-?
zavrzlama
Posts: 10299
Joined: 15/01/2006 18:35

#148

Post by zavrzlama »

Arslan_ wrote:
zavrzlama wrote:Svijet zna mentalitet nasih naroda u BIH...gdje u slucaju da neko bude totalni pobjednik rata je u prevodu da jednog naroda nebi fizicki bilo u BIH..primjer srba u Hrvatskoj..inat i mentalitet je takav prije ce pristati na totalno iseljavanje nego priznavanje poraza i da zive pod vlascu pobjednicke strane...zato je Dejton i zaustavljanje rata u BIH ipak od koristi svima u BIH..iz tog razloga je tesko moguce da svijet podrzi novi rat u BIH..ako ga i odobre znaci ce nestanak jednog od naroda u BIH...znaju to mnogi zato se i suzdrzaju.....pred nama je dugo razdoblje vracanja BIH na onaklvu BIH kakva je vijekovima bila..puna pjesme,rostiljanja,komsijske ljubavi,postovanja drugog i drugacijeg itd..

takvog happyenda nema ni u sapunicama :-?

Ima u BIH...... ;-)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#149

Post by Nosferatu »

@ Arslan
Pa vidis da je Hrvatska neprirodna sredina, falil joj BiH da zaokruzi... :oops:

Slazem se sa zavrzlamom, ne samo da ne postoji vise nijedna armija, narucito ne u kontekstu 1991, nego ne postoji vise niko normalan ko bi ratovao, svi bi se ufatili noge za par mjeseci, stoga - u pravu je Sifet kad kaze - da rata vise nece biti.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#150

Post by Arslan_ »

zavrzlama wrote:
Arslan_ wrote:
zavrzlama wrote:Svijet zna mentalitet nasih naroda u BIH...gdje u slucaju da neko bude totalni pobjednik rata je u prevodu da jednog naroda nebi fizicki bilo u BIH..primjer srba u Hrvatskoj..inat i mentalitet je takav prije ce pristati na totalno iseljavanje nego priznavanje poraza i da zive pod vlascu pobjednicke strane...zato je Dejton i zaustavljanje rata u BIH ipak od koristi svima u BIH..iz tog razloga je tesko moguce da svijet podrzi novi rat u BIH..ako ga i odobre znaci ce nestanak jednog od naroda u BIH...znaju to mnogi zato se i suzdrzaju.....pred nama je dugo razdoblje vracanja BIH na onaklvu BIH kakva je vijekovima bila..puna pjesme,rostiljanja,komsijske ljubavi,postovanja drugog i drugacijeg itd..

takvog happyenda nema ni u sapunicama :-?

Ima u BIH...... ;-)
Ma vidim ja svaki dan kako to izgleda i uBiH se od sikiracije
Post Reply