Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#1 Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

Pozdrav svim Goraždanima,i Goraždanima.Ovako ovu temu cu koristiti da vas informiram o svim događajima u gradu na Drini,tj Goraždu.



Pa molim Urednike,ako i ovo smeta,da smaknu.Ali vidim,tamo u nekoj temi,ima focaci.org,ili tako nešto,pa tema stoji bez komova,samo ubacen link.

A ovdje od sad idu textovi i slike.Dole je mail,u jednom komentaru,pa me možete kontaktirati.

(Edit naslova teme).Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...
Last edited by info_gorazde on 14/04/2011 17:11, edited 2 times in total.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#2 Re: Sve o Goraždu

Post by info_gorazde »

Panorama grada Goražda.

Image

Trenutno kod sebe imam preko 400+ slika iz svih uglova Goražda.Fotografije su uglavnom nove,nastale krajem 2010,pa do danas.Tako da nisu neke stare fotke.

U albumima na portalu nalazi se preko 170+ fotki.Oko 70+ fotografija grada Goražda.
Stavit cu ovdje još slika.Evo jedna gore za pocetak...
Ako neko želi nešto posebno da vidi,nek napiše...
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#3 Re: Sve o Goraždu

Post by info_gorazde »

Evo još fotografija grada Goražda

Image

I jedna niz Drinu fotka.

Image
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#4 Re: Sve o Goraždu

Post by info_gorazde »

Jedna fotka Goraždanske raje na gradskom mostu

Image
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#5 Re: Sve o Goraždu

Post by info_gorazde »

U koliko želite objaviti oglas,o prodaji,ili kupovini,ili želite objaviti smrtovnicu.Molim vas kontaktirajte me na e-mail; [email protected]

Za sve Goraždane,Goraždanke.Na portalu grada Goražda,možete nam poslati "Smrtovnice",vama drage preminule osobe.
Pošaljite fotografiju,kratak text.Ta na kraju ko upucuje posljednji pozdrav/selam.Vaše ime i prezime,ili ako vas ima više,navedite.

Za sva pitanja,nejasnoce,oko našeg portala,koji svakodnevno prenosi vijesti iz Goražda,i mjesto na kojem uvijek možete vidjeti nešto novo u funkciji.Možete nas kontaktirati na navedenu e-mail adresu.Poslati nam vijest,fotku,ili informaciju,nešto podijeliti s nama,i s ostalim Goraždanima.

Također u koliko ima zainteresovanih iz Goražda,oko rada na portalu,s postavljanjem vijesti,i ostalog materijala,kontaktirajte me na e-mail,ili želite biti urednik foruma,šaljite pitanja,i sve ostalo na e-mail.

U ovoj temi,cete uvijek moci naci nešto novo za Goražde,vijesti,ili fotografije.U planu mi je postavljanje video zapisa,na portal grada Goražda,tj video zapisa,koji ce biti dostupni samo na ovom portalu.Inace sve fotografije koje možete pogledati su vlasništvo portala.

Želim reci,da svakodnevno postavljam nešto novo,i svježe.Tako da ništa nije toliko staro,da je ljudima dosadilo gledati,ili citati.

Možete i u ovoj temi pitati što želite,ili ako imate neke želje,sugestije,ili nešto želite podijeliti s nama.
Vec razmišljam o uvođenju rubrike "Rođeni",ili "Rođendani",tako da nas naši Goraždani mogu obavijestiti o tek rođenim bebama,na podrucju Goražda,ili žele nekom cestitati rođendan.Ako ima Goraždana,ovdje,ja trenutno ne znam koju rubriku uvesti.

Dosta je toga pretrpano,mislim sve što možete naci i gradu na Drini.
Pa pišite nam.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#6 Re: Sve o Goraždu

Post by info_gorazde »

Mjesec je April,i baš je bilo lijepo vrijeme,da jucer ne poce da pada snijeg.Nažalost ne ponesoh fotoaparat,da napravim današnje fotke,jer snijega u Goraždu i danas ima svugdje po brdima.

Al evo vam malo sjajnije slike,rijeke Drine...

Image

I ova pogledajte kako je Drina presijava...

Image

Nije đaba ono,ne znam tacno kako ide; Sunce iznad Drine najtoplije grije...Nešto tako...Ugodan dan vam želim hladnog Goražda.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#7 Re: Sve o Goraždu

Post by info_gorazde »

Evo još jedna.Raskršce/Raskrsnica.

Image

Ovaj bus je krenuo za Sarajevo...
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#8 Re: Goražde

Post by nino90 »

kako ja znam kaze se i pise Gorazdak, a ne gorazdanin
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#9 Re: Goražde

Post by info_gorazde »

reni-90 wrote:kako ja znam kaze se i pise Gorazdak, a ne gorazdanin
Da,upravu si.Ali ta vijest,koju si našao,predpostavljam,je o Fikretu Devliću,je preuzeta s Avaza.Također i u naslovu kod Avaza je stojalo; Goraždanin.

Bit ce prepravljeno...

Edit; Sory pored vijesti,o Fikretu Devliću,gdje ispred bilo; Goraždanin,bila je i vijest; Goraždanin na prevaru osvojio 12.000KM.

Obje su ispravljane.
Hvala,na savjetu.
Kao što rekoh ova prva o Fikretu Devlicu je nađena u Avazu.A gorazdeonline je također u jednoj od svojih vijesti koristilo rijec Goraždanin,pa je tako bilo i kod nas.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#10 Re: Goražde

Post by info_gorazde »

Grad Goražde nema svoj Atletski Klub.Međutim naš sugrađanin Zaim Šuman kao pojedinac u protekle 4 godine postiže izvanredne rezultate na takmicenjima,kao što domacim,ali i međunarodnim.

Zaim Šuman pripadnik je 4 Pješadijske Brigade OS BiH.2004 Trka protiv droge održana u Sarajevu Zaim je osvojio izvanredno 3 mjesto,gdje u konkurenciji imao i atleticare iz Srbije,Crne Gore...

Zaim je 2004 godine proglašen sportistom godine na podrucju Goražda.Na Šujickom polumaratonu Kupres/Šujica održanom 2010 na relaciji Kupres/Šujica Zaim je osvojio izvanredno 1 mjesto.

Na planinskom trcanju 2010 održanom u Beogradu u Srbiji Zaim je osvojio izvanredno 3 mjesto.

Image

Vivicitta 2010 održane u Sarajevu Zaim je osvojio 2 mjesto,dok je u posljednjoj trci održanoj prije nekoliko dana trci pod nazivom Vivicitta 2011 Zaim osvojio izvanredno 1 mjesto.

Image

Zaima ceka još mnogo trka,ali nadamo se i još mnogo medalja,i izvanrednih uspjeha,za jedinog Goraždanskog atleticara,i prvaka BH u trcanju.

Prenosimo rezultate Zaima Šumana,od 2004 godine;

Sarajevo maraton 2004 Trka protiv droge (3 mjesto)
Proglašen sporttista godine 2004 Goražde
43 Sanđacke igre 2006/ 800m (3 mjesto)
Peace Marathon 2008 Međugorje (10 mjesto),startni br; (228)
Ohridski Maraton 30km 2008 (19 mjesto)
22. Beogradski Banca Intesa maraton 2009 (87 mjesto),startni br; (38)
42 Svjetsko vojno prvenstvo u maratonu Beograd 2009 (59 mjesto),startni br; (38)
Šujicki Polumaraton 2010 Kupres/Šujica (1 mjesto),startni br; (8150)
15.Dunavski polumaraton - Apatin 2010 (29 mjesto),startni br; (5)
Sarajevo Half Marathon 2010 (15 mjesto),startni br; (223)
Cims Day Run India 2008 (34 mjesto),startni br; (384)
Sarajevo maraton 2010 Trka protiv droge (5 mjesto)
Planinsko trčanje 2010 Srbija/beograd (3 mjesto),startni br; (4)
Vivicitta Sarajevo 2011 (1)

Izvor; Redakcija Portala (gorazde.ucoz.org)
Last edited by info_gorazde on 14/04/2011 17:14, edited 1 time in total.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#11 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

Još slika...
Image

Image

Ove nisu moje.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#12 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

Zgrada Titanik..Fotka 2011

Image
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#13 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

Zbog pogibije Edisa Garaplije danas je tuga u selu Osjecani
13 April 2011

Edis Garaplija, kažu drugovi, volio se penjati na dalekovode, a u trenutku tragedije slušao je muziku
Četrnaestogodišnji Edis Garaplija smrtno je stradao od posljedica strujnog udara u nesreći koja se u ponedjeljak popodne dogodila nadomak sela Osječani kod Goražda. Do nesreće je došlo nakon što se učenik osmog razreda popeo na jedan od stubova dalekovoda pod naponom, gdje je slušao muziku.

Tuga u selu

Nakon vijesti o tragediji na lice mjesta prvi je dotrčao njegov otac Senad koji je ispod stuba zatekao dječakovo beživotno tijelo i mobitel s kojeg se još čula muzika koju je u trenutku udara dječak slušao.

- Došao je iz škole negdje oko pet sati, ručao i otišao je da dotjera ovce. Sreo sam ga na putu i upozorio ga da se ne zadržava u blizini stubova. Čim sam došao kući, javljeno mi je šta se desilo. Izletio sam gore, ali već je bilo kasno. Vatra je bila na toj žici. Rodbina i komšije koji su iza mene došli kazali su mi da je puklo kao granata kad je došlo do kratkog spoja - kaže vidno potreseni Senad Garaplija.

Edisov amidžić Hidajet, koji je bio s njim, prošao je bez ozljeda. Brojni prijatelji, poznanici, rodbina i sugrađani jučer su, pognute glave i s nevjericom, pristizali u Osječane. Među njima i Edisova razrednica Enisa Fočo, koja nije mogla sakriti tugu zbog gubitka primjernog, radoznalog i uvijek veselog djeteta.

Danas dženaza

- Sve najbolje o djetetu mogu reći. Bio je odličan učenik, uvijek snalažljiv. U njegovom odjeljenju kažu da se volio penjati, da je volio visinu. Na kraju krajeva, kaže se da je dijete u tim godinama drago i nama, a drago i Bogu - kaže Fočo, te dodaje da je nakon vijesti o tragediji među učenicima i nastavnicima OŠ "Husein ef. Đozo" zavladao muk.

Kako nam je kazao glavni kantonalni tužilac u Goraždu Mirsad Bilajac, nakon što je utvrđeno da se radi o nesretnom slučaju i konstatiran uzrok smrti, neće biti otvorena istraga o nesreći.

Dženaza Edisu Garapliji bit će obavljena danas u 13 sati na mezarju kod džamije u selu Osječani.

Izvor; Dnevni Avaz
Last edited by info_gorazde on 14/04/2011 17:14, edited 1 time in total.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#14 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by psydelija »

info_gorazde wrote:Pozdrav svim Goraždanima,i Goraždanima.Ovako ovu temu cu koristiti da vas informiram o svim događajima u gradu na Drini,tj Goraždu.


(Edit naslova teme).Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...
:D
pozdrav i vama.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#15 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »



Evo nešto novo od našeg muzicara Murisa Hubjera.Pjesma je posvecena MRK Goražde.
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#16 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

Ovo je jedan dio oružja koje je ostalo iza agresora.Oružje se nalazi na vec sadašnjoj relaciji "Rorovi",te je oružje sacuvano kao spomen obilježje,na predhodni rat.

Sve cijevi,od oružja,okrenute su ka gradu....

Image

A ovo je gradski stadion

Image
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#18 Re: Goražde

Post by VektoR »

reni-90 wrote:kako ja znam kaze se i pise Gorazdak, a ne gorazdanin
Kaze se gorazdanin.

Gorazde - gorazdani - gorazdanin
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#19 Re: Goražde

Post by Pera Trta »

VektoR wrote:
reni-90 wrote:kako ja znam kaze se i pise Gorazdak, a ne gorazdanin
Kaze se gorazdanin.

Gorazde - gorazdani - gorazdanin
To je stara priča:
Goraždani sebe zovu Goraždanima, svi drugi ih zovu Goraždacima.
Tako, kada vam neko kaže da je GoraždaK, garant je neki došljo :D
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#20 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by sandžokan »

goraždak
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#21 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by BiH-x »

Ima li novih slika grada?
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#22 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

BiH-x wrote:Ima li novih slika grada?
Koliko novih, od 2011 godine. Vec postavljene su od 2010, imaš ovdje u galeriji na flickr par albuma, i slika
http://www.flickr.com/photos/infogorazde

I ovdje
http://gorazde.ucoz.org/photo

od prošle godine, ima i od ove 2011.

a imam i na hdd-u, oko 700-1000 fotki, koje su u glavnom od prošle godine od ljeta, do ove godine.
Ali nikad sve da ih prebacim...
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#23 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by BiH-x »

^^Hvala :thumbup:
info_gorazde
Posts: 74
Joined: 12/04/2011 21:28
Location: Goražde
Contact:

#24 Re: Ovdje ce se naci sve o Goražu,textovi,slike...

Post by info_gorazde »

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 9165_n.jpg

Snijeg u Goraždu 14 Maja 2012

Image

Omladinska ulica

Image
Post Reply